Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Още офф за издръжливи.  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.09.09 10:27



Гледам пак се упражнявате. Задължения на български брокер, задължения на швейцарски брокер. Трудна работа, защото брокерът е само един – имагинерен. Не за друго, просто такава услуга предлага.
Какво се прави и защо се натискат брокерите, уж да свършели някаква работа.
1. Продавате.
Най-напред хората трябва да разберат намеренията ви.
Няма нищо по лесно от това да обявите имота си за продан в пресата и в интернет.
Тук въобще, ама въобще не ви трябва брокер. Важно е да се опазите от него.
Пишете в рекламите си – Без агенции. Нищо повече. После като ви накачулят, независимо всичко, нахалните брокери, казвате – о.к., но разговарям само, директно с купувачи.
Цяла България ще разбере за апартамента ви срещу 50 лв. на месец. Едно трябва да сте абсолютно сигурни – купувачите на апартаменти по цял ден ровят в рекламите за продажба на апартаменти.
2. Огледи. Водете си сами купувачите да видят имота ви. Тук е най-голямата ви печалба. Няма да има брокер на „ваша страна”, които с невероятните глупости, които ще ръси постоянно, е в състояние да изгони всеки купувач. Няма по голяма глупост на тоя свят от сценката „брокер хвали имот“. Ако във входа ви мирише на кисело зеле, точно тогава брокера ще каже – отсреща има прекрасна градинка, нямате си представа колко е свежо там. Приказки за идиоти. Ако имота ви има вид на цигански катун, брокера веднага „оправя нещата“- с едно освежително ремонтче всичко ще светне като във Версай. Приказки за идиоти.
Тези работи се решават само по един единствен начин – разумен отбив от цената. Защото купувачите не са идиоти. Въобще в групичката купувач, продавач, ако има и брокер, значи има и идиот. Ясно кои е.
След като сте се разбрали продавач и купувач отивате само и единствено на едно място – при НОТАРИУС. Той/тя ще свършат всичко – от предварителния договор до гаранциите за плащане.
Безкрайно проста работа – само кажете на нотариуса, аз продавам жилище, а този иска да го купи. За наистина мизерна сума за консултация, получавате всичко.

Защото ето какво пише в закона за нотариусите:
Не знаете какво се прави за да стане сделката
Чл. 22. Ако му е възложено от страните, нотариусът може във връзка с нотариалните производства да изготвя и да проверява проекти за документи, да дава устни и писмени консултации, да посредничи за изясняване волята на страните, да прави справки, да набавя документи, книжа и други, както и да бъде изпълнител на завещание или управител на имущество.
Чудите се дали няма да ви прекарат:
Чл. 25. (1) Нотариусът е длъжен да опазва правата и интересите на страните, да ги упътва, да изяснява тяхната воля и фактическото положение, да ги запознае ясно и недвусмислено с правните последици и да не допуска пропуски или бавност в работата, които биха довели до накърняване на техните права.
Чудите се как ще си набавите нужнита документи, особено ако се окаже, че случая е по засукан.
Чл. 19. (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2003 г.) Нотариусът има право на свободен достъп в съдебните и административните служби и може да прави справки по дела и преписки, както и да иска копия, преписи и документи и да получава сведения и удостоверения с предимство.
Чудиш се дали няма да платиш, но да останеш без апартамент:
Чл. 25. (2) (Изм. - ДВ, бр. 123 от 1997 г.) При извършване на подлежащи на вписване актове, по искане на страните, сумата, дължима на продавача или на заменителя, се депозира в банковата сметка на нотариуса, който представя документ за това пред съдията по вписванията.
(5) (Нова - ДВ, бр. 123 от 1997 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2003 г.) В случаите по ал. 2 след вписването нотариусът изплаща дължимите суми на продавача или на заменителя.

Е добре де, питам какви брокери, че и адвокати, какви 5 лв. на тоя и оня, като можеш наистина с 5 лв. да си свършиш работата. Сигурно при това.



Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: bipet]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано13.09.09 11:18



За брокерите не знам...но има специфични момент,при които си трябва юрист с малко опит.Услугите им не струват чак толкова скъпо,че да се икономисва от тях.



Тема То хубаво си го написал....нови [re: bipet]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано13.09.09 11:37



..... но в едно нещо заблуждаваш хората.
За изготвяне на проект за нотариален акт нотариусът взима допълнителни пари. При това не малко.
Ето един полезен линк за нотариалните такси

.
Дългогодишната ми практика показва, че е доста по-евтино адвокат да изготви проекта за НА, отколкото това да се възложи на нотариус.
Да не говорим, че нотариусът взима за изготвяне на НА процент върху стойността на имота, а повечето адвокати договарят твърда сума.
На мен лично ми е все едно дали ще правя НА на стойност 5 000 лева или на стойност 500 000 лева. В двата случая работата ми е еднаква.




Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: bipet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано13.09.09 12:16



И?

С тази професия (колкото и да я поставяте в кавички, тя е ПРОФЕСИЯ)
е точно както с много други НЕЩА в света. Докато се търсят - ги има. Като пишещата машина. Докато някой преценява, че ще му отнеме ценно време да върши всички неща, свързани с покупка или продажба на НИ и предпочита да остави тази грижа на АНИ, а той самият да си гледа неговата работа - ще има и АНИ. Когато хората "поумнеят" (и зазлобеят - пардон) колкото теб - и АНИ ще изчезнат от лицето на земята...

А междувременно ще се опитват да работят. Някои - колкото може по-добре, други - колкото МОГАТ и смятат за полезно за тях самите...

Нищо ново под слънцето.

--------------------------------------------------------
Апропо - има много нотариуси, които НЕ ВЗИМАТ отделни пари за изготвянето на нотариалния акт. И в миналото, а особено сега, в кризата...


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 13.09.09 13:01.



Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.09.09 13:28



Не ви нападам като професии, като личности още по малко.
За мен е свещено правото хората да хвърлят ... безсмислено парите си.

Просто едно мнение.
Вмъкнатите, ненужно всъщност, епитети, просто отразяват атмосферата в този клуб. Атмосфера създадена от брокерите в златните години. С подавляващия принос на Уникална, прочем.
И понеже пак ни обяснявате нещо и ние обясняване нещо друго.
К'во против ?



Тема Re: То хубаво си го написал....нови [re: abettor]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.09.09 13:37



Бе, с тоя линк гледам си налял вода във воденицата на нотариусите. Ти не беше ли адвокат ?
Нали и аз това разправям колко евтино взимат нотариусите.

Чудя се защо тия нотариуси не си наемат по един брокер, за 200 лв. на месец и ...пей сърце.



Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: bipet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано13.09.09 13:40



"За мен е свещено правото хората да хвърлят ... безсмислено парите си. "

Ей тук не си прав. Ама хич. Когато имам повечко време - ще ти обясня моята гледна точка относно това ти твърдение, отнесено към конкретния случай.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.09.09 14:09



С теб винаги имам следният проблем – бързо чувстваш, но много бавно схващаш реалностите, еле пък, като не са в твой интерес.
Потъвайки в този проблем ме избива на глупости от рода на:
Може с няколко изречения да се обясни питането на MikyMisho за регулацията. Може, ако си учил съответния брой години и имаш съответния брои години практика.
Само вие брокерите оставяте пазарските чанти настрана и се хвърляте в недвижимите имоти.
Пък и обяснявате на всичко отгоре.
Прибирайте си безсмислените пари, като много други. Няма лошо.
Като почнете да обяснявате, обаче, срещате други обяснения и веднага изпадате в транс. В транса на безсмислените доводи. Главният и единствения от които е – дават ни парите, взимаме ги. Хубаво.
Ние пък ще обясняваме друго. Пак питам, к’во против ?

Между другото чакам с голям интерес да ме светнеш. Може да съм се объркал. Пак.



Тема Re: То хубаво си го написал....нови [re: bipet]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано13.09.09 15:14



Ако точка 20, буква "а", във връзка с точка 8 ти се струва евтино.......явно си много богат.





Тема Re: Още офф за издръжливи.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано13.09.09 15:22



Къде ги тези нотариуси, които не взимат пари за изготвяне на НА?


Всъщност взимат, ама ти ги слагат в общата такса. И не можеш да разбереш, че си си платил не само за заверката на подписите, но и за написването на НА.
На теория, при една сделка за 50 000 лева (примерно), който и да е нотариус трябва да ти даде една и съща цена.
На практика, ако попиташ трима нотариуси, ще получиш три различни цени.
Така че, не ми ги разправяй на мен тези алабализми, как не взимали пари за написване на НА.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.