Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Собственост на улици и предблокови пространстванови  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.04.09 10:20



Айде да метна един казус и аз... Понеже не знам дали е точно юридически или в компетенцията на АНИ, ще го пусна тука, щото има и от двата лагера хора.

Става въпрос за следното - чия е собствеността на улиците и предблоковите пространства на блокове (ЕПК), така видимо на поне 25-30 години, и доколко живущите в тези блокове имат право да се разпореждат с тези пространства, ограничавайки достъпа до тях на лицжа, неживущи в блоковете?

Иначе казано - нашата (и други) кооперация и въпросните блокове ги дели една улица, от която тръгват улички към съответните блокове. Единия блок още от зимата си сложи 2 колчета и синджир с катинар, т.е. затвориха си улицата, сутринта гледам и другия блок над него също поставил нещо такова (нямах време да го огледам, жена ми ми го показа когато вече го подминавахме). Та доколко имат право да правят подобни "приватизации"?

Благодаря предварително на отговорилите и весел ден





Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Blake]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.09 10:24



Бе доколкото знам, улиците и тротоарите са общинска собственост. Както и предблоковите пространства. Говориме за строителството преди 1989 на панели и ЕПК-та, собствениците имат право само на строеж.

Аз смятам, че е напълно незаконно.

По тази логика както са ударили синджирите, могат и една кооперацийка да си спретнат






Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Caнитap]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.04.09 11:02



И аз съм на това мнение, ама да изчакаме и други мнения.
Иначе, ако е незаконно, къде бих могъл да ходя да се оплача?



Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Blake]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано10.04.09 11:06



Ф Столична Мноо Гуема община.

.

За тротоарите и улиците съм на 1001% сигурен, че са общински .

Виж за предблоковите не съм сигурен




Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространствнови [re: Blake]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.04.09 11:12



Общински са улиците. Или поне тези, за които земята вече е очуждена от общината.
Оплачи се в районното кметство, това трябва да е достатъчно.



Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Caнитap]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.04.09 11:49



е то предблоково визирам пак улица. Понеже на "главната" улица се намира гърба на блока, има Г-образна уличка която отива до входа на блока...



Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Blake]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.09 12:12



Предблоковото простронство си е общинска собственост. Усилено се говореше, че земята под панелните блокове трябва да се прехвърли в съответните идеални части на собственицета на апартаменти, което включва и предблоковото пространство, за да могат живущите да стопанисват и поддържат градинките пред блоковетез.

Но това са само предварителни разговори във връзка с проектозакон.Няма нищо налице!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространстванови [re: Blake]  
Автор tzura (член)
Публикувано10.04.09 13:33



Ти хубаво ще се оплачеш, но (за съжаление) не вярвам нещо да се промени.
В такива и подобни случаи - от умрял писмо да чакаш!!!
Един съсед, който живее на посл. етаж е завзел (с врата!) цяло стълбище, заедно със стълбищната площадка на неговия етаж (пояснявам, че във входа има по един апартамент на етаж). По този начин не само е окрал етажна собственост, а и е затворил пътя към общите тавани, без да е предоставил ключове за въпросната врата на съседите си. Питай ме дали не е имало оплаквания и дали нещо се е променило....





Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространства [re: tzura]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.04.09 13:52



е, поне не пречи да пробвам...
ако нищо не стане - ще си ги отрежат сами колчетата, като им залепя катинара с лепилце





Тема Re: Собственост на улици и предблокови пространствнови [re: Blake]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано10.04.09 20:38



Общинска собственост са ! До 1990 г. за строежа на комплексите отчуждаваха къщичките със земите в комплект от собствениците и ги обезщетяваха с апартаменти.
За оградните колчета - есента исках да си оградя собствената земя, че ми писна от съседи-завоеватели и от боклуци ...особено на запалянковци след мач от стадиона В. Левски, но в община Средец ми казаха, че вече не давали строителни линии за огради, а имало фирми - викаш ги и слагат колчета

Не съм се отказала от оградата, щото ми звучи несериозно да са се свършили строителните линии и тази година ще продължавам да боря въпроса, но мисля, че вашите съседи просто са ползвали такава фирма за колчета.
Мисля, че ако подадете жалба до Общината - тя ще отчете дейност с даване предписание на собствениците да си махнат колчетата и да си прибере глобата от тях....
Юристите да кажат дали е по-добре ако вашите блокове (Ет. собств-домоуправители) поканят нотариално заградените блокове да си махнат колчетата в някакъв срок - така ще документирате официално несъгласието си и ако не ги махнат - вече Жалба до Общината с приложена Нотариалната покана...
Това с лепилцето ми се вижда най-чиста, бърза и без нерви работа

Редактирано от fortuna_ на 10.04.09 20:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.