Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: СИО и ДОнови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.07.09 16:56



Аррвв, теб, както знаеш, много те уважавам, обаче за правото е важно приложението на закона, не на баба ти фърчилото и ЕЖК (в случая - ЕНК).

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: СИО и ДОнови [re: spgufi2]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано08.07.09 16:57



Извинявай, обаче мисля ей сега да те подкрепя отзад, ако още продължиш с тези небивалици тука.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: СИО и ДОнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.07.09 17:34



обаче за правото е важно приложението на закона
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ястребче, закона е един, но са съжаление, се прилага различно... Има нотариуси които няма да ти изповядат сделката... просто няма... казват че това е документ /ДО на единия съсобственик/ с невярно съдържание... има нотариуси които ги интересува само данъчната оценка и че няма непогасени данъчни задължения...
А сега кажи ти по закон как е...
Може ли да се тълкува ДО като документ с невярно съдържание като отсъства единия съсобственик.... за имот придобит по време на брак или не може...ето от там трябва да започнем...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: СИО и ДОнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано08.07.09 17:39



"Небивалиците",както ги наричаш, са думи на хората, които изповядват сделки с НИ - нотариусите, не думи на някой безработен адвокат. А естествено това което написах за подкрепата, бе само ирония, но не знам ти какво общо имаш с това, след като визирах Санитаря ?! Ти ако толкова настояваш, можеш да ме "подкрепиш" отпред.



Тема Re: СИО и ДОнови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано08.07.09 20:20



"Може ли да се тълкува ДО като документ с невярно съдържание като отсъства единия съсобственик.... за имот придобит по време на брак или не може...ето от там трябва да започнем..."

Не! Документът си е с вярно съдържание, просто навремето само единият от съпрузите е декларирал имота на свое име, защото така се е правело.
Нотариусът тази работа въобще не го интересува, доколкото УДО-то е административен документ, а не титул за собственост. Нито пък с някое УДО може да се заобиколи законовия режим на СИО.
Интересуват го САМО ДВЕ неща:
1. Дали за ЦЕЛИЯТ имот е платен данъка и няма данъчни задължения.
2. Дали има идентичност между имота в УДО и НА.

Толкоз!
Егати тъпата работа е да се спори с Глупи, при положение че "няколко безработни адвоката" му казват, че са правили и правят сделки по този начин при много нотариуси, от много градове.
И пак казвам - някоя овца от СВ може да се заяде, това е истина. Някой нотариус също, за да няма проблем със СВ.
Но това не променя ясните постановки от СК, за които "великият брокер" не е чувал дори.

Между другото! Нещо важно! От 01.10.2009, с влизане в сила на новия СК и предбрачните договори, нещата ще станат доста по-сложни. И ще има нова процедура при продажба на имоти на съпрузи, защото може и да не са СИО.





Тема Тъпчонови [re: spgufi2]  
Автор Ha живo (орган)
Публикувано09.07.09 00:20



1. .......................................................няма непогасени данъчни задължения за имота.

Ша ма извиняааш, ама си много тъп. Позабравил съм математиката, ама имам спомен, че ако сборът на числителя и знаменателя прават общо 1/1, сиреч - всичко, и данъчните удостоверяват, че ЗА ИМОТА данъците са платени 1 към 1, къв ти е проблема, та се опитваш да ги изкараш удостоверители на обстоятелства по СК.



Тема Re: СИО и ДОнови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (орган)
Публикувано09.07.09 00:27



Има нотариуси които няма да ти изповядат сделката... просто няма... казват че това е документ /ДО на единия съсобственик/ с невярно съдържание...

Щот тия нотариуси са завършили ПУЦа в Джумаята и ги е много шубе да не сгафят, затуй.





Тема Re: СИО и ДОнови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано09.07.09 00:35



Аррвв, нотариусът не е КРАЙНАТА БОЖЕСТВЕНА ИНСТАНЦИЯ, разкриваща пътя, истината и живота, ако ме разбираш какво искам да кажа. Сигурно ти точно ме разбираш де.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Тъпчонови [re: Ha живo]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано09.07.09 09:50



1. Ако не ми пречеше доброто възпитание щях да ти кажа, че задръстена кучка, ама не ти го казвам.
2. "Къв ти е проблема, та се опитваш да ги изкараш удостоверители на обстоятелства по СК" - аз проблем нямам, никого никакъв не искам да изкарам, просто си върша работата.
3. Тази тема я дъвчем от толкова време и отново разбрах, че нищо не разбираш, че се опитваш да се изкараш знаеща, на фона на мненията на хората, които изповядват сделки с НИ, си смешна. Мъничко.
4. Намери си някаква работа, явно имаш доста свободно време да се вихриш тук, ама може би силата ти е другаде ?!



Тема Re: СИО и ДОнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано09.07.09 12:18



И...какъв е проблема общината да го е завела само на единия...Това да го прави по-малко СИО?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.