Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Как се продава имот?нови  
Автор Жизeл (ранена)
Публикувано28.04.09 17:10



Здравейте ,от близо година се опитвам да си продам един имот безуспешно.
Искам съвет от брокерите освен обяви тук-там какво реално мога да направя по въпроса.
Имотът ми не е апартамент ,а парцел в чертите на Русе,има монолитена постройка ,наоколо вече се строят страхотни вили ,като ми звънне някой от обявата ме пита дали мястото ми е на пътя ,а на пътя вървят някакви баснословни цени от типа на 300 000лв местата не 10 000 колкото съм обявила

и въпреки това мястото ,и е на 2 минути от пътя.
Питам се моят имот ли е толкова некадърен или не подхождам правилно към продажбата ,ако някой от брокерите ме посъветва нещо ще съм благодарна.

Редактирано от Жизeл на 28.04.09 17:11.



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: Жизeл]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 17:22



Един имот, за да бъде интересен, не се обуславя само от цената. Твоя имот, въпреки че е на 2 мин. от пътя, все пак има ли излаз на път? Каква му е квадратурата? Да разбирам ли, че е в регулация?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Как се продава имот?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Жизeл (ранена)
Публикувано28.04.09 17:50



Здравей,
има излаз на път ,но не главния(на булеварда)общата площ е 1100кв.м.
Наскоро ме викаха да се подпиша ,че съм съгласна да се строи в близост ,но не знам дали сме в регулация още

не ми е известно това понятие ,за мой срам.



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: Жизeл]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.04.09 18:34



Най-напред трябва да изясниш какъв вид е парцела - руглиран или не. Това можеш веднага да разбереш от скицата. Ако се води земеделска земя или нива е нерегулиран. Възможно е да има някаква степен на регулация - ПИ /поземлен имот/ или УПИ /урегулиран поземлен имот/. След като знаеш статута на имота, може да се определи пазарна цена и да се действа.



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: donald trump]  
Автор Жизeл (ранена)
Публикувано28.04.09 19:00



Здравейте ,погледнах скицата ,имотът е
ПИ /поземлен имот/
трайно предназначение за земеделски труд и отдих.



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: Жизeл]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 19:05



но не знам дали сме в регулация ощене ми е известно това понятие ,за мой срам.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

е ти след като това незнаеш... как го продаваш и рекламираш? и как очакваш клиенти?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Брокере бе,нови [re: arrvv]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано28.04.09 21:50



нали щеше да помагаш на клиента ?
Не му ръфай кокалите






Тема Re: Брокере бе,нови [re: jamie]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 21:55



Просто питам какво продава... как рекламира... като незнае жената основните неща... беше добронамерено... за един парцел това е най важното... Нейния парцел е ПИ в едно голямо УПИ затова са й искали разрешение за строеж...
Просто или да се обърне към адвокат или към агенция, струва ми се че го продава доста изгодно, но жената незнае как да си пуска офертата... Аз не мога да й помогна защото Русе е далеч и нямам физическата възможност да ходя на огледи, не че не продадох магазин във Видин без да съм го виждала... но не поемам неща които не мога да свърша...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: Жизeл]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано29.04.09 00:24



Ненужен коментар

Когато си болна - отиваш на лекар. Когато колата ти се развали - на автомонтьор. В твоя случай - щом не си успяла да се справиш сама - иди при агенция за недвижими имоти. Дори си облагодетелствана в сравнение със примера ми с автомонтьора, защото потърпевшият там ще бръкне в джоба си и ще плати пари. А ти дори това няма да направиш. Комисионата ще я поеме купувачът...

Е, възможно е и брокер да не може да ти помогне. Но тогава причината ще е само една - ЦЕНАТА. И най-скапаният имот си намира купувач, ако цената му е адекватна. А и златен имот, ако му дръннеш пре-висока цена - няма да се продаде.

Успех!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от Caнитap на 29.04.09 09:25.



Тема Re: Как се продава имот?нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Жизeл (ранена)
Публикувано29.04.09 08:30



Благодаря за отговорите-
това за регулацията наистина не ми беше ясно ,основно пишех това ,което знам от скицата и нот. акт ,никога не съм се занимавала с подобни неща ,но сега баща ми почина и просто не мога да стопанисвам мястото ,то запустява и няма начин-трябва да го продам.
Досега съм общувала главно с брокери ,обаче проблема е май наистина в комисионните ,виждала съм моя имот обявен от брокер за 20 000лв ,а аз искам 10 000лв..Това беше най-наглата "комисионна" ,на която се натъкнах.И други брокери го обявяват за много по-високи суми ,което ми спъва продажбата ,намерих една по-свястна агенция ,но не са водили клиент от доста време ,затова започнах да се отчайвам ,че ще успея да го продам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.