Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Вятъра на промянатанови  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано29.04.09 10:53






Половината от фирмите за недвижими имоти у нас може да бъдат закрити заради нови правила, подготвяни от Евросъюза.

Новите изисквания се подготвят заедно с Европейската агенция за недвижими имоти. Те трябва да влязат в сила до края на годината.

Част от условията да станеш брокер ще са да имаш специално образование или сертификат, който да дава право да се практикува професията.

Вероятно ще има и специални изисквания към сградите, където се помещават агенциите, съобщиха брокери.

Пакетът от мерките за пълно легализиране на дейността на агенциите за недвижими имоти все още е в процес на подготовка.




Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.04.09 10:57



Къде са тези правила на Евросъюза?
Сега щях да употребя дума, която обикновено използвам в един друг клуб, тъй като мисля, че отново големите агенции ще си измият ръцете с Евросъюза, за да монополизират пазара.
Специално образование - ОК. Обаче това за изискванията към сградите, където се помещават агенциите, е смехотворно.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.09 10:59



Извинявай, това е тема от преди две години

.... ......... чели сме я, дъвкали сме я, обсъждали сме.

Я си опресни информацията



Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано29.04.09 11:00



В отговор на:

където се помещават агенциите, е смехотворно.




И аз така мисля. Но виж по въпроса за образованието съм "За".
Не може някви си логопедки, музикантки, начални учителки да ковът табелки "Брокер", да взимат едни сериозни пари, за незнайно каква си услуга, без ангажименти и отговорности.




Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.04.09 11:03



Хаха, вярно! Новината е от 2007.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.09 11:04



Ами, малко е го е издухал вятъра





Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.04.09 11:05



На мен друго ми е интересно - какви са тези Европравила или каквото там за регулиране дейността на АНИ-тата?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.09 11:09



Преди две години

се събирахме, обсъждахме, изпращахме официални писма, за ни ги изпратят тези изисквания.
Решихме да пробваме, чрез българските агенции, регистрирани в Англия примерно, дали има към тях някакви изисквания. Е, няма!

До този момент нищо, явно още ги мислят



Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано29.04.09 11:11



Щях да изпадна в потрес, ако такива правила имаше.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Caнитap]  
Автор kapaмaн (непознат)
Публикувано29.04.09 12:09



В отговор на:

Не може някви си логопедки, музикантки, начални учителки да ковът табелки "Брокер", да взимат едни сериозни пари, за незнайно каква си услуга, без ангажименти и отговорности




Защо да не може? Аз лично съм твърдо против подобни регулации.
Да се регламентират правата, задълженията и отговорностите - да. За да е ясно на всички какво се очаква да прави един брокер и ако не го направи, как ще бъде наказан.
но изискванията за образование, лиценз, китаб водят до изкривяване на пазара и корупция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.