Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Ми с това да беше почнал.... [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 13:32



....баси жалката картинка!





Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: Gabriel2OO8]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 15:28



двоен комисион
-----------
Такъв термин няма, за кой път да го обясняваме ?! Ако тепърва и на теб ще показваме договори, ще ги обсъждаме, ще се обясняваме, ще повтаряме за хиляден път, че НЯМА ДВОЕН КОМИСИОН, не е ли по-лесно да се поразровиш назад и дано ти стане ясно. Простичко - купувача си плаща/или не/, това е въпрос на договорка между него и АНИ, която не касае никой друг, това дотук така ли е ? Пак простичко - продавача си плаща /или не/, това е въпрос на договорка между него и АНИ , която не касае никой друг, това така ли е ? В посредническия договор с продавача ако пише "Да предлага на СВОИ клиенти" това какво означава според теб , чий задължения и спрямо кого нарушаваме ?



Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано09.05.09 15:35



двоен комисион

Колкото и да се напъваш да ръсиш тъпотии от сорта на улеснение на продавач и купувач има.

Ще ти дам пример. Една от западните агенции още есента когато ми продаде апартамента работеше само с комисинна от клиента си в размер на 3.6% (3%+ДДС)




Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: spgufi2]  
Автор Gabriel2OO8 (непознат )
Публикувано09.05.09 15:55



двоен комисион
-----------
Такъв термин няма, за кой път да го обясняваме ...
....
В посредническия договор с продавача ако пише "Да предлага на СВОИ клиенти" това какво означава според теб , чий задължения и спрямо кого нарушаваме ?



Разбира се в този случай формално АНИ е наред. "СВОИ"те клиенти (в случая тези на които се предлага имота) са тези които плащат комисион. Като купувач чрез АНИ. Освен този който плаща и продавача ползващ услугите на същата АНИ. Добре де, АНИ не получава от тази сделка ДВОЕН комисион, получава 2 (ДВА) комисиона. Напълно легитимно ако така е договорено.

Още един въпрос - а продавача наясно ли е че въпросната АНИ предлага имота му САМО на СВОИ клиенти-купувачи?



Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: Gabriel2OO8]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 16:35



Още един въпрос - а продавача наясно ли е че въпросната АНИ предлага имота му САМО на СВОИ клиенти-купувачи?
...................................................................................................................................
Не! Сега аз не мога да говоря от името на колегите, защото просто не съм упълномощена или пък всеки си има маниер на работа, но... имота се предлага за всички освен ако не пише за ч.л. Така значи аз продавам имот и независимо дали е колега или ч.л. показвам имота.
Ако ч.л. не иска да ползва моите услуги.. няма проблем... не плаща... но не получава и пълната услуга... в смисъл нека да обясня ясно...
Ако купувача плаща комисионна на АНИ и е харесал НИ от моите оферти... той идва само да даде парите при ПД и после на изповядването... всичкото тичане по сделката го поемаме ние... документи нотариуси и т.н.
Но ако купувача е харесал НИ от моите оферти и не плаща комисионна, той си поема част от сделката... например аз му давам документите от собственика, той си вади удо за тежести, той си записва час при нотариуса и така...
Не че ми пречи да пусна тежестите или пък да запиша час при нотариус... но купувача няма договорни отношения с нас и съответно не може да бъде сигурен че ще работим в негов интерес... затова той сам или с адвокат действа по сделката...
Сега разбрахте ли ме? И нека да престанем с това кой какво получава... всеки получава това което си е договорил и това което му дадат... така, че просто е безсмислено да спорим за глупости. Поправете ме, ако греша!

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 16:44



Нека да ти обясня нещо относно двойния комисион и дано престанем с това...
Така ти си ми клиент купувач... наемаш ме да ти намеря апартамент и си плащаш комисионната... Така, аз имам собственик също мой клиент наел ме да му продам апартамента и си плаща... и ти харесваш и искаш да купиш точно този апартамент, който аз продавам. Дотук има ли проблем? Няма нали?
Къде е проблема аз да взема от двете страни комисионна?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: arrvv]  
Автор Tweeg ()
Публикувано09.05.09 16:51



В отговор на:

Ако купувача плаща комисионна на АНИ и е харесал НИ от моите оферти... той идва само да даде парите при ПД и после на изповядването... всичкото тичане по сделката го поемаме ние... документи нотариуси и т.н.




Няколко въпроса:
1) Ако човекът ще купува с кредит да кажем, че айде ще му уредите кредита ама там мисля се искаше удостоверение за семейно положение. Него как го вадите, като мисля се искаше лично да се ходи?
2) Искаше се доколкото си спомням и едно удостоверение от данъчните, че не дължиш данъци и то май пак лично го даваха - та него как го вадите?

Съгласен съм, че ако се наеме АНИ нещата вървят по-бързо и лесно, но недей отива чак пък в крайности, че купувачът само носи парите и се подписва

Редактирано от Tweeg на 09.05.09 17:11.



Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: arrvv]  
Автор Tweeg ()
Публикувано09.05.09 16:56



Проблема е тука:
Я виж какво пише:



В отговор на:

И понеже питаш аз как постъпвам, ето ти - ако продавача поема целия комисион, ще покажа имота на обадилият се, ще му направя всички проверки, ще му доведа сделката докрай, ако - не, няма да му го покажа.




Е какво излиза spgufi2 иска задължително да "гушне" 2 комисиона иначе няма сделка.



Тема Re: Нещо не ми е ясно....нови [re: Tweeg]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 17:04



че купувачът само носи парите и се подписва
.............................................................................................................................
А според теб кои са другите му задължения...

, при нас така правят... освен ако не са с кредит от банката... тогава се виждаме по-често с купувачите

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Нещо не ми е ясно.... [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 17:10



Като отида да си купя сирене има стока и цена. Харесва ми стоката, плащам цената, получавам сиренето. Какви "допълнителни услуги" да искам?
Примерно - лабораторен анализ на сиренето ли?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Абаторе, хайде да престанем със сиренето, доматите, краставиците и т.н.
Цената на един килограм сирене не е колкото един недвижим имот...
Ами ако искаш да купиш 1 или 2 тона сирене, може и да се доближи като стойност на НИ, но тогава ще изискваш не само лабораторен анализ на сиренето ами ще искаш да познаваш и кравите които са дали млякото за това сирене...

.. Защото капиталовложението ти ще е доста сериозно нали?

Никога не е късно да станеш за смях...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.