Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема По повод компетентността на някои съдии от СВ!нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.07.09 12:44



Темата не е съвсем офф, защото именно съдиите от СВ финализират всяка нотариална сделка, като вписват НА.
Сутринта пращам клиентка за сваляне на възбрана от НИ. Ситуацията е простичка. Някоя си завела дело срещу нея в далечната 2002 г. Като обезпечение вписала възбрана върху апартамента. Печелим делото на три инстанции, окончателно. Пускам до СРС молба за сваляне на възбраната. Получавам Определение от съдията на 35 състав, СРС (това е съставът, наложил възбраната), че няма основание възбраната да продължи да съществува, отменя я, и същата да бъде заличена. Взимам въпросното Определение с три кръгли сини печата + печат че е влязло в сила + печат, че е вярно с оригинала. На две места (под самото определение и под печата влязло в сила) се е подписал съдията, на много други места е подписа на деловодителя на състава. Документ слънце!
Да, ама не!
Отива моята клиентка сутринта (вероятно при същата от СВ, дето Уни я цитира в заключената тема) където й казват, че няма да свалят възбраната, защото документът НЕ БИЛ ПОДПИСАН ОТ СЪДИЯТА. На плахите опити на клиентката да покаже подписите й се отговаря грубо, че ВНИМАНИЕ: ВСИЧКИ ПОДПИСИ БИЛИ НА ДЕЛОВОДИТЕЛКАТА. И, забележете искането, съдията да го подпишел наново.
Прибира се клиентката силно потресена и двамата гледаме документа. Има два абсолютно различни подписа, ясни и за малоумник. Единият на съдията, другият на деловодителката. По нищо не си приличат.
Пита се в задачата аз какво правя?
Вероятно въпросната глупачка от СВ иска от мен клетвена декларация от съдията, че това е неговия подпис? Или да заведа съдията при нотариус да си заверени нотариално подписа? Или да доведа лично съдията да потвърди подписа си?
Аз знам как да се справя, но въпросният казус много ясно описва нивото на т.нар. "съдии по вписванията", които на практика са едни чиновници и нищо повече, затъпели от стоенето в онази задушна стаичка.





Тема А как трябва да се реагира!нови [re: abettor]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.07.09 12:51



За съжаление, не съм бил там, подцених ситуацията. Не знаех, че още има такива идиоти в СВ.
Понеже някои брокери ме упрекват в какви ли не неща, ето какво бих направил аз във въпросната ситуация, ако бях отишъл лично:
1. Незабавно искам писмен и мотивиран отказ от СВ.
2. С безумния отказ (това не е подписа на съдията) пускам жалба до 35 състав на СРС, с приложен отказа и с безумния въпрос - г-жо съдия, това ли е вашият подпис?
а) В случай, че това не е вашият подпис моля служебно да сезирате прокуратурата за документно престъпление.
б) В случай, че това е вашият подпис моля служебно да сезирате Председателя на СРС за незаконните и обиждащи съда действия на СВ.

Само дето знам, че като й поискам писмен отказ оная патка веднага ще махне възбраната, ама защо трябва да се стига до там???



Тема Re: А как трябва да се реагира!нови [re: abettor]  
Автор biliti (непознат )
Публикувано10.07.09 13:00



Подобно поведение май е практика в държавната администрация. Обикновенно в такива случаи аз казвам не ви разбрах и пиша върху молбата - моля отговорете ми писменно - имам намален слух

Във всички случаи до сега - въпросът се урежда без думи. След което усмихната казвам - съжалявам, че ви създадох неудобство с моята невъзможност да разбера думите ви Работило е в общинската администрация на Леге и в областната управа на град София.



Тема Re: А как трябва да се реагира!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.07.09 13:02



Виж, не се обичаме много, но ще кажа и на теб. Тези от СВ ме дразнят неописуемо и мен. По други поводи. Затова не бих имала нищо против да ги разобличим. Но това можеш да го направиш ти, като адвокат. Частно лице като мен няма никакви права там.

Специално за УДО - прочЕте какво ми отговориха. НЕ ПОЖЕЛАХА да ми дадат "мотивиран отказ". Вероятно заради това, че няма подадени документи, по които да има отказ, който пък да е "мотивиран". Така че - АЗ БЯХ ДОТУК. Цитирах разговора. Оттук нататък - имаш цялата власт да действаш.

Вярвам да не си толкова неадекватен, та да смяташ, че съм си измислила всичко това. Ако е необходимо - ЩЕ ПОСОЧА съдийката, която ми даде въпросните отговори.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: А как трябва да се реагира!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.07.09 13:16



Аз не само не ги обичам, аз ИЗБЯГВАМ ДА ХОДЯ там.
Правната им грамотност е под всякаква критика. Само дето ти се преби да ги даваш като пример за "последна инстанция".
Няма какво да ми сочиш името на "съдийката" от СВ, ако става въпрос за тази сутрин това е същата овца.
Защото моят отказ е от тази сутрин.
И ако двете са едно и също лице се скрий някъде в ъгъла и мълчи. Защото нейният "компетентен" отговор е точно толкова "компетентен", колкото и за УДО-то. И точно толкова законосъобразен.



Тема Re: А как трябва да се реагира!нови [re: biliti]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.07.09 13:19



Е, аз съм малко по-брутален, ама това ми е професията. Казвам: "Много добре чувам, но вашият отказ е незаконен. Ако вие смятате, че сте в правата си искам писмен отказ, за да обжалвам действията ви".
Като цяло проблемът също се решава веднага, с изключение на два-три случая когато отказваха писмен отказ, та се налагаше да хода при началника им.
Е, получавал съм (много рядко) и писмени откази!





Тема Re: А как трябва да се реагира!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано10.07.09 13:30



Няма защо да се "скрия в ъгъла и да мълча". За разлика от теб аз съм ВИНАГИ принципна и коректна. Тазсутрешния разговор го цитирах, без да го коментирам. Нито една дума от тази цялата дискусия по тази тема от моя страна не е била предубедена или субективна. През цялото време съм твърдяла САМО И ЕДИНСТВЕНО, че нотариусите изискват това, с препратка към съдиите по вписвания. ТОВА Е САМАТА ИСТИНА- Тази сутрин проверих и при съдийките - И ТОВА СЕ ОКАЗА ИСТИНА. И ПОДЧЕРТАХ, че не претендирам това да е ПРАВИЛНО, а само че е ВЯРНО, че го изискват!!

Затова престани да се изживяваш на господ. Ако имаш желание - ОПРОВЕРГАЙ ГИ "мотивирано". Ако не - ЗАМЪЛЧИ, докато няма доказателства за нищо. В момента е - твоето мнение срещу тяхното. ПО ТОЗИ КАЗУС. УДО.

Както НЕ СИ ПРОЧЕЛ - име не мога да ти дам. Не ми го даде съдийката. Стаята горе вляво, една млада готина мацка с къса ЧЕРНА коса. Определено ЧЕРНА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re:ОФФ: Моето е Спам :-))))нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.07.09 13:49



Извинявам се, че ще "разлигавя" темата ти, обаче нали да последвам "петъчната традиция"

и дано си в добро настроение............ .

Та: Сутринта пращам клиентка - ако това го бях написала аз, дори и не мога да си представя какво щеше да ми се стовари на главата .... .... само се закачам



Тема Re:ОФФ: Моето е Спам :-))))нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано10.07.09 13:54



В смисъл?
Лигавенето е, че не е трябвало да я пращам сама, че е правилно да напиша изпращам, или нещо сексистко?





Тема Re:ОФФ: Моето е Спам :-))))...добре....нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано10.07.09 13:59



щом се правиш на блондинка

.... как оставяш клиентката си да ходи сама в СВ ..... дори ние брокерите не правим така

П.П. В добро настроение си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.