Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за колегиална коректностнови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.08.09 10:35



Интересува ме мнението не само на колеги - брокери, а и на всички останали, които биха имали такова.

Ситуация: Брокер сте, отивате на оглед на дадено жилище, рекламирано от друга агенция, с даден клиент. Клиентът не одобрява жилището. След известно време попадате на обява на частно лице за подобен апартамент. Обаждате се, от дума на дума разбирате, че това е СЪЩОТО жилище. Продавачът е пуснал частна обява и е съгласен да работи и с вашата агенция - да рекламирате имота му при условия, уговорени между вас и него.

Въпрос: СМЯТАТЕ ЛИ, ЧЕ ТОВА Е НЕКОРЕКТНО СПРЯМО АГЕНЦИЯТА, КОЯТО ПЪРВА ВИ Е ЗАВЕЛА НА ОГЛЕД НА ТОВА ЖИЛИЩЕ, при положение, че от този момент нататък имате намерение да рекламирате имота и да водите на огледи ДРУГИ клиенти, а не този, когото сте завели първоначално?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано21.08.09 11:16



Въпрос с повишена трудност.....а преди да чакаш отговори, ти защо не споделиш своето мнение?



Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано21.08.09 11:19



При положение, че няма никакви правила за бизнеса ви, защо да е коректно/некоректно.

Коректно ли е както вие защитавахте с аррвв пускането на обява с 1 евро по-малко от друга агенция за същия имот, само за да излиза по-отгоре при търсенето.

В мътната вода най лесно се ловят шараните. А водата се поддържа мътна напълно съзнателно






Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано21.08.09 11:27



в случая колежката не коментира правилата в бизнеса, а просто дали е коректно от морална гледна точка



Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.08.09 11:30



Коректно ли е както вие защитавахте с аррвв пускането на обява с 1 евро по-малко от друга агенция за същия имот, само за да излиза по-отгоре при търсенето.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нещо си се пообъркал... кога и къде съм защитавала тази теория да се пускат обяви на по-ниски цени.... като аз заради това напуснах предишната агенция...
И много моля... когато говориш с мен ми говори на ти... вие нещо не ми харесва...
А колкото до въпроса на Уникалната, ако този клиент се е отказал и не е пожелал да купи апартамента, какъв е проблема след като си говорила със собственика на работиш имота...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: arrvv]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано21.08.09 11:34



нито пък аз си спомням кога съм защитавала подобна теза - просто обясних прич
ината за некоректното рекламиране..



Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: silvana_71]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано21.08.09 12:18



В отговор на:

в случая колежката не коментира правилата в бизнеса, а просто дали е коректно от морална гледна точка




Че то има ли такива




Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: silvana_71]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.08.09 12:27



ти защо не споделиш своето мнение?
---------------------------------------------------------------
Знам ли...Ако бях съвсем сигурна - нямаше да пусна тема!



Теоретично не би трябвало да има никакъв проблем. Особено ако другата колежка знае, че човекът си е пуснал и частна обява... Е, ако СЪЩИЯТ клиент се присети да го купува...редно е да се обърнеш към агенцията, с която си го гледал. А колко от нас не биха се поддали на изкушението да си направят двойната сделка, щом ВЕЧЕ имат офертата като своя?

На мен веднъж КЛИЕНТ ми погоди тоз номер. Ходи с мен на оглед на едно жилище, после ровнал в интернет, намерил частната обява, обадил се и - го купи, калпазанът!! И не скри от мен - на секундата ми каза. Не понечи даже да почерпи една бира - затова, че съм се разходила да му покажа жилището!

Най-лошото беше, че аз го заведох през друга агенция - не беше мой обект... Колегите ме направиха после на маймуна - беше голяма разправия! Като че ли аз съм го направила нарочно...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.08.09 12:30



Че то има ли такива
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
аха... и ако си добричък ще ти проведем един курс НИ, та дано се светнеш и като модератор на клуб НИ да имаш малко повече знания и познания и правилен поглед върху нещата...


Нищо не казваш за бебчо.. плаче ли много...как са жена ти и девойката.. ???

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Въпрос за колегиална коректностнови [re: arrvv]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано21.08.09 12:32



Р'ве гадта мръсна през нощта, а през деня спинка. Научи ни и двамата да заспива или на моите или на ръцете на мама







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.