Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.04.09 12:25



Не лелките няма как да останат.. те си намират клиенти, като подбиват комисионната и хващат случайни хора... аз пак ти казвам трябва да имаш прпоръки от доволни хора.. всеки клиент който е минал през товята АНИ ако остане доволен той пак ще те потърси и ще ти прати други клиенти...
А и аз съм противник на многото оферти... може 5 да имаш, но си ги работи, те са ти сигурни пари...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: какво и как?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.09 12:29



В отговор на:

Не лелките няма как да останат..




Аз пък имам еди колега много доволен от лелка. Знеш ли какво ми каза той.

Отся ми 90% от огледите. Човека не е като да не ползва нет, и не е като да не я е проверил. Познавам го много добре и знам, че всяко нещо стигнало до него се проверява и лично от него
.

Така, че има хора доволни и от лелки




Тема Re: какво и как?нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.04.09 12:34



Аз не изключвам варианта "свои хора" и "доволни клиенти" ........ напротив........ винаги е страхотен гъдел да се върне клиент

.

За "случайните хора" ми е думата, те са повече, което означава, че от случайни, трябва да ги направим "наши" .....

може 5 да имаш, но си ги работи, те са ти сигурни пари - сигурни пари, но кога ........... ?



Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.04.09 12:38



Не забелвам скицата... пращам я сканирана с пълната информация...
Искаш ли да ти разкажа накратко миналата седмица какъв случай имах...
Имах наем за офис в СТ. град.. /собственичката ми го беше пратила по имейла/
Обажда се клиент и ме пита офиса вблизост до Фантастико ли е... казвам да... ами аз съм тук в района може ли веднага да го видя...аз му казах че не мога веднага да реагирам защото съм в Слатина... до половин час... но на него му беше късно... тогава го пратих сам да го гледа... дадох му точен адрес, уговорих се със собственичката да го поеме... след половин час той ми звъни и ме пита къде е офиса, харесал го и идва да ми остави пари за капаро... изумих се...
Дойде момчето... запознахме се и в понеделник подписахме договор... Платиха се комисионната и двамата и всички бяхме доволни...
Просто някой път доверието задължава хората... е става въпрос за отговорните хора...
Пак преди седмица ми звъни телефона и един приятен мъжки глас ме пита... в офиса ли си... казах му че съм тук.... а той каза че идва да ми остави парите... погледнах номера ... непознат... и тъкмо щях да му кажа че има някаква грешка... когато се сетих кой е... ставаше въпрос за еднин наем за една стая...
човека дойде в офиса примоли ми се да му намеря стая... намерих му... но тогава той нямаше пари за комисионна и аз му казах когато има да ми я даде... но честно казано го бях забравила... и ето изненада... доне се я..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: какво и как?нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано08.04.09 12:43



Виж аз не слагам възрастова граница.. ние говорим за пенсионерките лелки които си седят в къщи и бъркат манджата на котлона и разказват оферти... ако имат някаква практика... да... но ако са дочули че така може да направят притурка към пенсията не съм съгласна... една такава лелка ме кара да правя ПД в апартамента на продавача, че не й се идвало в офиса... зор видях...
Не си се сблъсквал с такива лелки затова така говориш...



Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 08.04.09 12:46.



Тема Re: какво и как?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано08.04.09 12:44



Да бе разбрах те, точно за такава иде реч






Тема Re: какво и как?нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.04.09 12:54



За доверието си изключително права! И знам, че не става въпрос само за пари, за това не повдигам тук този въпрос



Дано имаме много такива "мили" случки



Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано08.04.09 14:28



Ами "случайните хора" - чрез реклама.

Вчера писах - листовки, плакати, сайтове. С описани услуги, които се предлагат, съдействие за това-онова и каквото още трябва.

Как иначе да разберат хората коя си, какво предлагаш и (особено важно!) каква ти е цената на услугата?

Не се гледало сериозно на брокерските листчета, залепени по входовете - ами Баумакс, Била, Фантастико, готовата храна за вкъщи и какво ли не още защо правят такива печатни, радио и телевизионни реклами - ама те не лепят листчета с по 20 думи и 10 тел. номера за късане? Ами банките и ГСМ-операторите? Ами дискотеките?

На мен ми прави много лошо впечатление недобре направен и неактуализиран сайт, например... И не съм видял нито един флаер, пуснат в пощенската кутия. Чудил съм се защо.

По-горе сте си говорели какво искат като услуга клиентите... Много често и ние самите не сме наясно. Но - най-вече - информиция, информация, колкото може повече информация... И коректност, разбира се.



Тема Re: какво и как?нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.04.09 14:39



И не съм видял нито един флаер, пуснат в пощенската кутия. Чудил съм се защо.
- само намекни къде е кутията

.... идвам .

Признавам си, мислех си, че времето на флаерите е отминало и е неприятно да се слагат по кутийте, но явно съм сбъркала в преценката си

Идеята ми е, да се формира стил в брокера, наложен от изискванията на купувача, но провокиран в "правилната посока" стил, а не "чалга-вариант" ..... сега да не тръгнете да ни оценявате по "силикони"



Тема Re: какво и как?нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано08.04.09 15:03



Каталозите и листовките по кутиите са си жив спам.

От друга страна - купувал съм си разни работи, видяни в безплатен каталог и съм звънял за услуги по листовка. Зависи как е поднесена информацията и дали е попаднал точния човек на нея. Все още малко хора ползват Интернет. Нали затова пускате обяви по вестниците? В една дипляна можеш да направиш много добро и евтино представяне на фирмата си. Както и да е...

Какъв да е стила на брокера, така че да се хареса на купувача? Ако знам - веднага ставам брокер...



Предполагам - достатъчно компетентен, гледащ си съвестно работата и незадължаващ ме да му ползвам услугата. Както, впрочем, и във всяка друга професия.

А, да, с разумна, а не "наложена от пазара" комисиона!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.