Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема прогноза за пазара на НИнови  
Автор veroni17 (баба яга)
Публикувано21.04.09 13:16



Тъй като в момента положението на НИ е доста непредсказуемо и объркано, може ли някой да ми даде компетентно мнение, как ще върви пазара на НИ в близките няколко месеца?



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: veroni17]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано21.04.09 13:33



Може, може... има едно момче, дето скоро му празнувахме възкресението...



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: Blake]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано21.04.09 14:09



И той не знае. Единственото по което сме единодушни, е че вървят надолу. От къде и до къде, и ковнатия няма да може да ти каже






Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 14:33



Прогноза не мога да правя, мога само да изкажа мнение... Доста строители ще фалират, доста имоти ще се продадат на публичен търг, доста хора ще останат без подслон и едва тогава нещата бавно ще тръгнат, първо ще буксуват после, ще тръгнат нагоре.
Аз виждам нещата да се нормализират около есента... но казвам да се нормализират, а не да има бум на продажби....


Просто лихвите по банките трябва да паднат за да има смелост човек да изтегли кредит...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано21.04.09 14:55



Аз пък го виждам по друг начин. Такава грамадна нужда, от апартаменти в България не е имало и никога няма да има. Психозата, по НИ изкуствено създадена и раздухана от определени кръгове с цел лесна печалба и препиране на пари. Съзнателно поддържана от банки, медии и водещи брокерски фирми.

Какво става в момента. В момента все още обикалят последни кешови купувачи, и купуват апартаменти, като те диктуват условията, а продавачи с акъл или образно казано "на зор" свалят и продават. И така още една година .
След това мъка и суша тук таме строители които са акумулирали средства ще успеят да довършат започнати обекти и ще ги продадат.
Да след края на кризата която се очаква минимум по това време догодина ще има кредити, но не за сульо и пульо. Пък и мераклии няма да има кой знае колко. Цените ще се забодът около 450 евро макс. Защото това е реалната цена която могат да си позволят средностатистическите потребители.


Лихвите и да паднат все тая, като цените са високи.




Редактирано от Caнитap на 21.04.09 15:00.



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 15:17



Сори, но не съм съгласна с теб по много точки...
Започвам да обяснявам...
Ще ти кажа защо беше истерията, поправи ме ако греша...
1. Имот в София носеше доста стабилни доходи от наем... беше стигнало около 400Е на месец и то за едностаен в престижен район, а 400Е са близо 800лв.
2. Банките даваха кредити на сульо и пульо без да ги интересува реалния доход на кредитополучателя... даже даваха допълнителни бонуси, като кредит ремонт и кредитни карти..
3. Ако едно младо семейство не си купи апартамент, плащаше наем даже по-висок от вноската по ипотека, ако си купят такъв.
4. Баби и дядовци продали парче земя тичаха към София да инвестират или да купят на сина или внучката апартаментче.
5. София и другите 5-6 големи града станаха убежище на 90% от българите, по обясними демографски проблеми, градовете се напълниха...
В момента пак има напъни за кредитиране, но банките трудно отпускат...
В момента продажбите стават истински ад. Възбрани, запори... и т.н. аз незнам как въобще го мислят тези хора, в момент шанса да изгориш е доста голям... вадиш тежести няма нищо... след два дни хоп възбрана, абе направо ужас..

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано21.04.09 15:20



Е да ама сега как е . Това беше в минало свърено в сегашно неясно е друго


Както и да е имота с инвестиционна цел вече е мираж, в който и бусманските инвеститори вече не вярват





Редактирано от Caнитap на 21.04.09 15:23.



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.04.09 15:41



Искаш ли да ти кажа как е... реално...
Собствениците се напъват да държат цени, а клиентите се напъват да свалят 50% от цената

, купона е пълен... ходят гледат пазарят се... надлъгват се... чат пат купят нещо... но интерес има... дали е само интерес или желание за покупка незнам, но не спираме от огледи...
И друго аз не смятам че цените на новото строителство ще паднат на 450Е, не че е нереална тази цена, а просто самите строители, които са силни, не искат да свалят... защо мислиш паднаха наемите... защото доста ново строителство се дава директно от строителя под наем...
Но за мен строителите са глупави... извинявам се за израза но е така...
Аз ако бях строител ще ти кажа какво ще направя:
1. Апартаменти на разсрочено плащане /ипотека/... но става въпрос за говови, а не за етап първа копка...
2. Преференции в цените за кешово плащане.
3. Пускане под наем с опция за закупуване, когато банките започнат да кредитират...
Абе въобще много могат да се раздвижат нещата, но много хора не искат да мислят..
А за тези където са на първа или незнам коя си копка... трябва драстично да намалят цените.... ама не... те предпочитат на фалират отколкото да направят отстъпки в цените
Миналата седмица един ми се обади да ми предложи офис в Редута на 1500Е/кв.м., на въпроса той запознат ли е в моментните цени на имотите, ми отговори, че не бързал, когато се продаде тогава... ами защо тогава го обявява... да са живи и здрави агенциите които ще му поемат рекламата..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: Blake]  
Автор veroni17 (баба яга)
Публикувано21.04.09 15:43



Е много ми помогна...

, но все пак благодаря. Лошото е обаче, че това момче не ми отговаря, питах го, но то мълчи



Тема Re: прогноза за пазара на НИнови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано21.04.09 15:51



Това ще продължи още 1-2 години. В мътното някои ще направят още пари, други ще преперат още. А строителите ще измислят още хватки. Факт, е, че цени по 1500 е вече са мираж и за най-голямите строители.

Реална цена 450 е. помни ми думата,

.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.