Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос само към брокеритенови  
Автор lilly9 (ljubopitko)
Публикувано08.04.09 15:42



Здравейте, интересувам се от следния казус:
Обажда ви се клиент, който продава недвижим имот, подлежащ на подялба. Съсобствениците са 2. Вие сте говорили с единия. Та, говорите ли с другия съсобственик преди да обявите имота за продажба или не?
Повода за темата е неприятната изненада от няколко подобни обяви за продажба, които видях днес.
И ако за вас е нормално да вземете разрешение за продажба от двамата съсобственици, то какво ще ме посъветвате да направя при положение, че с мен никой не е говорил, а виждам няколко обяви. Дали да се обадя на брокерите?



Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: lilly9]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано08.04.09 16:23



Аз, като колега по съсобственост, да се обадя по темата...

Да не би другия съсобственик да е решил да продава без теб?Да не би да си му заявил, че не си съгласен да продаваш, туй дето ви е общо?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: indepcon/s]  
Автор lilly9 (ljubopitko)
Публикувано08.04.09 16:30



явно е решил да продава, а нямаме договорка за това. още не сме постигнали споразумение и за това как ще разделим, тъй като това не е единствен имот за делба. и при положение, че имота е неделим апартамент, но дори и да беше делима земя примерно, как пускат обява за продажба без да има делба дори до идеални части, без да ме попитат?



Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: lilly9]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.04.09 17:10



Приеми го като набутване за реклама на АНИ... не може да се продаде... дори и ид.ч.... той /другия съсобственик/ трябва да има писмен отказ от теб че се отказваш да купиш неговите ид.ч и чак тогава да си продаде своите...
просто явно си правят маркетинг на пазара....



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: arrvv]  
Автор lilly9 (ljubopitko)
Публикувано08.04.09 20:06



благодаря за отговора


а дали да се обадя на брокерите или то си е за тях (набутването)?



Тема Re: Въпрос само към брокерите [re: lilly9]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.04.09 20:39



Знаеш ли моя съвет е да се обадиш... не се знае другия съсобственик какво им е наговорил.. Обади се и попитай просто на какво основание ти продават ид.ч. от имота без твое съгласие. Така нещата ще се изяснят.. и всички страни ще бъдат доволни...


Желая ти сполука!

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано09.04.09 08:53



Всичко мое.


В момента е модерно да се прави "фиктивна замяна". С една дума си продава неговата идеална част, но се пише, че е замяна.
При замяна* не се иска съгласие на другия съсобственик.

* най-често замяната е кола, уредба, лаптоп, некви такива неща.



Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: abettor]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано09.04.09 09:18



В момента е модерно да се прави "фиктивна замяна". С една дума си продава неговата идеална част, но се пише, че е замяна.
При замяна* не се иска съгласие на другия съсобственик.


Я дай повече инфо във внимание имотни измами






Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: lilly9]  
Автор нeyдaчниk (член)
Публикувано09.04.09 09:37



Понеже въпроса е зададен САМО към брокерите, а веднага се накачулиха да съветват счетоводители и адвокати, нека да има още едно брокерско мнение. Случвало ми се е да ми се обади познат, който казва, че със другия съсобственик са се разбрали за продажбата, че ще контактувам само с него и другия за сделката ще се яви, а когато стигнахме до продажба се оказа, че нямат единомислие по въпроса с продажбата и си останах само с усилията да търся купувачи. И с опита обаче, повече на предлагам нещо, за което нямам уверение от всички собственици, че са съгласни да продават. В твоя случай са възможни всякакви варианти - може АНИ да е подведена от другия съсобственик, може самата АНИ да си представя ,че като се стигне до продажба ще те "навие", така или иначе е добре да се обадиш на АНИ и на съсобственика , за да изясниш позицията си, ако им кажеш, че не си съгласен с продажбата, те веднага ще свалят от реклама имота ти.



Тема Re: Въпрос само към брокеритенови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано09.04.09 10:22



това го знам... заменям 100кв.м. за хладилник виждала съм го, в нот акт на нотариус Тютюнджиев... но ако не прави замяна а иска да го продаде няма как да стане без него... говорим като реална продажба а не като скрита "лимонка"...

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.