Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема За тия, дето не разбират от имоти ;))нови  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.08.09 22:29



като мен

, да споделя какво прочетох:


Сделките на пазара с недвижими имоти намаляват
03.08.2009 / 16:27

Пазарът сега бил сравним с този през 2005 г.

Източник: БТА

Броят на сделките на пазара с недвижими имоти е намалял с 42 на сто за цялата страна и с 58 на сто за София през първите шест месеца на 2009 г. в сравнение със същия период на миналата година, показа проучване.

Изводите на експертите са на база на официалните данни на НСИ и от проучване сред компании за недвижими имоти и предприемачи. Пазарът сега е сравним с този през 2005 г.

Купувачите във всички сегменти са в изчаквателна позиция, се посочва в проучването. На пазара активни били само инвеститори с по-рисков профил, които виждали дългосрочни възможности да увеличат или подобрят качеството на портфейла си имоти на изгодни цени.

Като се изключи планираната експанзия на големите търговски вериги, от началото на 2009 г. не е регистрирана нито една инвестиционна продажба или покупка на терен за бъдещ голям проект, показва още проучването.





Ако приемем тая статистика за достоверна, а няма причина да не го правим, то излиза, че брокерите тук не лъжат, че сделките им са намаляли драстично спрямо миналата година. Само дето не се усещат, че все повече хора им байпасват "услугата". Щото те - брокерите, сега не "изповядват" сделки на 40 % (за София) от същия период м.г., а доста по-малко.




Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.08.09 22:37



брокерите тук не лъжат, че сделките им са намаляли драстично спрямо миналата година. Само дето не се усещат, че все повече хора им байпасват "услугата". Щото те - брокерите, сега не "изповядват" сделки на 40 % (за София) от същия период м.г., а доста по-малко.
...................................................................................................................................
Само едно не мога да разбера... това някакъв повод за радост и злорадство ли е... ако е така, те поздравявам, има за какво да се радваш... да, действително сделките са намаляли, но ги има... и все пак някак се оправяме...
Виж ако и ти си един от тези, които са антиброкер, те разбирам, но поне аз те имах за реалист... или нещо грешно съм разбрала????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.08.09 22:46



това някакъв повод за радост и злорадство ли е...

Не, напротив. Става ми малко тъжно даже.
Пък и не мога да съм против нещо, което си няма дори дефиниция.





Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.08.09 23:03



което си няма дори дефиниция
...................................................................................................................................
това ли е проблема...

, ми дай да се пробвам да дефинирам нашата професия..., ама ще трябва да искам авторски права пък и може да забогатея от това... и ...кофти... веднага ще се превърна в изедник...
Не се заяждай ей....

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Пак същото...нови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.08.09 09:01



Ако приемем тая статистика за достоверна, а няма причина да не го правим

Има причина. И тя не е свързана непременно с недвижимите имоти. Аз лично винаги съм крайно подозрителна към българските статистики. Не напразно я наричат не "статистика", а "стЪКМИстика"... И неведнъж сме били свидетели на крайно противоречиви статистически данни, за какво ли не.

А че има спад на броя сделки - никой никога не е спорил. Дали пък говорим за байпас на брокери - това според мен няма как да се "стъкми" като резултат. Какво ще каже тоя или оня шеф на АНИ - хич не е меродавно. А пред СВ няма как да се разбере колко от сделките са минали през агенция. Нито при нотариусите.


Във всеки случай - не забелязвам в сайтовете да се е увеличил броят на частните обяви... това също ми говори нещо. А има и друго явление, което си е в сила от години назад - гледаш частна обява за дадено жилище - и веднага след нея - десет обяви на агенции за същото жилище. Извод? Колегите са се обадили, и продавачът СЕ Е СЪГЛАСИЛ да им даде имота за продажба. Това какво ти говори? Или пък - гледаш пак 5-6 обави на имот, на различни агенции, дори с ЕДНАКВИ снимки, а частна обява - няма. Това какво ти говори? Че собственикът СЕ Е ОБАДИЛ на няколко агенции и дори им е дал снимки.

Гореописаното според мен не може да е индикация, че има отлив от търсенето на посредници, а напротив. В тази криза на КУПУВАНЕ, всеки продавач СЕ СТАРАЕ да намери всякакви начини да се добере до сделка, и единият начин е да се обърне към агенция, дори - за съжаление

- агенцИИ.

Леко различно стои въпросът с новото строителство, защото там сам можеш да си видиш табелата на строежа и да контактуваш директно със строителя, но новото строителство и без това си е отделен сегмент от търговията с НИ, и си има своите закономерности във всички аспекти - ценообразуане, начин на продажба, начин на проверка на качеството, начин на проверка на документите и пр., и пр.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 04.08.09 09:06.



Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: Ha живo]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.08.09 10:53



И с 90% да има паднат сделките...кВо те боли хЕя?Какво следва от това?Ще си намерят друга работа и толкоз.

Лошото е,че не само при тях са спаднали с 40%.По принцип пазарът си е с толкова надолу,независимо дали с брокерите или без тях.



Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.08.09 16:45



Не ме бОли нищо. Радвам се, че в т.нар. криза намирам един положителен ефект - сганта от некадърни брокери Ще си намерят друга работа и толкоз.



Тема Re: За тия, дето не разбират от имоти ;))нови [re: Ha живo]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.08.09 17:01



Някои вече получиха конкретно предложение за работа! Ама, ако се услушват, ще си намеря по-младичка и по-пъргава.





Тема Re: Пак същото...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.08.09 17:04



Какво ще каже тоя или оня шеф на АНИ - хич не е меродавно. А пред СВ няма как да се разбере колко от сделките са минали през агенция. Нито при нотариусите.

Искаш да кажеш, че само мнението на брокерите "от улицата" е меродавно?
Като вземем предвид, че работата ти е намаляла с около 58 % (примерно) спрямо миналата година, и отчетем това, че много от брокерите, които тогава работеха, а сега са отпаднали от пазара, сметката с байпаса излиза.



Колегите са се обадили, и продавачът СЕ Е СЪГЛАСИЛ да им даде имота за продажба. Това какво ти говори? Или пък - гледаш пак 5-6 обави на имот, на различни агенции, дори с ЕДНАКВИ снимки, а частна обява - няма. Това какво ти говори? Че собственикът СЕ Е ОБАДИЛ на няколко агенции и дори им е дал снимки.

За единични случаи ли говориш или...?
Ти дотолкова вече си се вживяла във функциите си, че забравяш какво е да мислиш обективно. Представи си, че си купувач. Търсиш. Виждаш 5 обяви за един имот, едната е от ч.л., другите от АНИ. Ша ма извиняваш, ама колко трябва да си бос, за да се набуташ доброволно с още пари за процент. Натъртвам "доброволно", изключвайки варианта, че нерядко биваш изнудван да ти "посредничат" дори и след като си се свързал с ч.л.-то. Не си криви душата да ми казваш, че не е така.



Тема Re: Пак същото...нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано04.08.09 17:27



Не забравяй за настояването на таткото да оправим тона!

Това, което си написала, показва още веднъж, че не си в час с нашата работа, ама хич.
За единични случаи ли говориш или...?
Защо не вземеш да отвориш имот.бг и да се поогледаш малко там? БЪКАВО е от такива случаи. Или може би имаш друго обяснение на факта, че има по 4-5-6-7 обяви на различни агенции за ПОЧТИ ВСЕКИ имот?

Представи си, че си купувач. Търсиш. Виждаш 5 обяви за един имот, едната е от ч.л., другите от АНИ.
А ти си представи, че си купувач, който има леееко европейсто мислене. И НЕ РОВИ сам за имоти. Просто си има брокер-с когото вече е работил, или друг му го е препоръчал, или на четвъртата обява си е избрал някой и му е възложил търсене. И как мислиш - дали от тогава нататък той си губи времето да рови из обяви, или разчита на брокера си? И друг детайл - когато един продавач си пусне частна обява, и го "нападнат" досадните агенции, и той, колкото и да са досадни, им разреши да му продават имота, да не мислиш, че пуска повече обяви? Просто в дадения момент неговата обява се заличава поради изтекъл срок, но НАШИТЕ обяви не се заличават. Ето затова след време частната обява ВЕЧЕ я няма и не НИ ПРЕЧИ!



Ей това са дреболиите, които не са ти ясни. Но ти е простено - всеки си знае тънкостите на неговата си професия.

Разликата е, че ние не се опитваме да се бъркаме в тънкостите на вашите професии, а вие се пишете все специалисти в НАШАТА... Няма лошо - забавно е!

И накрая - забележИ - аз (бидейки брокер "от улицата";-)))))не съм твърдяла, че няма увеличаващи се байпаси на брокери. Аз само твърдя - ЧЕ НЯМА КАК ДА СЕ ЗНАЕ СЪС СИГУРНОСТ това. Само ВИЕ знаете, но то си е симптоматично - вие знаете всичко!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 04.08.09 18:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.