Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема ООФФ Видове договори за покупко - продажба на имот  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.06.09 15:22



Във връзка с отправени вече въпроси по тази тема, нека се опитаме да обясним на хората, които не са наясно, що е то "Договор за покупко - продажба на недвижим имот". За работещите в тази сфера и за хората, които поне веднъж в живота си са купували/продавали имот вероятно е ясно, че документът, финализиращ промяната на собствеността на всеки недвижим имот се нарича нотариален акт. Преди да се стигне до изповядването на всяка сделка пред нотариус обаче, в огромната част от случаите се подписва "Предварителен договор за покупко - продажба на недвижим имот", в който се уточняват всички параметри по самата сделка, а те са :
- цена
- начин на плащане
- задължения на страните до получаване на нотариален акт
Предварителния договор може да се превърне в окончателен такъв по силата на чл. 19 от ЗЗД, така че всеки, който твърди, че този договор не е договор за покупко - продажба нищо не разбира, затова е добре преди подписването му двете страни да прегледат всички точки от него, да се консултират със специалист, какъвто най - често се явява брокерът им, ако се налага участието на юрист, също да се вслушат в съветите му, да коментират, променят , допълват договора така, че да бъдат максимално защитени правата им. Понеже съм сигурен, че по тази тема ще има още мно-оооого мнения, спирам , за да дам възможност и на другите специалисти в този клуб да ме допълнят.

Редактирано от spgufi2 на 26.06.09 17:59.



Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.06.09 15:46



Би ли обяснил на не-специалистите, тази ти фраза : "Предварителния договор може да се превърне в окончателен такъв по силата на чл. 19 от ЗЗД"
Как се прави, къде се прави, колко струва, какви са шансовете, кво става ако не бъде обявен?


Иначе писанието ти бъка с грешки, типични за човек, "който не сади и отглажда домати, но ги продава като прекупвач".
Но ще ти ги покажа като се поосвободя!



Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.06.09 17:24



Ако въпросът ми се зададе от неспециалист, ще отговоря тутакси, ама ти нали си завършил право, вместо да проверяваш моите знания, покажи своите, другото е поредното ти безмислено заяждане ! А за грешките, които обещаваш да ми посочиш, не бързай, наблегни на работата в натовареното ти ежедневие в комисиите на ЕС. И най - после нещо, с което съм напълно съгласен - не съм и няма да садя домати, но с успех бих могъл да ги препродавам.



Тема Да ти проверява знанията ?нови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.06.09 17:43



Бе ти полудя ли, то все едно да търси под вола теле






Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: spgufi2]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.06.09 17:50



Има известни неточности тук, например си пропуснал най-важния реквизит в предварителния договор - имота.
После, този предварителен договор може да бъде обявен за окончателен, ама може и да не бъде - изобщо не е сигурно събитие това :-)
И съвсем вкратце, по повод една вече затворена тема - действително "договор за покупко-продажба на недвижим имот", строго погледно, е само "нотариалния акт", защото само той прехвърля реално собствеността. Предварителния договор поражда права и задължения, чисто облигационни, но няма начин да прехвърли собственост.



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: seymour_stz]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано26.06.09 17:59



Пропуснал съм имота, защото той съществува какъвто е и само се описва , т. е. преписва от НА, наблегнах на нещата, които се обсъждат, договарят и т. н. . Освен това нямам претенции за изчерпателност, дадох възможност да бъда допълван и въобще нямам намерение да съчинявам нов вариант на ПД.
---------------------
После, този предварителен договор може да бъде обявен за окончателен, ама може и да не бъде - изобщо не е сигурно събитие това :-)
-------------------
Самият факт, че съм написал"може да бъде обявен за окончателен", нали не означава, че е сигурно събитие ?



Тема Re: ООФФ Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.06.09 18:25



Офф, не знам как да постъпвам с теб.
Шило в торба не седи.

Човеко, няма видове договори за покупко продажба на имот. Има един договор. Нарича се Нотариален АКТ. Другото са дрънканици. Както ти го е написал сеймора. Поражда облигационни взаимоотношения, но не прехвърля собственост.

Сега за човек, който се бие в гърдите, и обяснява, че 18 г. е на пазара и продава имоти е тъпо да ти обяснявам разликата между нотариалния акт и Предварителен договор за покупко - продажба на имот.

Предварителния договор не е продажба. Той само уточнява правата, задълженията и условията при които ще се сключи ДОГОВОРА за покупко-продажба

Язък бате, по-добре си трай да те мислят за тъп, отколкото да правиш всичко възможно да разсееш съмненията

.

Ае, лека събота и неделя. Писна ми от затваряне на теми


Редактирано от Caнитap на 26.06.09 18:39.



Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: seymour_stz]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано26.06.09 18:28



действително "договор за покупко-продажба на недвижим имот", строго погледно, е само "нотариалния акт "

Прав си напълно, но нещата трябва да се гледат в контекста им.

Влиза момиче и пита за примерен договор. Колкото и да е некомпетентен човек - все му е ясно, че НОТАРИАЛНИЯТ АКТ СЕ ПИШЕ ОТ НОТАРИУС ИЛИ В КРАЕН СЛУЧАЙ - ОТ АДВОКАТ. Веднага си помислих, че момичето иска да спести комисиона, намерило си е сделка и иска да си сключи ПД без посредници. И веднага "помогнах". (Което някак не се вписва в обвиненията към нас, че гледаме по всякакъв начин да издоим клиентите - аз просто СЕ ОПИТАХ ДА ПОМОГНА, правейки си някакви тълкувания на въпроса.).

От което произтече ПОЧТИ МЕЖДУНАРОДЕН КОНФЛИКТ. Посипаха се определения, обвинения, квалификации, манипулации, характеристики и още тонове ПИСАНИЯ НА ИНАЧЕ МНОГО ЗАЕТИ ХОРА... Като че ли голяма работа станала - че съм копнала един ПД.

Впоследствие се оказа дори, че момичето е искало НЕЩО СЪВЪРШЕНО РАЗЛИЧНО, ама кой ти гледа...

Абе - да ти е драго да пишеш в тоя клуб.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: seymour_stz]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.06.09 20:56



Подписвам се под всяка дума от твоя постинг!
Така е!
Пууууууу.......един свестен брокер, най-сетне......



Тема Re: ООФФ Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.06.09 20:59



Аз започвам да се отегчавам....
Клубът се превърна в клуб "Дрънканиците на Уни и Глупи".
Опитах се да не им пиша, обещах го, ама те нямат спиране......
От чисто юридическа гледна точка тази тема на глупи е пълна с грешки, но не ми се обяснява с тези двамата.....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.