Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.05.09 16:38





Значителен спад на цените на жилищата за първите четири месеца, отчетоха от агенцията за недвижими имоти "Адрес". В различните райони на София понижението е от 16 до 38%, а във Варна от 7 до 48%. Най-ниската реализирана цена от 454 евро за квадратен метър е в столичния квартал "Люлин" за апартамент ново строителство.

Търсят се основно жилища от 50 до 70 кв.м на цени от 35 хил. до 55 хил. евро. При около 30% от покупките на ново строителство, клиентите купуват и гараж.

Поевтиняването на жилищата е довело и до увеличаване на броя на сключените сделки, посочват от "Адрес". Тяхното проучване показва, че през май, 70% от активните купувачи търсят имот за собствени нужди и само 30% от тях очакват частично банково финансиране.

Останалите разполагат със собствени средства и не бързат с покупката, а осъществяват такава, само ако попаднат на оферта, която има "идеалното съотношение: цена-местоположение-качество на имота".

"Данните показаха, че по-голям процент от купувачите, които отлагат покупката, търсят имот с цел инвестиция - те определят поведението си като "чакам уникални предложения на ниски цени". Появата на този тип спекулативни купувачи е своеобразен знак за наближаващо дъно", коментира Калоян Богданов, маркетинг мениджър на "Адрес".

"Не цените, а обемите са определящи за развитието на пазара," коментира Цветелина Тасева, изпълнителен директор на компанията. Според нея ако доверието се върне трайно, било то и поради ниските цени, това ще е добър знак за развитието на сектора.

От 10 май до днес в "Адрес" са регистрирали седмично по 40% повече купувачи от средния им брой за предходните 4 месеца, като 35% от тях реализират сделка в кратки срокове. Това е основание за умерен оптимизъм и знак за зараждащата се активност, смята Тасева.

В София за първите 4 месеца на годината сделките ново – старо строителство са разпределени почти по равно. Под ново строителство в общия случай се разбира апартаменти в активен строеж с кратък срок за довършване. Интересът е към квартали извън топ центъра – "Люлин", "Младост", "Дианабад", "Овча Купел", "Надежда", "Зона Б17".

Позитивните сигнали от последните седмици все още не означават трайно оттласкване нито за пазара, нито за цените. Притесненията остават заради сравнително високия брой свободни апартаменти, които продължават да стоят на пазара. Ако съпоставим данните за сключени сделки през изминалите години и тези за новопостроени жилища, се вижда, че дори при нормален пазар, без влияние на криза, около 7000 нови апартамента няма как да намерят купувачи, посочват от "Адрес".

През 2007 г. са построени с 42% повече жилища, а през 2008 г. с още 10.92 % при спад на сделките с 4.79 %.

Очакванията на "Адрес" са пазарът да запази настоящите темпове на активност и през юни, като делът на наемите продължава да заема близо 50% от обшия обем реализирани сделки. Продажбите да се реализират при близки до достигнатите вече ценови нива, но за имоти с наистина добри характеристики.

Дългосрочните прогнози остават трудни, поради прякото въздействие върху икономическия живот, които се очаква да имат развитието на кризата по света и парламентарните избори у нас.




Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.05.09 17:09



До гуша ми дойде от глупости. Спрете да ги тиражирате. Последните ми сделки са за ПАНЕЛИ на цена 28 000 и 33 500, гарсониери на 40 кв.м в Надежда. Едната я изповядах в петък, втората е на 17 юни. НЯМА ДА НАПОМНЯМ сделката за 240 000 Е на 120 кв!!Тя беше преди 2 месеца.

На Адрес може и да им изнася по този начин да се опитват да работят продавачите си, дето ги зарибяват по всякакви начини, но това просто не е истина!!!

Може да ми се иска и на мен да е така, но не е.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.05.09 17:52



хубу де, това са данните на Адрес.
ти си имаш твоите. Какво сега не ти харесва?



Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано27.05.09 18:04



Данните на тази АНИ няма как да имат стойност на проучване на пазара на НИ . Това, което аз продадох в Дианабад, също панел, излиза по 750 е на кв, да обявя ли, че това е новата цена на панелите ?



Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: spgufi2]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.05.09 18:12



а целия текст прочете ли го?



Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано27.05.09 19:47



А аз току що продадох 17 апартамента, около Докторската градина и Военна академия на цена 210-230 Е/кв м.

Това е лъжа, но, муцка, моето мнение и това на Адрес имат мното по-голяма стойност от твоето. Щото ти си Никой, разбираш ли? Никой, безименен ник във форум. Аз и Адрес имаме имена и лица, ти НЯМАШ.



Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софиянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.05.09 20:15



Люлей се във въображенията си за многозначителността на мненията си. На 17 юни може да дойдеш при нотариуса. Като наближи датата - напомни ми да ти кажа точно кой е. И ще присъстваш на сделката на панелката, ако искаш.

А за "голямата стойност" на мненията на Адрес просто няма нужда да се коментира. Това ти писание издава КОЛКО СИ ДАЛЕЧ ОТ БИЗНЕСА С НЕДВИЖИМИ ИМОТИ В БГ. При Адрес всичко е шменти-капели, от мен да го знаеш. Вкл. комисионите от 6%.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Не ми бягай ...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано27.05.09 20:18



... по тъча, мацко. Факт е, че ТИ не си никой, а като такава нямаш право на доверие.



Тема Re: Жилищата паднаха под 500 евро за квадрат в Софнови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tweeg ()
Публикувано27.05.09 20:24



Е само това ли са ти сделките за 2 месеца назад и един напред?



Тема Re: Не ми бягай ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано27.05.09 20:25



като такава нямаш право на доверие.



Че кой се интересува от твоето доверие? Аз специално - не.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.