Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: valsodar]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 23:32



И аз работя като брокер, но в друга сфера.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз работя като брокер в три различни сфери, но и трите са различно платени...


Така нека да започна да обяснявам дано ме разбереш, не държа да го приемеш, но поне да разграничиш нещата...
Започвам с, ако съм от страната на продавача... ако си такъв, задължението ти при нас е само да дойдеш и да си получиш парите, при ПД и при нот. изповядване.
Идваш в офиса, предлагаш апартамент, отиваме снимаме го, преглеждаме документите правим договор и ми даваш ключ от него /но държа апартамента да е празен, това е едно от условията/
Аз започвам реклама на апартамента в във всички медии, без тв и радиото, защото там няма практика да се рекламира.
Следват огледите, след това се намира клиент. Проверка на собственост, ПД ти взимаш 10%.
Сега ако искаш услугата да е пълна ми даваш пълномощно, заверено от нотариус за изваждане на дан. оценка и скица ако има нужда от нея. Това пълномощно е само за тези документи, то не важи пред нотариус.
Документите са готови и ти идваш пред нотариус да си получиш остатъка от парите.
Така би трябвало да бъде една сделка, когато посредничим и работим със собственика...
Ако си купувач е същото, само че там имаш задължението да ходиш на огледи и да харесаш апартамент.

А понеже ти ми говориш за сигурност при адвокатите, ти обещавам, че ако някога се видим и съберем всички от клуба, ще ти доведа една клиентка, която ще ти разкаже тя, а не аз, защото няма да ми повярваш, каква случка имахме с един адвокат от Благоевград. В очите му казвам, че има проблем откъм собствеността, а той твърди, че документите за него са перфектни да се подписва ПД.А купувачите бяха някакви негови много близки приятели.. Да видиш после зор, как никой нотариус не искаше да изповядва сделката. Как броени дни преди сделката се прави обстоятелствена проверка, добре че бяха минали 10 години от смъртта на въпросната вуйна и тя нямаше преки наследници, та сделката някак мина....
Да не говорим за друг адвокат, който беше прегледал ПД /и за него всичко било перфектно/, в който беше залегнало, че собствениците освен право на строеж, трябва да прехвърлят 1% от земята като собственост на строителя.
Така че аз това се опитвам да му кажа от сума ти време на нашия адвокат тук че има адвокати и адвокати...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 23:35



Г-н адвокат, ще помоля, за ден, дата и час, да ме приемете в кантората си, за да ми обясните за тези отговорностти на адвокатите, ако наистина е така сума ти твои колеги ще бъдат подведени под отговорност...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: dated]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 23:55



Въобще обсъждано ли е такова нещо някога от страна на агенциите?
---------------------------------------------------------------------------------------------------
За застраховка на услугата ли?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: donald trump]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.04.09 00:00



Ами горе-долу е така, ама не точно, защото на туроператора ти плащаш цялата сума. Жилището плащаш на собственика, а на брокера - комисион. Брокера може да отговаря за сумата която е получил.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

На туроператора аз плащам цялата сума, а от тази сума той плаща на хотела, защото хотела си има собственик/собственици.Туроператова задържа комисиона, защото неговата "стока" е посредническата услуга, която осъществява между мен и хотела.

На собственика аз плащам цената на имота, който купувам, така както на хотела туроператора заплаща сумата необходима за преспиването ми.Туроператорската фирма взима комисион за свършената услуга, така както агенцията взима комисион за свършената услуга.

Ако туроператорската фирма услужливо ми посредничи при намирането на хотел, където да преспя и се окаже, че такъв не съществува, то тя би трябвало да ми върне парите.Мен не ме интересува, че тя не е знаела, не е проверила, че строителите не са построили хотела, че ДНСК не издал Разрешение за ползване, че парцела, дето е трябвало да бъде построен хотела е общински.

Вашата стока е вашата услуга.Както туроператора носи отговорност за своята стока-услуга-посредничество, така и агенцията за недвижими имоти трябва да носи отговорност за стоката-услугата-посредничеството.

Колкото повече знае и е грамотен туроператора, толкова по-малка е вероятността де ме прати да спя под звездите...


Ако сгафи туроператора, може да си загуби лиценза...

Айде сега за сиренето...

Всеки прост бакалин преди да закупи сирене от мандрата има достатъчно познания за сиренето.Ако няма такива, закупува вмирисано сирене, продава го , хората се разпищяват, идва ХЕИ и ДВСК прави му акт, или му затваря бакалницата.Значи бакалинът се явява посредник между мандрата и крайния купувач.Колкото по добър разбирач на сирене е бакалинът, толкова по малък е шанса да закупи смрадливото сирене.

На ако все пак се случи, то той носи отговорност пред ХЕИ и ДВСК.

Бакалина не произвежда сирене, но той е услужливо продава на крайния клиент, сиренето произведено от мандрата.

Така, че стоката на бакалина е също услуга, ако разсъждаваме в този порядък на мисли.

И накрая: разберете, че хората искат гаранции, когато плащат толкова много пари.Те ги плащат на вас, и искат от вас да им гарантирате, че утре няма да живеят под звездите...

Пак повтарям: ако един брокер има достатъчно познания във всички аспекти от търговията с недвижими имоти, ако е правно, архитектурно, гродоустройствено, финансово, строително грамотен, той няма от какво да се страхува да носи отговорност.
Казвате фалшиви документи? Ами като го знаете, колко от брокерите са се заинтересували как, кой , по какъв начин би могъл да изготви такъв документ.Колко са отишли в полицията за да попитат, как биха си помогнали да разпознават такива документи.

Сгрешени документи от общината? В какво могат да бъдат сгрешени ?

Разбарате, задава се времето, когато тази услуга, във вида си днес, няма да може да се котира утре. Дори стоп-капарото ще отпадне, защото я няма опашката от купувачи наредили се за един и същи имот.


Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcon/s на 01.04.09 00:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от indepcon/s на 01.04.09 00:33.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано01.04.09 08:53



С най-голямо удоволствие, но предпочитам да ви поканя на ресторант за изясняване на тези въпроси.
Като начало прочетете Закона за адвокатурата и Етичния кодекс на адвоката, за да сте подготвена за събеседването.





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано01.04.09 09:10



Занимавал съм се известно време с реклама, имам някакъв поглед върху принципите заложени в нея и затова ще си позволя да обърна внимание върху един от тях :
Всяко едно рекламиране на качества , които рекламираният обект не притежава се обръща срещу продажбата му.

Демек, не казвайте повече от вярното, акцентирайте на силните страни на предлаганият продукт, без да изпадате в крайни сравнения и суперлативи за него.
Предоставяйте винаги вярна и коректна информация в рекламите си, а ако нещо е в ущърб на рекламираният имот и не искате да се знае, е по-добре да се замълчи, отколкото да се казват лъжи.

Реноме се гради с години , а се руши за миг.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: valsodar]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано01.04.09 10:07



Реноме се гради с години , а се руши за миг.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
тук си адски прав...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: indepcon/s]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано01.04.09 10:14



На туроператора аз плащам цялата сума, а от тази сума той плаща на хотела, защото хотела си има собственик/собственици.Туроператова задържа комисиона, защото неговата "стока" е посредническата услуга, която осъществява между мен и хотела.

------------------------------------------------------------------------------

През цялото време и аз и другите колеги се опитваме да ти обясним тънката разлика между нас и туроператорите. Това е начина на плащане. Ние получаваме нашата комисиона отделно, с отделен договор за посредничество. При туроператора се получава цялата сума и той е страна по договора, със съответните отговорности.
По отношение на заинтересоваността към документите - знай че има доста фирми, които не пускат обект, който не е проверен. Ние много добре мислим за нашето бъдеще.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (член)
Публикувано01.04.09 10:34



Процента може и да е различен, но не е непременно според желанието на клиента, а според това за какво сме се договорили.
Докато не спрете да го дъвчете това запознанство между две страни, няма как да се получи диалог.
На продавача също му пука, той също има своите условия, които иска да се спазват.
На купувача му пука естествено, на мен също, но не съм аз човека, който ще му гарантира каквото и да е, защото моята работа е да му предложа, неговата е да си избере. Моята работа е да подсигуря всички документи, да ги представя комуто трябва, преценката дали да купи си е на купувача . Ако купувача реши да купи имот, в който има бабе с "вещно право", аз да го спра ли и как, и защо ? Ако бъде изваден по съдебен път как точно АНИ ще носи отговорност , това така и не го изясняваш ?
Ясните договори с клиентите така или иначе са факт, гаранции клиентите ни получават, но за това, че в определен срок ще получат всичката информация,необходима им за покупката на имота, който търсят и ще могат да видят всичко, отговарящо на изискванията им.
Така и никой от вас не написа какви точно отговорности следва да поемаме, няма ли някой да ги напише най - после ?



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано01.04.09 10:49



Ясните договори с клиентите така или иначе са факт, гаранции клиентите ни получават, но за това, че в определен срок ще получат всичката информация,необходима им за покупката на имота, който търсят и ще могат да видят всичко, отговарящо на изискванията им.

Я пак.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.