Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Един от многото брокерски трикове!нови  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.03.09 19:10



Пиша го, за да не се ловите на такъв.
Вие сте купувач, спестили сте някакви парички, искате да купите имот.
Да речем имате 60 000 евро.
Горе-долу знаете какво искате, видели сте как вървят цените, ровите във вестниците и ....о, чудо, намирате перфектния имот за 54 000. Има си телефон на брокера, некво описание, бе квото си трябва.
Звъните на брокера и той много любезно ви казва, че имота е свободен, заповядайте в еди-колко-си часа в Агенцията.
Отивате в агенцията, намирате брокер Н, и тръгвате с него да огледате имота.
Тръгвате за имота и по пътя на брокер Н му звъни телефона, че имота вече е продаден?!?!???? Той ви успокоява, че има още два в същия район, които можете да огледате.
Вие вече сте доста вкиснат/а, но се впускате в два нови огледа. В единият ви представят прилично апартаментче, само дето цената е с 8000 евро (примерно) по-висока. На разстроения ви поглед брокерчето обяснява, че да, цената е по-висока, но апартамента имал по-голяма тераса?!? и съседите били много спокойни хора?!?
Решавате да видите и втория апартамент, който също се оказва далече от вашите желания. Неква вмирисана дупка, нуждаеща се от основен ремонт. На въпросителния ви поглед брокерчето обяснява, че с основен ремонт горе-долу ще стане за парите, които искате.
Тук вече не издържате и казвате на брокерчето, че сте дошли в агенцията им с интерес към конкретен имот, на конкретно място, за конкретни пари.
Следва грубо повдигане на рамене от страна на брокера и пълното ви зарязване, защото и други ще клъвнат на предишната обява.
Т.е., за обявата на имот, който въобще не се продава, но е пуснат за подсилване на интереса.
Брокерчето се прибира в чакане на нови "клиенти".

П.С. Въпросната схема е особено вървежна и при наемите.

П.П.С. Ако в резултат на стреса брокерчето ви е изнудило да вземете първия или втория апартамент (които не ви харесват), описвайки ви как друго такова жилище няма да намерите, се прибирате в агенцийката и започва уточняване как ще си получи 3-те процента!





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано29.03.09 19:15



Това за съжаление е самата истина. Ако знаеш на колко такива огледи съм ходил . Скъсах 15 чифта чепици. А колко гориво и нерви изхабих не е истина

.

Има ми описани ходенията по мъките назад във форума




Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.03.09 19:27



Знам че е така!
Ходих с един приятел на оглед (не съм казал, че съм адвокат, да не стресна брокерчето) и се нагледах на уникални простотии.
А най-страшното е друго. Да речем си намерил имота, харесва ти (на външен вид), но искаш да го провериш.
Брокерчето не ти дава никаква информация.
След 3-те % вече спокойно ти дава информация. Оказва се, че собственикът го е придобил преди три месеца от един дядо, с договор за гледане и издръжка. Дядото е умрял и има синове. Няма вписана искова молба.
А познай от три пъти дали това е чиста сделка, макар че нотариално няма проблем да бъде изповядана?



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано29.03.09 19:35



В момента подобно" заиграване" се прилага в жилищния сегмент на апртаменти между 45 000 -60 000 евро.

Пуска се обява за апртамент 38 500 евро.В много прилично състояние.Голям едностаен или преустроен двустаен, в по-неатрактивни квартали. Ако кажеш, че си техен клиент, те почват по сценария, който ти си описал, ако обаче им кажеш, че си колега от друга агенция, ти съобщават с прискърбие, че "апартамента е капариран сутринта" или е "свален от продажба "демек -разкарай се, търсим си шарани.

Както тук в клуба , един участник сполучливо беше написал " правят изкуствено дишане на мъртвеца", но дори, не и точно това. Вместо да се вземат в ръце и да се светнат, как да се спасяват от състоянието на пазара, те отново измислят тъпи и елементарни номера, без дори да им щукне в пипето, че по този начин само убеждават купувачите, че евтините имоти са вече на пазара, но в дебненето му е майката ...та да им излезе късмета. Не виждат по-далече от носа си!



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 29.03.09 19:50.



Тема С тия цигански номеранови [re: abettor]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано29.03.09 21:46



С тия цигански номера брокерите със сигурност ще постигнат едно и то ще е , че нито един здравомислещ човек няма да ги търси, когато реши да купува имот.
От това по-добър начин да си отрежеш клона, на който сам седиш - здраже му кажи !


Брокониер, стана нарицателно за прост и лаком човек без скрупули, който няма да се спре пред нищо за да те ограби.
Конкретните примери само го потвърждават !
И неразграничаването на професионалистите от тях, чрез изискване на законова рамка в която да се разпростира дейността на една АНИ с ясно регламентирани правила, доказва само едно - в България истинските професионалисти се броят на пръсти.

И после що в цял свят се ужасявали на кризата, а единствено у нас й се радвали ?
Че как няма да й се радват, ако това ще е цената да се отървем от подобни паразити ??!


Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано29.03.09 21:50



Брокери, какво може да добавите към защитата си ?
- Нищо, господин съдия! Всичките си пари вече ги дадохме на адвоката.
- А той къде е ?
- Ами като разбра, че не сме взели пари от комисионата и ни напусна.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано29.03.09 22:15



Г-н адвокат, от една седмица Ви чета писанията и едно не мога да проумея, как човек като Вас, интелигентен, а пише не дотам интелигентни неща... от няколко седмици единствената Ви цел е да ругаете, нагрубявате и да унищожавате нас брокерите... Клиенти ли си търсите, та така размахвате юмрук... или просто искате да се покажете колко сте знаещ и можещ...Ами няма проблем тогава след като искате да ни заместите, дайте да Ви дам /без да търся комисионна, ще бъде подарък/ няколко оферти, да ги пусна на Вашия телефон, да походите малко да огледи, да попрегледате малко документи... аз съм ЗА... След като така тотално и грубо нападате, свършете ни цялата работа... пък може да излезе нова законова служба в България адвокатски брокер... добре звучи нали????....
И един последен въпрос... Каква е точно Вашата цел, та продължавате да пишете и пишете, какво смятате, че ние си хващаме клиентите тук ли??? ГРЕШКА! Едно нещо не успяхте да разберете, че колкото и да се напъвате, клиенти винаги ще имаме, доходи също.. И вместо всички ние да сме полезни на хората кой с каквото може, Вие превръщате клуба в арена за борба... Но явно това е целта, а средствата всички ги знаем...

Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 29.03.09 22:31.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: bipet]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано29.03.09 22:41



Ти нали




П.П. Поне дефинирай исканията си




Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано29.03.09 22:52



Липсвате ми госпожо брокер!
Пиша това, което мисля и което виждам.
Адвокат е професия. Адвокат се става с определено образование и изпит.
За брокер не знам такова.
Съседката ми иска да става брокер. Със средно образование е. Може ли да е брокер?
Питам съвсем любезно!



П.С. Никой не "хваща" клиентите си тук. Тук дискутираме вашата дейност.
Нали ми разрешавате да я дискутираме?



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано29.03.09 23:15



Адвокат е професия. Адвокат се става с определено образование и изпит.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
А всички ли са добри адвокати? Ти можеш ли да гарантираш, че всеки един твой колега ще си свърши перфектно работата? Ти можеш ли да гарантираш, че към когото и да се обърна за платена правна помощ, ще ми бъде свършена работата и ще съм доволна... Ако ти го направиш това нещо, аз се отказвам да бъда брокер НИ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Съседката ми иска да става брокер. Със средно образование е. Може ли да е брокер?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Да може... Аз съм завършила Техникума по търговия и не смятам, че това ми пречи да си върша работата. Не съм висшист... Трябва ли да се чувствам малоценна?


Сега нека и друго да кажа... по писанията тук се разбира, че вие не разбирате нашата работа, ако искаш ще пусна и тема в какво се състои нашата работа, дано тогава да ни разберете.
Така... повечето спорове тук са не дали да ползвате услугите на АНИ /много добре знаеш, че това не е задължително/ а какви са договорите и гаранциите на АНИ. Договорите са от юристи, а гаранцията е Нотариуса, вие това не го ли разбрахте. След като той сложи подпис и печат, значи нещата според него са ок... той финализира сделката.. той е крайното стъпало при сделката...
А колкото до комисионната, пак казвам в повечето случаи е договорка между нас с клиента, може да бъде и 1%, може да бъде и 15%, въпрос на възможности и договорка...
Никой не караме насила, не рекетираме и не изнудване... ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ИЗБОР и то избор на клиента...

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.