Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ба дааа ?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.07.09 20:37



"Доказвам се, ето.

Аз съм брокер. А не анализатор. "

Че не си анализатор е очевидно. Въпросът е дали си брокер. Я го докажи ?






Тема В интерес на истинатанови [re: abettor]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.07.09 20:49



дори 30% печалба е ненормално висока за сектор "Производство".
Но иди-дойди, в момента официално си признават за мин. 100% ! Нагли копелета, предлагам банките да им дават по един пищов когато им отпускат кредити - да не се бавят да търсят после с какво да си продупчат тиквата






Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: Leper Messiah]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.07.09 21:07



Е и. 295 000 е за апартамент нали знаеш кой ще даде... Оня дето доскоро е шляпал в калта. Ма нали ще е в Лозенец

Така е, прав си, но нали говорим за НАЛИЧИЕТО на купувачи на скъпи имоти, а не за качеството на купувачите? Там е ключът от палатката... затова ти говоря за "пазарна икономика"... Докато "дупнишкия бизнесмен, или бусманския инвеститор" купуват - все ще е така. Макар, че и те си правят сметките напоследък, но това не значи, че не купуват. Е, не на 4 000 на квадрат, а на 2 000...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.07.09 22:07



Новото строителство с право на ползване

Тва "право на ползване".
Ъъъ...
Аз ли нещо буквално те разбирам, ти ли се изразяваш със свободна непрофесионална терминология...



Тема Наличиенови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.07.09 01:33



не означава обем на сделките.
Като имаш 1 сделка на 200 бона и 20 сделки на 30 бона - познай къде е пазара


Упс, ти май каза че хал хабер си нямаш от анализи ... извинявай




Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано31.07.09 09:19



Като казваш "пазарна икономика", нали имаш предвид, че търсенето определя пазара?
Щото в момента на някои по-пазарни места (основно в чужбината) по магазините са определили едни намаления от 40 до 70% от пазарните цени. Това също е пазарна икономика, нали? Ще я чакаме да дойде и у нас...



Тема Re: логика ли?!нови [re: Leper Messiah]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано31.07.09 10:43



Себестойност на строителството около 350 Е заедно с терена в момента.

- това кой го доказа, определи, как и къде?!

36000 Е цената на жилището а вноската ще е около 316 Е. за 30 г.
- да, но при 15 или 20 години вноската е съвсем друга, сам го знаеш!

Та единствения вариянт за високи цени на жилищата, е в по-високи доходи....

- говорейки по принцип се допускат сериозни грешки и анализа се пропуква. Под "жилище" не може да включваш всички имоти и всички райони, същото се отнася и за доходите.

Някъде в провинцията може и за 100 лв/кв.м. да си купиш жилище! Някъде за 35 000 € можеш да си купиш цяло село.......... това скъпо ли е или евтино?!

Да конкретизирам: за София. За 700 €/кв.м. в момента в Люлин не можеш да си купиш нито едно свестно, нормално и отговарящо на всички условия жилище - било то двустайно или тристайно, нова тухла, с Акт 16, завършено да ключ! Не ми вади оферти от имот.бг, знам ги, гледала съм ги - няма нормално жилище, без забележки и компромиси. В момента на пазара се предлагат невероятни щуротии, на още по-невероятни цени!
Купувачи също има, но едва ли някой би дал парите си за поредните измислени "апартаменти". "Нормалните" апартаменти- визирам, като състояние, разпределение, етаж, отлично строителество, с Разрешение за ползване са на съвсем различни цени.
Това не е само в Люлин, това е в по-голяма част от пазара в София.



Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано31.07.09 10:43



Като казваш "пазарна икономика", нали имаш предвид, че търсенето определя пазара?
-----------------------------------------------------------

Да, това имам предвид. Колкото и да ми се иска и на мен, обаче, няма как, точно по причина на търсенето, имотите на "престижните" места в София да станат 600 на кв, макар и това да се вижда "логично" на някого. Защото някои райони (както е и по света, ВПРОЧЕМ, дори и в този момент на криза), не се влияят от общите тенденции толкова драстично. Питай колко са паднали цените в центъра на столиците в ЕС, например...доколкото знам знам - не много.

Разминаването в обсъждането на цени в този форум става главно защото тези, които правите прогнози и коментари, ги правите ГЛАВНО върху цените на новото строителство. За този сегмент предвижданията ви може и да са напълно правилни, както и логиката на ценообразуването. Обаче по-големият процент жилища в София НЕ СА ново строителство. Пък и да греша тук - НИКОГА ценообразуването не става по същия начин. Точно поради това е трудно и да се правят прогнози, и да се търси логика.

При старото тухлено строителстно роля играят ГЛАВНО "локейшън",

, състоянието на сградата и разни други съществени дреболии.

Макар, че... дали нямате надежда, че НЯКОГА новите сгради на Шипка ще станат 600 евро на квадрат??

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.07.09 11:22



ти ли се изразяваш със свободна непрофесионална терминология...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нима??? Трябва ли да се срамувам, че не ме разбираш

и че използвам непрофесионална терминология... хайде кротни се... пък ако не разбираш нещо.. питай... ще ти обясня професионално.... обещавам....

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо няма логика цените да са над 600 е кв.м махнови [re: Leper Messiah]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.07.09 11:42



тука нещо става.
някой ми е изтрил мнението от вчера.
лошо няма. може ли да каже защо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.