Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема А не може ли така...  
Автор dartuha (луд за пенсия)
Публикувано21.06.09 17:02



Като чета какви проблеми има със строителството, мисля си дали не може вместо вила, човек да сложи в местенцето си един голям фургон или контейнер и така да не се разправя с разни разрешителни и други такива - може ли някой да ми забрани да сложа в моето място каквото си искам подвижно жилище? Освен това чета по разни американски сайтове, че там постройки с площ до примерно 100 квадратни фута се водят беседки или бараки и не подлежат на строителен надзор - по този начин те строят доста прилични къщи, които въпреки че са малки стават за сезонно обитаване. В България как е по отношение на това?



Тема Re: А не може ли така...нови [re: dartuha]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.06.09 17:49



Със сигурност може да сложиш в собствен парцел фургон

.
Но рискуваш да те помислят за номад.
Под фургон имам предвид нещо с колела.
За другите подробности (без колела) виж в ЗУТ.





Тема А, може, защо не!нови [re: dartuha]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано21.06.09 18:40



Отдавна съм размишлявала върху този въпрос, и според мен проблемът е само един - ДРУГАТА НЕДЕЛЯ, в която отидеш на "вилата " си (на колела) - нея просто няма да я има... Мургавите приятели ще се погрижат.

А иначе по света има хора, които ЖИВЕЯТ в каравани. Лично аз имам такива приятели. (Единият е силно заможен, има десетина апартамента, които дава под наем...) Някои - целогодишно, някои - само лятото. Най-новите модели (няколкостайни) имат не само инсталации за ток, вода и тоалетна (химическа), а и окабеляване за тв, или сателит, интернет и всякакви други екстри. По този начин - ако имаш сговорчив комшия в собствения си двор - може да му ползваш тока, водата и кабела, а другата събота - за разнообразие да хванеш пътя към някой модерно оборудван къмпинг-кът в другата част на държавата... или в съседна държава...


Май прекалено много се размечтах. Забравих, че сме в ЕС само на книга.

Макар, че някои са съветници там... а може би - ТОЧНО поради тази причина.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 21.06.09 18:42.



Тема Re: А не може ли така...нови [re: dartuha]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано21.06.09 19:01



Знам какво имаш предвид. Преди година две зададох този въпрос в клуб Право. Та там ми отговориха че всяка община си има своя си наредба по въпроса. Общо взето трябвало да се направи схема къде в имота поставяш и да се даде разрешение за срок от общината. Но в случая става дума за каравани като на снимката, което си е половин къща (40 квадрата!) и ще стане 'царя дава пъдаря не дава'. Т.е. иди ги убеждавай че е каравана, ще ти кажат 'Ами то ти можеш да построиш къща, да закачиш 4 колела и да я кръстиш каравана така'.

Баш тая каравана ми се струва трудничка за пренасяне/крадене :-)



Ето и темата в Право

Редактирано от ls1 на 21.06.09 19:05.



Тема А паянтовитенови [re: ls1]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.06.09 19:05



и разни временни постройки на какъв хал са ? Има един стил - мобил хаус се казва. Карат къшата цяла с камион и я стоварват, правят се на място подпорки само. НЯМАТ основи. Законово това как е ?




Тема Re: А не може ли така...нови [re: ls1]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано21.06.09 19:16



Не мога да не се похваля с нашата къщичка на колела :-). Миналото лято всеки уикенд бяхме нанякъде :-). Тази година пропускаме, защото всеки момент чакаме бебе, но догодина...пак! :-)





Тема Караваните байчонови [re: ls1]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.06.09 19:26



имат талон от КАТ - та общината няма думата да определя дали е каравана или не.




Тема Re: А не може ли така...нови [re: dartuha]  
Автор dartuha (луд за пенсия)
Публикувано21.06.09 20:50



Всички сте прави. Особено онзи, дето предвижда отмъкване на караваната. Аз също за това си помислих. Само че те истински къщи разглобяват, тъй че оправия няма...

А как стои въпросът с маломерни къщурки - бараки? Има ли минимална квадратура, до която не се иска разрешение за строеж?

И ако сложиш каравана, можеш ли да прокараш ток, вода, канал в имота?



Тема Re: А не може ли така...нови [re: ls1]  
Автор dartuha (луд за пенсия)
Публикувано21.06.09 20:51



ls1: Завиждам ти!





Тема Re: Караваните байчонови [re: jamie]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано21.06.09 21:00



А, на това голямото докато му изкараш талон...най-малкото ще трябва да имаш дебели връзки, първо трябва да минеш Технотест, после в КАТ, а не можеш да го разкарваш до пунктовете нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.