Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вятъра на промянатанови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.05.09 15:14



"А аз имам един директен въпрос, колко сделки имаш ти до момента с вписана ипотека за капарото...
"
Две. За имоти със значителна стойност, където и капарото беше сериозна сума.

"Това което предлагаш съм го мислила... но знаеш ли колко малко хора ще се съгласят имота им да има тежест до НА? Ами ако клиента се откаже да купува НИ? " Яяяяя, ти си била от женски пол?!

А иначе не виждам проблема на собственика. Той си е получил капарото, има срок на ПД, ако сделката не стане ще си задържи капарото и ще заличи ипотеката.

"В смисъл... има ПД и той да бъде вписан като такъв към досието на НИ, та когато се извадят тежести или пък проверка той да излиза?"Всичко може, но засега законовата форма на ПД е обикновена писмена форма. Никакви заверки на подпис, никакви вписвания. За да стане нещо различно ще трябва законова промяна.

"А за отговорността, хайде да поспреме за малко... Всичко което се говори е просто несериозно... я ми кажи ти като каква страна присъстваш в ПД, къде се вписваш... никъде... и къде се подписваш в ПД? Зависи от упълномощаването ми. Мога да присъствам само аз като пълномощник по договор за поръчка. Ако клиентът иска да го подпише лично ПД съм го изготвил аз, присъствам на подписването му, винаги заверявам нотариално подписите, ако съм на страната на купувача. Понякога ползвам и свидетели при подписването, но няма да ти кажа защо!

като има измама кои страни се съдят... тези от договора нали... а ти къде си... Нали това е смисълът в участието на адвокат. Да няма неизпълнение ("измама") и при евентуален гражданско-правен спор да спечелим ние, лесно и бързо. В този случай съм адвокат на клиента в делото. При престъпление измама моята роля е да натискам прокуратурата да си свърши бързо работата.

"Ако имаш договор между клиента и теб е друго"Винаги имам ясен и подробен договор.

"ти гарантираш че абсолютно непознат за теб човек /продавача/, ще бъде коректен.... " Да, гарантирам че ще бъде направено всичко възможно, което закона допуска + някои не дотам законни екстри, продавачът да бъде коректен.

В заключение - брокерите продавате апартаменти, както се продават домати. Дори да има развален домат вас не ви притеснява - така или иначе рядко хората купуват НИ два пъти. Е, останал недоволен някой, голяма работа! Друг ще дойде, а и гафовете ви се научават в много тесен кръг.
При адвокатите ситуацията е доста по-кофти. Недоволния клиент е достатъчно да се оплаче и да пусне жалба и всички разбират името на издънилият се адвокат. Да не говорим, че всеки адвокат има дисциплинарно досие, което му стои като визитна картичка.



Тема Мдам...нови [re: abettor]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.05.09 16:03



....тъй става като се изтрие некво мнение.
Сега ще излезе, че си говоря сам!





Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.05.09 16:20



Тези въпроси между другото и аз щях да ти ги задам... За ипотеката на имота??? Това ми се вижда нереално... И пак не е начин... има един недостатък... Ако има ипотека на имота това не пречи да има възбрана или запор нали? Така че какво правим..пак усложнения... Т.е. има ПД има и ипотека, но собственика е длъжник и му слагав възбрана... какво правим тогава?
А относно ГО, поразрових малко и намерих интересни неща, значи тя се дава при твоя груба грешка... а не ако собственика се окаже мошеник така ли е... правилно ли съм прочела...???
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
което закона допуска + някои не дотам законни екстри, продавачът да бъде коректен.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
за не дотам законните екстри всеки знае и може... въпроса е да гарантираш по законов начин...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Я я дай тая визитканови [re: abettor]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.05.09 18:04



че тъкмо пуснах една жалба в прокуратурата - може да си от полза (особено с недотам популярните мерки).




Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.05.09 18:12



Това, Абеторе, са бъгове в дир-а. На мен вчера ми се случи същото и си изтрих постинга.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Вятъра на промянатанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.05.09 18:25



Хич не е бъг. Доналд Тръмпката си изттри мнението докато съм й отговарял.
И аз увиснах!





Тема Re: Мдам...нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.05.09 18:47



....тъй става като се изтрие некво мнение.
Сега ще излезе, че си говоря сам!


за щастие, чрез цитатите става ясно за какво те е питал колегата.

Аз ще се намеся отново с моя си въпрос.

Добре, ти КАЗВАШ, че няма да има изненади и фалшификации в документите, ако ги приготвяш ти. ОК, но ти нямаш титлата ГОСПОД пред името си. Поне не все още.

Така че - МОЛЯ ТЕ, отговори, в какво се изразява ФАКТИЧЕСКИ поемането на отговорност от твоя страна, освен в изричането на думите "Няма да има тежести и други подобни неприятности"? Тези думи НАПИСАНИ ли са някъде в твоя договор с клиентите, и стои ли някъде клауза за НЕУСТОЙКА В ЕДИ-КАКЪВ-СИ РАЗМЕР, ако тези твои думи не бъдат изпълнени?

Може да ми копнеш тази част от твоите договори с клиент за покупка на НИ. Ще ги прегледам. И кой знае - може да започна да си пращам клиентите при теб! Ако е написано, че ще им платиш достатъчно обезщетение при фал...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Мдам...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.05.09 18:55



Виждам, че не си си взела сутрешното хапче ЛЕКУВАЩО-ПИСАНЕТО-С-ГЛАВНИ-БУКВИ.



"Може да ми копнеш тази част от твоите договори с клиент за покупка на НИ. Ще ги прегледам. И кой знае - може да започна да си пращам клиентите при теб! Ако е написано, че ще им платиш достатъчно обезщетение при фал...
"

Нещо си в голяма грешка. Много си се объркала, ако мислиш, че искам да работя с теб!



Тема Re: Мдам...нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.05.09 19:42



Мисля, че е добре да поддържаш добрия тон, все пак.


Нали непрекъснато ни критикувате, че не поемаме отговорност? Добре, няма да ти пращам клиенти. Ако обаче цитираш как си описал санкциите, които ще те сполетят при някакъв фал - може да ги практикуваме и ние и нещата да се поправят?

Защо имаше цяла тема, в която трябваше да ви копираме НАШИТЕ посреднически договори, и ние го направихме с цената на всякакви критики, а ти не искаш да копнеш твоя? Нали си "взаимопомагаме"? Не е ли по-добре, вместо безспир да се критикува някой, да му се помогне да се поправи?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Мдам...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.05.09 19:47



Уни, има лека разлика между "нашите" и "вашите" договори и разликата се състои в това, че за адвокатите съществува понятието "адвокатска тайна".



Your future dream is a shopping scheme.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.