Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 16:21



Защото не само не сме направили идеалния договор, но не сме направили и идеалното АНИ!



*Под идеално разбирам нещо си, което прави дейност, взема пари за нея, и носи отговорност.
** Баси, ще се окаже, че продавача на сирене носи отговорност, ако ми продаде развалено сирене за 5 лева, а АНИ не отговаря за нищо, ако ми продаде имот за 100 000 евро!



Тема Re: пак аз :-)))нови [re: indepcon/s]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано31.03.09 16:23



Ние ще бъдем по фойерверките



Но пък ако случайно останем разочаровани от липса на зрелища, да помогнем а?



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано31.03.09 16:24



Перфектно, нали?!

....



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 16:28



Да доста неща. Да започнем от това, че огледите не са с цел запознанство, а с цел покупка на жилище. Продължавам с това, че проверката на документите е под контрола на адвокат и на нотариус. И един въпрос, аз лично бях жестоко издънена от адвокат, как мога да си потърся правата, как твоя колега да поеме отговорност за действията си, или по-точно за бездействието си? Ще поеме утре... дори и хвърчаща бележка не ми даде за уж законния си рекет...
Стига вече с тези договори и отговорности... Кажи ми примери и колко процента от купилите жилища имат проблеми с принудително изнасяне и т.н. значи ти говориш за теория на вероятността... да ама я стане, я не...
За какво точно се бориш, в договора ни да пише, че ако адвоката и нотариуса не си свършат работата, аз трябва да му върна парите, или пък ако собственика е направил умишлена измама????
Основата в нашата работа е да намериш или продадеш апартамент, да ходиш на огледи и да следиш актуалността и рекламатана офертата, юриста следи за документите, а нотариуса отговаря за сделката...Те ме питаш ами ако се издъни сделката за отговорността, е как да ти отговоря като досега такъв случай не съм имала..
И последен въпрос....
ти казваш че при сделка трябва да се ползват услугите на адвокат... добре аз съм за... но ти забравяш основното, че когато потрябват твоите услуги, ние сме свършили по-голямата част от работата, намерили сме жилището, което той е харесал, а това отнема време... има сделки от няколко огледи само, но има търсене и обикаляне в порядъка на месеци... Защо винаги пренебрегваш тази най-трудоемката част от нашата работа...
И наистина последно... един брокер има средно около 20 оферти, той ежедневно се грижи за тях, да бъдат в реклама, да се обясняват на клиентите да се правят огледи и т.н., смяташ че това се прави за да се запознаем слиентите ли... ГРЕШКА....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 16:30



Не е тайна!
Пълна отговорност
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ИСКАМ ПЪЛНАТА ТИ ОТГОВОРНОСТ ИЗРАЗЕН В ЦИФРИ
сори не видях че съм с гл. букви



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 16:33



а АНИ не отговаря за нищо, ако ми продаде имот за 100 000 евро!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
пиле, аз не продавам, аз предлагам... не го ли разбра.....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано31.03.09 16:54



пиле, аз не продавам, аз предлагам... не го ли разбра.....

--------------------------------------------------------------------------

Ей те тука, вече ще поспориме. Според мен, ти като брокер предлагаш стока за продаване, така както един туроператор предлага хотел за приспиване.
Ако се окаже, че туроператора, ме е изпратил да почивам в несъщствуващ хотел, за който предварително съм си платила, след като му извъртя един скандал, той ще ми върне парите, или няма да ги върне, но ще става дума за 300 евро.Тук иде реч за суми в хиляди евра.

Трябва да се носи отговорност за имота, който се предлага за закупуване.Брокера трябва да е отговорен за стоката, която предлага за продаване и ако има съмнения , да се откаже да я предлага за продан.А за да разбере дали имота става, трябва да е грамотен в много аспекти.Колкото повече знае и е грамотен, толкова по-малко ще се страхува от поемане на отговорност...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 31.03.09 17:00.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: indepcon/s]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано31.03.09 17:05



Ами горе-долу е така, ама не точно, защото на туроператора ти плащаш цялата сума. Жилището плащаш на собственика, а на брокера - комисион. Брокера може да отговаря за сумата която е получил.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: indepcon/s]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано31.03.09 17:11



Еееее, сега се хванахме за косите

.

Предлагаме услуга, не стока...... това е много важно и съществено!
Аз не предлагам мой готов продукт!

За отговорността, да готова съм да я поема, получената комисионна + неустойки!

Ти представяш ли си какви чудеса биха настъпили, ако брокерската отговорност покрива стойността на сделката ...... то сега нямаше да има закъсал бранш и никаква криза в строителния бизнес, щеше да има масово фиктивно прехвърляне на собственост и то задължително в присъствие на брокер!


И какво сега, ние спретнахме бойното поле



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 17:23



отговорих ти но глупавия компютър ми излезе от мрежа и ми прецака отговора...
С две думи аз съгласна че трябва да знам какво продавам и знам, но не мога да нося отговорност за нещо което не е мое... Мога да нося отговорност за услугата, която извършвам... Ако например не съм записала в срок, час за изповядване и двете страни не са съгласни да удължат срока... това е моя грешка и ще си понеса отговорност, но нали се сещаш че това няма как да стане...
Разберете, нося отговорност за услугата, а не за имота...
Един въпрос, ти намираш парцел, предлагаш го, документите са перфектни, подписвате ПД, но собственика не си е плащал потребителския кредит и му слагат през това време възбрана на имота. Става въпрос за периода между ПД и изповядването... Ти виновна ли си за нещо??? Намерила ли си парцела...намерила си го.... проверила ли си документите.... проверила си ги.... е?

Никога не е късно да станеш за смях...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.