Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Имоти в Германиянови  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.07.09 10:20



Тъкмо се ометох от страната и вие го ударихте на клубни сбирки...ама хич не е честно! И понеже не мога да присъствам, бих искала да споделя с вас една случка от преди няколко дена, може на някой четящ тук да му е от полза.
Дълго време удържах сестра ми да не купува апартамент по нашето черноморие, както се беше навила преди една, две години, като мислеше да прави дългосрочна инвестиция.Имаше спестени пари и искаше да си ги врожи в някакъв имот. Навивах я да си вложи парите по Европата, щом иска дългосрочна инвестиция, а не краткосрочна рискова спекулация.Миналият понеделник сключи сделка за студио- апартамент от 46 кв.м, без балкона, който е 12 кв.м в Дортмунт, Германия. Цялата сделка и излезе 32 000 евро с прехвърляне, нотариални такси и комисионна на агенцията за недвижими имоти.

Апартаментът е в много тих квартал в северен Дортмунт и в изключително добро състояние. Небе костена / такси за подръжка и управление на сградата/ е 65 евро на месец. Състои се от кухня, баня с вана и голям хол.
Избрахме Дортмунт, защото полетите от София са евтини и възможни.Наблизо има колежи и университети, така че ементуалното му отдаване по наем ще е възможно, но първо смята да му се нарадва
Да ви кажа честно, много подредено и ясно работят тези немци.Нямаше никакво напрежение при сделката, а продавачката бе една симпатична възръстна немкиня.Апартаментът се оказа с нещо като досие / предполагам всички имоти по тоя край го имат/, а сградата е от 1985 година и е с 12 апартамента. За нфраструктурата няма и да споменавам!





Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 01.07.09 10:22.



Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор kpъшkaч (от класа)
Публикувано01.07.09 10:37



Това си е супер далавера, а колко е наемът?



Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.07.09 10:40



апартамент от 46 кв.м, без балкона, който е 12 кв.м в Дортмунт
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кое е 12 кв.м.? И искам да попитам 46 кв.м. чиста квадратура ли е или с общи части и горе долу размерите на стаите. Просто би ми било любопитно да знам какво е тяхното строителство...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.07.09 11:16



Мда, това като махнеш таксите и комисионите, сигурно излиза максимум 600е/м2... Сега чакам спецовете да направят някакъв коментар и/или сравнение с тукашните условия



Иначе супер - Дортмунд е хубав град, имам брат дето (все още) учи там, ама завършва другата година...



Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.07.09 11:20



Да й е честит апартамента!


Доста отдавна България се слави с две неща - едни от най-скъпите НИ и едни от най-скъпите мобилни разговори.
А сделката на сестра ти, както и да го погледнеш, е супер изгодна.



Тема Re: Имоти в Германиянови [re: Blake]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.07.09 12:41



Еййййййййййййй знаеш ли с какво не мога да се примиря... че чуждоземското винаги е било обект на възхищение... Какъв коментар искаш...
За мен 65Е управление на месец не ми се виждат добре, но аз гледам по нашите стандарти..
И друго... искаш ли да ти дам оферти за по-малките градове в България за колко можеш да си купиш? Друг е въпроса, че тук не е Германия, а оправията ни е българска...
Искаш ли да ти дам оферти за земя... има и по 200лв. декар... а това можеш ли да сметнеш колко излиза на кв.м.?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Имоти в Германиянови [re: abettor]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.07.09 12:41



Преди време нашите продадоха изключително скъпо един селски имот/ сега вече е невъзможно да бъде продаден за тези пари/ след като си разделихме парите по роднински, едвам удържах сестра ми да не купува нов апартамент в България като следваща инвестиция.Тъй като работата ми беше свързана и с проучвания на имоти и в Западна Европа ми се избистри идеята, че добра дълготрайна инвестиция е възможна извън нашата страна.При нас беше повече спекулация и ако си добър и печен играч наистина се печели добре./ сега вече не, но преди една две години беше напълно възможно/

Самата цена на апартамента е 23 000 евро, останалото е такси, комисиона на агенцията е 2 %, към 5 % мисля бяха нотариалните такси и разни други/ нямам пред себе си документите да ги опиша с максимална точност/. Тотала в разплащането бе точно 32 000 евро.
Няма общи части от сградата, както е при нас, а и това с общите части си е наша измишльотина. Дори не го рекламират за цена на квадратен метър, а просто цена на апартамента. Така, че 46 кв.м е "светлата площ" на апартамента, както го казваме по нашенски.
Балкона е 12 кв. м и не влиза в квадратурата на апартамента. Имат закон за етажната собственост и тя има "един глас "/ така му казват/
Днес сестра ми взима ключовете и след това отива в общината да
си направи адресната регистрация.

Наемите в Германия са регулирани и не може да го дава на цена, която си измисли или пък види във вестника. Този апартамент може да се даде под наем за максимум 240 евро на месец, договорите за наеми са сериозни и защитават изцяло наемателите.
Друга интересна подробност: много лесно се контролират битовите разходи. Можеш да си ги следиш по интернет и знаеш всяка минута колко си изхарчил.
Тук, в апартамента където живея е същото. Влизам в банята, къпя се, излизам и в страницата на компанията виждам колко газ съм изхарчила.Едно нормално къпане е около 0,4 евроцента/



Сградите са доста добре подържани и с работещо управление.Като се разхождаш по улиците изпадаш в едно тъпо недоумение как може всичко да е толкова красиво и подредено. Хората са любезни и непрекъснато се поздравяват, няма значение колко пъти са се видели за деня.


П.С. Това е вярно за мобилните телефони! Тукашният ми мобилен телефон е с 300 безплатни минути на месец към всеки един абонат и ако не ги употребя се трупат за следващия месец. От КПН говоря за 0,2 евроцента на минута с България, а другия месец си сменям пакета за 0,10 евроцента на разговор за всяка една държава в ЕС.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Имоти в Германиянови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.07.09 12:50



Чакай сега ! 65 евро си е супер ниска цена за това, което получаваш. Входа на сградата е с декоративни свешници по стените, ливадата отпред и отзад е окосена, цветя има нвсякъде, а улицата блести от чистота. Фасадата няма една пукнатина. Всичко това струва пари! По нашенско и да си платиш евтино, пак не получаваш като услуга кой-знае какво.

Аз отдавна имам собствена визия за чуждоземското и не му се превъзнасям излишно...но на черното не можеш да кажеш, че е бяло. Подредено си е по този край на Европата. Страни като Австрия, Холандия и Германия са доказателство, че на едни нации им е гот да им е чисто и подредено, а на други им е гот да им е мръсно и кално



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.07.09 12:51



Самата цена на апартамента е 23 000 евро, останалото е такси, комисиона на агенцията е 2 %, към 5 % мисля бяха нотариалните такси
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нещо ми стана интересно.. значи за цена от 23000Е, сестра ти е платила 9000Е такси... а услугата на АНИ е била 460Е????



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Имоти в Германиянови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.07.09 12:53



Страни като Австрия, Холандия и Германия са доказателство, че на едни нации им е гот да им е чисто и подредено, а на други им е гот да им е мръсно и кално
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
за това спор няма...



Никога не е късно да станеш за смях...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.