Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Няколко въпросанови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.06.09 21:11



Как се получава оригинал на договор за продажба на недвижим имот, ако собственикът притежава само копие?
Трябва ли да се проверява за тежести в Агенцията по вписванията съпругата на собственика на имота?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Няколко въпросанови [re: Kaлинckи]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.06.09 21:18



Отивате в Службата по вписвания, бившият "Нотариат". В мазето е архива. Преди това си вземете от масата на партера (ако има) молба за получаване на препис от Нотариален акт. Ако няма - питайте в стъклената лавка при входа. Слезте в мазето с копието от акта и попълнената молба (там ще подчертаете, че искате ЗАВЕРЕНО копие от акта) и попитайте служителката - тя ще Ви упъти за цялата процедура нататък. Мисля, че се получаваше на другия ден.

Всъщност - ще получите ЗАВЕРЕНО КОПИЕ, а не "оригинал", както питате. То има същата тежест, като оригинала.


Лично аз (брокер съм) проверявам винаги и съпруга.
Успех!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 30.06.09 21:25.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: Kaлинckи]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.06.09 21:19



Стария нотариат, до Попа, собственикът пуска молба и го получава, но не веднага.
Тежести се вадят след опашки....... пусни компютърна справка.
Не знам за какво ти трябва това, не си ясна, опитвам се да помогна.



Тема Re: Няколко въпросанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.06.09 21:20



Уни......хареса ли ти "Баркаролата"?



Тема Основно объркваненови [re: abettor]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.06.09 21:24



Не написах как се получава оригинал на Нотариален акт, а написах как се получава оригинал на Договор за продажба на имот. Което означава, че оригинал няма в нотариат и агенция по вписвания, нали така? Това е договор с тежестта на нотариален акт. И къде да търсим сега оригинал?! Договорът е между ГУСВ и физическо лице. Дотук ориентира ли се какво питам?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Основно объркваненови [re: Kaлинckи]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.06.09 21:31



Леле, пак се забъркахме от бързане...

Преди дни тук се вихреше спор дали нотариалният акт е всъщност "Договор за продажба на имот", което е така, но обратното НЕ Е винаги така...

Не мога да помогна, сори. Преди време търсех по настояване на банка такъв договор за апартамент - бивша собственост на Кремиковци. Не го открихме. Ползвах връзки в банката и минахме без него, но не беше лесно... Питай в ГУСВ - може да имат някакви архиви, от където да се ориентираш.
"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 30.06.09 21:31.



Тема Re: Основно объркваненови [re: Kaлинckи]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.06.09 21:31



Значи вземи се престраши и се виж с мен и със СОБСТВЕНИКА на имота........ще ти извадя оригинал за пет лева.....Разбрах те.......Договор за продажба на държавен имот ти трябва........ще го имаш!
По-различно е!



Тема Re: Основно объркваненови [re: abettor]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.06.09 21:35



Какво ти трябва за това? Данъчна оценка? Защото аз не разбрах пък теб, не си ясен



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Ако в архива [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.06.09 21:37



на ГУСВ има 1 оригинал, какво може да направи собственика? Да го вземе? Ще го дадат ли? Какво се прави, ако има 1 оригинал?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Основно объркваненови [re: Kaлинckи]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.06.09 21:37



Значи ти го вадя за няколко дена, през нотариус, но е 50 лева.
За теб, ако аз се мъча е пет лева, щото си готина.
Трябва ми копие и данни. Данъчна не ми трябва. Ти какво имаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.