Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 13:15



Абаторе колкото и да си агресивен в момента не мога да ти се разсърдя защото явно не си се занимавал с имоти толкова много, та да разбереш какви хора има...
Опитах се човешки да ти обясня, че при самия оглед, документи няма как да видиш... ако проявиш интерес документите ще ти бъдат предоставени преди ПД... това грешно ли е? Ама явно в момента си знаеш само едно и също и се чудиш само как да ни унизиш... и каде точно греша в това, което съм ти написала, та ще ме нариташ

?
А колкото до зачертаните НА, съжалявам но това се прави за успокоение на клиента, пак ти казвам ти явно работиш с друга категория клиенти, а не с хорица които треперят да не би някой да ги измами или пък прецака... те на мен ми дават копие, но не искат да дават на клиента...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Но по-интересният въпрос е - кой ще ни плати (на мен и на клиента ми) загубеното време, че сме ходили на оглед с брокер, без той да има дори копие от документа за собственост?!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ти въобще прочел ли си какво си ми написал??? Ти за какво ходиш на оглед, да видиш копие от НА или да харесаш имот... Има етапи в покупко продажбата... първия е да харесаш НИ, втория е да се съберат документи, третия е ПД и вече накрая НА... Какъв ти е проблема та ще риташ...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:18



О, не!
Когато става въпрос за моите пари психологическите ти способности не ме вълнуват.
А работата ви не е инфарктна, а е пълен хаос, никакви законови правила, и в която всяко АНИ си прави каквото реши.
Между другото отговорите ти ме убедиха, че когато си на страната на купувача, нямаш дори писмен посреднически договор.
Защото, ако имаше такъв, щеше да знаеш и ЕГН-то му, и имота. И никой не ти пречи да извадиш копие на НА, без да се съобразяваш с неговите страхове.
Но явно всичко минава на устна договорка, "доверие" и психически умения.
Аз се усмихвам, но наистина съм ужасен. Пуснах темата за съвсем друго нещо (как се съхраняват и връщат оригинали), а то се оказа, че вие дори копия не виждате.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:19



Не, не обобщавай!!
ТИ се занимаваш със съвсем ДРУГИ неща. Ако беше работил поне с четвъртинката количество продавачи, с които ние се сблъскваме на месец - ЩЕШЕ ДА РАЗБЕРЕШ.

И не извъртай нещата, че се ядосах. Нали сам каза, че И НА ТЕБ продавачът при огледа ти отказва документите? И какво значи :да направя справки по документите за собственост.? Ако правиш справки за всеки огледан имот - наистина няма да стане. Някои имоти се гледат по 10 пъти на ден - на всички ли трябва да показваме документите? Ако стигнем за покупка и САМО документалният въпрос остава - ЩЕ ТИ БЪДАТ ПОКАЗАНИ ДОКУМЕНТИТЕ.

Имот не се купува по документи. ПЪРВО се харесва ИНАЧЕ.

И като тръгваш на оглед - КАЖИ си - ЩЕ ИСКАМ ДА ГЛЕДАМ ДОКУМЕНТИТЕ. Тогава ще получиш отговор - може или не може.

Лесно се дават съвети отстрани... Да не мислиш, че на мен не би ми било по-лесно всичко да е на масата?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:21



Много добре прочетох всичко.
Оказва се, че можеш да водиш купувач за оглед на имот, на когото дори не си видяла НА.
Към момента на огледа!
Това така ли е?
Ако е така кой ще ми плати изгубеното време, ако впоследствие се окаже, че твоят "клиент" въобще не е собственик на имота?
И още нещо - коректно ли е да си сложиш табелката "брокер на продавача" без да имаш НА и без писмен посреднически договор?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано03.05.09 13:23



"ТИ се занимаваш със съвсем ДРУГИ неща."
Именно!
Моята дейност е ясна и законово регламентирана.
Вашата е "бой на негри в тъмна нощ", без правила, без закон, с различни практики, разчитайки само да попаднеш на що-годе коректен човек.
Ето това е основното, което ви казват всички не-брокери от началото на форума.



Тема Re: Ще ме прощаваш....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:27



Не искам да се караме, поне днес, ако може.
когато си на страната на купувача, нямаш дори писмен посреднически договор.
Защото, ако имаше такъв, щеше да знаеш и ЕГН-то му, и имота


Сигурно си сбъркал - имал си предвид "продавача". И не четеш както трябва какво ти пиша в по-горните постове. Написах вече, че пробвам да се снабдя с акта чрез ЕГН-то, но не вярвам да не знаеш, че старите НА не излизат по ЕГН. Пък и 70% от жилищата са на НАСЛЕДНИЦИ - така че - забравИ, че по ЕГН можеш да се добереш лесно до акта.

Казах ти вече - НЕ СИ НАЯСНО С МНОГО НЕЩА, както аз не съм наясно с тънкости от твоята работа. Не си и длъжен. Просто трябва да спреш да мислиш, че НЕ Е ТАКА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Оригинални документи!нови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано03.05.09 13:29



А АНИ имат ли права да работят с лични данни и и съответно да гарантират защитата им, че да им даваме докИменти , били те и копия





Тема Re: Оригинални документи! [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:32



Ето това е основното, което ви казват всички не-брокери от началото на форума

Че кой от нас спори с това? Най-потърпевши от беззаконието и липсата на правила сме НИЕ! Вие чат-пат изливате възмущението си по форумите и после отивате да пийнете една бира

, а ние всеки ден се печем на този огън!

И не е нищо лично. Всички АНИ са така. Някои може да са по-строгти към продавачите си, но им се случва ежедневно да водят и купувачи, така, че - ПАК опират до некоректните и плашливи продавачи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Оригинални документи! [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано03.05.09 13:33



Но идентичност на адрес хич не ти трябва
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Колежке не е така... значи продадох панел в Младост 1 с адрес в НА например бл151 вх.Б, а новия адрес е Младос1 бл.187 вхГ.. И знаеш ли как се пише ПД с един адрес в него, а хората са гледали съвсем друг апартамент в съвсем друг вход... така че е задължително... Добре че ПД беше под условие и парите се преведоха в момента, в който собственика представи удостоверението..

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи! [re: fortuna_]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано03.05.09 13:33



Отличен въпрос! А дори АНИ да имат - съответният купувач дали пък ИМА ПРАВО на тази информация, ако си движи сам нещата, без брокер? Ако тръгнем по тази логика - докъде ще стигнем?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.