Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:35



Просто в ПД пишеш като задължение на продавача при сделката да представи този документ и толкоз.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:36



В едно си права, исках да напиша продавача.
Но съм напълно наясно в едно нещо.
Работата на брокера не е "уникална" и изцяло попада в обхвата на ЗЗД (респективно ТЗ).
Ако някои брокери, за да изкарат комисиона, си позволяват да продават имот без да имат поне копие от НА - това за мен е некомпетентност.
Особено пък, ако става въпрос за наследници.
А това, че хората ги е страх да ви дадат дори и копие от НА не е проблем на хората. А, вероятно, на "добрата ви слава".
Пак казвам, за последен път - не съм чул за адвокат, който да поеме случай без да му дадат документи. Отношенията адвокат-клиент са въпрос на доверие. Очевидно такова липсва в отношението брокер-клиент.
И в заключение, защото взе да ми писва.
Ясно ти написах, че ако на мен един клиент ми крие документи му соча вратата. Не за друго, а защото без тях не мога да си свърша професионално работата. Очевидно при брокерите това не важи. Готови сте да направите всякакви компромиси, само и само да му вземете 3-те процента. Жалка работа!



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:38



Само си признай през цялата си практика КОЛКО пъти си работил с ПРОДАВАЧ на НИ, и ще сложим край наистина.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:38



Случайно да си чула, че едно от условията в ПД е ясна идентификация на предмета, т.е на имота?





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:40



Дрън-дрън!
Ако някоя гилдия я притеснява нещо, търси лоби и инициира законодателна инициатива.
На вас така ви е добре.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:41



Ми де да ги знам.....може и да имат.
Мен не ме вълнува проблема с личните данни, а с това да знам, че ако гледам един имот и ми хареса не съм си губил времето напразно.





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:43



Не искам да бъда груб, не се излагай така!
Прочети си Закон за защита на личните данни!





Тема Re: Ще ме прощаваш.... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:44



Достатъчно пъти!
Само дето работя и с двете страни и искам да ги успокоя, че всичко ще бъде наред.
Не съм брокер, който е готов челна стойка да направи, само и само да вземе на ПД некви пари.





Тема Re: Оригинални документи! [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:44



В ПД пише също така, че и ипотеки няма, но ако има - тази точка се сменя, и се пише, че върху имота има еди-каква си тежест, и продавачът се задължава да я заличи. Същото касае и вещно право, например. И идентификация на адрес.

ПД затова не е "Типов", за да може да се променя въз основа на обстоятелствата. И като УТОЧНИШ , че ПД касае жилището "Х", а в нотариалния акт идентификацията е друга ПО РАЗНИ ПРИЧИНИ - нещата се изясняват съвсем.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ще ме прощаваш.... [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:47



Въх! РАБОТИШ И ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ???? Няма ли конфликт на интереси?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.