Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Я един бърз въпрос, докато....  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.05.09 16:58



... не са ме баннали пак.



Колеги, когато се извършва сделка - замяна, как се плаща комисионата според вас? Например - клиентът ви заменя по-голям имот за по-малък с разлика в парите? На каква база я изчислявате, ако е имало преговори между страните и вече е разводнена историята кой имот точно колко струва, а са се разбрали просто колко да е разликата?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 18.05.09 18:14.



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано18.05.09 17:53



ми без да съм колега - щом вземаш Х%, се предполага това да е Х% от разликата между двата имота.



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато....нови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.05.09 18:10



Да бе...

А ако замяната е станала без разлика в цената? Например - единият търси две жилища, предлага едно голямо и се разбират замяната да е "едно към едно"? А ако разликата в цената я е получил не твоят клиент, а другата страна?

Ако беше така - и разноските по сделката щяха да се начисляват върху разликата... А те се начисляват върху по-голямата стойност.

Всеки имот си има цена. Първо - офертна, и второ - продажната, на която се извършва сделката. Въпросът ми беше ако в суматохата вече не е ясно колко точно е продажната цена на имота на твоя клиент - на каква база смятате комисионата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 18.05.09 18:13.



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.09 19:09



Ами ако го пресметнеш през таксата на нотариуса и другите дължими такси не става ли?
Нали, все пак, се плащат?
Или за пред нотариуса е за по-малко пари?
Комисиона - след подписите при нотариуса...



Как така не ти е ясна продажната цена на твой клиент? Нали "водиш" сделката?



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато.... [re: dated]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.05.09 19:16



"Или за пред нотариуса е за по-малко пари? "

На този въпрос няма да ти отговоря, щото ще ме изритат. Сещай се сам.



Водя сделката, ама нали ти казах - имаше си офертна цена, а после всичко се разми и те вече не говорят за цени, а само за разлики. Продавачът направи доста отстъпки, но те не се изразяват вече като част от цена, а като разлика в преимуществата на двете жилища и пр субективни неща.

И нали писах - таксата на нотариуса се плаща върху цената на по-скъпото жилище.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Я един бърз въпрос, докато.... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.09 19:31



Не мога да разбера защо ти пука дали ще те изтрият или баннат, ама твоя работа...

Продавачът направи доста отстъпки, но те не се изразяват вече като част от цена, а като разлика в преимуществата на двете жилища и пр субективни неща.

Какви субективни неща? И, после, нали знаеш цената, защо калкулирате "субективните" неща? И как?

В крайна сметка, като не е спрямо нотариуса ще ми е интересно как смятат (в смисъл - лист и химикалка, взел-дал,) колегите ти - дано пишат...



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато.... [re: dated]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.05.09 19:41



Ех, не можеш ли да си го представиш? Продава се жилище. Идва един и казва - харесвам ти жилището, мога да го купя, макар, че го намирам за скъпо и бих искал коментар, ама мога и да ти предложа замяна. Имам еди-си-какво жилище. Първият мисли и вика - може. Вторият вика - мога да ти дам Х пари за разликата. Другият вика - а, малко са ми. И така се дърцат две седмици, първият качва, вторият сваля, докато накрая се разберат. Обаче никак не е ясно за каква цена говорим, щото вторият изобщо не си е обявявал цена на своя имот в оферти, за да се знае КАКВА е била неговата офертна цена и на тази база да се определи каква е цената, на която е оценен първия имот в самата сделка.

И сега кво? С първия сме се разбрали за комисионата, няма проблеми. Ама сега той вика - да, ама не мога да ти платя върху офертната цена, щото вече направих компромиси... Приемам, ама кой да ми каже КОЛКО ТОЧНО компромиси е направил?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 18.05.09 19:51.



Тема Re: Я един бърз въпрос, докато.... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.05.09 19:54



Ами, както казах, дано ти отговорят колегите...

Отстрани - лесно, имате база, от която сте тръгнали и после - въпрос на договорка. Не знам...
Как ще калкулирате "компромисите" наистина не ми е ясно.
Особено като изповядването не е на истинската стойност...



Тема Еееей лакомийоооо :) [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.05.09 01:39



Дори скапаната ни държава не облага бартерите с данъци - а ти къде ?
Отговор - не се взима комисиона



Дай ся 5 лева че ми загуби 30 секунди време.




Тема Re: Я един бърз въпрос, докато.... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано19.05.09 05:44



Как се плаща комисионата ? Искай я в брой, за по сигурно. По важно е колко.

12 % на основание СС 16 и чл. 130 ЗДДС. Ако нещо се опъват Санитаря ще те светне. И да не се правят на луди. Те могат да си менкат каквото искат, но работата на брокера остава. Продажба на „големия“ апартамент на „малкия“ клиент – 3% /огледи и т.н. и т.н./, покупка от „малкия“ клиент от „големия“ апартамент - 3% /огледи и т.н. и т.н. /, продажба на „малкия“ апартамент на „големия“ клиент – 3% /огледи и т.н. и т.н./, покупка на „малкия“ апартамент от „големия“ клиент – 3% /огледи и т.н. и т.н./ С тия бартери само гледат да излъжат държавата, но истинския брокер носи отговорност за всяко свое действие.
Отделно колко процента ще вземеш от получената при замяната разлика може да ти каже Гуфи, тук си трябва голям опит.
Тук според мен по сериозния въпрос е, ако няма ПД на кой етап ще се вземе комисионата. Внимавай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.