Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема какво и как?нови  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.04.09 14:33



Здравейте!

Ще си позволя да използвам клуба, търсейки отговор на два въпроса, дано Модератора няма нищо против

. Интересувам се от отговорите на въпросите:
1. Какво иска днес купувачът?
2. Как си избира агенцията?

Благодаря Ви!

П.П. Имам нужда от "странична" гледна точка!






Тема Re: какво и как? [re: svestna]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано07.04.09 16:09



В отговор на:

1. Какво иска днес купувачът?




Както всички нас повечко за по-малко пари

В отговор на:

2. Как си избира агенцията?




Сложен въпрос, ако може без агенция е най добре, но като цяло агенциите си избират клиентите. Защо ли. Ами защото са много агресивни, и не те оставят ако си продавач. Ако си купувач, шансове да сключиш сделка без агенция са минимални .

Сега по сериозно, явно искате да се нагодите към клиента, и питате какво трябва да направите. Темата е много уместна и ще я опазя от всякакви войни.

Ето и моето мнение.

1. Комисионна само от този който се е обърнал към вас. Под това разбирам следните два вариянта.
-Добър ден аз съм Пенчо продавам НИ, ще може ли вие да ми го продадете
-Добър ден аз съм Стамат търся имот с параметри Х,Y,Z . Това изключва вариянта: "Добър ден хареса ми имота който продавате и искам да го купя"
2.Комисионна от 3% е безбожно много. Хич и не искам да слушам колко ви е скъп бизнеса., както вие не знаете с колко висене по нощите от 1-14 число и 3 месеца да март аз си изкарвам моите.
3. Компетентност и лично отношение
4.Което не е работа на брокер, а на адвокат да се върши от адвокат
5.Отговорност за действията

Казвам ги в кратце, защото всички са дъвкани и предъвкани. Ти се сещаш какво имам предвид




Тема Re: какво и как? [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.04.09 16:25



Благодаря ти за "опазването"



Не искам да повтаряме предъвкани неща. Дори си мисля, че по-точен е въпроса, когато си представиш, че си купувач, каква е твоята асоциация, нещо такова искам да питам

В темата ми не визирам цена и заплащане на нашия труд , това на този етап не е важно!




Тема Re: какво и как? [re: svestna]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано07.04.09 16:38



В отговор на:

В темата ми не визирам цена и заплащане на нашия труд




Вервай ми важно е, и за клиентите ви и за вас .

Виж сега, личо за мен има нещо сбъркано във вашата професия, за което не сте виновни вие, а условията в които се зараждаше и развиваше този бизнес.

Не може един толкова сериозен бизнес да няма правила, и изисквания за основните си играчи, и да се достига да абсурди като логопеди, детски учителки и музикантки да са брокерки. Вярно е в движение се учат много неща, но обикновено на гърба на клиентите .
В края на краищата след 5 г ще се научиш, ама кел файда, дори и един човек да изгори за твое недоглеждане.

Пак казвам, за това не сте виновни вие, а пазара.
Същия този пазар те кара незнам колко години след като си станала брокерка да пуснеш тази тема. Т.е. ти си от тея умните, които го усещат и искат да се променят да се отворят към клиентите.

Успех Всичко което написах е офф, ако искаш ще го изтрия.

П.П. Като препоръка забравих да напиша.

Спестявайте огледи на клиентите си. За целта трябва:

1.Имота който предлагате да го знаете прекрасно, все едно вие сте живяли там и да може по същия начин да го представите със съответния снимков материал
2.Отсявайте офертите и предлагайте само в параметрите




Тема Re: какво и как?нови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.04.09 16:43



Е, точно за "сбърканото" става въпрос

......... чопли ме



Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано07.04.09 16:47



Mи блейк беше дал много точна дефиниция.

Сега в интерес на истината аз отношение съм видял в 1/10 от агенциите , професионализъм в нито една. Дори и от тези дето ми продадоха апартамента. Въпреки че го направиха на добра цена.
Утре ще ти прочистя темата от нашия диалог, щото е доста офф.

Мисля, че най полезни ще са Блейк и Джейми. Аз си казах какво ме мъчи и какво искам



Редактирано от Caнитap на 07.04.09 16:49.



Тема Re: какво и как?нови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.04.09 17:08



Не е нужно да я прочистваш, напротив! Нека си остане, иначе ще се повтори написаното от нас отново и пак трябва да "яхнеш метлата"

.

Дано се включи отново и Блейк!


Въпросът ми не е каква трябва да е агенцията, а как се избира ...... до сега избора се свеждаше на база предлаган имот от агенцията - обаче, това е "изкривено"........



Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано07.04.09 17:10



Дай да разчепкаме тогава "сбърканото"



И аз съм съгласна със Санитаря, че има нещо, което много куца и кара 90% от хората да НЕ приемат тази услуга, във вида в който днес се предоставя на клиента.

Затова , ако си съгласна, ще обсъдем "сбърканото". Можем да започнем /като по учебник / от началото на 90-те години.

Преди 1989г., такова животно, като "пазар на НИ е нямало"

В началото на 90-те, когато цяла България експериментираше с отварянето на различни бизнеси, същото се случваше и с продажбите на имоти. Ако едни, от гаражите си правеха магазини за хранителни стоки, други бутилираха безалкохолно по мазетата, то трети се опитваха да продават имоти.

Имотите за продажби бяха малко на брой, а мераклий да купят имаше доста.

Изискванията на купувачите, живели години наред наредени като копърки в консерва, нямаха претенции относно имота, каквито претенции техните внуци утре ще имат.Много от брокерите са започвали бизнеса продавайки апртаменти на роднини и приятели, на съседи и на познати на съседите.

Като в старата песен на Тодор Колев ...нямаше още нито кадастър, нито бг мапс, нито страница на ГИС, а Обществения устройствен план на София не съществуваше даже ...търсенето и намирането беше елемнтарно и не се водеха преговори, които днес са задължителни, а с простичък пазарлък и послъгване ставаше работата...на брокера се гледаше, като на "мой човек, дето ще ми намери , това дето търся"

И до днес този маниер на работа е запазен и се припява като "рефрен" в бранша за добрия брокер. Защото в тези древни времена, за които говоря е нямало интернет, нямало е информация, било е "дива Индия " и брокера наистина е бил своего рода "откривател" на евентуалния имот.

От това време е, и навика брокерите да се разпитват помежду си, да си "разказват имота ", описвайки го старателно в тефтерите си, а кото следствие от току що споменатото се епоявил разваленият руски телефон.

И в наши дни може да се чуе : " Колежке, от коя година ти тухлата, я ми я разкяжи ?""

П.П. По-късно ще продължа ...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: какво и как?нови [re: indepcon/s]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано07.04.09 17:30



То телефони нямаше, ти за интернет ми говориш - и тогава никой не закъсняваше за оглед и никой не променяше часа на оглед и на среща




Е, така де, ама и тази "колЕжке, коя година ти е тухлата" също е "избрана" от клиент ........... значи, на този етап пазара "търпи" подобни. Е, това е подтекста на въпроса ми?!



Тема по т.4 [re: Caнитap]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано07.04.09 19:11



4.Което не е работа на брокер, а на адвокат да се върши от адвокат
Кое е работа на брокера и кое на адвоката?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.