Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Аха, разбрах....нови [re: arrvv]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 19:10



едва ли някой по - пространно от мен е обяснявал начина ни на работа, ама здраве да е. Визирам ДСК, Пощенска, Райфайзенбанк, това са банките, които даваха най - много кредити.



Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано04.05.09 19:12



Абаторе аз и на теб бих ти казала колега, но не мога... не сме... аз съм брокер ти си адвокат, разликата е очевадна...

. А той е брокер.... значи ми е колега... не мога да му пиша на име защото не го знам... не мога и на ник нейм защото ми е труден... какъв е проблема тогава...
За какво гукане става въпрос...??? и защо да правим потребителите на идиоти..???. просто казах как аз разбрах постига му... ако греша нека ме поправи...
А документите са си документи... те трябва да се извадят преди сделката... не може без тях... те са за имота, който интересува и двете страни, а не на собственика или клиента...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 19:18



Ми прочети го малко по-внимателно и си подбирай "колегите".
Аз, на недоучили адвокати, не им казвам "колега".






Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано04.05.09 19:42



Кой си ти да казваш как ще си гукаме и как така реши, че правим някого на идиот ? Ако визираш себе си, той баща ти е свършил това, не ние . Ние си вършим работата, плащат ни за това и толкоз. Не съм казвал, че не си мърдам пръста за тежести, купувачът ще има пред себе си всички документи, касаещи сделката, проверки ще си прави сам.



Тема Re: Стига си колегиосвала.....нови [re: spgufi2]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано04.05.09 19:49



Специално разрешение ли ми е нужно, за да разпозная брокера идиот?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано04.05.09 19:51



Леле, как сте се развихрили през тези почивни дни



А сега сериозно!

И с едно малко дооточнение: договор между клиент и брокер не се подписва, а с агенцията, в която работи брокера. При предварителен договор, брокера само присъства, не пише договора, не прави проверки по собствеността, не прибира оригинални документи.... той реално си е свършил работата да този момент.
А по същество на въпроса ти: предварителен договор се прави с копия от всички документи, проверена история на имота, представени проверки, понякога и още нещо, а оригиналните се показват от собственика на предварителния договор /ако има такъв/...... В последно време си позволявам още нещо, единственият оригинален документ, който си позволявам да задържа е втория екземпляр на данъчната оценка , независимо дали купувача или продавача са мои клиенти.... .... /няма да обяснявам защо/, запознати сте! И още нещо, което практиката ми е показала, че е правилно: всички документи, касаещи собствеността и семейното положение се представят срещу протокол, нищо, че са копия , освен, че са описани в ПД.
Повече от ясно е, че има и още куп подробностти и различни тънкостти, които не мисля, че са обект на форумен интерес........ или пък какви методи използвам, за проверка, която понякога не се ограничава само до Служба по вписванията .


Нека да са спокойни и мързеливи оставащите почивни дни



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор benimaks ()
Публикувано05.05.09 03:42



Когато поемаме имот за продажба задължително изискваме всички документи в оргинал. Правим копия и отбелязваме върху тях ,че служат само за справки.
Връщаме ги на клиента и ги искаме отново за сделката. Нямаме оферта без пълен набор документи. Ако някой собственик не желае да даде документи тактично му казваме, че в момента нямаме търсене за неговия имот





Тема Re: Оригинални документи! [re: fortuna_]  
Автор benimaks ()
Публикувано05.05.09 03:50



Всеки които е регистриран като администратор на лични данни има право да работи с тях. Предполагам, че няма АНИ която да не е регистрирана.



Тема Re: Оригинални документи! [re: svestna]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано05.05.09 09:42



Когато купувача не е ваш клиент, какво се случва с проверките, примерно компютърна справка правите ли, въобще как процедирате с него ?



Тема Все повече.... [re: benimaks]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано05.05.09 10:29



....я харесвам твоята агенция.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.