Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м мах  
Автор Leper MessiahМодератор (napalmoff )
Публикувано30.07.09 14:53



Себестойност на строителството около 350 Е заедно с терена в момента.

По данни на КНСБ



Да приемеме, че и сумата за 3 чл. сем е що годе същата

Средна работна заплата 600

Значи сметката идва горе-долу

разходи около 1445 лв
Приходи 1200 лв ????


Да речем обаче, че мама и тати са по работни и изкарват по около 1000 лв всеки от тях . Остават около 550 лв за вноска по кредит.

Обикновен кимизарник двустайка ново строителство е около 50-60 кв.м жилищна площ при 36000 Е цената на жилището а вноската ще е около 316 Е. за 30 г.

Та единствения вариянт за високи цени на жилищата, е в по-високи доходи....

Тук въобще не говоря за кола, почивка и блекбъри за щерката
Не, че няма да има и такива дето ще купуват луксозни имоти на по високи цени, ама едва ли те ще определят пазара .

Темата, ще я чистя от дрънканици и празни приказки, как народа се изтрепва да купува на хипер далаверата от 900 евро, освен ако няма аргументи.

Нека взимат. Хора надскочили себе си винаги ще има . Ама после Пърцунян ще им каже с ехидна усмивка "или плащай, или си вари крем супа от гипс картона"


Редактирано от Leper Messiah на 30.07.09 14:57.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м. [re: Leper Messiah]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.07.09 14:59



Ти май не си прочел какво каза чичо ти Обама? За кризата?



А това за 600-те евро на квадрат май си го сънувал тази нощ.

Приятно чистене.

ПП - Нещо за механизмите на пазарната икономика да си чувал? И там ли ще търсиш подобна логика? А какво ще кажеш за цената на бананите, например? Или пък на доматите? Отнесени към месечната издръжка на едно семейство?

Сега сериозно да те попитам - това за себестойността на строителството сам ли го пресметна?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м. [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Leper MessiahМодератор (napalmoff )
Публикувано30.07.09 15:21



Мислех директно да делна мнението ти. Но ще ти дам шанс да се докажеш.

В отговор на:

Ти май не си прочел какво каза чичо ти Обама? За кризата?



Съжалявам, ама чичо негър нямам. Той да си реши проблема в собствената си кочинка, тогава да ръси акъл.
П.П. А ти ако не си разбрала, че пазара на НИ се срина не заради кризата, а заради свръх предлагането язък, че си брокер

В отговор на:

А това за 600-те евро на квадрат май си го сънувал тази нощ.




Не не го сънувах сметнах го току що, за хора, които нямат елементарни умения по аритметика

В отговор на:

ПП - Нещо за механизмите на пазарната икономика да си чувал?




Чувал съм да. Има един елементарен урок за кривата на търсенето и предлагането. Всеки студент 1 курс ще ти го обясни. Гледам и големите строители почнаха да го научват. Има едни дето се бият в гърдите, че са най добрите и затова цените са им високи.
Преди около час им звъннах да ги бъзикам. Цените на сайта им са 930. 3а плащане в брой дават 10% отстъпка. Но ... "елате в офиса ще се разберемe". Есента същите тия тикви продаваха на 1 100 и се държаха надменно.
Сега "елате в офиса да говориме"

Има и една друга велика брокерка. Апартамента в люлин който предлагаше за 56 000 е аз и казах да ми го даде за 50 000 e и го взимам. И тя се направи на велика. Сега е на 46 000 е. Чака купувач.

А ти продавай панелки за 80 000 евро. На сън


Редактирано от Leper Messiah на 30.07.09 15:41.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: Leper Messiah]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.07.09 15:51



Доказвам се, ето.



Аз съм брокер. А не анализатор. Ако някой ми се обади да купува или да продава - помагам. Ако не - клатя си краката и чакам по-добри дни.

Питам се само защо не ми отговори на сериозния въпрос, а се хвана за закачките? Зададох го, защото веднъж, след подобна констатация от ваша страна, имах среща с един от малкото строители, с които работя, и му го казах. За 300-та евро. А той се разпеняви - щеше да ме бие. Докато да му кажа, че не е моя сметката, а са ми го казали оправни хора... А той каза нещо за майките на тези оправни хора и започна да ми изрежда разни неща, които оправните хора винаги забравяли, когато правят тези аритметики, и които неща слагали поне 200-300 на квадрат отгоре на елементарните сметки... Та затова попитах, и то - сериозно.

Виж, ако искаш - трий ме. Само ще ти кажа, че съм доста предпазлива, когато трябва да правя прогнози. Избягвам, всъщност.

А сега отивам на оглед. Още не ми е е дошло времето да си клатя краката. Вчера (за да не каже някой, че пак обещавам рапорт, а не го правя!!) - мацката направи оферти и на двата панела, сега чакаме отговори. Щото тя доста се пазари.
А сега ще гледам луксозно обзаведено четиристайно за 295 000. Не е панел. В Лозенец.


ПП - не се ядосвай. И на мен не ми е приятно разни да ми спамят в темите, но ти не им се ядосваш. А аз не обиждам, нито плюя... и сериозни въпроси ти задавам даже.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 30.07.09 15:57.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м махнови [re: Leper Messiah]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано30.07.09 16:03



Струва ми се,че доста свободно си служиш с числата.Правил съм я тая сметка вече и преди балона,и по време на,и сега в кризата пак я правих...не е толкоз просто,колкото го представяш.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Leper MessiahМодератор (napalmoff )
Публикувано30.07.09 16:04



В отговор на:

А сега ще гледам луксозно обзаведено четиристайно за 295 000.




Е и. 295 000 е за апартамент нали знаеш кой ще даде... Оня дето доскоро е шляпал в калта. Ма нали ще е в Лозенец .

Ще си палят цигарите през терасите. Това не е средностатистическия купувач обаче, а дупнишкия бизнесмен, или бусманския инвеститор. .


Ае, и се надявайте на 1 300 евро. Ако искаш съвсем реално ще се хванем на бас, че цените до другото лято ще са 600 е. На квадрат... Че и надолу.




Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано30.07.09 16:05



Не те знам с кой строител си говорила, и какви работи е слагал към цените, за да оформи крайната сума. Аз миналата година (2008) пътувах заедно със счетоводител, работещ в строителна фирма. Та той ми каза, че себестойността на квадрат груб строеж същата година възлизал на малко над 200 евро квадрата. Това със всички разходи + за земята под строежа. Е, сигурно шефа му не е купувал земя за 6-7 цифрена сума, или пък с 50% обезщетение, та затова му излизат сметките. Да кажем, че за довършителните работи сумата се удвоява (което е много все пак, но да допуснем, че е така). Става 400 е/м2. Печалба в рамките на нормалното (30%) прави цената 520 е/м2.

Да не забравяме все пак, че става въпрос за цени отпреди кризата, когато и материалите бяха по-скъпи, земята също, както и заплатите на строителите. Демек в момента цена от 500 евро на квадрат е изключително адекватна. Впрочем, подобна излиза цената като се смята и по други методики.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.07.09 16:06



Освен "механизми" в икономиката има и "невидима ръка". Чичо Смит го е казал, не аз.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: Leper Messiah]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано30.07.09 17:00



а заради свръх предлагането язък, че си брокер
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няколко пъти подминах тези приказки дано се вразумиш, но явно не се усещаш...
Не говори глупости за това свръх предлагане... основния проблем е... кризата в банковия сектор... спряното или немощно кредитиране...
Новото строителство с право на ползване си държи цена.. колкото и невероятно да ти се струва...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м мах [re: Leper Messiah]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.07.09 17:18



Не знам защо спориш с музикантки.
Прав си за едно, потвърждавам го от опит със строители - производствената цена на застроен квадратен метър, заедно с земята е НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 350 ЕВРО
Говорим за ново строителство, в хубав квартал, изпълнено по БДС.
След това почва проблема с ценообразуването.
Като ти набият 300% чиста печалба цената става изключително спекулативна.
Аз бих работил и продавал на минимална печалба, но с непрекъснат оборот на парите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.