Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 11:36



Хей, темата е с МОД контрол.
Попитах те ясно - къде и в кой закон е записана забраната по т.3?
Ако твърдиш, че я има. Аз казвам, че не е така.
Не ми философствай, ами дай отговор.





Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 11:39



Хипотетично би трябвало самата община да нанася промяната на адресите. Но не е проблем да се поиска и при подаване на молба за ДО.
Общинарите много добре знаят коя улица е с променено име.



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: spgufi2]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано12.06.09 11:41



Ето ти още едно много ярко доказателство за броя на твоите сделки- НЯМА НОТАРИУС, КОЙТО ДА ПРИЕМЕ ДАНЪЧНА ОЦЕНКА, В КОЯТО НЕ ПРИСЪСТВАТ И ДВАМАТ СЪПРУЗИ !
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сори но тук въобще не съм съгласна с теб... НИКОЙ НОТАРИУС, не ме е върнал за това че в ДО не фигурира другия съпруг... Затова има декларации и актуално семейно състояние...
ДО е важна заради таксите и заради не/платени данъци към държавата.
Това до колкото знам не е документ за собственост, а се издава от общината и служи най-вече заради данъците...
Поправи ме ако греша...!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
че са некомпетентни нотариусите например, щом не изповядват сделки без данъчна оценка .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
а това къде го прочете...???

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано12.06.09 11:45



А не са ли длъжни общинарите да уведомяват собствениците за променен адрес? При нас като смениха името на улицата... минаха и смениха табелките и номерата.. и до там.. нито писмо, нито уведомление някакво пуснаха...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано12.06.09 11:45



НИКОЙ НОТАРИУС, не ме е върнал за това че в ДО не фигурира другия съпруг
--------------------------
Я пак, ама не казвай името на нотариуса, ще стане за резил.
--------------
че са некомпетентни нотариусите например, щом не изповядват сделки без данъчна оценка .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
а това къде го прочете...???
----------------------------
Чети , чети, сама ще разбереш. Всъщност би трябвало.



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: spgufi2]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано12.06.09 11:59



НИКОЙ НОТАРИУС, не ме е върнал за това че в ДО не фигурира другия съпруг...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
повтарям ти го... и имена ще спомена...ако трябва..
Я тогава ми кажи.. аз купувам...на мое име е НА, отивам с него в общината и го декларирам.. Семейна съм. После не мога да го продам без съпруга ми... но аз съм декларирала имота на мое име, и плащам данъци от семейния бюджет...това проблем ли е?
Пак ти казвам, съвсем отговорно твърдя че не са ме връщали заради това, че в ДО фигурира само единия съпруг на който е НА.
Затова са декларациите и удо за сем. състояние.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чети , чети, сама ще разбереш. Всъщност би трябвало.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
понеже четох доста внимателно, но не разбрах, затова те питам...
Извини ме, ако не мога да разбера.. дай ми линк или го пейстни...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано12.06.09 12:05



Имот, който съпругът е придобил по наследство, дарение, или преди сключване на брака (закупуване) е лична собственост. По принцип с него той се разпорежда самостоятелно и еднолично без да се нуждае от съгласието на другия съпруг (чл. 24 от Семейния кодекс).

Ако съпругът, собственик на семейното жилище, притежава и други имоти, няма пречка да се разпорежда с тях еднолично и свободно, без да иска съгласието на другия съпруг.

Когато имотът е жилище, в което живее семейството му и се задоволяват жилищните нужди, то съпругът може да се разпореди с него (да го продаде или дари) само със съгласието на другия съпруг (чл. 23 от Семейния кодекс). Налице е ограничение на личната собственост, въведено с оглед на закрила на семейството, неговото благополучие и отглеждане на децата. Тук е в сила конституционния принцип, установен в чл. 14 от Конституцията на България: “Семейството, майчинството и децата са под закрилата на държавата и обществото”.

Другият съпруг трябва да даде съгласие пред Нотариус и подписът му да бъде заверен нотариално. Той не е страна по сделката, нито придобива някакви права и задължения по нея. Това е само едно допълнително законово условие за сделката. Ако съгласие липсва, разпореждането с такова жилище може да се извърши с разрешението на Районния съд, след като съдията установи, че то не е във вреда на децата и семейството. Такава преценка се прави при всеки отделен случай.

Какво ще стане, ако въпреки законовото изискване съпругът-собственик се разпореди със семейното жилище без съгласието на другия съпруг и без заместващото го съдебно разрешение? В правната теория и практика надделява схващането, че сделката е нищожна. За да се постигне желания резултат, ще трябва да се извърши отново по установения ред с даване на съгласие пред Нотариуса.

В по - нови решения на ВКС се застъпва и друго становище – сделката може да се заздрави с последващо съгласие от съпруга-несобственик. По този начин се осигурява по-голяма правна сигурност.



Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.06.09 12:08



Бъркаш, колежке. Или наистина нотариусите, при които си попадала, не са читави. Или пък имотът НЕ Е БИЛ семейна собственост. В разговор за друго, току-що попитах нотариуса и той каза, че ако в ДО не са упоменати имената на всички собственици, вкл - съпрузи при семейна соственост - сделката няма да се впише.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано12.06.09 12:10



тогава ми кажи.. аз купувам...на мое име е НА, отивам с него в общината и го декларирам.. Семейна съм. После не мога да го продам без съпруга ми... но аз съм декларирала имота на мое име, и плащам данъци от семейния бюджет...това проблем ли е?
--------------------------------------------------------------
Да, проблем е. Ти си била ДЛЪЖНА да го декларираш като семейна собственост и така да си върви. И самата цифра се разделя на две равни части.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: *МОД - Рискове при изваждане на данъчна оценканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.06.09 12:12



Не спори, точно така е.
Което не изключва варианта някой нотариус да се е направил на интересен и да е върнал клиент на УНИ-то за това.
Но наистина СИО-то възниква по смисъла на закона, а не дали си декларирал в данъчното нещо си.
И понеже мен не само не са ме връщали за такова нещо, но и доста сделки със съпрузи съм имал попитах Глупи да ми каже кой закон, наредба, правилник или указание забранява това.
Не че очаквам да отговори.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.