Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бихте ли ми дали съвет?нови  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано23.07.09 11:00



Наскоро ни звънна човек, който показа показа нотариален акт за нива, която е върната преди няколко години на баща ми, като нива още на моята баба. Въпросният човек изтъкна, че баща ми го изпреварил с някакви си два месеца и получил Решението за възстанояване на имота, който е 3 декара.Предложението му е да ни дадат наблизо от Поземлената комисия друга непотърсена досега нива със същата площ за компенсация, а ние да се откажем в негова полза от досегашната, която той иска да приобщи към двора си, който граничи с нея.
Интересува ме, дали това е равностойно? Какви са ни рисковете? Дали няма да се появи претендент и за новото място? Казаха ми, че самата Поземлена комисия няма право да отменя решение за възстанояване след 2-та година от издаване на това решение. Ако сега издаде втроро решение, дали то ще се счете за нищожно в съда, появи ли се нов претендент?
И изобщо, този нотариален акт, който този човек вади за доказателство има ли някаква стойнопст вече, при положение, че ние имаме въвод от Поземлената комисия и той е издаден преди години. Т.Е. дори нотариалния акт да е валиден, няма ли давностни срокове за претенции?



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: Фoтoн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.07.09 13:45



Доста объркано... нещо не можах точно да схвана... значи вие сте собственици на земя, съсед иска да я приобщи към неговата.... на каква основа... покупко-продажба или заменка... и след като тя е била ваша, как така е закъснял с подаването на документи... тук има нещо което ама въобще не разбирам... дай малко инфо

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: arrvv]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано23.07.09 17:06



2006-та татко получава разрешение за възстановяване и заверена скица за 3 дка. Не е имал документи, а по спомени на някаква баба. Наскоро, човек, който показва скица от 35-та г. и регистрите от 55-та, твърди, с тяхна помощ, че нивата , която са ни върнали е точно върху неговата и че баща ни го е изпреварил с два месеца в Поземлената комисия, като е получил разрешение за възстаноявавне на земята и заверена скица. Неговото предложение е да се разберем, като се откажем от върнататат ни нива, но в замяна да бъдем компенсирани със същата площ от нива наблизо, непотърсена до момента. В противен случай щял да ни съди. Сега вярно, че това дело може да се проточи 10-на години , ама ако ще ни осъдят, а и моя дял е едва 750 квадрата вътрешна нива, питам се не е ли по-добре да се съгласим. И даали, ако се появи някой с нови претенции, няма да се завърти колелто пак. Имам предвид, за новата нива, която ще ни предложат.



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: Фoтoн]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано23.07.09 17:08



Ае май тоя съсед се опитва да те мине...



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: Фoтoн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.07.09 17:22



А така...имате върната земя, която е била на друг... е как става това... и пак не ми е ясно... от къде на къде той ще разполага с общинските имоти... земяната с негов имот ли иска да стане, или с общински... и защо вас ще съди... общината ви го е върнала нали така?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: arrvv]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано23.07.09 17:33



Татко го бил изпреварил с отиване при Поземлената комисия, за да му възстановят земята. И получил Решението за възстановяване. Като татко нямал документи за точното място или поне не ги намираме. Но получил документа по свидетелството на някаква възрастна жена, ако съм разбрал правилно. Тзи човек отива със своите документи, на които се опира, че имота си е бил техен, а къде е нашия точно, къде са му реалните граници, ние не знаем и не можем да докажем. Сега въпросът е дали да се съгласим с предложението им за компенсация с друга нива, която е със същата площи отстои само на 15-на метра в страни до сегашната. Според скицата, тази нива е совободна , непотърсена и от Поземлената комисия, ако ние се разберем, според евентуалния ищец, щели да ни издадат Решение за възстановяване за нея. Били говорили и с техника, който познавал парцелите.



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: Фoтoн]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.07.09 17:38



щели да ни издадат Решение за възстановяване за нея
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
сега те разбрах.... от общината ти предлагат... ми лично аз не виждам проблем, след като нямаш доказателство, че наистина настоящата нива е ваша... а в това село или община нямат ли регистри.. но защо ли питам... Лично аз не виждам защо да не се съгласиш... но нека се вземат отношение и другите...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: arrvv]  
Автор Leper MessiahМодератор (napalmoff )
Публикувано23.07.09 17:51



А така...имате върната земя, която е била на друг... е как става това... и пак не ми е ясно... от къде на къде той ще разполага с общинските имоти...

Ае да ти помогна да наваксаш. Като на приятелче.

.

Не съм толкова велик като Великия, ама поназнайвам нещо.
Аз ще ти очертая рамките на проблема, а ти ако си мераклийка ще се разровиш повече :

Значи заради национализацията, има едно такова явление като реституция. Някой си запазил нотариалния акт - някой не. И за тези които не са запазили има едно такова нещо като "констативен нотариален акт за собственост". Водиш 3-ма свидетели и те се кълнат, че "
"-Те тоа те парцел беше на ванчо".

Като добавиш нови кадастрални планове, нови регулации и кошаревски свидетели - кашата е пълна.
Е такъв е случая на питащия по-просто казано Лошото, е че си трее адвокат за тая работа. И много тичане из разни комисии.
Или да се разберат с комшиите. А най добрия вариянт, мен ако питаш е да ги съдят. Нека те да тичат .


Редактирано от Leper Messiah на 23.07.09 17:52.



Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: Фoтoн]  
Автор Leper MessiahМодератор (napalmoff )
Публикувано23.07.09 17:56



Мен, ако питаш остави ги да те съдят, Нека те да тичат като малоумни, по съдилища и някакви комисии.
Само блъфират. Да не мислиш, че не знаят с какво се захващат, и дали ще го доведат до край.
Да не мислиш, че не са ударили калема и да са си направили сметката.
Кофтито е, че се развалят отношения в тоя случай и то със съседи.

Удари на кантар нещата. Заслижава ли си земята за която ви заплашват, че ще ви съдят , да ви съдят. И ако си заслужава нека ви съдят. Ако не разберете се и взимайте другата.

Не съм юрист, да знаеш






Тема Re: Бихте ли ми дали съвет?нови [re: arrvv]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано23.07.09 18:01



Да и аз така мисля. Че няма проблем да се съгласим. В най-лошия случай, ще бъдем в изходна позиция- с решние и скица за нива, за която нямаме нотариален акт, но общата ни площ, с която бащата на баба ни е влязъл в ТКЗС пак ще излиза. в противенч случай, ще замотаем тия хора с години, ще си поскъсаме нервите. Накрая, ще ни осъдят, ще платим разноските по делото и на свой ред трябва да търсим от Поземлената комисия натурална компенсация. Т.е., пак ще ни дадат парче земя , но не се знае по кои чукари. А и моя личен интерес е 750 метра земеделска нерегулирана земя, чиято цена е доста ниска сега. Навярно и по-късно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.