Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: Blake]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 17:41



посредническа услуга...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.03.09 17:42



Би ли уточнила в какво се изразява отговорността ти към извършваната услуга ?

Опитах се да си съставя картина на дейността на един брокер и ако правилно съм схванал ежедневието ви, то се изразява в четене на вестници, сърфиране в интернет и говорене по телефона - неща за които не се изисква никаква специална квалификация, образование, опит или интелект.

А да, ходите и на огледи - екскурзоводи се явявате един вид.

И ?

Къде е работата в цялата тази дейност не разбрах, работа която да си заслужи възнаграждение в рамките на 2-6000 лева за еднократна поръчка ?

Един брокер работел по 20 оферти ?
Браво, вие на месец изкарвате повече приход, отколкото едно родопско село !

И за какво следва хората да ви плащат исканите от вас пари за услуга, която не можете да гарантирате като приложима и качествена ?!
Опитвам се да разбера и не виждам, кое от вашата дейност, било като вложен професионализъм, труд, разходи , кое от тях може да послужи като аргумент за комисионната , от която не можете да се разделите ?!

И аз работя като брокер, но в друга сфера.
С единствената разлика между нас , че на мен ми се плаща за Свършена работа, в която участвам и с личната си персонална отговорност.

Не ми се плаща на процент от сделка, ако бе така отдавна да съм минал Доналд Тръмп :)

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: valsodar]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 18:38



Първо благодаря за културния тон... но ще ти отговоря малко по-късно защото в момента имам малко работа. ще се опитам да ти дам пълен отговор на въпросите, какво точно предлагат агенциите като услуга и техните отговорностти.

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 19:39



180 000 евро.
Но не е написано така (в договора ни, еха, ние имаме и договор), а се говори, че отговарям до стойността на имота, в случай че по юридически причини някоя от страните бъде съдебно отстранена от имота.
Все пак не съм АНИ, поемам гаранция за качеството на работата ми!





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: indepcon/s]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 19:41



Иииии, много ясно го каза!





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 19:46



Нещо бъркаш!
Моята отговорност в бракоразводния процес е да разведа двамата. Ако не успея, нося отговорност.
В наказателното право моята отговорност е да защитавам максимално обвиняемия. Ако не го правя нося отговорност.
Имаме си закони, отговорност, застраховка и дисциплинарен съд.
Толкова е ясно!





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: donald trump]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 19:50



Всяка услуга има параметри и отговорности. Преди години имах ВиК проблем и дори каналджията ви каза, че ако има нов проблем ще го отстрани безплатно в рамките на 1 година. Демек някаква гаранция поема.
Във вашите договори (под вашите визирам двата договора на неудачник) нямаше и грам задължения на брокера. Нищо. Абсолютно нищо! Затова и хората питат за тези пари, за тази услуга, какви отговорности поемате. Защото услуга без гаранция и отговорност НЯМА. Все едно дали продаваш сирене или апартаменти.





Тема Re: Един от многото брокерски трикове!нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано31.03.09 19:56




Адвокатът към АНИ-то трябва да е част от услугата и ЕКИПА на АНИ-то и естествено ще носи отговорност, ако пише глупости в договора и не е догледал нещо.
Какво да пише в договора ви не знам. Пуснах специална тема да си пратите типовите договори, никой не го направи (махам неудачник). Вероятно са страхотна тайна.
Нотариусът няма как да е в екипа на АНИ-то, въпреки че много често насилвате клиентите си към определен Нотариус, но той отговаря за съвсем други неща.

Редактирано от Caнитap на 31.03.09 20:06.



Тема В твоя ред на мислинови [re: arrvv]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано31.03.09 22:58



ако съм измамен купувач - сещаш ли се какво те чака след като в моите очи ще си съучастник на продавача ?


Честно казано, няма да си искам парите обратно. Но и няма да ги похарчиш.




Тема Re: В твоя ред на мислинови [re: jamie]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано31.03.09 23:08



С една дума ми мислиш всичко най-хубаво нали


Кефи ме как го каза
Знаеш ли скоро ще посетя твоя клуб имам едно питане и търсене... но това като ми остане време, защото просто тези дни действително има работа...

Никога не е късно да станеш за смях...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.