Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Оферти и начини на предлаганенови  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано28.03.09 13:54



на имоти в обявите на порталните сайтове за недвижими имоти.

Надявам се всички ще се съгласите, че начина и най-вече описанието на един имот за продажба, в по-голямата си част, звучат комично, а някои дори нелепо.

Как според вас е най-добре да бъде описан един имот.
Тук давам два конкретни примери:

1.Пример от сайта имоти нет:


Двустаен непреходен апартамент 65кв. м. ,ет. 4/8, изл. -юи/сз, панел 1982г. .Хол-паркет и латекс. Стая-балатум, латекс. Кухня-балатум, латекс. Два балкона лоджии. Коридор-четирикрилен гардероб. Бwc-фаянс и теракот. Мястото е изключително комуникативно, до 5-та градска болница, на 15мин. от центъра. Открийте своя дом с усмивка! За ловече информация ......./ обявата е абсолютно едно към едно копирана от кайта /


2.Пример-от сайт на агенция за недвижими имоти/ може би едно то най-добрите описания на имоти, на които съм попадала/:



Локация: София, кв. Център, ул. "Аксаков" Продава

Жилищна площ: 120 кв.м. Тип имот: 3-стаен, Многостаен апартамент

Етаж: 4 Реф. номер: ....
Виж на картата



Напълно ремонтиран и обзаведен, луксозен апaртамент, носещ интригуващия дух и характера на сградата, в която се намира.

Сградата е разположена в центъра на София, на ул. „Аксаков” в близост до градинката на „Кристал”. На минутки от нея са голяма част от Софийските театри, китни градинки и редица държавни инстанции.

Районът има колоритен характер, безбрoй заведения, магазини, театри и не на последно място - удобен достъп до повечето точки на града.
Този апартамент е наистина добра инвестиция във всички аспекти - местоположение, уют, лукс и качество.

Имотът предлага 120 кв.м. жилищна площ, източно и южно изложение, светли и просторни стаи. Намира се на четвърти етаж от шестетажна жилищна сграда с автентичен асансьор, който придава допълнително очарование на цялостния облик на имота.

Апартаментът разполага с две спални, голяма баня с балконче към нея и отворен към трапезария напълно оборудван куненски бокс. Дневна, с предлагаща уют камина и малък балкон, на който може да се насладите на утринното си кафе. Предвидливо е направена стая –кабинет с малка баня с тоалетна и тераса, която може да бъде вашето място за работа или релакс.

Луксът и удобстовото тук са гарантирани, както и привилегията да живеете в центъра.

Това е имот, който заслужава вниманието ви. Очакваме да се свържете с нас.



Дали една добре написана оферта, чието послание е да стигне до купувача, означава и по-голямо уважение към него ?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Начина на предлаганенови [re: indepcon/s]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано28.03.09 15:31



определено грабва вниманието.
Но за целта трябва да определиш таргет-групата купувачи и да съобразиш стила на обявата си с тях. Аз примерно бих се изсмял над "привилегията да живея в центъра" - понеже се интересувам от по-спокойни квартали, че дори и къща извън самата София. За мен ключовите думи са други - "спокойствие, сигурност, чист въздух, комуникации, транспорт".
За някое парвеню обаче онзи израз за центъра и привилегията би имал магнетично привличане






Тема Re: Начина на предлаганенови [re: jamie]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано28.03.09 15:53



Абсолютно си прав!!!

Втората обява е на агенция, която предлага луксозни имоти на добри локации.

Но аз съм на мнение, че дори и средно хубав имот предлаган в обява, би трябвало да бъде описан старателно, разбираемо и да си личи уважението към четящия обявата евентуален купувач, пък и не само .



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: indepcon/s]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.03.09 22:04



Да де....ама ползват стандартни схеми от западни сайтове.Т.нар. "сламки" често се получават смешни грешки от типа..

"...имотът е осигурен/не е осигурен с паркомясто..."

или имаше едно...
"...намира се в район с едроплощна/дребноплощна имотна структура"...което честно казано не знам какво би трябвало да значи....вероятно дали съседните имоти са големи или малки...



Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано28.03.09 22:12



Ами това:

"Парцела се намира в центъра на малко селско градче...."

или

... "прокарване на ток и вода от централен водопровод...."

или

......."фасада:външно-в отлично състояние, вътрешно- за основен ремонт......

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: indepcon/s]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано28.03.09 22:25



Брокерски шашкЪниЙ...нищо ново под слънцето...тия обяви нали трябва да са пълни с нещо.За съжаление,като видят празно място,оставено по идея за писане на глупости и общи приказки,някои хора разбират нещата буквално...





Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано29.03.09 11:12



Дали правите разлика между възможностите за реклама в сайтовете за имоти и сайтовете на АНИ ? Знаете ли, че в сайтовете за имоти НЯМА КАК да се изпише това съчинение, което толкова ви харесва, защото там има ограничение на символите, които можеш да изпишеш ? Затова в рекламата ние сме принудени да пишем "За повече информация.....". "Комично" и "нелепо" звучат понякога и вашите суперспециализирани мнения като това, че нотраиуса се интересува от ПД, ама и това го има, нали ? Освен това за някой това, което на теб се струва "комично" и "нелепо", за други е достатъчно като информация.



Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.03.09 12:17



Айдееееее,щатният Мунчо пак се появи. Мунчо, нали вече уточнихме, че съм написал, че Нотариуса НЕ се интересува от ПД? Постинга ми си стои, не е редактиран, ти си призна, че си забравил очилата и недоскиваш.
Пак ли имаш проблеми с очите?
Ако трябва, специално за теб, мога и с Caps Lock да пиша!






Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано29.03.09 12:47



Пунчо, не сме уточнили, АЗ ви го уточних, че нотариуса не се интересува от ПД, порови се назад и ще видиш всичките ви напъни да доказвате колко не можем да пишем договори, как после нотариусите ни ги редактирали, естествено поредната глупост, че ние пишем нотариални актове и т. н. .Сега и по темата -човек не влиза в сайт за имоти, за да чете литературните напъни на някой брокер, който си е сбъркал професията. Който иска да чете художествени описания на природа и околна среда - чете книги. Рекламите на имот са създадени, за да запознаят клиента с най-важните характеристики на имота, а не със субективното мнение на даден брокер за "околната среда и водите". Пък и, ако си търсиш нещо и трябва да прочетеш стотина есета за всеки имот поотделно - доста нанагорно ще ти дойде...

Това ви е поздрав от една колежка.



Тема Re: Оферти и начини на предлаганенови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.03.09 12:56



Поздрави от колежка?
Я да те питам нещо тогава. По мое време "колега" беше обръщение към човек, който учи една специалност с теб.
"Колега" може да кажеш и на човек, който работи с теб в един офис.
Та така.
Доколкото едва ли предалата ни поздрави работи в един офис с теб, доколкото сред брокерското войнство се срещат всякакви нереализирани специалности (аз съм видял учителка, продавачка, стругар, логопед и кво ли още не....), от къде произтича това мило наименование "колега"?
Що се отнася до юридическите ти "обяснения" и "разяснения" нали може да не ги коментирам, че ще трябва и тази тема да заключат!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.