Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Въпрос към брокерите  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано08.05.09 16:03



Колеги, как процедирате, когато продавачът е ваш клиент, купувачът се явява сам и тъй като не плаща комисион, не е ваш клиент ?



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: spgufi2]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.05.09 18:08



В какъв смисъл как процедираме? Просто документите, които се извадят му се дават на него /копията не оригиналите/... той е с правото си да избира нотариус.. така, че си записва час и така... По нормалния път, все едно сме с колеги...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано08.05.09 19:39



По нормалния път, все едно сме с колеги...
--------------------------
С колеги е едно, с директен клиент, който иска да се справя сам, според мен е различно, ако се окаже, че не знае какви проверки му трябват, какъв е пътя въобще , опиши ми го.



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: spgufi2]  
Автор Gabriel2OO8 (непознат )
Публикувано08.05.09 19:43



Колеги, как процедирате, когато продавачът е ваш клиент, купувачът се явява сам и тъй като не плаща комисион, не е ваш клиент ?

Правилния израз май трябва да бъде "Купувача не е наш клиент и като такъв той не плаща комисиона".

Би ли уточнил/а КЪДЕ точно се явява купувача сам? При продавача, който е рекламирал сам имота си, с табела на балкона или в някой вестник/сайт?

Не искам да се заяждам но ако купувача сам е намерил продавача, без намеса на брокер, то и продавача не би трябвало да бъде клиент на АНИ. Освен ако продавача ИЗРИЧНО иска АНИ да му дава някакви услуги (съпровождане на сделката или вадене на документи).



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: spgufi2]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.05.09 20:16



Колега, защо ме караш да пиша неща, които знаеш...
Първо ти като продаваш нещо задължително му правиш проверки.. за да знаеш какво въобще продаваш... Следва ПД, после документите, които са извадени дан. оценка, нот. акт, семейно положение, скица и другите му ги даваш на него,... на купувача.. и той с тях отива и си записва нотариус, ако иска, ако не ползва нотариуса на агенцията... Аз обикновено им обеснявам стъпка по стъпка как трябва да протече сделката... казвам на купувача къде да отиде за да си пусне тежестите... а другото ние му го даваме... кое е различното от това да работиш с колега...
Въпроса е, че ако купувача нищо не разбира и няма адвокат си е рисково... но той си преценява....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: Gabriel2OO8]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.05.09 20:23



Не си разбрал колегата... Значи продавача е наш клиент... ние му продаваме имота... намира се купувач, който не иска да ползва нашите услуги и съответно не плаща комисионна... той пита как процедираме в този случай... защото ако е с колеги е едно, колегите знаят какво следва и си вършат работата, но много от купувачите нищо не разбират от покупка на НИ, незнаят къде се вадят документи, какви са стъпките и т.н.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Въпрос към брокерите [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.05.09 00:02



Колежке, май ти не си разбрала много добре какво точно искат да кажат двамата колеги...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпрос към брокерите [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано09.05.09 09:32



Логично вие като страна продаваща нещо да представите всички необходими документи за сделката . Това ще ви го иска и нотариуса . За това което си длъжен да сториш като продавач, няма за какво да се тормозиш






Тема Re: Въпрос към брокерите [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.05.09 09:49



Провеждам разговор относно това дали желае услугите на нашата агенция, колко от тях и на каква цена. Ако НЕ желае - предоставям му документите на имота, АКО ПРОДАВАЧЪТ РАЗРЕШИ, и го оставям да си прави проверките сам, за да не ме обвинява после, че съм скрила някоя тежест, защитавайки интересите на продавача. Ако пък държи - ще му ги извадя и аз.

Мисля, впрочем, и той ще е наясно, че е по-добре да свърши сам тази работа, за да е по-сигурен. Българинът е предпазливо същество.

А ТИ как постъпваш в подобни случаи?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпрос към брокерите [re: Gabriel2OO8]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 10:09



Правилния израз май трябва да бъде "Купувача не е наш клиент и като такъв той не плаща комисиона".

Би ли уточнил/а КЪДЕ точно се явява купувача сам? При продавача, който е рекламирал сам имота си, с табела на балкона или в някой вестник/сайт?
---------------------------------------
И аз не искам да се заяждам, ама не случайно въпросът ми бе към брокерите, ако беше такъв/такава, нямаше да задаваш такива въпроси. Нейсе, ще ти отговоря - купувачът се явява сам, обаждайки се по телефона по някоя оферта и обявява, че иска да види еди кой си имот, но не иска да бъдем негови брокери. Естествено веднага се впусна в някакви евентуални случки - "но ако купувача сам си е намерил продавача", четеш ли темата, там не пише ли - " когато продавачът е ваш клиент" ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.