Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Сделки с или без предварителен договорнови  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 16:15



Искам мнение!!! От адвокати, колеги, клиенти и всички, които мислят, че разбират от НИ!
Смятате ли, че трябва да се подписват предварителни договори или направо да се ходи на нотариално изповядване.
Съображения: давам пример, продадохме имот, ипотекиран в банка и собственика доста закъснял с вноски, но от там нямаше проблеми. Правим предварителен договор, удостоверението за тежести само с ипотеката, значи всичко ок, но между ПД и нотариалното изповядване, излиза възбрана от друга банка, където собственика е имал потребителски кредит и не го е обслужвал. Сделката мина, но нервите бяха жестоки...

Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 21.04.09 17:36.



Тема Re: Сделки с или без предварителен договорнови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано21.04.09 16:24



Аз съм за предварителния договор особено, когато е за НИ от частно лице.
Пример :

Отивам на оглед, гледам апартамента с брокер. Казват ми, че го продават, както го виждам. Понее съм балък и не искам предварителен договор отивам директно при нотариус и се оказва, че след изповядването не са ми оставили и една крушка






Тема Re: Сделки с или без предварителен договорнови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 16:31



Отговорът е повече от ясен.
Ако в деня на подписване на ПД сте готови и за изповядване на сделката - веднага бегом при Нотариуса. Никакъв ПД не ви е нужен.
Ако обаче от момента на постигане на съгласие за цената до изповядване на сделката има Х дни, то ПД си е направо задължителен.
Дао не говорим, че аз съм виждал и други циркове. Няма ПД, но имота е чист като сълза. Само дето продавачите са трима, съсобственици. Устно е договорено абсолютно всичко - цената, как ще се плаща, в ква валута, кой колко ще получи и прочие. Да, ама не. В деня на сделката, точно пред Нотариуса, едното бабе почна да мрънка, че му били малко парите, трябвали му нови и скъпи лекарства и иска още 3 000 евро.
От тогава без ПД не почвам сделка.





Тема Re: Сделки с или без предварителен договорнови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 16:35



Ама това е най-малкото зло... ами ако през това време сложат възбрана или запор, ами ако го продаде собственика...гориш със значителна сума. Значи рисковете стават все по-големи.. Аз просто изпадам в ужас, от такива имоти... Затова си мисля че направо пред нотариус ще е по-сигурно, като преди сделката се мине и се направи опис на апартамента.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Сделки с или без предварителен договорнови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 16:39



Значи че ПД е необходим никой не спори... въпроса е, че рисковете са по-големи през /тези х дни до изповядването/ да има измама или възбрана.. или нещо друго. Нали схващаш за какво говоря?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Сделки с или без предварителен договорнови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.04.09 16:50



Ми то през тези Х дни, ако има възбрана, все едно е дали е с или без ПД. Аз затова много пъти казвах, че АНИ-то трябва да получава част от комисиона на ПД (гарантирайки, че към датата на ПД имота е ок) и останалата при изповядване на сделката.
Иначе, като нямаш ПД и те изненадат с една възбрана на самата сделка, никакъв хонорар няма да вземеш.



Тема Re: Сделки с или без предварителен договор [re: arrvv]  
Автор tzura (член)
Публикувано21.04.09 17:08



категорично "ЗА" предварителен договор !



Тема Re: Сделки с или без предварителен договор [re: arrvv]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано21.04.09 20:33



И аз съм категорично за ПД, но добре знаеш че клиента винаги има право. Ако той реши да няма, въпреки моите предупреждения, то ще си е за негова сметка.



Тема Re: Сделки с или без предварителен договор [re: arrvv]  
Автор benimaks ()
Публикувано22.04.09 06:41



ПД според мене е задължителен. Така няма пазарене в последния момент и нещата са по - ясни. По повод възбрана, продажба и т.н. това може да се случи и в деня на сделката пред нотариус.



Тема Re: Сделки с или без предварителен договор [re: benimaks]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.04.09 08:49



Да но клиента няма да загуби 10% от парите си, а това не е никак малка сума. Например НИ за 50000Е, 10% си е 5000Е...

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.