Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема МОД - Изповядване на сделка!нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 13:38



(темата е за граждани, не за брокери)
Нотариалната сделка (примерно продажба на НИ) започва с молба до Нотариуса и представяне на изискуемите по закон документи.
Нотариусът може да изповяда сделката (това значи, че той слага подписа си под НА, като гаранция, че всичко е наред).
Може и да не изповяда сделката, ако смята че нещо не е наред.
Отказът му трябва да е писмен, с посочени правни основания (защо не иска да изповяда сделката) и подлежи на обжалване пред съответния окръжен съд.
Това е много важно да се знае, особено в малките градове. Там има 2-3 нотариуса (някъде само един), които "колят и бесят".
С една дума - ако някой нотариус ви отказва сделка искайте писмен отказ с посочени правни основания. И го обжалвайте пред съда, ако смятате, че не е прав.
За всякакви други нарушения можете да сезирате Нотариалната камара. Всеки ваш сигнал ще доведе до дисциплинарно производство на съответния нотариус.



Тема Re: МОД - Изповядване на сделка!нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано12.06.09 14:34



Сори, че се намесвам, ама съм и гражданка



Кефи ме думата изповядване.

Пък и си ми симпатичен и ми е кофти темата ти да стои без отзвук да те питам, вярваш ли си в това, което си написал .



Тема Питаш ме дали вярвам в закона?нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 14:47



В случая в ГПК?
Ми ако не вярвам в закона в кое да вярвам? В честните ти сини очи?





Тема Re: малей:-))))нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано12.06.09 14:52



В закона вярвам! За практиката става въпрос ........ демек, прилагаш нестандартен клубен начин за набиране на клиенти

- добре, добре - започна да прилагаш "брокерски номера" - ефекта на клуба, просто клубната среща е наложителна, да ти допълним списъка с "номерца".



Готино - хареса ми въпроса ти към мен, получих си го



Тема Нещо за разтоварване.....нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 14:56



....от моята практика.
Нотариална сделка. На близки хора. Живеят в Швеция, летят за самата сделка, подписват, и се прибират.
Нотариално пълномощно на мое име да събера всички документи.
Общината (района, както правилно бе забелязано) е "Средец".
Документът е готов но не ми го дават.
Причината била, че имало заповед на кмета всички пълномощни да се проверяват от юристката. Пък тя, била в отпуск. С една дума нямало да стане преди тя да се върне. След 14 дена.
Дали това е нормално?
И какво прави този, който вярва в закона, а не в дебелите лелки зад бюрата?
Ето какво прави. Незабавно поисках писмен отказ, среща с Кмета и звъннах на една телевизия. Ситуацията стана много напечена и си получих готовия документ. Само 30 минути нерви, доста по-малко от тези, в които обяснявам на брокерите тук, че ЗАКОНЪТ е и над брокери, и над нотариуси, и над адвокати.





Тема Re: малей:-))))нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 14:59



Не мога да разбера защо все търсите под вола теле? :)
Работя предимно с корпоративни клиенти.
Те не продават НИ като основно занимание.
Пиша тук за забавление и с идея, че малко ще ограмотя някои недоучени брокери

.
Нищо не каза за "сините очи".



Тема Re: Нещо за разтоварване.....нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано12.06.09 15:06



Служителите са подготвени само за "стандартни ситуации"

... една нетипична ситуация ги вади от равновесие, знам го . Обожовам подобни ситуации



Тема Re: малей:-))))нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано12.06.09 15:09



Само се закачам

- нищо не търся ....... това е заради очите - те ме издават

Отплеснахме се



Тема Два въпроса.нови [re: abettor]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано12.06.09 15:33



Като каза за малките градове с по 1-2-3 нотариуси. Представи си следната история.

Малък град, 3-ти август, 15:30 следобед. Жега. Пешо и Гошо извършват сделка с недвижим имот. Отиват при Мишо - единствения нотариус в града. Мишо отказва да изповяда сделката и да даде писмено становище. Пешо и Гошо са чели clubs.dir.bg и сезират Нотариалната камара. Писмено.

Въпрос 1 - ако Мишо е сгафил, след колко време все пак ще се извърши сделката?

Идва един чичко или който там идва в малкия град и пита "Мишо, ти верно ли не си изповядал сделката, а?" Мишо отрича и заплашва да съди Пешо и Гошо за клевета и уронване на престижа. А и в горещия следобед жив свидетел на случката от 3 август няма.

Въпрос 2 - кво прайм?

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 12.06.09 15:34.



Тема Re: Два въпроса.нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 16:11



Отговор на въпрос № 1 - не знам, но при три такива сигнала (примерно) е редно Мишо да бъде уволнен.

Отговор № 2 - нотариалната дейност е законово регламентирана. Мишо може да се мисли за бог, ама не е.
При тази ситуация викам свидетели и медии, за да видят как Мишо нарушава закона. И така доказвам отказа му.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.