Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Риъл стори от днеснови  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.07.09 20:50



Обажда ми се познат и ми забива следния въпрос, всъщност по-добре да ви разкажа цялата случка, вие се изказвайте.
Значи, човекът има дъщеря, на която иска да купи апартамент у големия град, още по-голямото село София. Намира той много хубав апартамент като местоположение и цена и без да сключи ПД, плаща капаро в размер на намсиколкохиляди лева. Това в рамките на два чАса, клиентите са за бой, мисля.
После се сеща, че не е зле все пак да иска удостоверение за тежести от АНИ-то (забравих да спомена, че е намерил апартамента чрез АНИ) и АНИ-то му изтърсва новината, че за този апартамент има сключен ПД с някакъв италиано през 2008 г., като срокът за сключване на окончателен договор бил 7 дни от датата на подписване на ПД-то. На осмия ден италианото отива при собственика и му казва, че няма да сключи сделката с него, обаче има друг френд, също италиано, който ще встъпи по ПД-то вместо него. Италиано Секондо прави пълномощно на АНИ-то, с което АНИ-то има право да продаде апартамента на трето заблудено лице.
Това е фактическата ситуация.
Имаме апартамент за чудо и приказ в Сф, трето лице, дето е дало няколко бона СТОП капаро, АНИ, което е упълномощено да сключи окончателен договор, италиано, което фигурира като банкова сметка, по която нашият човек да превежда кинти и те тва е. О, да, капарото е дадено без насрещен документ. Какво мислите за ситуацията и кой ще духа супата според вас?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Пазара ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано28.07.09 21:22



Пазара ще духа супата, както става през последните много години. Не се обиждай, но И на хората като твоя познат "дължим" пазара на недвижими имоти. За продажбите и наемите едновременно.

Е, да не се ласкаят брокерите - и на тях също.





Тема Re: Риъл стори от днеснови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.07.09 21:22



Това ми намирисва на някаква схема...брокерско-сицилианска..Та това капаро е обречено според мен...



Тема Re: Пазара ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.07.09 21:52



Що да се обиждам? Да не дадох аз капарото?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Риъл стори от днеснови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.07.09 21:52



Според мен е имало и още няколко дадени капарота, ама де да видим. То ще се разбере. Иначе чакам да се появи я нещо розовко, я нещо зеленко в темата, че много я очернихме.

Your future dream is a shopping scheme.

Редактирано от Okaян яcтpeб на 28.07.09 21:53.



Тема Бе знам ли ...нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано28.07.09 21:57



... аз да си кажа.



Хубава ли е щерката? Ако се провали сделката - имам едно легло и четвърт в повече ... на първо време



Тема Re: Риъл стори от днеснови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.07.09 22:07



100% е имало.Интересно преди колко време все пак е станала случката и дали АНИ-то си е още на адреса.Щото ако започнат да му въртят номера от типа "ама ние ще се местим в нов офис скоро" и т.н....работата ми изглежда ясна.В маалата ми имаше случай....за един гараж имаше 8 или 9 предварителни договора...Разпродали почти всичко-останали един гараж и един магазин,инвеститора трябвало да заминава някъде и писал на АНИ-то пълномощно да сключва предварителни договори за гаражите.По тоя овод си зададох тогава въпроса защо аджеба нашия законодател не е предвидил вписване на предварителните договори по сделките с НИ...никаква логика няма..



Тема Re: Риъл стори от днес [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.07.09 22:20



плаща капаро в размер на намсиколкохиляди лева. Това в рамките на два чАса, клиентите са за бой, мисля.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
опа... няколко хиляди за два часа...без проверки...??? какво е това капаро????
И това което не разбрах другия италиано купил ли е апартамента? Ако е така и е издал пълномощно на АНИ, какво те притеснява? Намирисва ти на измама ли? Искам обаче само едно нещо да ти кажа, по принцип чужденците си наемат АНИ и им дават пълномощно да продават имотите им... но дали е такъв и този случай незнам...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Риъл стори от днеснови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.07.09 22:23



аджеба нашия законодател не е предвидил вписване на предварителните договори по сделките с НИ..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това знаеш ли от кога го искам...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Риъл стори от днеснови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.07.09 22:47



без да сключи ПД, плаща капаро в размер на намсиколкохиляди лева.

Не мога да повярвам, че има БЪРГАРИН, който ще даде и няколко десетки, камо ли няколко хиляди лева, без някаква, каква да е, хартийка... ТА - каква е била хартийката?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.