Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Агенциите за недвижими имоти  
Автор Keлeжo (непознат )
Публикувано28.04.09 01:25



За какво тези нахалници искат 1/2 наем комисионна ? За това че аз съм се обадил на обява където не пише че това е агенция и те са дошли да ми "покажат" апартамента ? Нито ми свалят цената, нито ми правят някаква услуга ? За едното появяване искат да вземат 1/2 наем

Егати нахалниците, няма да им платя нищо, ще ги лъжа и ще ги мамя както те се опитват да излъжат мен, да мрът тези гадове!



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Keлeжo]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 09:11



Ми такъв е пазарат

.

И аз смятам, че половин наем си е обирджийство.

Ма това е мое лично мнение




Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 09:32



Модератора, ти май толкова си изтрещял в омразата си към нас, че даже пожеланието да мрем от този нещастник не триеш и му се радваш ?!



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Keлeжo]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 09:41



А ти не попита ли като се обади, какви са условията, за наемане на апартамента. И от луната ли падаш, че като се обърнеш кам агенция дължиш комисионна...
А това твое изказване ще го пусна на администратора на форума за да види какви пожелания даваш... той на прецени дали е редно да има такъв тона на разговори...
Но и друго нали знаеш... от твоята уста в твоята пазва отива.... така че внимавай с клетвите....



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Keлeжo]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 09:52



да мрът тези гадове!
-------------------
Да ти се връща ! Поздрав от брокерите !



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 09:55



Кажи ми сега нормална комисионна ли е един оглед, та да вземете половин наем. Ами ако собственика на апартамента изтрещи нещо и те изпъди на втория месец???

Тук се чепкаме за 3-те процента, ама и тази практика за половината наем, пък отскоро и за цял си е живо обирджийство.




Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 10:05



Тук се чепкаме за 3-те процента, ама и тази практика за половината наем, пък отскоро и за цял си е живо обирджийство.



Аз предлагам една тема :"Трябва ли клиентът да плаща изобщо нещо на брокера, или обратно - брокерът трябва да плаща на клиента за радостта да си поконтактува с него?



Майтап бе, Уйли...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 10:06



Нормално е, а ако собственика изтрещи, вината не е наша. Знем отдавна, е тебе най те тормози какви пари получаваме и никога няма да разбереш, че това за какво се договарят двама души не ти влиза в работата, когато си клиент, имаш право да се договаряш както си щеш, а НЕ ТИ ЛИ НАПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ КАКВО И КАК Е НАПИСАЛ ТОЗИ , СЪЗДАЛ ТЕМАМА, ИЛИ И НЕГО ЩЕ ПОДКРЕПИШ ?!



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Keлeжo]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано28.04.09 10:09



Замисли се че 1/4 от агенциите вече вземат 1 месечен наем за комисиона. Освен това, освен огледа и информацията се предлагат още доста неща. По отношение на некоректността - има си лек за такива хора.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 10:10



Скубете бе. Малко ви остана

.


Гледам хубаво си ми почернила едната част от постинга, и си го изкоментирала. Другата не си.
То си е така, де като вземеш комисионната, какво ти пука. Са оправят наемател-наемодател.
Собственик-купувач.




Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 10:11



Плюй бе. Ти си като Партията - права, когато съгреши дори.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: spgufi2]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 10:12



И в най скапания магазин като отида и си купя примерно ел.самобръсначка ми се дава гаранция. В нито една агенция не получвам такава






Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 10:12



Виж, защо въобще да ти отговарям... просто ти с всеки изминал ден все повече пропадаш като модератор след като позволяваш такива изказвания и клетви... но ще ти отговоря като на човек...
Комисионата при наема е 50% от стойността /някои колеги от големите агенции взимат и 100%, но за мен това не е нормално/
Комисионната се плаща за:
извършен оглед
евентуално сваляне цената на наема
документално оформяне - договор за наем, опис на мебели, ел. водомер и т.н.
Ако наемателя бъде изгонен без причина в договора са залегнали клаузи че той трябва да получи обещетение...
Преди подписване на договора собственика трябва да покаже нот. акт, че действително той е собственик и може да го отдава под наем...
Аз незнам обясни ми... на теб кеф ли ти е да се пускат такива теми и такива клетви... ако злорадстваш или ти пречим тук има по-лесен начин... помоли ни или просто ни кажи че ти пречим и аз ти обещавам че няма да ме видиш... а предполагам и другите колеги, но не говоря от тяхно име...
А колкото до този който е пуснал темата... просто ми е жал за човечеца... всеки ден се сблъскавам с такива "качествени" хора, които освен че имат недостиг на сиво вещество и животинското преобладава в тях... незнаят що е диалог...
Все някой им е виновен на милите.. ама те незнаят... че като се обадят на агенция дължат комисионна.. А нека адвокатите кажат незнанието премахва ли отговорността....



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 10:14



Що да е клевета.
Ти самата признаваш 50-100% нормално ли е.

При мен като дойде някой да му водя счетоводството не му взимам пари само за счетоводството, а ако му дойде данъчен да му кажа оправяй се






Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 10:23



Ако договорът за наем между наемателя и наемодателя е сключен с нотариална заверка на подписите и вписан, наемодателят или трети лица приобретатели на имота не могат да изгонят наемателя до изтичане срока на наемния договор.
От друга страна наемодателят изобщо не е задължително да е собственик на имота, за да го отдава под наем.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 10:26



?? Изненада ме и с двете твърдения.

Ако е заверен, но вътре има клауза (най-често я има), за едномесечно предизвестие - значи всичко си е по реда.

Второ - как не трябвало да е собственик?? Доколкото ми се простират скромните познания - не само, че ТРЯБВА, ами и ако са няколко съсобственика - ВСИЧКИ трябва да подпишат... Освен ако не говориш за упълномощени лица, естествено.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 10:26



А отговаряш ли за фалшиви фактури...?
Ти наистина ли не можеш да разбереш или просто някой страхотно те подвежда та се държиш така???
Защо непрекъснато има сравнение на професиите?
Защо непрекъснато гледаш какво взимаме?
Някакъв защитник ли се явяваш? И на кого?
Защо непрекъснато правиш така че да ни дразниш? забавно ли ти е?
Пак ти казвам като човек те разбирам, но не и като модератор...

И за теб: да мрат гадовете... коледно пожелание ли е????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 10:30



Това го знам. Това е изискване на банката да признае доход от наем, при кандидатстване за кредит!

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.04.09 10:45



Второ - как не трябвало да е собственик??
-----------------------------------------------------------
Ето така - като наемаш (дългосрочно) един имот, може да си впишеш клауза в договора, че имаш право да го пре-отдаваш под наем (естествено ако собственика се съгласи). Аз лично имам такъв познат, който взема така имоти под наем и после ги преотдава, така че това работи.
Все пак не всички използват смотаните типови договори, предлагани от професионалните посредници





Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 10:48



Предизвестието си е предизвестие. Имах предвид друг случай.
За да си страна по наемен договор (наемодател), може да си собственик на имота или наемател по друг договор за наем за същия имот, в който имаш право да пренаемаш имота. Така че не само собственици могат да отдават под наем имоти.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 10:52



Но пак трябва да се покаже този договор на новите наематели... Става въпрос да се избегне измамата, наематели без право на преотдаване, да подпишат договор за наем и да дадат НИ.
Защото това перфектно става... например аз съм наемател и пускам обява за наем... започват огледи и аз без проблем показвам апартамента,клиенти го харесват и подписват догово за наем с мен /а аз коя съм?/ а не със собственика... е познай тогава кой гори...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 10:54



Така е, това никой не го спори. За горенето, гори наемателят по първия договор.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Ей, не се научихте....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 11:08



...че договор за наем с едномесечно предизвестие всъщност е едномесечен договор за наем. В отговор на "Ако е заверен, но вътре има клауза (най-често я има), за едномесечно предизвестие - значи всичко си е по реда.
"

Ако щеш пиши три, пет или десет години в договора - все тая. Остава си едномесечен.
И вземете го обяснявайте това на клиентите и се борете да няма едномесечно предизвестие от страна на наемодателя, ако искате да сте полезни с нещо и да си заслужите комисиона.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 11:13



"Аз предлагам една тема :"Трябва ли клиентът да плаща изобщо нещо на брокера, или обратно - брокерът трябва да плаща на клиента за радостта да си поконтактува с него?"

Що за въпрос? Естествено, че клиентът трябва да плаща на брокера още от момента, в който си е позволил да го обезпокои. И не "нещо", а достойно възнаграждение, съответстващо на високите професионални изисквания към занятието брокер.
В тази връзка недоумявам защо се иска 1/2 или цял наем? Това е обидно малко.
Клиентът трябва да дължи поне десет наема комисион и да ги плаща още при огледа.
Шъ ги *ба скръндзавите клиенти. Че и претенциозни, мамка им.





Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 11:15



Искаш да кажеш, че няма как договор да се подпише законно за 2,3 или повече години ли? Че е извън някакъв закон?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 11:17



Не, Абетора имаше друго предвид, а именно, че договорът за наем може да бъде прекратен всеки един месец, независимо от срока на действие, уговорен в него.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 11:19



В тази връзка недоумявам защо се иска 1/2 или цял наем? Това е обидно малко.
Клиентът трябва да дължи поне десет наема комисион и да ги плаща още при огледа.
Шъ ги *ба скръндзавите клиенти. Че и претенциозни, мамка им.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Знаеш ли ако успееш да го прокараш това или го облечеш в законова дреха.. много ще те обичам... ами не само аз а и всички колеги... ще те направим идол на брокерите..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 11:20



Ами не знам какво е имал предвид - нека да бъде по-ясен в изказа си. А и това не е вярно. Ако в договора пише "Двумесечно предизвестие" - то си е двумесечно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: abettor]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 11:21



Най - после нещо истинско от теб, благодаря ти !



Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 11:21



Нека не влизаме в детайли, предизвестието може и да е шестмесечно. Не това е важното в случая.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 11:26



А кое е важното в случая? Обсъждахме въпроса "Ако договорът за наем между наемателя и наемодателя е сключен с нотариална заверка на подписите и вписан, наемодателят или трети лица приобретатели на имота не могат да изгонят наемателя до изтичане срока на наемния договор." Ако си имал предвид - СРОКА ЗА ПРЕДИЗВЕСТИЕ - тогава се съгласявам. но СРОКА НА НАЕМНИЯ ДОГОВОР говори съвсем друго. Затова поисках разяснение.

Чувала съм обаче, че наистина ако договорът за наем е нотариално заверен и вписан, има разни екстри, които са в полза и на двете страни, но пък са и във вреда на двете... в зависимост от това на кого в какъв момент какво ще му скимне!

Българи сме, все пак - и наемодателите, и наемателите...

ПП - една юридическа консултация може ли? Ако има нарушение на договора - тежестта на заверен и вписан, и САМО заверен договор една и съща ли е?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 28.04.09 11:32.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Blake]  
Автор spgufi2 (пристрастен)
Публикувано28.04.09 11:28



Все пак не всички използват смотаните типови договори, предлагани от професионалните посредници
------------------------
Написани от юристи Блейк. Пак не си прав - всички, които работят с АНИ , използват типови договори, предлагани от омразните ти посредници.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 11:30



ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ този, който подписва договора за отдаване под наем, трябва да е или собственика (ците), или лице, което е в законно документирани и регламентирани взаимоотношения с него (тях).

Мисля, че това се ПОДРАЗБИРАШЕ. Поне от хора, които са наясно.

Защото имам много случаи, в които наемодателят казва "Абе той и брат ми е съсобственик, ама в момента е в чужбина, та ще подпиша само аз", а наемателят казва "Ами добре"... да, ама не е "добре".

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 12:19



Мммммм, цял харем обожаващи ме брокерки. Струва си да се замисли човек. Ще задвижа законодателна инициатива веднага като минат изборите!





Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 12:24



За всеки, що-годе запознат с договорите за наем е ясно, че всъщност срокът на предизвестието е срок на договора. Ако е едномесечно - договорът ти е за месец. Ако е шестмесечно - договорът е за шест месеца. Все едно дали договорът е с нотариална заверка и е вписан. Все едно за колко години е той.
И доколкото масовата практика е предизвестието да е 1-2 месеца се опитвах да ти обясня, че ако аз съм наемател, никога няма да подпиша договор с такова предизвестие, че и да платя един наем на АНИ-то.
Защото вероятността и опасността да изхвърча след месец от наетия имот е съвсем реална.
И тогава ще съм дал "грешни пари" както за комисиона на брокера, така и всичките разходи относно преместването.



Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 12:31



Да, обаче същото се отнася и за наемодателя, нали? Влязъл-невлязъл, наемателят прави една сметка за 1000 лв на телефона, прави предизвестие, прави три купона, на които изпотрошава всички мебели и после си излиза...

Рисковете са взаимни, дори МНОГО ПОВЕЧЕ рискове ВИНАГИ поема наемодателя. И това няма нужда да го обяснявам на теб.... или поне така си мислех. Щото, хубаво, наемодателят ще направи предупреждение, оня ще каже "добре"... и няма да си излезе. И какво правим от тук нататък? Бързи процедури, съд, мутри? При всички случаи - рискове...

Но пък и НЯМА КАК да не се запише клауза за предизвестие. Всичко става, хора сме. Кризи, човешки съдби - няма как да се вържеш за едно жилище за дълъг срок, нито да го дадеш с такъв, без начин това да се уреди прилично, ако се наложи да се разваля.

Та - договорът за наем си е една пожелателна процедура за късмет и успех, каквото и да пише в него. Ако насрещната страна е добра по душа - всичко е наред. Ако не...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 12:33



Нотариалната заверка дава друга защита. Там по-скоро имах предвид, че защитава наемателя от евентуален приобретател, въпреки че всичко си зависи от самия договор и срока на предизвестие в него.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 12:38



Така е!





Тема Re: Ей, не се научихте....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 12:56



Ти май скоро не си отдавала под наем магазини или скъпи офиси?
Сериозният бизнес иска сигурност, за да може да инвестира в наетия имот - ремонти, преустройство, реклама, създаване на клиентела и пр. Такива едно-двумесечни предизвестия са тинтири минтири за него.
Преди две седмици водих тежки преговори с банка, която искаше да наеме магазин, който да ползва за банков клон. Искаха сигурни гаранции, че поне три години наемателят няма да има право да прекрати с предизвестие договора.
И това е нормално - те ще инвестират доста средства за преустройство и реклама и не е логично да зависят от настроението на хазяина.
Това важи до голяма степен и за частните лица, които искат да ползват имота за живеене. Я си представи хипотезата - младо семейство наема след дълго търсене необзаведен апартамент. Сключват договор за наем за три години (с едномесечно предизвестие). Започва голямото пренасяне, детето се записва в местното училище, родителите уреждат работата си според новото си жилище. Да, ама не! След два месеца хазяина ги предизвестява, че прекратява договора. И не защото имал проблем със семейството. А защото се срещнал с един познат брокер и на кафенце провели следния разговор:
Б. - Абе кво става с оня твоя апартамент, дето стоеше празен?
Х. - А, дадох го под наем. На едни готини млади хора. Много съм доволен.
Б. - И за колко го даде?
Х. - За 300 евро.
Б. - Абе ти луда ли си? Твоят апартамент е (почва рецитал за невероятната локация, високите наеми, страхотното търсене и пр.) Що не ми каза - веднага ти водя клиенти за 500 евро. И понеже си ми приятелка ще ти взема само 1/4 комисиона.
Х. - Мммммм (червейчето вече е посято).
Случката е действителна. Младото семейство бе изхвърлено. Нямам представа дали се е намерил друг наемател.

С това уважаема ти казвам още веднъж само едно нещо - ако си на страната на наемателя договор за наем с едномесечно предизвестие не защитава неговите права. Ама хич!
Що се отнася до телефонни сметки и счупени мебели то това няма нищо общо със срока на договора и предизвестието и не разбирам защо въобще го споменаваш. В нормалните договори за наем повреждането на имота и/или неплащане на консумативите в уговорените срокове е основание за незабавно прекратяване на договора за наем. Без значение на срока му и срокът за предизвестие.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: spgufi2]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано28.04.09 13:34



Не падам от Луната. Ако ще и от министъра на правосъдието да е написан, договора си остава ТИПОВ. Т.е. няма нищо общо с конкретната ситуация, не защитава МОИТЕ интереси ТАКА, КАКТО АЗ ИСКАМ (!), и въобще за мен е един вид примерен договор. Но понеже "омразните ми посредници" ги мързи да си заработят парите така, както ТРЯБВА, обикновено минаваме с типовия договор, който е "мижи да те лажем". И съм прав, защото всеки човек с малко акъл в главата ще предяви претенции за по-специален (обвързан с конкретния случай) договор. Може да е на базата на типовия, но съдържа важни промени, които защитават интереса на клиента.

пъ. съ. посредниците нямаше да са ми омразни, ако си вършеха работата, за която искат заплащане.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Blake]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 13:43



Според мен типови договори НЕ съществуват. Може да има ПРОЕКТОДОГОВОР, който подлежи на коментар, но договор, който не подлежи на коментар, не съществува.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Blake]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 13:54



Блейк защо говориш само да кажеш нещо... помисли... какво значи типов договор... във всеки договор са защитени правата и интересите на двете страни... и този договор винаги може да се променя в зависимост от изискванията ти...
Аз например съм писала договор със следните претенции и изискванията "Че ако се запуши канала на мивката в батята с КОСМИ, отпушването става за сметка на наемателя"... и следва " в деня когато се получава наема наемодателя има право да проверява състоянието на апартамента във всички стаи, включително и дали има косми в мивката на банята" това типов договор ли е???

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 14:30



Пет минути се смях, обаче проблемът с КОСМИ действително е сериозен. Когато живеех под наем с още едни френдове в един апартамент, верно предишните наематели бяха задръстили канала с КОСМИ. Баща ми направи приспособление, с което успяхме да отпушим канала, тъй като се наводняваше коридора в резултат от запушването. Така че съвсем рационално наемодателят е вкарал такава клауза в договора.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 15:00



А правилно ли е според теб в договора да залегне, че данъка на имота и такса смет се плащат от наемателя???? Тези примери са от един и същи договор, собственичката там беше напълно изтрещяла... гледаше пукнатините и дефектите на паркета и ги описваше и ако има нови са за сметка на наемателя и той трябва да плаща.. абе... лесно ли ни е?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 15:05



Няма спор, всички работим по типови договори, не знам защо другите спорят. Само че ТИПОВИЯТ договор се взима за БАЗА, върху която се доизграждат и променят всички специфични детайли, касаещи и двете страни, след тяхното изрично съгласие.

В този смисъл 80% от договорите са ТИПОВИ, които в последствие се преработват. Да не би да искаш да кажеш, че като пишеш договор, всеки път започваш от нула? "Днес, на еди-коя си дата.... се сключи..."... тогава ще трябва да си наемем машинописки! Или клавиатурописки.

Взимаш ТИПОВИЯ договор и работиш по него. Може да изчегърташ 60% от текстовете, но при всички случаи в него има поне едни 40%, които са ЗАКОНОСЪОБРАЗЕНИ и си длъжен да ги оставиш.

---------------------------
Относто пъ.пъ.-то - няма нищо по-лесно от това да кажеш на агенцията точно каква работа очакваш от нея и колко ще платиш, ако ти я свършат. Това е твое право. Както и право на агенцията е да се съгласи на твоите условия - или НЕ.


МОЕ ПП - ти не ползваш ли типови договори, когато ти възлагат някакъв сайт??



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 15:05



В отговор на:

гледаше пукнатините и дефектите на паркета и ги описваше и ако има нови са за сметка на наемателя и той трябва да плаща.. абе... лесно ли ни е?




Че някой упрял ли ти е нож, да работиш с нея .Или договор (респективно комисионна ) на всяка цена




Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 15:09



Според мен тази клауза противоречи на Закона.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 15:13



И мой наемодател е искал това за данъците, но претендираше само за такса смет.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 15:17



Пак се изказваш неподготвен... нямах комисионна от нея.. мои бяха клиентите... бяха ме наели да им намеря тристаен в Гео Милев... а тогава не беше като сега, наемите бяха доста високи а апартаменти липсваха... така че ни изнерви максимално, но клиентите го взеха въпреки това...Ама защо ли ти обяснявам...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 15:18



знам че не е редно и правилно... но ходи й обясни...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 15:23



Казваш му, че е в разрез с нормативната уредба и толкова.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 15:24



Всъщност това, което постнах към УниКална, беше за теб, но нищо.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 15:33



И мой наемодател е искал това за данъците, но претендираше само за такса смет.

Има разлика между данък, и такса смет. То и затова едното е данък а другото такса. И да напълно правилно такса смет да се плаща от ползвателя, а данъка от собственика.






Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 15:36



Санитар, знам какво съм писала... тя искаше данъка и таксата смет... даже си носеше бележката за данъци за им покаже колко още да платят... писахме в договора че ще го платят на два пъти..

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 15:43



Не съм писал на теб а на уни






Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 15:51



Е сори тогава...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 16:00



Е, не е съвсем сигурно... като имаш предвид, че таксата смет, в София специално, не се изчислява на лице, както е редно, а на квадратура... значи няма никакво значение кой точно живее там. И тази такса я начисляват, гадовете, и за жилища, в които доказано не живее никой.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 16:13



Такса смет се изчислява на база данъчна оценка доколкото знам.
И е нормално който генерира боклука, и ползва услугата, той да я плаща




Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 16:18



Така е, а кой генерира боклука, когато никой не живее в жилището? Данъчната оценка ли? Ах, тая мръсница... забелязала съм я да си изхвърля боклука през прозореца!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано28.04.09 16:19



Ми щом никой не живее, си има собственик






Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 16:21



Да бе... той притичва от София в Созопол да хвърли някоя и друга торбичка смет в кофата...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано28.04.09 17:19



Ако стане така, че такса смет да се плаща само за ползваните апартаменти, повярвай ми, цяла София ще опустее мигновено. На документи.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано28.04.09 18:52



В нашето китно градче притежател на имот, на гола поляна без път до него и без построена сграда, Плаща такса смет.





Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 19:53



Не казах "На ползваните апартаменти", а на глава от ползващ. И да се пререгистрираш на друг адрес - пак ще плащаш, но там.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор benimaks ()
Публикувано28.04.09 20:52



Модератора би ли редактирал тази тема / грозния израз в края на темата/?

Редактирано от benimaks на 28.04.09 20:53.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: benimaks]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 20:53



Не иска мила...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Не ти ли се вижда странно....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 21:07



.....че почти всички случайно минаващи от тук никове се оплакват от брокерите?
Как нямаше един да влезе и да благодари на някоя агенция за добре свършената работа.
Дали е просто съвпадение?



П.С. Да уточня, че аз съм против подобни "пожелания", но определено разбирам хората, които са изгорели с много пари по вина на брокери. И които идват тук да си излеят обидата.



Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 21:40



Знаеш ли аз зададох този въпрос и на Санитар но той не ми отговори както винаги... Преча ли ти... кажи една дума и аз съм вън... ако с нещо ви притеснявам или пък имате нетърпимост или пък излагам клуба пред клиентите или пък каквато и друга причина да има и не ме искате тук... веднага се махам... не се и замислям даже... но просто не чувствате ли че прекалявате...
Аз незнам но умния човек се познава по това че има граници в поведението си... при вас няма... не съм очаквала от теб че клетвите ще ти носят усмивки и доволство...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Яяяя !нови [re: donald trump]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано28.04.09 21:40



"Освен това, освен огледа и информацията се предлагат още доста неща."

Какви бре ?




Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 21:45



На мен не ми пречиш.
И говорех по принцип за мнението на случайно минаващите никове, а не конкретно за теб.
Що се отнася до усмихването ми аз така си пиша, не се усмихвам на клетвите.





Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано28.04.09 21:50



Защото беше адресирано до мен... но знаеш ли че освен брокери, адвокати счетоводители и др. ние сме преди всичко хора... и мисля че клетвите към когото и да са отправени би трябвало да ни шокират всички... а не някои доволно да потриват ръце и да се кефат...
Но защо ли да го казвам...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Ааааа, не така.нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.04.09 21:56



Адресирано беше към теб, защото твоето мнение беше последно написано и се закачих. Що се отнася до клетвите в интернет - я се стегни. Интернет въобще не е стерилно пространство и тук не само клетви можеш да отнесеш, ами дори и да бъде публично пожелана майка ти или сестра ти.


Във форумите се пишат какви ли не неща, ти от някаква си "клетва" се връзваш.
Я по-лежерно.



Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Caнитap]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано28.04.09 22:08



Мисля, че имаше опция, ако собственик декларира, че не обитава някой от имотите си - да се освобождава от такса смет. Докато данъкът сгради си е дължим при всички случаи:) С тази възможност да се плаща или не, в зависимост от обитаването - таксата за смет си става разход за обитателя и е нормално да се включва към останалите необходими битови разходи (ток, вода и пр.) Нямам инфо обаче, опцията действа ли на практика, но скоро ще плащам тези данъци в Общината и специално ще питам.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от fortuna_ на 28.04.09 22:09.</EM></FONT></P>

Редактирано от fortuna_ на 28.04.09 22:59.



Тема Re: Яяяя !нови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано28.04.09 22:12



"Освен това, освен огледа и информацията се предлагат още доста неща."
Какви бре ?


Как какви, бре - КАЧЕСТВОТО (което ние не сме можели да достигнем:)) де го изпущи?





Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: Keлeжo]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано28.04.09 22:20



За какво тези нахалници искат 1/2 наем комисионна ?
Ами защото се намират и такива да им плащат. Дето се вика дори и 1 сключена сделка от 100 възможни си е основание за отваряне на бизнес





Тема Изпуших гонови [re: fortuna_]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано28.04.09 22:23



в дамската тоалетна.
Какво качество бе, ако им тресна едно одитче - няма да остане 1 промил работеща АНИ....


Не се шегувай със сериозни неща, моля.




Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: abettor]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 22:46



..."хората, които са изгорели с много пари по вина на брокери. И които идват тук да си излеят обидата"...

Мдааа... Отиваме на нов етап. До сега брокерите бяхме виновни за това, че 3% и половин наем комисиона са премного за това, което правим. И че на практика - нищо не правим.

Сега вече се появяват тълпи хора, които са ИЗГОРЕЛИ С МНОГО ПАРИ по наша вина.

Може ли да чуя някоя схема, по която хора са изгоряли с много пари заради брокер? Освен тази история, разказана днес от теб, за която не искаш да представиш никакви доказателства? Да приемем, че е истина - това е скандално, но пък чак КОЛИЧЕСТВО ХОРА, КОИТО СА ИЗГОРЯЛИ... (хайде да не повтарям).

Разчиташ на това, че ако една лъжа се повтори много пъти става истина?

Страхотна тактика.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано28.04.09 22:54



"хората, които са изгорели с много пари по вина на брокери. И които идват тук да си излеят обидата"...
но пък чак КОЛИЧЕСТВО ХОРА, КОИТО СА ИЗГОРЯЛИ... (хайде да не повтарям).

Количеството се отнася до ПАРИТЕ, не до хората...но и 5 души да са гръмнали, отглеждайки закупувания си имот през крив макарон е прецедент не само за коментар, а за взимане на сериозни мерки!

Редактирано от fortuna_ на 28.04.09 22:56.



Тема Re: Не ти ли се вижда странно....нови [re: fortuna_]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано28.04.09 22:58



Така е, съгласна съм за смисъла на изречението. Но все ми се струва, че тези тук, които плюят по брокерите, не са ОНЕЗИ пет човека, които са изгоряли с много пари...

А ако има някой от тях - ще го помоля и него - дайте някак името на тази жена и на тази АНИ. Винаги крием имената на престъпниците и поради това престъпленията се увеличават. Просто няма обществено порицание!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Изпуших гонови [re: jamie]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано28.04.09 22:58



Не се шегувам бре...цяла тема имаше за гарантираното качество





Тема Re: Агенциите за недвижими имотинови [re: benimaks]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано29.04.09 09:36



В смисъл? кое ???







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.