Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: abettor]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.06.09 21:16



Абе не съм брокер бре, пришки ми излязоха да го повтарям - нищо, че защитавам и техните позиции и не се карам с тях - адвокат съм.



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: spgufi2]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.06.09 21:18



Така е, аз просто допълних пропуснатото от теб



Спрете земята - искам да сляза!

Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано26.06.09 21:22



Аз затова уточних "строго погледнато". Иначе и предварителния договор си е договор, свързан с прехвърлянето на собственост, и според мен не беше излишно да бъде обсъден и той в контекста на въпроса на момичето. Но нали знаеш - юристите отговарят точно и конкретно, и само на конкретния въпрос, без да излизат от строго фиксираната тема.
Имаше един много готин виц в този смисъл:
Пътуват двама джентълмени с балон, но паднала гъста мъгла. Летели, летели и съвсем се изгубили. По едно време като намалили височината, видели долу един човек и попитали:
- Извинете, можете ли да ни кажете къде се намираме?
- Да - отговорил той - в един балон на около 6 метра над земята.
- Това може да е само адвокат - въздъхнал единия джентълмен - само адвокат може да ти даде абсолютно точен и напълно безполезен отговор...

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: seymour_stz]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.06.09 07:12



"Абе не съм брокер бре, пришки ми излязоха да го повтарям - нищо, че защитавам и техните позиции и не се карам с тях - адвокат съм."

Нищо, де! Повиших те!





Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: seymour_stz]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.06.09 14:20



абсолютно точен и напълно безполезен отговор...


Аплодирам това с всичка сила!!

Но и то важи (в частта си за точността) за НОРМАЛНИТЕ адвокати. Иди чети някои от нашите тук що за отговори дават в клуб Право, а и в този клуб... Има да плачеш за точност.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.06.09 14:52



Уни, пак ще те питам защо не ползваш нормалните адвокати на кантората си?
Вероятно са вдигнали ръце от теб, за да ти обясняват елементарни неща.
В тази връзка - много е трудно да обясниш на човек с музикално образование някои елементарни правни понятия. Мъчиш се, трудиш се, но те си знаят за "записна заповед", "натурален акт" и че ПД е "официален документ".
Безнадеждна работа.......





Тема Re: ООФФ Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: spgufi2]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано27.06.09 15:15



БрО...да си оправиш терминологията...Това беше първото нещо,което научих като започнах да работя с договори и чак тогава ми се изясни защо аджеба хората дето ги пишат,толкова стриктно употребяват термините от съответната област.Не става да го обясниш като Пена на пазара.

1.Има само един вид договор за покупко-продажба на недв.имот и формата му е "нотариален акт".В смисъл: актът-това е договора и обратно.

2.Това с масовите предварителни договори ще го пишем при брокерските истории,които са евтин кавър на ловджийските такива.Сега...ако клиента на брокера е толкоз тъп,че да смята сделката сключена с предварителния договор..отделна тема.

3.Предварителният договор съдържа най-важните елементи на окончателния (ЗЗД ми е слабо място,не го знам наизуст) ама начинът на плащане далеч не е най-важният елемент.Тука пак някакви брокерски истории ми прозират,свързани с криенето на данъци...Много по-важна е уговорката до нотариалния акт имотът да остане чист от тежести.Това им е хубавото на предварителните договори,че могат да имат действие под условие,докато НА няма такава опция.Да не се появи някоя тежест в периода между предварителния и окончателния договор...я ипотека,я статут "паметник на културата"...илинякой акт за премахване на незаконна постройка,отчуждаване и т.н....

4.Предварителният договор става окончателен само със съдебно решение.При нашата съдебна система-2,5-3 години.Ако изобщо стане...За това там трябва да се уговори съответната компенсация,ако нещата се сгоФФнясат...и страните да си се разделят по живо по здраво срещу малко пари,а не да се съдят 3 години за глупости.Имоти на пазара-бол.

5.всеки, който твърди, че този договор не е договор за покупко - продажба нищо не разбира.Че кой ще твърди такова нещо....точно договор за покупко-продажба си е....Само,че предварителен.:)

6.двете страни да прегледат всички точки от него, да се консултират със специалист, какъвто най - често се явява брокерът им..Ммммда....а прасетата летят...



Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.06.09 16:42



Гледай, аз не съм ЕС и нямам никаква нужда да ме "консултираш". Нито да ме контролираш. Пиша каквито си теми искам, работя както си искам и с когото си искам, съветвам се с когото си искам и когато си искам. И не си ти този, който ще ми държи сметка или ще ми задава някакви досадни и тъпи въпроси.

Все пак, обаче, РАБОТЯ. Колкото и некомпетентна да се опиташ да ме изкараш. И добре работя. Бих казала - ОТЛИЧНО за условия на криза.

Твоят случай обаче не е такъв. Толкова си СВОБОДЕН, че се чудя от какво живееш. И толкова никой не ти обръща внимание, че се възползваш от обявеното ми мълчание към теб, за да дращеш непрекъснати въпроси и постове по мой адрес, разчитайки точно на това, че няма да ти отговоря, за да не те затапя НАНОВО И НАНОВО.

Ако не си толкова смешен - ще си жалък. За какво развя ония байряци на показ пред всички - ЦЯЛА ТЕМА : дето нямало да падаш до нивото ми и да ми отговаряш НИКОГА вече - на мен и на колегата? Санитарят УСЛУЖЛИВО е изтрил клетвената ти тема, за да не се ИЗЛАГАШ за сетен път... Колко дни издържа? Два. Ако не пишеш тъпотиите си до нас двамата - съвсем ще се затриеш от клуба...Мания за забележимост ли имаш? ДЪРЖИШ да ти се обръща внимание? Ами намери си гадже най-накрая!!



Да спори човек с теб, е все едно да спори с първолак, който е прочел три урока и е много горд с това. Но нищо не е разбрал от тях. Накълван с учебници пуяк с тапия, който може да използва знанията си точно колкото пуяка - това си ти. И си го доказал многократно.

Ето, пиша и аз - НЯМА ДА ТИ ОТГОВАРЯМ ПОВЕЧЕ. Първия път очевидно не си ме разбрал.


Нека хората преценят защо пишеш непрестанно на човек, който НЕ ЖЕЛАЕ диалог с теб.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.06.09 17:54



Как защо ти пиша, съкровище мое? Ти си толкова уникална и така запълваш всяка тема, че няма как да ти устои човек.

Неотразима си!
Дано поне разбра, че един НИ може да се продава и без продавача да доказва, че той не е паметник на културата.
А иначе ми стана ясно. Двеста пъти те питах защо не вярваш на адвоката си, отговор ТОЧНО на този въпрос няма.
Аз се досещам.
Защото вероятно си гаражен брокер. Което не те прави неспособна да запознаваш хора, разбира се.






Тема Re: Видове договори за покупко - продажба на имотнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор spgufi2 (старо куче)
Публикувано29.06.09 10:30



За първи път виждам някой, който се пъчи, че е адвокат, да седи по цял ден пред компютъра и да раздава акъл в разни клубове ! Толкова ли няма клиенти ?! Или лъже, че е адвокат, или е толкова добър, че никой не го наема. Пуснах темата с цел незнаещите да научат нещо, от него пак нищо нормално по темата, нищо полезно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.