Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За брокерското безочие...нови  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано21.08.09 12:36



... вчера с колега от университета, работеща като пом.нотариус решихме да изпием по едно фрешче. Заговорихме се за брокерите. Разказа ми покъртителна история. Брокер се явява на сделка, ипотека, писана от брокера. Мацката (нотариус) се хваща за главата и пренаписва акта. Междувременно докато тя пише, въпросната господжа брокер, експерт по всичко, но всъщност по нищо обяснявала как адвокат на човека не му трябва, нито счетоводител. Тя всичко щяла да му свърши... и накрая му прибрала 40 лв. за изготвяне на НА, който нотариусът изначално смени защото по-голям боклук, граматически и юридически, не била виждала.

И сега мили хора тук се пита в задачата, кой ще спаси наивния гражданин от такива "пенкилери"?

Много ме потресе историята, определено смятам да сезирам и Адвокатската ни колегия по въпросът!



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.08.09 12:48



О, хубава тема си пуснала!!! Ама защо така грубо... първо това не е традиция брокер да пише НА или ипотека, второ защо са приели акта, трето ти знаеш че не при всяка сделка е нужен адвокат... а това че някой колега се прави на всезнаещ и всеможещ, това е защото му го позволяват...
Аз не отдавна бях побесняла на една колежка, която предложи на моя клиент да му спести х брой парички и тя да му напише НА, та горкия човечец се беше хванал за главата и едва го укротих...
Но темата ти е малко некоректна защото от единичен случай ти вадиш изводи... а аз ако тръгна да разказвам за адвокатите с които лично съм се сблъсквала и каква дебилщина и некомпетентност са показвали, трябва адвокат да няма... но не вадя заключение за всички адвокати... защото наскоро се запознах с един който просто изтри срама на другите...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано21.08.09 12:55



нямате клиенти, та сте тръгнала по форумите да правите агитации..... аз пък видях онзи ден нотариус, който направи на гъз в кантората си адвокат по сделка, по подобна причина...ах, недей!!...дай сега да биеме тупана по форумите с гръмки заглавия, та белким народа хукне към канторите..ае стига,бе...





Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: silvana_71]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано21.08.09 13:00



Ние работа имаме и винаги ще имаме, а и с дребни неща не се занимаваме! Както искаш го разбирай, при нас кризата се отрази добре!



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор silvana_71 (непознат )
Публикувано21.08.09 13:05



а да, сигурно, спор няма - консултация 50 лв. -все някой ще "клъвнИ" - все по едрите работи и сделки сте, никой не Ви смята за кокошкари, моля ти се..



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.08.09 15:55



И сега мили хора тук се пита в задачата, кой ще спаси наивния гражданин от такива "пенкилери"?

Не знам как по-точно да го кажа, но в крайна сметка отговорността си я носи въпросният гражданин.



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: f(x)dx]  
Автор Taтkoтo нa BecиМодератор (napalmoff )
Публикувано21.08.09 16:01



Не знам как по-точно да го кажа, но в крайна сметка отговорността си я носи въпросният гражданин.


E да де, но тогава за какво му е еъпросния посредник тупащ се в гърдите, колко е велик.

Дълга тема, до къде трябва да се разпростира брокерската услуга, и каква трябва да е цената и.

Случка от моето митарстване по имотите. Една велика брокерка ми изтряска предварителен договор, с отмен чл. от ЗЗД. Като го видя тъщата която е юрист, прихна да се хили. Договора още е из пощата ми някъде, ще го потърся. Както и да е добре, че не го сключих






Тема Бе кво ти пука ...нови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано21.08.09 16:17



... за отменения член, тия договори не са за да ги спазваш, а ей така за страх ...



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Taтkoтo нa Becи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано21.08.09 16:49



E да де, но тогава за какво му е еъпросния посредник

А за какво му е на човек плочкаджия да му налепи плочките вкъщи? или бояджия да му боядиса стените? за какво наемаш диджей за сватбата?
очевидно защото се надяваш, че те ще свършат работата по-добре, по-бързо и с по-малко усилия от твоя страна.

Сега като си отговориш на въпроса как разбираш дали един плочкаджия е добър, ще си отговориш и на следващия въпрос, който подозирам, че ще ми зададеш



Тема Re: За брокерското безочие...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.08.09 17:51



Много ме потресе историята, определено смятам да сезирам и Адвокатската ни колегия по въпросът!

Би ли споделила за какво точно ще сезираш адвокатската ви колегия по въпросА? Има ли забрана някой друг да напише нотариален акт, освен адвокат или нотариус?

А иначе - мърша има във всяко стадо. Стара, стара тема...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.