Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Оригинални документи!  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 11:17



Хайде и аз да пусна една важна тема, която май не е обсъждана досега. Въпросът ми е изцяло към брокерите в клуба.
Имате клиент, продавач. Изисквате ли от него да ви представи оригиналите на всички документи, необходими за продажба на имота или вземате само копия?
Сравнявате ли копията с оригинала?
Ако вземате оригинали как го удостоверявате?
Ако вземате копия в кой момент взимате (виждате) оригиналите.
Как процедирате при връщане на оригиналите?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 11:33



Да приемем, че продавачът изобщо желае ДА СИ ПОКАЖЕ документите...Има малък процент хиперпредпазливи люде, които дори не ни ПОКАЗВАТ документите... Да не говорим за ДРУГИ документи, освен НА. Казваш му, че ще трябва удостоверение за наследници, а той казва - ЩЕ го извадя, само аз съм наследник, не се бой... Една леля ДОЙДЕ С МЕН В СЛУЖБАТА ПО ВПИСВАНЕ, ЗА ДА ДЪРЖИ ДО ПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ В РЪЦЕТЕ СИ КОПИЕТО ОТ НА, ПРИ ПОДАВАНЕТО ЗА УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА ТЕЖЕСТИ... Тя изобщо не разбра, че веднага, след като се разделихме, аз се върнах и поисках от мацката преписката за секунди, преснимах си НА и й я върнах... Ами - трябваше ми да заличаване на ипотеката! Иди обяснявай...

Та - да допуснем, че са разбрани хора. Показват ми НА още когато получавам обекта за продажба. Ако ги усетя уплашени - не им искам копие. Само им задавам въпроси, породени от прочитането на НА и ги насочвам какви документи трябва да си извадят. Най-често - наследници, ипотеки и скица на парцела.

Когато се появи купувач - тогава взимам копие от НА, зачеркваме го всякак

(за спокойствие на клиента) и СЛЕД капарирането го давам на колегата - посредник на купувача. Ако няма такъв - работя си аз по ваденето на документите, както подобава.

Въпрос дали сравнявам копието с оригинала е излишен. Естествено. Е, признавам, че не го чета буква по буква... а може би трябва.

До края работя само с копия. Дори и нотариусът прави така. Оригиналите му се носят в деня на сделката и той ги сверява преди четенето на НА

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.05.09 11:42.



Тема Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 11:54



....но това е изключително непрофесионално. Пиша го без грам заяждане.
Да речем, че аз съм купувача, а ти си брокер на продавача.
От написаното излиза, че ако клиентът ти е недоверчив или "уплашен" (каквото и да значи това) ще се случи:
1. Ще ме водиш на оглед, без дори да имаш идея дали клиентът ти е собственик;
2. Без да мога да направя никакви справки ще искаш да капарирам;
3. Едва след капарирането ще ми дадеш на мен (респективно на брокера ми) "зачертано" копие.

Правилно ли съм разбрал?

П.П Може и да има вицове за адвокати, но ако ми дойде някакъв "уплашен" клиент и не иска да ми остави поне копия от документите директно му показвам вратата. Не съм психотерапевт да лекувам уплаха. Адвокат съм.





Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 12:23



Прав си в много аспекти. Въпреки това нещата се случват така, както ти казвам.

Във всеки случай, ако ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ и клиентът не е уплашен - взимам копие от НА в началото, или когато се появи вероятен купувач но ПРЕДИ капарирането. Но, вЕрвай ми, ПОВЕЧЕТО от продавачите НЕ СИ ДАВАТ копия от НА, поне - не ПРЕДИ капарирането. Колкото и да ги убеждавам, че всеки може да се добере до това копие и без тях - те са стреснати от всички чути измами... По-скоро - ако е възможно - практикувам изваждане на НА чрез ЕГН....ако МИ ДАДАТ И НЕГО! Нали е секретна лична информация... Но виждам зор, ако НА е достатъчно стар и няма как да го получа, освен от продавача...

Презумпцията е, че проверката за последните 19 години може да се направи във вид на компютърна справка, без НА. И заради това се смята, че НА трябва да се даде чак след капарирането. Напоследък, обаче, все по-често се налага да се вадят тежестите преди капарирането (откак съществува експресна проверка) и тогава прибягваме до различни фокуси, за да получим НА.


Ти се поставяш на мястото на купувача. А я се пък постави на мястото на продавача? Като си слушал хиляди слухове за измами и фалшиви сделки? Как ще постъпиш - ще си раздаваш ли документите наляво-надясно? На някакъв си човек, който уж ще ти купува имота, ама кой знае какви задни мисли има?

Трудно е да се работи по някакви написани принципи, когато се работи с жива материя, да знаеш. Тези проблеми, до които се докосваш неволно, са част от КОШМАРИТЕ ни, поради които тръбим, че работата ни не е лесна и е много нервна.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема ... и ще продължа -нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 12:34



Разбира се - аз мога да кажа на продавача :"Или даваш акта и вадиш всички документи ВЕДНАГА и ми ги даваш и тях (копия), или не работя за теб." И ще те лиша от възможността да ме обвиниш в непрофесионализъм.

Нали знаеш колко агенции ще ме почерпят за този мой дълбоко професионален ход? И ще се намърдат вместо мен при продавача? И това е заради липсата на всякакви закони и правила в бранша. И В ДЪРЖАВАТА.

НЕ САМО В ТОЗИ БРАНШ. Опираме до поста на ls1 , който правилно забеляза, че в НОРМАЛНИТЕ държави всичко това не се случва. Защото НЕ САМО има правила, но те се и СПАЗВАТ. А при нас - нито едното, нито другото... И всеки лови риба в мътна вода. Иначе ще умре от глад...

А това, което правим в момента, може да попада в категорията "непрофесионализъм" от твоя гледна точка, но ние просто се движим на ръба през цялото време, лавираме във всяка ситуация и в 99% от случаите УСПЯВАМЕ да докараме нещата до там, че да НЯМА ИЗМАМИ и всеки да е осигурен максимум, в съответствие с всичките си лични страхове.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.05.09 12:38.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 12:45



Абаторе има хора и хора... някои идват с готов набор от документи при нас и ни оставят копията, други ни ги показват при огледите, а трети ни дават НА два три дни преди ПД
Аз лично на ПД договор изисквам като документи следните неща в оригинали:
Нотариалния акт - който веднага се сравнява със справката /имах случай когато справката не отговаряше на този НА който ми даде, защото собственика не беше вписал имота купен от общината/
Удостоверение за наследници ако има нужда от такова и на двамата родители, ако са починали и двамата... защото има издънки ако не е на двамата...
Удостоверение за актуално семейно състояние...
Скица на имота, ако е със земя
Лични карти - продавач купувач
И напоследък взе доста да е нуждо идентичност на адрес... това е поради смяна на имената на улици блокове, квартали и т.н.
А преди ПД получавам единствено копие от НА, ако пък собственика не иска да го даде му взимам трите имена и ЕГН-то и по справката си вадя копие от нотариата

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 12:49



Наследниците е добре да се изяснят още преди да има купувач - АКО МОЖЕ. Но идентичност на адрес хич не ти трябва, преди да намериш купувача. Е, може да предупредиш да си го извадят, възможни са компликации, преценява се на място, но то все пак е по-послешна работа.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.05.09 12:50.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 12:54



"Прав си в много аспекти. Въпреки това нещата се случват така, както ти казвам. "

Жалка картинка.
Продаваш нещо без документи, без ЕГН, без дори да знаеш за какво става въпрос.
Не се поставям на мястото на никой. Но покупко-продажбата на НИ е сериозна сделка, и ако ти нямат доверие в началото кво търсиш там?
Абсолютно честно ти казвам, че ако на мен или на мой клиент брокер ми предлага имот, за който нищо не знае.....такъв ритник ще му тегля в дупето, че ще вземе за отрицателно време разстоянието от апартамента до входната врата.
Уплашените клиенти, както казах, се лекуват на друго място. Тук става въпрос за сделка с много пари.
Отвратих се от тази тема! Дори не предполагах, че говорите за "клиенти", без да проверите собствеността и да имате документи за нея!





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 12:59



А аз ти задавам ясен въпрос!
Мой клиент си е харесал имот по обява. Ти си брокера на продавача. Ангажира ме да дойда с него, да видя апартамента, да направя справки по документите за собственост. Отиваме с теб на огледа и там ти почваш да ми каканижеш, че ще видим документите на по-късен етап.
И теб ще те наритам.
Но по-интересният въпрос е - кой ще ни плати (на мен и на клиента ми) загубеното време, че сме ходили на оглед с брокер, без той да има дори копие от документа за собственост?!
И още нещо! Ако някой ми даде НА с зачертани данни незабавно изхвърча. На момента.

П.П Ужасявам се. Очевидно "славата" ви е по-лоша, отколкото мислех. Аз може да съм всякакъв, но никога никой не ми е отказвал документи. Още при запознанството.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:06



Е, нещата не са чак толкова страшни, колкото изглеждат на книга. Доказателството - НИСКИЯТ процент на измами при сделките.

Трябва и малко психолог да си. Понякога контактуваш дълго с някой човек и разбираш, че той си е ТАКЪВ ПО ПРИРОДА, не, че ти няма доверие специално на теб. Или не е информиран както трябва, или някой "компетентен" роднина му мъти главата...

Още малко такива разговори (повтарям се) и ще разбереш защо се жалваме толкова и обявяваме работата си за инфарктна... и (ще кажа светотатсвените слова

) - СИ ЗАСЛУЖАВА ПАРИТЕ...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 13:15



Абаторе колкото и да си агресивен в момента не мога да ти се разсърдя защото явно не си се занимавал с имоти толкова много, та да разбереш какви хора има...
Опитах се човешки да ти обясня, че при самия оглед, документи няма как да видиш... ако проявиш интерес документите ще ти бъдат предоставени преди ПД... това грешно ли е? Ама явно в момента си знаеш само едно и също и се чудиш само как да ни унизиш... и каде точно греша в това, което съм ти написала, та ще ме нариташ

?
А колкото до зачертаните НА, съжалявам но това се прави за успокоение на клиента, пак ти казвам ти явно работиш с друга категория клиенти, а не с хорица които треперят да не би някой да ги измами или пък прецака... те на мен ми дават копие, но не искат да дават на клиента...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Но по-интересният въпрос е - кой ще ни плати (на мен и на клиента ми) загубеното време, че сме ходили на оглед с брокер, без той да има дори копие от документа за собственост?!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ти въобще прочел ли си какво си ми написал??? Ти за какво ходиш на оглед, да видиш копие от НА или да харесаш имот... Има етапи в покупко продажбата... първия е да харесаш НИ, втория е да се съберат документи, третия е ПД и вече накрая НА... Какъв ти е проблема та ще риташ...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:18



О, не!
Когато става въпрос за моите пари психологическите ти способности не ме вълнуват.
А работата ви не е инфарктна, а е пълен хаос, никакви законови правила, и в която всяко АНИ си прави каквото реши.
Между другото отговорите ти ме убедиха, че когато си на страната на купувача, нямаш дори писмен посреднически договор.
Защото, ако имаше такъв, щеше да знаеш и ЕГН-то му, и имота. И никой не ти пречи да извадиш копие на НА, без да се съобразяваш с неговите страхове.
Но явно всичко минава на устна договорка, "доверие" и психически умения.
Аз се усмихвам, но наистина съм ужасен. Пуснах темата за съвсем друго нещо (как се съхраняват и връщат оригинали), а то се оказа, че вие дори копия не виждате.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:19



Не, не обобщавай!!
ТИ се занимаваш със съвсем ДРУГИ неща. Ако беше работил поне с четвъртинката количество продавачи, с които ние се сблъскваме на месец - ЩЕШЕ ДА РАЗБЕРЕШ.

И не извъртай нещата, че се ядосах. Нали сам каза, че И НА ТЕБ продавачът при огледа ти отказва документите? И какво значи :да направя справки по документите за собственост.? Ако правиш справки за всеки огледан имот - наистина няма да стане. Някои имоти се гледат по 10 пъти на ден - на всички ли трябва да показваме документите? Ако стигнем за покупка и САМО документалният въпрос остава - ЩЕ ТИ БЪДАТ ПОКАЗАНИ ДОКУМЕНТИТЕ.

Имот не се купува по документи. ПЪРВО се харесва ИНАЧЕ.

И като тръгваш на оглед - КАЖИ си - ЩЕ ИСКАМ ДА ГЛЕДАМ ДОКУМЕНТИТЕ. Тогава ще получиш отговор - може или не може.

Лесно се дават съвети отстрани... Да не мислиш, че на мен не би ми било по-лесно всичко да е на масата?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:21



Много добре прочетох всичко.
Оказва се, че можеш да водиш купувач за оглед на имот, на когото дори не си видяла НА.
Към момента на огледа!
Това така ли е?
Ако е така кой ще ми плати изгубеното време, ако впоследствие се окаже, че твоят "клиент" въобще не е собственик на имота?
И още нещо - коректно ли е да си сложиш табелката "брокер на продавача" без да имаш НА и без писмен посреднически договор?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:23



"ТИ се занимаваш със съвсем ДРУГИ неща."
Именно!
Моята дейност е ясна и законово регламентирана.
Вашата е "бой на негри в тъмна нощ", без правила, без закон, с различни практики, разчитайки само да попаднеш на що-годе коректен човек.
Ето това е основното, което ви казват всички не-брокери от началото на форума.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:27



Не искам да се караме, поне днес, ако може.
когато си на страната на купувача, нямаш дори писмен посреднически договор.
Защото, ако имаше такъв, щеше да знаеш и ЕГН-то му, и имота


Сигурно си сбъркал - имал си предвид "продавача". И не четеш както трябва какво ти пиша в по-горните постове. Написах вече, че пробвам да се снабдя с акта чрез ЕГН-то, но не вярвам да не знаеш, че старите НА не излизат по ЕГН. Пък и 70% от жилищата са на НАСЛЕДНИЦИ - така че - забравИ, че по ЕГН можеш да се добереш лесно до акта.

Казах ти вече - НЕ СИ НАЯСНО С МНОГО НЕЩА, както аз не съм наясно с тънкости от твоята работа. Не си и длъжен. Просто трябва да спреш да мислиш, че НЕ Е ТАКА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.05.09 13:29



А АНИ имат ли права да работят с лични данни и и съответно да гарантират защитата им, че да им даваме докИменти , били те и копия





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:32



Ето това е основното, което ви казват всички не-брокери от началото на форума

Че кой от нас спори с това? Най-потърпевши от беззаконието и липсата на правила сме НИЕ! Вие чат-пат изливате възмущението си по форумите и после отивате да пийнете една бира

, а ние всеки ден се печем на този огън!

И не е нищо лично. Всички АНИ са така. Някои може да са по-строгти към продавачите си, но им се случва ежедневно да водят и купувачи, така, че - ПАК опират до некоректните и плашливи продавачи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 13:33



Но идентичност на адрес хич не ти трябва
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Колежке не е така... значи продадох панел в Младост 1 с адрес в НА например бл151 вх.Б, а новия адрес е Младос1 бл.187 вхГ.. И знаеш ли как се пише ПД с един адрес в него, а хората са гледали съвсем друг апартамент в съвсем друг вход... така че е задължително... Добре че ПД беше под условие и парите се преведоха в момента, в който собственика представи удостоверението..

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: fortuna_]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:33



Отличен въпрос! А дори АНИ да имат - съответният купувач дали пък ИМА ПРАВО на тази информация, ако си движи сам нещата, без брокер? Ако тръгнем по тази логика - докъде ще стигнем?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:35



Просто в ПД пишеш като задължение на продавача при сделката да представи този документ и толкоз.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:36



В едно си права, исках да напиша продавача.
Но съм напълно наясно в едно нещо.
Работата на брокера не е "уникална" и изцяло попада в обхвата на ЗЗД (респективно ТЗ).
Ако някои брокери, за да изкарат комисиона, си позволяват да продават имот без да имат поне копие от НА - това за мен е некомпетентност.
Особено пък, ако става въпрос за наследници.
А това, че хората ги е страх да ви дадат дори и копие от НА не е проблем на хората. А, вероятно, на "добрата ви слава".
Пак казвам, за последен път - не съм чул за адвокат, който да поеме случай без да му дадат документи. Отношенията адвокат-клиент са въпрос на доверие. Очевидно такова липсва в отношението брокер-клиент.
И в заключение, защото взе да ми писва.
Ясно ти написах, че ако на мен един клиент ми крие документи му соча вратата. Не за друго, а защото без тях не мога да си свърша професионално работата. Очевидно при брокерите това не важи. Готови сте да направите всякакви компромиси, само и само да му вземете 3-те процента. Жалка работа!



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:38



Само си признай през цялата си практика КОЛКО пъти си работил с ПРОДАВАЧ на НИ, и ще сложим край наистина.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:38



Случайно да си чула, че едно от условията в ПД е ясна идентификация на предмета, т.е на имота?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:40



Дрън-дрън!
Ако някоя гилдия я притеснява нещо, търси лоби и инициира законодателна инициатива.
На вас така ви е добре.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:41



Ми де да ги знам.....може и да имат.
Мен не ме вълнува проблема с личните данни, а с това да знам, че ако гледам един имот и ми хареса не съм си губил времето напразно.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:43



Не искам да бъда груб, не се излагай така!
Прочети си Закон за защита на личните данни!





Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:44



Достатъчно пъти!
Само дето работя и с двете страни и искам да ги успокоя, че всичко ще бъде наред.
Не съм брокер, който е готов челна стойка да направи, само и само да вземе на ПД некви пари.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:44



В ПД пише също така, че и ипотеки няма, но ако има - тази точка се сменя, и се пише, че върху имота има еди-каква си тежест, и продавачът се задължава да я заличи. Същото касае и вещно право, например. И идентификация на адрес.

ПД затова не е "Типов", за да може да се променя въз основа на обстоятелствата. И като УТОЧНИШ , че ПД касае жилището "Х", а в нотариалния акт идентификацията е друга ПО РАЗНИ ПРИЧИНИ - нещата се изясняват съвсем.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:47



Въх! РАБОТИШ И ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ???? Няма ли конфликт на интереси?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:47



"В ПД пише също така, че и ипотеки няма, но ако има - тази точка се сменя, и се пише, че върху имота има еди-каква си тежест, и продавачът се задължава да я заличи."

Може ли с това да приключа разговора с теб?! Пишело се едно, а после се сменяло! От кого, бе? Брокера ли я сменя или страната признава, че е излъгала?
Съжалявам, влизаш в списъка на двамата, с които дори не е интересно да спориш, по правни проблеми.


Приятен ден!


П.С. Дочух, че си била музикантка. Музиката е прекрасно изкуство. Защо се мориш в нещо, където хич те няма? :)



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:49



При брокерите има. Всеки драпа като куче за 3-те процента. При мен има ясен критерий - чиста сделка, платена цена, без проблеми със собствеността. И двете страни са доволни, какви ти тук конфликти!





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:50



Глупости, та дрънкат. В БЛАНКАТА пише така, а бланката се СЪОБРАЗЯВА с конкретния случай!! ЧЕТИ СИ ПОСТОВЕТЕ ДО КРАЙ!!!

Наистина чао, защото взе да изкрейзваш вече. Вчера ми спориш, че нямало типови договори, днес - съвсем обратното...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:52



Направо не се усещаш колко си субективен.... готови сте да ни изядете с парцалите, че НЕ МОЖЕЛО да сме представители и на двете страни, а ВИЕ МОЖЕЛО. Щото сте свръхчовеци и не работите за пари...

Лесно е да се напуска една дискусия, когато са те хванали натясно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:52



Охоооо, "Бланка"?
Бланка на какво?





Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:55



Нищо не разбираш от терапия! ..... "готови сте да ни изядете с парцалите"
Нали се разбрахме, че няма да говориш в множествено число?


Двама некомпетентни брокера засякох, което, ако искаш ви прави "ние", но не обощавай за останалите.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:55



БЛАНКА НА ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР!! Която се попълва, с общите законови положения и клаузи, без които НЕ МОЖЕ! И се променят нещата, които са специфични за всяка сделка!!!!!!!!!
Това урок №1 ли да го таксувам?



Попитах те веднъж в друга тема - ти всеки договор от първата буква ли го пишеш наново?

Блазе ти! Колко ПД за имоти си сътворил до сега от началото на кариерата си?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 03.05.09 13:57.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:56



Хайде - спамът започна. Когато те спипат натясно - веднага го стреляш.

Нищо, то е нормално.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Записах си.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:57



.....ПД ви е бланков, а брокера си го попълва както реши, после го променя.
Прието!





Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:59



"Спипат натясно"?
Не!
Просто се убеждавам в правилната преценка на модератора за двама баннати "брокери".
Спамът свърши! Спамя в други клубове, а това е професионален клуб.
Оставям те да се сънуваш като професионалист.
Чао!





Тема Re: Записах си.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 14:00



Не, пиленце, ПД е бланков, а брокерът го ПРОМЕНЯ в зависимост от спецификата на сделката. Преди да пише ПД, брокерът ЗНАЕ, има ли ипотеки, или вещно право, или разлики в адресите, или каквото и да е друго.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.05.09 14:04



Е, и мен като купувач би ме вълнувало да не си губя времето напразно, ама като продавач - по би ме вълнувало да не си развявам нотариалните актове и личните данни напред-назад, а не ми се вярва да имат права за работа с лични данни





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.05.09 14:07



Адвокатът на купувача гаранция има право





Тема Доколкото само в София има...нови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 14:11



....стотици гаражни брокери, много е вероятно дори да не са чували за ЗЗЛД.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 14:20



ако
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
А ако не... адвокате противоречиш си....ами АКО утре стане петата световна война??? това не е сериозно...
За кой ли път се убеждавам, че ти не искаш да водиш диалог, а твоите писания са за да ме накараш да се чувствам виновни от това че си върша работата... Ако е така ти предлагам ти да си обслужваш твоите клиенти... да си им правиш договори, а предполагам кой знае какви договори им предлагаш/след като не искаш да ни ги покажеш/, които са в ущръб на техните интереси, а защитават само твоите, за да си получиш хонорара, а те горките не разбират и си подписват...
Виждаш ли че и аз мога да нападам... без да имам информацията какво точно правиш... но мисля че не е честно и коректно...
И друг въпрос, противозаконно ли е да нямам договори с клиентите ми? А поради липса на такива не ти ли се струва, че само аз губя... ти винаги си казвал че клиента е с предимство, ами ако не иска да подписват такива договори аз как да го заставя...
Не ми се сърди за този пост... просто исках да ти покажа, че и аз мога да нападам без да имам основание за това... но не съм го правила това, защото е некоректно...
Просто събуди лошото и заядливото в мен с това твое изказване...

На никой не му е приятно да го наритат в г.за.... нали?

Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 03.05.09 14:34.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 15:09



Ето ти и още един факт. С който се надявам да ти покажа, че изпадаш в нормалната човешка субективност, когато раздаваш оценки за ситуации и хора.

При теб идват клиенти, които ВЕЧЕ СА ХАРЕСАЛИ ИМОТ И ПРЕДСТОИ СДЕЛКА. Търсят теб НЕ ЗА ДА ИМ РЕКЛАМИРАШ ИМОТА и да им търсиш купувачи, а ДА ИМ ОФОРМИШ СДЕЛКАТА ДОКУМЕНТАЛНО. Независимо дали едната страна, или и двете. Съвсем нормално е да си носят документите.

Нашата ситуация е съвършено друга. Един продавач се свързва с много АНИ и им възлага продажбата на имота си. Очакваш да си раздаде документите на всички ли? Аз не наричам това "липса на доверие". Дори и да си продава имота сам - НАДАЛИ ще развява документите на всички екскурзианти, гледащи имота. Ако ме питаш - НЯМА И ДА ИМ ГИ ПОКАЖЕ даже.

СЪВСЕМ нормално е при теб да идват хора с готови документи. И съвсем нормално - на нас пък да ни ПОКАЗВАТ документи. Без да ни ги дават. При поглеждането (както вече писах и аз, и колежката) се вижда на пръв поглед каква е ситуацията и се дават инструкции за останалите необходими документи. Другото се случва СЛЕД като се намери купувач.

А ако продавачът си продава сам - ДОРИ няма кой да му каже какви документи още трябват. При готов купувач (частна сделка), те двамата очевидно ще се обърнат към юридически грамотно лице. Например - ТИ. И ще си занесат документите. И ти ще ги обслужиш.

А после ще дойдеш тук и ще ни риташ по з.....

за щяло и нещяло.

Айде без!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 15:12



"ти винаги си казвал че клиента е с предимство, ами ако не иска да подписват такива договори аз как да го заставя... "

Клуб фантастика е малко по-надолу!

Едва ли има човек, който трябва да дава пари и да не иска писмен договор. В който да пише за какво дава парите и какво става с парите, ако договореното не се случи.
А че без договор е лесно да се крият данъци е публична тайна!



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 15:23



Чакй сега Абаторе, да се се разберем... значи как процедирам аз... хайде обаче да оставим данъците... за тях си има счетоводители и данъчни...
Така.. аз договор за посредничество не подписвам когато търся имот или когато го продавам... но задължително подписвам такъв договор когато се сключи ПД, за да е спокоен клиента какви точно са ми задълженията до НА...
Затова и клаузите са различни от нормалния посреднически договор...
Нещо лошо да правя?



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 11:48



Изисквате ли от него да ви представи оригиналите на всички документи, необходими за продажба на имота или вземате само копия?
--------------------------------
Изискваме да ни представи оригиналите и ако е съгласен, получаваме копия.
----------------------------------
Сравнявате ли копията с оригинала?
---------------------------
Естествено.
-------------------
Отговорите на останалите ти въпроси са абсолютно излишни. Проверката на собствеността на харесания имот касае брокерите на купувача, моята работа като брокер на продавача не е да правя компютърна справка примерно, за мен е достатъчно да съм видял документа за собственост, да съм се убедил, че срещу мен стои собственик, или негов оторизиран представител. А въпросът с показването на документи при оглед в повечето случаи не стои, потенциалните купувачи искат да видят документи за собственост едва след като се интересуват от съответния имот, сещаш ли се, че на ден хората гледат по няколко имота и въобще не се интересуват от документите, ако имота не ги интересува ? Естествено, че ако има интерес, брокерите или адвокатите на купувача изискват и получават копия от документите, за да си направят съответните справки. Оригиналите се представят на нотариуса, до момента на сделката той също получава само копия.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 12:38



"Проверката на собствеността на харесания имот касае брокерите на купувача"

А ако купувачът няма "брокери" , а е частно лице?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 13:19



От мен би получил съдействие във вид на копия от документи, а проверките ще си ги прави както реши, има брокери, адвокати, може и да си ги прави сам.



Тема Аха, разбрах....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 14:04



....за теб е важно да продадеш апартамента. Не е важно сделката да е чиста. А дали го продава собственик, дали има тежести - купувачът да се оправя.

Мерси, даде ми поредно доказателство защо съм те сложил при двамата брокери, които не стават за нищо!





Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 16:38



И аз разбрах. И всички разбраха. Пускаш теми, за да се опитваш да ни оплюваш и да доказваш отново как нищо не разбираш от нашата работа. Все пак, заради другите четящи - за мен е важно да продам имота, защото това ми е работата, с това се храня, но е важно и когато отидем при нотариуса всичката документация да е наред, купувачът да се е запознал с историята на имота и собствеността му. Ако купувачът е мой клиент, ще направя всичките възможни проверки на собсвениците и на имота, ако не е, ще си ги прави сам и това го знае всяко хлапе. Останалото са твои интерпретации на брокеромразец и лаик.



Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 18:14



"Все пак, заради другите четящи - за мен е важно да продам имота, защото това ми е работата, с това се храня"
Не ти е това работата, глупи.
Имотът го продава собственика.
Ти си нещо като сводник в твоя случай. Пускаш една курва, ама не гарантираш, че няма сифилис.
Ако беше истински брокер, щеше да знаеш, че проблеми при сделката после ще рефлектират върху твоя "клиент", продавача.
И затова щеше да си размърдаш гъза и да провериш всичко, нищо, че "не ти било работа".





Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано04.05.09 18:23



Ти си нещо като сводник в твоя случай. Пускаш една курва, ама не гарантираш, че няма сифилис.
...............................................................................................................................
охо и еротика вмъкна в нашата работа... макар че писанието ти е доста хард.....

... Виж имат нещо общо в двете професии... просто и при двете сме на повикване....

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 18:39



Като махнем харда държа на мнението си, че брокера трябва да гарантира чиста сделка.





Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано04.05.09 18:46



Брокера няма как да не гарантира чиста сделка... от която и страна да е... по простата причина, че нещата са доста обвързани... там има две страни борещи се за едно нещо....но колегата доколко го разбрах искаше да каже, че той е сигурен за сделката, но няма да прави проверки за нещо което не му се заплаща... В смисъл той знае какво продава и че то е чисто, но проверката да си я направи клиента...поне така го разбрах...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 18:50



Е как става така, че ти ме разбра, адвокатчето - не ? Не иска да каже, че е разбрал, трябва да плюе.



Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: spgufi2]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано04.05.09 19:00



Колега, може ли да ти направя една забележка...

Ти просто не обичаш да обясняваш, а говориш с набързо... аз ще те разбера, друг колега също предполагам... но клиентите и другите във форума трудно ще те разберат... затова предполагам ви липсва диалог... А и друг въпрос... сега съм те хванала... като говориш за банките, ДСК ли визираш?

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Стига си колегиосвала.....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 19:02



....неудачника.
Повече от ясно каза, че когато е брокер на продавача не си мърда пръста за тежести.
Няма какво да си гукате "по брокерски".....просто му чети постингите и не правете потребителите на идиоти!



Редактирано от abettor на 04.05.09 19:02.



Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 19:10



едва ли някой по - пространно от мен е обяснявал начина ни на работа, ама здраве да е. Визирам ДСК, Пощенска, Райфайзенбанк, това са банките, които даваха най - много кредити.



Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано04.05.09 19:12



Абаторе аз и на теб бих ти казала колега, но не мога... не сме... аз съм брокер ти си адвокат, разликата е очевадна...

. А той е брокер.... значи ми е колега... не мога да му пиша на име защото не го знам... не мога и на ник нейм защото ми е труден... какъв е проблема тогава...
За какво гукане става въпрос...??? и защо да правим потребителите на идиоти..???. просто казах как аз разбрах постига му... ако греша нека ме поправи...
А документите са си документи... те трябва да се извадят преди сделката... не може без тях... те са за имота, който интересува и двете страни, а не на собственика или клиента...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 19:18



Ми прочети го малко по-внимателно и си подбирай "колегите".
Аз, на недоучили адвокати, не им казвам "колега".






Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 19:42



Кой си ти да казваш как ще си гукаме и как така реши, че правим някого на идиот ? Ако визираш себе си, той баща ти е свършил това, не ние . Ние си вършим работата, плащат ни за това и толкоз. Не съм казвал, че не си мърдам пръста за тежести, купувачът ще има пред себе си всички документи, касаещи сделката, проверки ще си прави сам.



Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 19:49



Специално разрешение ли ми е нужно, за да разпозная брокера идиот?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано04.05.09 19:51



Леле, как сте се развихрили през тези почивни дни



А сега сериозно!

И с едно малко дооточнение: договор между клиент и брокер не се подписва, а с агенцията, в която работи брокера. При предварителен договор, брокера само присъства, не пише договора, не прави проверки по собствеността, не прибира оригинални документи.... той реално си е свършил работата да този момент.
А по същество на въпроса ти: предварителен договор се прави с копия от всички документи, проверена история на имота, представени проверки, понякога и още нещо, а оригиналните се показват от собственика на предварителния договор /ако има такъв/...... В последно време си позволявам още нещо, единственият оригинален документ, който си позволявам да задържа е втория екземпляр на данъчната оценка , независимо дали купувача или продавача са мои клиенти.... .... /няма да обяснявам защо/, запознати сте! И още нещо, което практиката ми е показала, че е правилно: всички документи, касаещи собствеността и семейното положение се представят срещу протокол, нищо, че са копия , освен, че са описани в ПД.
Повече от ясно е, че има и още куп подробностти и различни тънкостти, които не мисля, че са обект на форумен интерес........ или пък какви методи използвам, за проверка, която понякога не се ограничава само до Служба по вписванията .


Нека да са спокойни и мързеливи оставащите почивни дни



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор benimaks ()
Публикувано05.05.09 03:42



Когато поемаме имот за продажба задължително изискваме всички документи в оргинал. Правим копия и отбелязваме върху тях ,че служат само за справки.
Връщаме ги на клиента и ги искаме отново за сделката. Нямаме оферта без пълен набор документи. Ако някой собственик не желае да даде документи тактично му казваме, че в момента нямаме търсене за неговия имот





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: fortuna_]  
Автор benimaks ()
Публикувано05.05.09 03:50



Всеки които е регистриран като администратор на лични данни има право да работи с тях. Предполагам, че няма АНИ която да не е регистрирана.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: svestna]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано05.05.09 09:42



Когато купувача не е ваш клиент, какво се случва с проверките, примерно компютърна справка правите ли, въобще как процедирате с него ?



Тема Все повече....нови [re: benimaks]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано05.05.09 10:29



....я харесвам твоята агенция.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано05.05.09 11:21



Не знам дали АНИ са регистрирани в регистъра на КЗЛД като администратори ЛД и затова и питах, но щом казваш. Ще загледам в сайтовете им публикуват ли регистрацията по ЗЗЛД





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.05.09 00:35



" Когато поемаме имот за продажба ..."

А когато, колежке, поемате купувач, за да му търсите обект, как постъпвате с документите на обекта, който е на друга агенция? Дали "задължително изискваме всички документи в оргинал. Правим копия и отбелязваме върху тях ,че служат само за справки. Връщаме ги на клиента и ги искаме отново за сделката. . Ако някой собственик не желае да даде документи тактично му казваме, че в момента нямаме търсене за неговия имот "



А ако продавачът ви тропа с крака и иска да купи ТОЧНО този обект, а колежката насреща съм аз, например? Която ОЩЕ няма пълен набор от документи? И ако нито една агенция, която продава този имот, няма "пълен набор от документи"? Как постъпвате тогава? Може би строго, но тактично отклонявате купувача си от този имот?

Нищо лично, колежке. Малко шарж. Не се опитвай да ми кажеш, че никой никога не ти е отказвал "пълен набор...". Или че не започваш рекламирането, без да го имаш, "пълния набор..."...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 10:38



В същото време някой от колегите ще ми каже ли колко пъти ви се е случвало по време на оглед клиентите да поискат да видят документи ? На мен за хиляди огледи ми се е случвало не повече от два - три пъти.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано09.05.09 11:00



"На мен за хиляди огледи ми се е случвало не повече от два - три пъти."


Толкова, не повече. Случва се КОЛЕГАТА от другата агенция да ме попита как стои въпросът със собствеността. Аз лично (ако съм посредник на купувача) винаги задавам този дежурен въпрос, както и този за коментара на цената. Бегла информация. Ако клиентът-купувач прояви по-сериозен интерес към обекта и пожелае да го купува - тогава искам документите и ги преглеждам.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 11:14



В същото време ми се е случвало безброй пъти да пускам в реклама имот, чийто документи още не съм видял и не го смятам нито за престъпление, нито за небрежност.



Тема Естествено, че "не е небрежност"....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 11:17



....ти пък!


Каква небрежност е да продаваш чужд имот?




Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано09.05.09 11:19



Естествено, че не е нито престъпление, нито небрежност. Несериозно е

.

Продавам офис топ локация

Адрес :

София, пл. "Народно събрание" 2.

Как звучи това


Редактирано от Caнитap на 09.05.09 11:58.



Тема Re: Естествено, че "не е небрежност"....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 11:19



Ако някога се сбъдне мечтата ти да станеш брокер и законът ви разреши да рекламирате, ще разбереш /вероятно/ като как точно се рекламира имот и като как точно се търси имот за купувач, още ти е рано.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Caнитap]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 11:41



Как звучи това
-------------------
Звучи като заяждане /отново/. Ако имаше най - малка представа как се комуникира със собственици, обадили се да обявят имот за продажба, какъв е пътя след това, как се рекламира имот, щеше да знаеш повече.



Тема Re: Естествено, че "не е небрежност"....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 11:44



"Ако някога се сбъдне мечтата ти да станеш брокер"

Наистина това ми е детската ми мечта!


Иди се прегледай!



Тема Re: Естествено, че "не е небрежност"....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 11:55



Нали ти написа, че имаме късмет, че законът ви забранява да рекламирате ? Прегледах се. Добре съм.



Тема Мдам.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 12:03



.....дори и закон си имаме. Знам, че ти е трудно да го разбереш.
Докторът ти имаше ли завършено висше медицинско образование или е бивш брокер?





Тема Re: Мдам.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 12:07



В крайна сметка не отговаряш по същество, а пак ръсиш простотии. Пак ще питам - не написа ли ти, колко те е яд, че не ви е разрешено да рекламирате ?



Тема По същество ти отговарям.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 12:09



....попитах те за медицинската квалификация на доктора ти. Не искам да се гътнеш пред компа и да ме обвинят после!





Тема Re: По същество ти отговарям.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 12:11



Аз първи те попитах не написа ли ти колко те е яд, че не ви разрешават да рекламирате , отговори ми, другото е тъпо заяждане. Ти всъщност друго не правиш тук.



Тема Не ме е яд.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 12:18



.... още от римското право адвокатската професия се рекламира само с доволни клиенти.
Вероятно това ще стане и с брокерите.....към 4000 година, най-рано.





Тема Re: Не ме е яд.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 12:25



Брокерската професия е по - сложна, налага се и друг вид реклама, затова си остани адвокат, сложничка е за теб материята недвижими имоти, макар че като чета отговорите ти в клуб "Право" май много и за това не ставаш и там се държиш като олимпийски шампион. А не си.



Тема Re: Не ме е яд.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.05.09 12:49



Наистина е много тежка брокерската професия.


Затова има специално обучение.
А, няма ли?
Пропуснал съм.




Тема Re: Не ме е яд.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано09.05.09 15:21



Има поне две причини, поради което не ставаш за брокер - всеки брокер трябва да бъде позитивен и да умее да общува. За тези неща не се изисква образование, специално обучение и курсове, нужно е само да ги притежава човек тези качества, техническите подробности мога да се научат в процеса на работа.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано09.05.09 15:32



Как звучи това
-------------------
Звучи като заяждане /отново/. Ако имаше най - малка представа как се комуникира със собственици, обадили се да обявят имот за продажба, какъв е пътя след това, как се рекламира имот, щеше да знаеш повече.


Ти не разбра ли, че грам не се заяждам, ебавам, подигравам. Как може да предлагаш имот за който не знаеш нищо. Дали се продава от собственика, дали има тежести, дали не е незаконно построен. Или да вървят обяви па после ще му мислиме. Ами ако е измама. Схемата с предварителен договор и 10% капаро. Дългия ти опит като брокер на нищо не те е научил. Имаш късмет, че си жив, или най малкото, не са те водили на "зелено училище на Витоша" .


Демонстрираш арогантност, непукизъм и абсолютно нежалание да разбереш какво иска клиента. Ти не предлагаш услуга. Ти натрапваш личните си интереси, на хора които под една или друга форма не са наясно с "услугите ти", с работата ти или просто не им се занимава.




Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор benimaks ()
Публикувано09.05.09 21:27



Нищо лично, колежке. Малко шарж. Не се опитвай да ми кажеш, че никой никога не ти е отказвал "пълен набор...". Или че не започваш рекламирането, без да го имаш, "пълния набор..."...
Не се опитвам, а го казвам. Нямаме имот в продажба без да имаме пълен набор документи. И без да е проверен. Ние работим повече с външни клиенти и обикновенно още преди огледа тяхните адвокати са изучили обстойно имота. Абсурд е да им предложа имот или да видят наш имот в реклама и да проявят интерес и да им кажем, че не сме проучили имота, че нямаме проучване за района или бук от поне 20 - 30 снимки.
А ако продавачът ви тропа с крака и иска да купи ТОЧНО този обект, а колежката насреща съм аз, например? Която ОЩЕ няма пълен набор от документи? - не разбирам как продавачът ще ми тропа с крак, че иска точно този обект?!



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 21:45



А ако продавачът ви тропа с крака и иска да купи ТОЧНО този обект, а колежката насреща съм аз, например? Която ОЩЕ няма пълен набор от документи? - не разбирам как продавачът ще ми тропа с крак, че иска точно този обект?!
.................................................................................................................................
Колежке, дай малко повече инфо... нещо не те разбрах... как продавача ще купува обект... искаш да кажеш купувач, а не продавач ли?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор benimaks ()
Публикувано09.05.09 21:53



А ако продавачът ви тропа с крака и иска да купи ТОЧНО този обект, а колежката насреща съм аз, например? Която ОЩЕ няма пълен набор от документи? - цитирам уникална. И аз не разбрах...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.05.09 22:04



аааааааааа.. извинявай... но наистина не разбрах....



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано10.05.09 10:26



Ей, толкова е трудно да се сетиш, че вместо "купувач", колежката е написала "продавач" ли ?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор benimaks ()
Публикувано10.05.09 18:52



Ей, толкова е трудно да се сетиш, че вместо "купувач", колежката е написала "продавач" ли ?
Прочети първо мнението на което отговарям. Ние коментираме ситуацията когато продавачът ни е клиент, а не купувачът.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: benimaks]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано10.05.09 18:58



А ако продавачът ви тропа с крака и иска да купи ТОЧНО този обект,
--------------------------
Наистина е просто - в това изречение колежката е написала "продавачът" вместо "купувачът", сега разбра ли ?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано11.05.09 10:54



Оказва се, че можеш да водиш купувач за оглед на имот, на когото дори не си видяла НА.
Към момента на огледа!
Това така ли е?
Ако е така кой ще ми плати изгубеното време, ако впоследствие се окаже, че твоят "клиент" въобще не е собственик на имота?
И още нещо - коректно ли е да си сложиш табелката "брокер на продавача" без да имаш НА и без писмен посреднически договор?
---------------------
Ако имаше опит в покупко - продажбата на имоти, щеше да знаеш, че на огледите се гледа имота, а документи се представят само при проявен реален интерес. А дали "брокер на продавача" има писмен поср. договор теб какво те засяга, нали "брокерстваш" на купувача , какво общо имаш ти с нечий други отношения ?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.05.09 11:35



"Ако имаше опит в покупко - продажбата на имоти, щеше да знаеш, че на огледите се гледа имота, а документи се представят само при проявен реален интерес."

А като проявя интерес, но се окаже че "продавачът" ти не е собственик ти ли ще ми платиш загубеното време?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано11.05.09 11:52



Дрън - дрън, нищо друго от теб. НЯМА КАК ДА СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ "ПРОДАВАЧЪТ МИ " НЕ Е СОБСТВЕНИК, защото преди да те заведа там съм проверил собствеността. Ако имаше опит в покупко - продажбата на имоти , щеше да знаеш, че този процес си има правила и път, който трябва да се извърви, ама ти нямаш.



Тема Като продажба на НИ....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.05.09 13:02



....от дъщерята на собственика? И без пълномощно!
Знаем твоите "правила и път".





Тема Re: Като продажба на НИ....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано11.05.09 13:26



Прекрасно се справяш с това да ставаш за резил, браво. Не помниш , не само, че не разбираш, в посочения казус ставаше въпрос за дъщерята на КУПУВАЧА, не на собственика.



Тема Re: Като продажба на НИ....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.05.09 14:42



Наистина забравям, защото за мен документите (ВСИЧКИ) трябва да са изрядни.
Ако е купувач променя ли това правния казус?





Тема Re: Като продажба на НИ....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано11.05.09 17:07



Променя го естествено, купувач може да бъде всеки, който извади парите, не му трябва документ за собственост.



Тема Re: Като продажба на НИ....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано11.05.09 18:17



А аз да подпиша от твое име ПД мога ли, като купувач? Защото продавачът (обикновено) има право не само да задържи капаратото, но и да иска обявяване на ПД за окончателен.



Редактирано от abettor на 11.05.09 18:18.



Тема В оня казуснови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.05.09 20:37



се видя кой може и как може, също и как си го "защитил".
Звучиш ми като продавач на зарзават, ще извиняваш. Само че подозирам че твоят винаги ще се разваля накрая






Тема Re: Като продажба на НИ....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано12.05.09 10:04



А аз да подпиша от твое име ПД мога ли, като купувач?
------------------------
Можеш. С пълномощно.



Тема А ако нямам пълномощно....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.05.09 10:54



....и въпреки това подпиша (от името на майка ти, да речем) това дали е проблем?





Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано12.05.09 11:11



Ако съм продавач и ми капарираш, хич не ми пука от чие име го правиш и дали имаш пълномощно, защото прекрасно знам, че всеки може да подпише предварителен договор , важното е какво пише после в НА.



Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.05.09 14:49



А дали ти пука дали ПД подписан от лице без представилна власт е нищожен или унищожаем?
Че на продавачът и на брокера им е все тая разбрахме.





Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: abettor]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано12.05.09 15:05



Че на продавачът и на брокера им е все тая разбрахме.

Мноо ясно единия взима 10 % примерно, а другия минимум 3 %




Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.05.09 15:06



Абсолютно!



Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано12.05.09 17:04



Какво значи "без представителна власт", ако става въпрос за човек, който подписва предв. договор и капарира с името си , а когато дойде време за изповядване, може да посочи когото си поиска да фигурира в НА като бъдещ собственик ? А на продавача наистина му е все едно, нима това е лошо ?



Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано12.05.09 20:10



Простичко е, Глупи!Мога ли да подпиша от твое име (ти си купувач) договор за 100 000 евро? Капарото от 10 000 го плащам, но за остатъка от 90 000 ти си ги плащаш.





Тема Re: А ако нямам пълномощно....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано13.05.09 11:39



Простичко е, умнико ! Можеш да правиш всичко, за което се разберем предварително.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано23.05.09 01:14



Е, не, не издържам вече. Голям сте смях и двете.



Аз лично на ПД договор изисквам като документи следните неща в оригинали:
Искаш ги "на ПД". А преди това не ги ли искаш? И ако не ги представи продавачът "на ПД"? Става смешно и... тъжно.


Нотариалния акт - който веднага се сравнява със справката /имах случай когато справката не отговаряше на този НА който ми даде, защото собственика не беше вписал имота купен от общината/
Собственикът, разбираш ли, не го бил вписал.



вадя копие от нотариата
Драга, онази сграда отдавна не се казва "нотариат". Връзката й с нотариусите е само във входящата и изходяща поща.


А ето и един коментар на Уни:
А това, което правим в момента, може да попада в категорията "непрофесионализъм" от твоя гледна точка, но ние просто се движим на ръба през цялото време, лавираме във всяка ситуация и в 99% от случаите УСПЯВАМЕ да докараме нещата до там, че да НЯМА ИЗМАМИ и всеки да е осигурен максимум, в съответствие с всичките си лични страхове.
ТЕ успявали, моля ти се. ТЕ - брокерите. Една измамна схема да ги накарам да ми опишат и ще цитират вестниците, ама ТЕ успявали да избегнат измамите.

Наистина не искам да се заяждам и не ми е в природата, ама просто ме напушва да Ви питам: Уни, Аррвв, споделете ми за подне една измама, която успяхте да предотвратите и да опазите клиента. Повтарям - ДА ПРЕДОТВРАТИТЕ (а не мнителния клиент сам да се откаже). Наистина ми е любопитно да се поуча.

Редактирано от Дидakтичнa на 23.05.09 01:15.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.05.09 09:24



Става смешно и... тъжно.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Виж, няма да ти вляза в тона...ако искаш се смей, ако искаш тъгувай... твоя работа...
Какво значи, ако не ги представи продавача???... ами няма ПД. Но за твое сведение, продавача иска да си прибере парите, той продава, така че прави всичко което се изисква от него..за да стане продажбата.. И искам да ти задам един въпрос...докога ще продължаваш с това АКО, за всяка ситуация си има решение, но аз не мога да предвидя след всяко АКО какво ще стане...по простата причина, че то е само предположение. Ти, като човек, който казва че разбира от НИ, трябва да знаеш че няма АКО, сделката се извършва на база редовни и чисти документи... АКО не, просто няма сделка..
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Уни, Аррвв, споделете ми за подне една измама
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Тъй като се обръщаш и към мен затова ти отговарям.. Първо мила, ние не сме следствена служба нито следователи... при нас идват с ясната идея да продат или купят имот. Не съм имала случай, някой да пристъпва към сделка с ясната мисъл за измама...
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Собственикът, разбираш ли, не го бил вписал
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
След като се смееш на това, значи не разбираш толкова от имоти... Не ме амбицирай да намеря договора в архива на офиса и да ти го дам да си го провериш...
И последно тъй като пак се унесох...имам една молба, нека да спазваме добрия тон, иронията и жлъчта някак не ти правят чест... ако не обичаш брокерите, това е твое право, но твое задължение/поне морално, а не законно/ е да се държиш, като културен човек, уважаващ себе си...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано23.05.09 10:19



И партийният дом отдавна не е такъв, но кореняците софиянци /поне/ продължаваме да го ползваме като ориентир, а ти търсиш какво ли не, за да се заяждаш , пак питам - защо ? Да не си съпруга на абетора, или на счетоводителя ?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.05.09 11:15



"Да не си съпруга на абетора, или на счетоводителя ?"

Сестра ми е, Глупи. Друга тъпотия ще сътвориш ли в съботно-слънчевия ден?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано23.05.09 11:57



Не. Щото тъпотиите са твой патент.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 00:31



Виж, няма да ти вляза в тона...ако искаш се смей, ако искаш тъгувай... твоя работа...
Какво значи, ако не ги представи продавача???... ами няма ПД. Но за твое сведение, продавача иска да си прибере парите, той продава, така че прави всичко което се изисква от него..за да стане продажбата.. И искам да ти задам един въпрос...докога ще продължаваш с това АКО, за всяка ситуация си има решение, но аз не мога да предвидя след всяко АКО какво ще стане...по простата причина, че то е само предположение. Ти, като човек, който казва че разбира от НИ, трябва да знаеш че няма АКО, сделката се извършва на база редовни и чисти документи... АКО не, просто няма сделка..


Не влизай в тона ми, не е нужно. Ти и Уни сте се взели сериозно, а аз се смея.
Сега веднага ти обяснявам какво значи това АКО, за което питаш: Ако продавача при първите ви срещи ти е представил само копия и/или ЕГН, ти си си направила необходимите справки в СВ (Нотариата). Преценила си, че предстоящия ПД е читав. Но... Идва ти продавача и ти представя копие (изгубил бил оригинала, примерно). Или пък ти представя УН с невярно съдържание. Каквато си ми опитна брокерка, само като видиш мокрия печат на общината върху УН и веднага всичко ще ти се види ОК. А клиента да се оправя после.
Не говоря конкретно за теб като брокер. Ни те знам, ни те познавам как работиш. Мнението ми е общо за гилдията. Проблемът ви е, че нямате ресурс да проверявате истинността на представените ви документи. Гледате там да има ПД, пък после... Дори повечето от вас не се сещат да ПОСЪВЕТВАТ клиентите си да го подпишат с нотариална заверка. Щото разлика има.


Тъй като се обръщаш и към мен затова ти отговарям.. Първо мила, ние не сме следствена служба нито следователи... при нас идват с ясната идея да продат или купят имот. Не съм имала случай, някой да пристъпва към сделка с ясната мисъл за измама...
Казах ти още преди, че опитът ти е малък. Гледам, съгласна си с мен.


Собственикът, разбираш ли, не го бил вписал
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
След като се смееш на това, значи не разбираш толкова от имоти... Не ме амбицирай да намеря договора в архива на офиса и да ти го дам да си го провериш...

Та ти дори не си разбрала на какво се смея. Както и да е - истинските брокери (и юристите, предполагам) също се смеят заедно с мен.


И последно тъй като пак се унесох...имам една молба, нека да спазваме добрия тон, иронията и жлъчта някак не ти правят чест... ако не обичаш брокерите, това е твое право, но твое задължение/поне морално, а не законно/ е да се държиш, като културен човек, уважаващ себе си...

Никой не е длъжен да обича брокерите. Също и стругарите. Или пък сладкарите. Аз също не ги обичам. Както и не очаквам никой да ме обича мен заради работата, която върша. За мен е важно клиентът да си плати N-евро и да си получи очакваната услуга, без да очаква проблеми в бъдеще. От брокерите се иска същото. Без да ги обичат. А ако брокерите не са следствена служба, то нека не се опитват да се представят за такава пред клиентите. И само не ми казвай, че никога не си гарантирала пред клиент за документ, в който сама не си сигурна!

И последно - само ти ли не виждаш, че добрия тон го спазвам, а иронията и жълчата са само в главите на комплексираните лелки.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 00:40



И партийният дом отдавна не е такъв, но кореняците софиянци /поне/ продължаваме да го ползваме като ориентир, а ти търсиш какво ли не, за да се заяждаш , пак питам - защо ? Да не си съпруга на абетора, или на счетоводителя ?

Не те знам какъв си кореняк софиянец, ама да ти дам за сведение, че родът ми е тук от около 100 години. Преди това са били в Пловдив.
Примерът ти за "ориентир" не подхожда на кореняк. Партийният дом никога не е бил ориентир за нас, а само за новодошлите.

По темата: Партийният дом продължаваме да си го наричаме така. А бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) го нарича СВ.
Нещо неясно?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 01:12



Ти и Уни сте се взели сериозно, а аз се смея.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
радвам се, че каквато си сериозна и агресивна нещо те разсмива... ще продължавам така, дано някой ден да спреш да се смееш и оправиш начина на поведение... Аз съм търпелива...
Виж, хайде да не ми казваш, какво знам и какво не... само едно мога да ти кажа искам да ми цитираш или дадеш данни, кога от "невежеството" или от глупостта на брокер сделка се е развалила...това първо.. Второ не носи ли всеки отговорност за своето действие или бездействие пред закона...Кой е по-виновен, този който прави зимамата или този който е заблуден... Ти би ли гарантирала сделка против измама... Аз неразбирам защо си говорите само за да си кажете нещо...Ти въобще знаеш ли какво значи посредник...защото явно това понятие ти куца...аз ли подписам договорите... аз ли изповядвам сделката...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
И само не ми казвай, че никога не си гарантирала пред клиент за документ, в който сама не си сигурна!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Е с това ме уби направо!!! Как да гарантирам за нещо което не е мое и с какво да гарантирам, с честната си дума ли - не става, с имуществото си ли - смешно, с живота си ли??? И какво според теб значи гаранция...това което пишеш е толкова несериозно, че няма как да ти отговоря...
Забравяш основното всеки гарантира с подписа си за достоверността на подписаните документи... това мисля че го знаеш нали? Така се спри малко и помисли какво пишеш!!!
Пак ти казвам никой не може да гарантира чиста сделка, ако собственика е мошеник... ако ми посочиш начините, обещавам че ще те призная за най-великия човек в България!!!!!

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 01:31



Глупавичка ми се виждаш.
Не се сърди.

ПП
А ако искаш да ти дам данни за брокери, при които е станала измама, няма да го направя тук. Ма при теб не виждам смисъл, щото ти се вярваш...





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 11:49



Така като гледам и ти не изглеждаш по-умничка, защото говориш без факти, само ей така...
Ето пак.. ще ми даваш брокери при които е станала измама... ама кой я е извършил брокера ли??? А кои са главните действащи лица в измамата... брокера ли?
А защо да ти се сърдя...ти можеш да ме обидиш... най-малко от теб ще седна да се обиждам... пак твоето мнение като винаги е без покритие...защото нито ме знаеш нито ме познаваш, а просто както винаги си говориш.... но явно това ти е начина на общуване... раздаваш епитети... без основание... Ако държиш на себе си говори неща, които всеки един момент можеш да докажеш, за да тежиш на мястото си.... иначе заприличваш на обикновен дърдорко...
ПП.. извинявай но ти не отговори на нито един въпрос ... относно гаранциите... но явно когато някой ти задеде въпрос и ти си поставена в ъгъла и незнаеш какво да отговориш .. изваждаш епитети...



Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 24.05.09 11:54.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано24.05.09 12:41



А бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) го нарича СВ.
-----------------------
Бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ /и пишещ тук с претенции да разбира/ го нарича Нотариата. Ама ти няма как да го знаеш. Не си в тази група.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 13:17



"Бившият нотариат" НЕ САМО "всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) " го нарича НОТАРИАТА, а и ВСЕКИ СОФИЯНЕЦ с претенции да е такъв, дори и без да се е занимавал непременно с НИ.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема От това....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 13:28



....дали ще напишете Нотариат или нотариат не ставате по-малко жалки брокери :)



Тема Re: От това....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 13:50



дали ще напишете Нотариат или нотариат не ставате по-малко жалки брокери :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Обоснови се, моля!!!
Ти знаеш като адвокат, че всяко твърдение, трябва да бъде доказано или отхвърлено... хайде докажи... колко жалки брокери сме....
Ама с факти и документи.. нали знаеш... какво се приема за доказателство...???



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: От това....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 13:52



Прав си. За всички се отнася.

Апропо - спорът не е дали се пише с малка или с главна буква, ама карай - нали въпросът е да се спамне набързо - кой ти чете детайли...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано24.05.09 16:03



ВСЕКИ СОФИЯНЕЦ колежке, не и селяните с пловдивско потекло.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 16:19



"не и селяните с пловдивско потекло.", които, кой знае защо, си говорят в множествено число. Да, забравих, че пловдивчани са със синя кръв...

А стотина години, между другото, съвсем не са чак толкова много, като погледнеш... това значи - 1909 г. Значи - дори бабата не е била софиянка.



Пък и... какво да ти кажа - на КОРЕНЯЦИТЕ софиянци сградата на Партийния дом не им говори нищо. Защото са били софиянци доста преди тя да бъде построена. А виж, нотариатът си е там доста по-отдавна, и затова е в мисълта им като НОТАРИАТ а не като СП.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 24.05.09 17:45.



Тема Re: От това....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 17:53



"Обоснови се, моля!!!
Ти знаеш като адвокат, че всяко твърдение, трябва да бъде доказано или отхвърлено... хайде докажи... колко жалки брокери сме.... "


С унито или с Неудачника предпочиташ да почна?





Тема Тъй, де.....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 17:55



.....спамиме си.
Не сме професионалисти да питаме за свлачища в "Младост"!





Тема Re: Тъй, де.....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 18:02



Спам, момчето ми, е драсканица в чужда тема, ИЗВЪН темата. А иначе всеки има право да пусне тема в този клуб. И професионалисти, и непрофесионалисти.

Всеки има право и да спами тук, очевидно от твоите творения...

(спамимЕ е патент на Надето Михайлова. В правилния граматически български език се казва "спамим"

Не, че е важно, ама си адвокат, все пак...)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Доколкото "спам"....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 18:20



....е не само чуждица, но и жаргон, много се чудя защо намеси Надето.
Тя със сигурност е по-богата и по-хубава от теб.
И краката й са по-дълги.
Понеже си "брокер", важно е да го знаеш!





Тема Re: Доколкото "спам"....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 18:42



Тц, лъжеш се. Краката ми са ОПРЕДЕЛЕНО по-дълги от нейните. Не забравяй, че съм била шоу-звезда, все пак... Е, БИЛА, но миналото си е минало и не се трие.

Момченце, ти дори не се усещаш... Не се произнася, а още по-малко - ПИШЕ буквичката Е в края на дадена група глаголи. Например - правилно е спамим, а не спамимЕ, пишем, а не пишемЕ, играем, а не играемЕ... А Надка "мЕка" като селянка на всяка втора дума.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Момиченце, ....ако някой не е разбрал....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 19:36



....ще поясня, че си най умната, най-брокерката, най-дългокраката и най-уникалната......Просто трябва да ти плащаме процент за честта да ни пишеш.





Тема Re: Момиченце, ....ако някой не е разбрал....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 19:59



Мерси, мерси. Ще почерпя. На следващата среща. Като я организираш.



И, между другото, няма понятие като "най-уникален". Уникалността като качество не предполага сравнителни форми, нито превъзходни такива.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Бах,нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.05.09 22:40



значи съм брокер НИ, адвокат и горд софиянец - без да знам


Мерси освен, на сите ви




Тема Ти и сега синови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.05.09 22:48



шоу - звезда, не бой се






Тема Ах къф смях !нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.05.09 22:57



1909-та София май е имала 25 000 население и КАЛНИ улици


Кореняци "софиянци" от околните села




Тема Re: Ах къф смях !нови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.05.09 19:00



1909 г. София си е имала и тротоари и трамваи, строящ се Университет ( завършен 1912 г.) Дворецът, Борисовата градина...







Ето целият снимков материал, на когото му е интересно, защото подбрах изгледи с дати на пощенското клеймо:)




Тема Re: Ах къф смях !нови [re: jamie]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано25.05.09 19:41



Скрий се окончателно, жирафе, ето че Фортуна ти доказа нещичко относно стара София и нас - кореняците софиянци!!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Туй добренови [re: fortuna_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.05.09 22:09



за тротоарите - ама я го виж Орлов мост че си е кал и половина


Кога са се появили поне паветата - към 30-те ?




Тема Фортунанови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.05.09 22:11



(моите уважения) показа няколко марки - рисувани.
А вие "професионалистите" мълчахте като насрани - без извинение. Предполагам - за да не смърди на чесън и селски акценти



Хайде и малко след 30-те какво е ставало.



Редактирано от jamie на 25.05.09 22:13.



Тема Re: Туй добренови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.05.09 22:58



Хех, ами Орлов мост, според крепостен акт е трета извънградска част по кадастъра на София по онова време, бре, но до 1925 г. е бил павиран района - мързи ме сега да търся снимков материал ...ама ако трябва?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано25.05.09 23:01



Добре, че прадядо ми се е родил в Пловдив, че да не смърдя на чесън като тогавашните софиянци



ПП - остави потеклата, а отдели на кандидат сделките повече време. Щото иначе - глад. Ама ГЛАД, ти казвам... И безсъние, естествено, щото безсилие, леля...

ПП? - Пък баба ми не я мисли. Носила е тухли, вярно. Да е жива паметта й, че заради нея не ми се налага да продавам чужди имоти за процент



Тема Хихихихи,нови [re: fortuna_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.05.09 23:14



че то онуй време и живи свидетели има, какви кореняци софиянци ....






Тема Re: Хихихихи,нови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано25.05.09 23:57



Хихи...около мен няма вече живи свидетели от онуй време, само докИменти и снимки се намират





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано26.05.09 09:35



Факт е, че София се препълни от селяния. За съжаление. Комплексари, комплексари, които никога няма да преодолеят провинциалният синдром.



Тема Я !нови [re: spgufi2]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано26.05.09 21:01



Подарили са ти ... огледало ?


Мили ми Пишпунта




Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (непознат )
Публикувано26.05.09 21:17



Ти не си глупава. Просто ти трябва повече време.
И на бележки дори няма да ти обясня измамите.
Може на живо, ама едва ли ще имаш време от огледи





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Ha живo]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано27.05.09 11:32



Един дълбоко неуважаван от мен бивш министър каза преди време на една своя колежка : "Тишината с спалнята ражда безумия !". Толкова ли не можеш да си намериш любовник, че да не си толкова злобна ?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор Ha живo (непознат )
Публикувано27.05.09 20:20



"Злобата" си проявявам само в спалнята, ако разбираш за какво говоря. Това тук е нищо.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Ha живo]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.05.09 09:54



"Злобата" си проявявам само в спалнята, ако разбираш за какво говоря
-----------------------------
Т.е. тук е твоята спалня ?! Без майтап, мъчно ми е за теб, опитай , ще се почувстваш по - добре , ако не си толкова злобна .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.