Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 00:31



Виж, няма да ти вляза в тона...ако искаш се смей, ако искаш тъгувай... твоя работа...
Какво значи, ако не ги представи продавача???... ами няма ПД. Но за твое сведение, продавача иска да си прибере парите, той продава, така че прави всичко което се изисква от него..за да стане продажбата.. И искам да ти задам един въпрос...докога ще продължаваш с това АКО, за всяка ситуация си има решение, но аз не мога да предвидя след всяко АКО какво ще стане...по простата причина, че то е само предположение. Ти, като човек, който казва че разбира от НИ, трябва да знаеш че няма АКО, сделката се извършва на база редовни и чисти документи... АКО не, просто няма сделка..


Не влизай в тона ми, не е нужно. Ти и Уни сте се взели сериозно, а аз се смея.
Сега веднага ти обяснявам какво значи това АКО, за което питаш: Ако продавача при първите ви срещи ти е представил само копия и/или ЕГН, ти си си направила необходимите справки в СВ (Нотариата). Преценила си, че предстоящия ПД е читав. Но... Идва ти продавача и ти представя копие (изгубил бил оригинала, примерно). Или пък ти представя УН с невярно съдържание. Каквато си ми опитна брокерка, само като видиш мокрия печат на общината върху УН и веднага всичко ще ти се види ОК. А клиента да се оправя после.
Не говоря конкретно за теб като брокер. Ни те знам, ни те познавам как работиш. Мнението ми е общо за гилдията. Проблемът ви е, че нямате ресурс да проверявате истинността на представените ви документи. Гледате там да има ПД, пък после... Дори повечето от вас не се сещат да ПОСЪВЕТВАТ клиентите си да го подпишат с нотариална заверка. Щото разлика има.


Тъй като се обръщаш и към мен затова ти отговарям.. Първо мила, ние не сме следствена служба нито следователи... при нас идват с ясната идея да продат или купят имот. Не съм имала случай, някой да пристъпва към сделка с ясната мисъл за измама...
Казах ти още преди, че опитът ти е малък. Гледам, съгласна си с мен.


Собственикът, разбираш ли, не го бил вписал
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
След като се смееш на това, значи не разбираш толкова от имоти... Не ме амбицирай да намеря договора в архива на офиса и да ти го дам да си го провериш...

Та ти дори не си разбрала на какво се смея. Както и да е - истинските брокери (и юристите, предполагам) също се смеят заедно с мен.


И последно тъй като пак се унесох...имам една молба, нека да спазваме добрия тон, иронията и жлъчта някак не ти правят чест... ако не обичаш брокерите, това е твое право, но твое задължение/поне морално, а не законно/ е да се държиш, като културен човек, уважаващ себе си...

Никой не е длъжен да обича брокерите. Също и стругарите. Или пък сладкарите. Аз също не ги обичам. Както и не очаквам никой да ме обича мен заради работата, която върша. За мен е важно клиентът да си плати N-евро и да си получи очакваната услуга, без да очаква проблеми в бъдеще. От брокерите се иска същото. Без да ги обичат. А ако брокерите не са следствена служба, то нека не се опитват да се представят за такава пред клиентите. И само не ми казвай, че никога не си гарантирала пред клиент за документ, в който сама не си сигурна!

И последно - само ти ли не виждаш, че добрия тон го спазвам, а иронията и жълчата са само в главите на комплексираните лелки.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 00:40



И партийният дом отдавна не е такъв, но кореняците софиянци /поне/ продължаваме да го ползваме като ориентир, а ти търсиш какво ли не, за да се заяждаш , пак питам - защо ? Да не си съпруга на абетора, или на счетоводителя ?

Не те знам какъв си кореняк софиянец, ама да ти дам за сведение, че родът ми е тук от около 100 години. Преди това са били в Пловдив.
Примерът ти за "ориентир" не подхожда на кореняк. Партийният дом никога не е бил ориентир за нас, а само за новодошлите.

По темата: Партийният дом продължаваме да си го наричаме така. А бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) го нарича СВ.
Нещо неясно?



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 01:12



Ти и Уни сте се взели сериозно, а аз се смея.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
радвам се, че каквато си сериозна и агресивна нещо те разсмива... ще продължавам така, дано някой ден да спреш да се смееш и оправиш начина на поведение... Аз съм търпелива...
Виж, хайде да не ми казваш, какво знам и какво не... само едно мога да ти кажа искам да ми цитираш или дадеш данни, кога от "невежеството" или от глупостта на брокер сделка се е развалила...това първо.. Второ не носи ли всеки отговорност за своето действие или бездействие пред закона...Кой е по-виновен, този който прави зимамата или този който е заблуден... Ти би ли гарантирала сделка против измама... Аз неразбирам защо си говорите само за да си кажете нещо...Ти въобще знаеш ли какво значи посредник...защото явно това понятие ти куца...аз ли подписам договорите... аз ли изповядвам сделката...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
И само не ми казвай, че никога не си гарантирала пред клиент за документ, в който сама не си сигурна!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Е с това ме уби направо!!! Как да гарантирам за нещо което не е мое и с какво да гарантирам, с честната си дума ли - не става, с имуществото си ли - смешно, с живота си ли??? И какво според теб значи гаранция...това което пишеш е толкова несериозно, че няма как да ти отговоря...
Забравяш основното всеки гарантира с подписа си за достоверността на подписаните документи... това мисля че го знаеш нали? Така се спри малко и помисли какво пишеш!!!
Пак ти казвам никой не може да гарантира чиста сделка, ако собственика е мошеник... ако ми посочиш начините, обещавам че ще те призная за най-великия човек в България!!!!!

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: arrvv]  
Автор Дидakтичнa (учителка)
Публикувано24.05.09 01:31



Глупавичка ми се виждаш.
Не се сърди.

ПП
А ако искаш да ти дам данни за брокери, при които е станала измама, няма да го направя тук. Ма при теб не виждам смисъл, щото ти се вярваш...





Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 11:49



Така като гледам и ти не изглеждаш по-умничка, защото говориш без факти, само ей така...
Ето пак.. ще ми даваш брокери при които е станала измама... ама кой я е извършил брокера ли??? А кои са главните действащи лица в измамата... брокера ли?
А защо да ти се сърдя...ти можеш да ме обидиш... най-малко от теб ще седна да се обиждам... пак твоето мнение като винаги е без покритие...защото нито ме знаеш нито ме познаваш, а просто както винаги си говориш.... но явно това ти е начина на общуване... раздаваш епитети... без основание... Ако държиш на себе си говори неща, които всеки един момент можеш да докажеш, за да тежиш на мястото си.... иначе заприличваш на обикновен дърдорко...
ПП.. извинявай но ти не отговори на нито един въпрос ... относно гаранциите... но явно когато някой ти задеде въпрос и ти си поставена в ъгъла и незнаеш какво да отговориш .. изваждаш епитети...



Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 24.05.09 11:54.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: Дидakтичнa]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано24.05.09 12:41



А бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) го нарича СВ.
-----------------------
Бившия нотариат всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ /и пишещ тук с претенции да разбира/ го нарича Нотариата. Ама ти няма как да го знаеш. Не си в тази група.



Тема Re: Оригинални документи!нови [re: spgufi2]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 13:17



"Бившият нотариат" НЕ САМО "всеки брокер или човек, занимаващ се с НИ (и пишещ тук с претенции да разбира) " го нарича НОТАРИАТА, а и ВСЕКИ СОФИЯНЕЦ с претенции да е такъв, дори и без да се е занимавал непременно с НИ.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема От това....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.05.09 13:28



....дали ще напишете Нотариат или нотариат не ставате по-малко жалки брокери :)



Тема Re: От това....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано24.05.09 13:50



дали ще напишете Нотариат или нотариат не ставате по-малко жалки брокери :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Обоснови се, моля!!!
Ти знаеш като адвокат, че всяко твърдение, трябва да бъде доказано или отхвърлено... хайде докажи... колко жалки брокери сме....
Ама с факти и документи.. нали знаеш... какво се приема за доказателство...???



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: От това....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано24.05.09 13:52



Прав си. За всички се отнася.

Апропо - спорът не е дали се пише с малка или с главна буква, ама карай - нали въпросът е да се спамне набързо - кой ти чете детайли...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.