Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Моля за компетентни мнения  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 11:37



През лятото с една моя клиентка, чиято майка работи извън България пообиколихме , намерихме и тя капарира апартамен ,подписа предварителен договор , на мен плати комисион. В предварителния договор купувач е майката, подписът - на дъщерята, която нямаше пълномощно. След това започнах да работя по въпроса с кредита на майката, изисках от дъщерята документите, които касаят отпускането на кредита, ходих доста пъти в съответната банка, поддържах връзка и с майката и тя във всеки момент знаеш какво се случва. Изведнъж обаче дъщерята обяви "Не ме занимавайте повече, търсете мама !". Майката спря да си вдига мобилния, помолих и колегите от агенцията на продавача да я търсят, тя и с тях не пожела да говори, а наближаваше датата за изповядване. Когато дойде тази дата, тя пак отказваше контакти с мен, впоследствие разбрах, че се е свързала с продавачката /бабе на 84 г./и със заплахи и скандали я е принудила да подпише споразумение за прекратяване на предварителния договор. На всичкото отгоре на датата за изповядване кантората на нотариуса беше затворена поради годишен отпуск и ние трябваше или да ходим при друг, или да подпишем анекс. За получения комисион по молба на дъщерята издадох разписка, която трябваше да послужи за доказателство пред мама, че детето не ги е похарчило, а ги е дало на мен. Уговорката ни бе да подпишем посреднически договор и да издам фактура с касова бележка след като майката си дойде, но аз така и не я видях никога.
Последва покана по телефона да върна комисиона, отказах, тръгна дело и сега въпросът ми към всички е - какво според вас би трябвало да постанови съдът ?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 11:48



Ние изобщо не знаем какво БИ ТРЯБВАЛО да постанови съдът. Каквото постанови, постанови. Всичко е въпрос на доказване.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 11:50



Така и нищо не разбрах.

След като щерката и бабето са развалили предварителния договор ти за чий, с кого, при какъв нотариус си ходил и за какъв анекс става въпрос, нали няма да има сделка?

Един въпрос накрая - как може без да си подписал посреднически договор да "обикаляш"?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 11:53



Сега моето становище:
1. Изначално е нямало валиден предварителен договор, тъй като е сключен без представителна власт. Дори не е било необходимо да карат със заплахи или каквото там са принудили бабата да подпише споразумение за прекратяването му.
2. От разписката става единствено ясно, че лицето А е дало на агенцията ви някаква сума пари. За какво ги е дало, също не е ясно. Тоест не личи по нищо да има правно основание за получаване на парите от АНИ, тъй като нямате сключен договор с майката.

Фактическата ситуация е, че сделка няма, договори няма, има едни взети незнайно на какво основание пари от АНИ от някакво лице.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 11:55



Реално погледнато, АНИ са подходили глупаво като най-малкото не са изискали от дъщерята да има пълномощно за сключване на предварителния договор.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано25.03.09 11:55



Случаят е интересен. Единственото доказателство е разписката, която си дал. Интересно е какво пише на нея. За какво си получил сумата.

Редактирано от donald trump на 25.03.09 12:57.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 11:56



Не съм казвал, че щерката е развалила договора, а майката. Не съм казвал, че съм ходил при нотариус, а, че е трябвало да ходим, а анекс към предварителния договор се подписва тогава, когато има някаква причина за това и когато и двете страни са съгласни. А защо обикалям без посреднически договор знае всеки брокер, ето случай, в който това се случи е не е никакъв проблем.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:00



Ако майката се беше заинтересувала навреме, щеше да разбере, че е нямало какво да разваля.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:01



В разписката изрично съм написал , че съм получил парите за покупката на апартамента. Забравих - в предв. договор има клауза за връщане на капарото в двоен размер, ако се окаже, че сделката не се осъществи по вина на продавача. А да накарат бабата със заплахи да развалят договора бе единственият начин да я накарат да им върне капарото. И тя им то е върнала.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: donald trump]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:04



Цялата работа колега е, ако купувачката развали договора с продавача, какво не съм свършил аз, какво разваля с мен, трябва ли да върна комисиона ?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:04



Стигам до извода, че това си е някаква схема между майката и дъщерята, за да вземат сумата от капарото в двоен размер. Явно са били пределно наясно какво правят.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:05



Всъщност кой съди АНИ? Майката или дъщерята?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 12:06



Те не са я взели в двоен размер.

Схемата е да си върнат вложеното - един вид да не са на загуба.
Предполагам доходите на майката зад граница са секнали и са се отказали от покупката.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:08



Майката.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:08



Значи, те да кажем са капарирали 2000 Евро, вземат 4000 Евро. Примерно. Колко е печалбата от схемата? 2000 Евро.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:09



В разписката чие име е записано и чий подпис стои като дал парите? Дъщерята ли?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:09



Не са взимали двоен размер, причината да поиска да развали договора майката е, че се оказа, че доходите и не стигат, за да може да изтегли кредит.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано25.03.09 12:10



Без да разбирам, ама:

В предварителния договор купувач е майката, подписът - на дъщерята, която нямаше пълномощно.

Не си си "вързал гащите" както трябва.

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1949802492&page=0&view=collapsed&sb=5

За получения комисион по молба на дъщерята издадох разписка, която трябваше да послужи за доказателство пред мама, че детето не ги е похарчило, а ги е дало на мен. Уговорката ни бе да подпишем посреднически договор и да издам фактура с касова бележка след като майката си дойде, но аз така и не я видях никога.

Защо си взел парите и не си пуснал веднага фактурата и касовата бележка?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:10



Ахааааа, ок, ясно. Аз мислех, че са прецакали бабата.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:11



В разписката има само моят подпис, на "получил". Тя е един хвърчащ лист, който трябваше да послужи на дъщерята пред майката.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: dated]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:15



Не си си "вързал гащите" както трябва.
--------------
Не е вярно, брокер на продавача беше друг, освен това продавача имаше и адвокат на сделката, от тях зависеше ще се съгласят ли дъщерята да подпише.
-------------------
Защо си взел парите и не си пуснал веднага фактурата и касовата бележка?
-------------------
Защото нямаше на кого да ги идздам и предам, идеята беше "Мама като си дойде, с нея ще си оправите всичко", забравих да спомена, че дъщерята беше с мъничко бебе в ръцете и наистина за нея си беше досаден ангажимент да се занимава с това.
.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 12:23



Ще връщаш като поп, че и съдебните разходи ще платиш. Причината за това е една единствена - ти нямаш никакви правоотношения с майката.
Има обаче един тънък начин да се спасиш, не е сложно човек да се досети за него, но няма да ти го кажа във форума.
Не си ми симпатичен.





Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано25.03.09 12:26



Не е вярно, брокер на продавача беше друг, освен това продавача имаше и адвокат на сделката, от тях зависеше ще се съгласят ли дъщерята да подпише.

Да кажат адвокатите.

Защото нямаше на кого да ги идздам и предам, идеята беше "Мама като си дойде, с нея ще си оправите всичко", забравих да спомена, че дъщерята беше с мъничко бебе в ръцете и наистина за нея си беше досаден ангажимент да се занимава с това.

Издаваш си фактурата и после си декларираш парите пред данъчните. Да си я вземат когато искат. Иначе, само с разписка, могат да имаш неприятности. Вземаш пари без фактура. Да кажат счетоводителите...



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 12:34



В тоя ред на мисли се чудя следното: Майката идва на сделката. Преди да подпише НА отива да огледа апартамента и като го вижда казва: "Ама какво става тук, аз изрично исках тристаен, а този тук е двустаен. Отказвам се!"
Не питам какво става с предварителния договор, продавача, купувача, капарото.
Питам каква е отговорността на АНИ-то, чийто посредник без да има ясно зададени критерии за имота, без да е провирели представителната власт, съдейства за подписване на ПД, взема комисионната и бяга.

Затова и някъде беше предложено - задължително се сключва посреднически договор и се попълва анкетна карта на клиента. А като клиентът си смени мнението се прави анекс и се попълва нова анкетна карта. Елементарно е!
И още нещо ми стана ясно - затова неудачник така отчаяно настояваше, че комисионната му трябва да се плаща при ПД, а не при НА. В настоящия пример нямаше да има дело и ощетени клиенти, ако комисионната се плащаше при НА.





Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: dated]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:34



Няма нужда да ми казват счетоводителите, вече платих 400 лв. глоба.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:36



А като нямам никакви правоотношения с майката, какво иска от мен ? За тънкия начин - благодаря, съдът вече се произнесе, нали не смяташ, че си единственият адвокат на света ? Ти пък на мен си ми симптичен.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано25.03.09 12:39



Добре, де, не разбрах в разписката кое име стоеше - на майката или на дъщерята?
Ако е било на дъщерята - защо ще те съди майката?
Кажи по-подробно.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: dated]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:40



Нямало е име нито на майката, нито на дъщерята.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:41



В настоящата сделка кой клиент е ощетен и как ? Когато избирахме жилище, дъщерята звънеше на мама , описваше подробно и когато мама каза "Щом ти харесва , капарирай !", тя просто го направи, а жилището наистина отговаряше на всички изисквания на майката. Ако четеш безпристрастно, щеше да видиш, че причината майката да развали сделката не бе, че не и харесва жилището, а че тя не отговаряше на условията за отпускане на кредит.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: dated]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:42



В разписката пишеше - "Долуподп. еди кой си , получих от /името на дъщерята/сумата от .... за еди какво си.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 12:46



Пак се оплетох - преди малко каза че само твоя подпис имало, сега и името на дъщерята намеси.

Е за какво тогава те съди майката?
Ти от нея нищо не си получавало.

Между другото как се произнесе съдът?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:50



Кое не е ясно :
-Долуподписаният ........ получих от ........./името на дъщерята/.....................................

Получил сумата :
...........моят подпис ?



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 12:54



"Когато избирахме жилище, дъщерята звънеше на мама , описваше подробно и когато мама каза "Щом ти харесва , капарирай !", "

Съвсем безпристрастно ти казвам - дъщерята звънеше на мен, а не на майка си. Примерно. Или на приятелката си.
Как е възможно да не разбираш още? Не стига, че си работил за човек без представителна власт (дъщерята), ами дори един обикновен договор не си сключил.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 12:56



"тръгна дело и сега въпросът ми към всички е - какво според вас би трябвало да постанови съдът ?"

"съдът вече се произнесе"

Ако съдът не се е произнесъл точно днес, преди малко, то определено те гони шизофрения.





Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 12:57



Сигурно се чудят дали да обжалват.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 12:59



ами това:

На въпроса:

В отговор на:

В разписката чие име е записано и чий подпис стои като дал парите? Дъщерята ли?



отговора:
В отговор на:

В разписката има само моят подпис, на "получил"






Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 12:59



Брокерска му работа. От гордия му втори постинг лъха по-скоро, че са го спечелили, брокера де.
Само дето не виждам защо губи време на аудиторията, а не напише мотивите на съда, след като има решение.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:01



Ако четеш мъ-ъъъничко по - добронамерено, щеше да схванеш, че "тръгна дело" не значи, че не е приключило, а въпросът ми бе, за да видя какво мислите по този казус. Няма да коментирам "шизофренията " си, такива думи от теб са следствие от нещо, което май не се нарича "добро възпитание" ?!



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:03



Какво присъди съдът наистина? По-вероятно е да е във ваша полза, но да видим. Ти ще кажеш.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:03



Не карам никого насила да си губи времето тук, понеже става въпрос за нещо, свързано с вашите /на юристите/ познания, опит, затова попитах как мислите.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:06



Ще кажа , нека да чуя още някое компетентно мнение от юристите като abettor .



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:07



Аз лично мисля, след като се поизясни ситуацията (е, не съвсем, но донякъде), че сте имали добри шансове да спечелите.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Всичко това ...нови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 13:09



взе да заприличва на хипотетична ситуация с цел да се покаже колко онеправдани са брокерите и да се отклони вниманието от въпроси като този примерно:



По друг начин несъответствията не мога да си ги обясня: дело било една почнало, ама имало решение, сделката пропаднала, ама нотаруса бил в отпуска, на разписката имало само подпис, после и име на дъщерята, пък майката била ищец по дело за връщане на пари.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 13:10



Ако може и с номер на дело и в кой съд - да идем да проверим един вид.
Иначе нали се сещаш, че всичко може да кажеш :)



Тема Хахахаханови [re: нeyдaчниk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 13:13



Един взел, друг дал, трети казал "Ще видим" - пълна мазня, в която само някакви пари се въртят, за да се отчита бизнес - Леле-е-е-е, ако това е дейност на брокер, ще паля свещ че съм си нямал, взимане-даване с тях !


И без човек да е с юридическа подготовка, може да види че нещата са тотално осрани, без предварителни споразумения, без договори, без правно издържана документация покрай сделката, само на неясни устни договорки, недоказуеми в съда - е гат'ти майтапа !
И цялата работа, за да се вземат някакви пари, без да се декларират за данъчно облагане, това трябва да го прочетат и данъчните, че да проверят колко от комисионните получени на ръка са останали недекларирани пред тях...

Красива мазня - спор няма.
Само едно не разбрах, защо когато питаме нещо брокерите тук ни се отговаря - Ела при нас, стани ми клиент, плати си и ще ти отговоря ! - , а кога брокер омаже правно нещата, очаква безплатна адвокатска консултация тук ?!

Моят съвет е - бръкни си в джоба здраво и си наеми добър адвокат !

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:14



От уважение към теб, защото ти поне се стараеш да бъдеш обективен ще кажа, че имам изпълнителен лист за всички разходи по делото и ще даря парите на един дом за сираци в Младост, където съм подпомагал и подпомагам децата през годините от 1992 досега и чиято директорка преди дни почина на 53 г.. За мен темата отдавна е изчерпана, трета инстанция потвърди решението на първата - че не дължа нищо, исках да прочета повече мнения на юристи, защото знам, че къде от предварително анонсирано презрение към такива като мен, къде по - прикрито такова, има една група тук, която много би се радвала на друго решение на съда.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:16



Евалла за постъпката ти да ги дариш. Настина!

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Хахахаханови [re: valsodar]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:17



Делото е приключено както разбрахме.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Хахахаханови [re: valsodar]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:17



Браво Хани, благодаря за съветите, отдавна очаквах точно твоите мъдри съвети. А ако искаш сериозно - от теб съвет ще приема тогава, когато започнеш да изкарваш пари сам, не да чакаш от мама и тате и когато натрупаш моя житейски и трудов опит.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 13:20



Групата юристи набързо реши твоя казус, пак в твоя полза. Печелиш поради една единствена причина - лошите отношения между майката и дъщерята.
По-интересното е защо даде този казус? Той още веднъж показва как работиш:
1. Без писмен документ.
2. Без да провериш представителна власт.
3. Без дори да знаеш дали работиш за конкретен или измислен човек.

Къде ще дариш и дали ще дариш парите не ме интересува, защото това са приказки в интернет, а съдейки по останалите ти писания на теб за нищо не може да ти се вярва.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: dated]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 13:20



Всичко зависи защо и как са взети парите, има един тънък момент, ама хайде и аз няма да го светкам .
Жокер тия пари, зададък, аванс, или са оставени примерно на "отговорно пазене "

Или като депозит по сделка




Тема Re: Хахахаханови [re: нeyдaчниk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 13:23



Явно истинското ти поприще е за Смешник, а не като брокер, защото не спираш да ме развеселяваш с бисерите , които пишеш тук.

Чудя се , дали да не взема да си ги събирам и да ги издам в един наръчник " Как най-бързо да докараме АНИ до фалит ?"



И като гледам, как явно ме бъркаш с други, то явно рецептата ти е изтекла и се нуждае от подновяване с по-силни успокоителни в нея.
Знам , че срива на имотния пазар действа депресиращо, ама не се коси - след има-няма 20-25 години всичко ще е вече О.К. , а ти ще разказваш на внуците си какъв велик брокер си бил - те поне ще ти вярват.
Дорде не прогледнат де !

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 13:24



А това какво е:

В отговор на:

Няма нужда да ми казват счетоводителите, вече платих 400 лв. глоба




Последно спечели или загуби?

П.С. добър опит нeyдaчниk ама другия път се постарай повече. Изгради сюжетна линия и я следвай, че много се омота този път.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:25



Не го казах , за да очаквам аплаузи, това не е нещо, което правя на Коледа и с цел реклама или избягване на данъци, правя го по вътрешно убеждение. Като бивш шоумен съм ходил по страната десетки пъти на благотворителни участия, ама няма нужда да се изхвърлям тук, това е друга тема. Ще ти дам още подробности, за да разбереш горчилката ми. Преди няколко години на същата тази дъщеря и съпругът и купихме апартамент до Ц. гара и тя бидейки доволна от нас /мен/ , се обади да търсим жилище на мама. Всеки път отивах у тях, товарех количката на детето в колата, взимах ги двете, ходехме по огледи , след това ги връщах до тях. Когато трябваше да получа някакъв документ, ходех до тях, направих почти 50 % отстъпка от комисиона, отнасях се с нея като с дъщеря. Колко брокери познаваш дето си взимат клиентите от домовете например ? Да не задълбавам, спирам с тая тема.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 13:26



А , човека се пробва в късия разказ, ама много се оплете в лъжите си.
Поне да бе писал, че е опнал междувременно щерката и разписката е за сексуални услуги - по-щеше да хване дикиш в сюжетната му линия



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:26



Не ме разочаровай, мисли ! Глобата платих на НАП, това няма нищо общо с делото.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:29



Тези нелепици не се нуждаят от коментар.



Тема След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:34



че съдът е решил във ваша полза, какви му бяха мотивите пак да питам искам, че ми стана любопитно. И бездруго повече конструктивизъм по темата няма да има, тъй че кажи.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Хахахаханови [re: valsodar]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:34



Ти наистина ли смяташ, че никой не те е разпознал Хани ?



Тема Re: Хахахаханови [re: нeyдaчниk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 13:38



Предполагах, че сред брокерите пишещи тук има и такива с настъпили сериозни психически отклонения, в следствие от срива на имотния пазар, но ето че едно мое предположение, започва да се подкрепя с факти в твое лице.

За разлика от новоизлюпената ти регистрация, моята тук е още от онова далечно време, в което се направиха клубовете на Dir.bg, много преди даже да я има и директория "Взаимопомощ".

Но, параноята не прощава, не всички лекарства могат да се преборят успешно с нея, така че моите съчувствия и благопожелания за скорошно излекуване



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: След като се видянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:40



Накратко - нямам отношение към предварителния договор, защото не съм страна по него, решението за изпълнение или неизпълнения на този договор е на други , подписали го, нямам несвършена работа според устния договор с майката /чрез дъщерята веднъж и с нея по телефона втори път/, искането на майката към мен е неоснователно. Не съм си правил труда да прочета мотивите, не ме интересуват, ако ги взема, ще ти ги пратя на "бележки".



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:41



Комисион.



Тема Re:оффф... Хахахаханови [re: valsodar]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 13:45



Почнахте да си мерите това, онова .........

.........

............. нима помниш синият цвят на клубчетата или пък лафчето ........ леле, леле.........



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 13:51



Прати ги, ще ми е интересно.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: След като се видянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 13:54



Ще.



Тема Помнянови [re: svestna]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 13:56



Помня много неща за онова златно време, през което във всеки нов потребител на нета откривахме приятел, а не враг.
И благите моабети , и нетърпението с което чакахме поредният отговор, дори и клубните срещи на по бира, по време на които се запознавахме и представяхме с никовете си, защото имената ни само ни объркваха


Дори и сега в телефонният ми указател, доста хора са с никовете си - че да се сещам за кой иде реч

Била си наверно свидетел на бесовите мулешки ?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Помня ОФФнови [re: valsodar]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 14:00



Да, в началото клубовете не бяха това, което са сега. Аз също имам много приятели оттогава.
Къде изчезна Мулето всъщност?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано25.03.09 14:01



Това доколкото разбирам са твоите разсъждения по темата.
Интересно е какви са разсъжденията на съда.

Да не се окаже, че всъщност това, че не си върнал парите се дължи на факта, че те съди майката, пък парите ти ги е дала щерката.



Тема Re: Помнянови [re: valsodar]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:03



леле.......... върнахте ме в прекрасно време. И аз имам доста приятели и до ден днешен се виждаме

.

Тук предложих да се видим на по бира, те ме взеха за "мезе"



Тема Re: Помня ОФФнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:06



... къде се сети за него?

... аз само си спомням, че имаше такъв ник



Тема Re: Помнянови [re: svestna]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 14:07



Това е културата на новите "клубари" - хора смели само на приказки, а изпадащи в див ужас, от факта че трябва да излязат за малко извън виртуалният си свят.


Защото има една голяма вероятност, тежко стъпващ брокер тук, да се окаже пъпчив тийнейджър там

Нагледал съм се на какво ли не, но контакта на живо , лице в лице с доскорошният ти непримирим опонент, променя доста отношението ти към света и ролята ти в него

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: След като се видянови [re: Tweeg]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 14:08



Именно поради тази причина искам да видя мотивите и решението.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Помня ОФФнови [re: svestna]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 14:09



Мулето го познавам лично.
Свестен човек, роден за провокатор - провокиращ постоянно околните да разупят маските с които са се срастнали под догмата на общоприетото.
Прекалено рязък на моменти , дори и циничен - бе си уникат, придаващ един специфичен аромат на клубовете и внасящ кошмарна нотка в сънищата на администраторите на сайта



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Помнянови [re: valsodar]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:11



Точно това имах предвид с поканата си, даже офиса си им предложих

.
Дали не е време за тема: какви бяха клубовете преди ... сигурно няма да ни повярват колко огромна е разликата с днешните ...



Тема Re: Помня ОФФнови [re: valsodar]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:13



За първи път изпитвам удоволствие от това, че спамя тема





Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Tweeg]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:17



Няма нужда да ми казват счетоводителите, вече платих 400 лв. глоба

A като гледам е могло да не платиш (поне по това което си написал).

Ма пусто, кат не ти се дават кинти за счетоводител






Тема Re: Помня ОФФнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:21



Къде изчезна Мулето всъщност?

Аз се чудя къде се дяна романа






Тема Re: Помня ОФФнови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:24



Не замина ли някъде в чужбина?!





Тема Re: Помня ОФФнови [re: Caнитap]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 14:25



А бе то, романа май ще се окаже "Приказка без край"


Този клуб, ще се окаже един от най-веселите за момента, явно кризата не прощава ?!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Помня ОФФнови [re: svestna]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:27



Не замина ли някъде в чужбина?!

Mи първо замина за Дупница. И престана да идва на сбирките .После абдикира от всички клубове които модерираше (Освен от древен Рим) а сега съвсем забягна . Дори в попържа не се вясва.
Отнесла го е някоя мома според мен






Тема Re: Помня ОФФнови [re: valsodar]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:29



Този клуб, ще се окаже един от най-веселите за момента - абсолютно

...... с тази криза и "говорим си за секс" зацикли



Тема Re: Помня ОФФнови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:30



Дано да е мома

..........



Тема Re: Помнянови [re: valsodar]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:31



Бе има и други истории, примерно нашата омраза с абетора заровена на халба с бира. Лошото е, че започнаха моите имотни неволи и съвсем зарязах клубните сбирки. Та така в тая връзка си мислех за едно биропиене, което споделих с аррвв, ама нека приключиме. И да е преди да се появи това което чакаме с жената

.
Че тогава сбогом клубари




Тема Re: Помня ОФФнови [re: svestna]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:32



Абсолютно, е и да не е най известната Дупничанка Сашка Васева






Тема Re: Хахахаханови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 14:35



Гуфи, то виждаме ти как изкарваш твоите. Както го е писал абетора.

.

А ако забележиш има коренна разлика във възрастите на двамата




Тема Re: Хахахаханови [re: Caнитap]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 14:39



Я си гледай работата

.......... няма да си говорим сега за възраст, аз съм само "стара клубарка" , но тогава не бях въобще "свестна", а сега съм само "понякога"



Тема Re: Помня ОФФнови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 14:58



ПиснА му на гладиуса от клубовете, това му е обяснението.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Помня ОФФнови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 14:59



ГЗС-то отявлено не ме кефи.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Помнянови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 15:00



Охо, след колко време се очаква появата? Все пак си е ново начало.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Хахахаханови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 15:01



Сега ще си мерим ... дългописането по клубовете ли? Ти от коя година си тук?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Помня ОФФнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 15:04



Mи то не е лесно за по малко от 3 години да натрупаш 31 000 мнения

горе долу по над 30 г. Това е за 3 години. А регистрацията му е 2006 по средата .

Стахановец на клубния живот отвсякъде. Като добавиме, че няма клубна сбирка която е изпуснал в нито един от клубовете които е писал. Мани мани




Тема Re: Помня ОФФнови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 15:07



Е, аз едно време също се вясвах по клубни сбирки, но това беше докато живеех в София.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Хахахаханови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано25.03.09 15:18



нямам какво да си меря

.........регистрацията ми е откакто се изисква такава за този клуб .

По-фен бях на лафчето



Тема Re: Помнянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 15:20



Охо, след колко време се очаква появата?

Август






Тема Re: Хахахаханови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 15:21



Ти от коя година си тук?

2005 г






Тема Re: Хахахаханови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 15:27



Първият ми регнат ник е от 2001, преди това известно време си пишех без рег. Смятай колко време е, ужаст направо.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: След като се видянови [re: Tweeg]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 16:40



Нагласата ти пречи да разбереш, че това не са моите разсъждения, а част от решението на съда.



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 17:06



"нямам несвършена работа според устния договор с майката /чрез дъщерята веднъж и с нея по телефона втори път/"

Човече, най-любезно те съветвам да се прегледаш. Цял ден дрънкаш глупости в обратната посока и накрая съобщаваш, че имаш устен договор с майката, направен по телефона.
Че не си страна по ПД е повече от ясно.



Тема Re: След като се видянови [re: abettor]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано25.03.09 17:25



A-а-а термина Устен Договор си е класика в жанра, недей така !
Остави го още малко да си поболтае, че да запазим доброто настроение до вечерта !



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: След като се видянови [re: valsodar]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано25.03.09 17:55



Голям симпатяга и веселяк се оказа тоз неудачник.От сутринта ни е замятал по върбите. Това О` Хенри, дето е майстор на късия разказ, ряпа да яде пред него.

Изчетох всичко на един дъх, но и аз забелязах, че сюжета му куца отвсякъде.

Преди няколко дена ме посъветва, че при продажба на наследствен съсобствен имот, ако се пропусне съсобственик при подписване на ПД / няма да разказвам как може да стане/ аз нямам никакви проблеми, щото съм можела да си разваля сама договора с продавачите и те да ми върнат капарото в двоен размер.

Видно е, че правото, не е неговата сила.

Та да обобщя:

ако документите са грешни, то са виновни институциите, дето са ги издали
ако стане гаф със сънаследник, то другите са го укрили
ако продавачът има проблем, то значи купувачат е мошеник
ако купувача има проблем, то значи собственика е престъпник
ако някой нещо не огледа, то е защото адвокатите не са си свършили работата
ако посредническите договори са калпави, то е защото повечето адвокати не са на едно и също мнение


Но, най-важното от всичко казано до тук е: Нуедачник е направил безброй сделки, и от двете страни, без нито една рекламация.В такъв брокер, грешка няма !!!



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: След като се видянови [re: indepcon/s]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 18:14



В такъв брокер, грешка няма !!!

Случайността и инцидентните сделки с го опазили да продаде на някоя мутра имот с проблеми, да види тогава как тези хора решават извънсъдебно споровете.






Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано26.03.09 02:53



Неудачник, обръщението ми към теб е изключително сериозно.

Ти си тотален инвалид в сферата на правните науки.Този пример, дето си го постнал най-отгоре, е неоспоримо доказателство на твърдението ми.

Аз обаче не знам, дали ти знаеш, че е така.Ако още веднъж те чуя, да ни разказваш, как " проверяваш имота и собствеността", как "нямаш нито една рекламация" , от "безброй сделки и за двете страни ", как оброрваш конструктивно "адвокатите по бракоразводни дела" и как ние всички тук сме седнали да се заяждаме с теб, щото си нямаме друга работа, рискуваш следното:
- в скоро време думата "неудачник" да стане нарицателна за "брокер"
- ако, недай се боже, хората ,четящи тук, те разпознаят в реалността, да си останеш без сделка до края на дните си.

Има интернет, има учебници, има пл. Славейков нафрашкан със сергии от книги... Информация бъка навсякъде около теб.Ограмоти се малко! Нали продаваш имоти, а не кифли!

Даваш ли си сметка, че с това което пишеш тук, и дружно ни развеселяваш на почивки, какъв неоспорим срам си, за и без това окарикатурения бранш, в който се подвизаваш.??

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 26.03.09 03:13.



Тема Re: След като се видянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 09:50



Глупостите са от теб, щом твърдиш, че съм страна по ПД ! А това дъщерята и майката да поискат от мен да им намеря имот при определени условия не е ли устен договор ? Ти наистина ли си юрист ?



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.03.09 09:55



Че е устен договор, устен е. Обаче като се сговнят нещата, върви доказвай пред съда устни договори. Ти пак си имал късмет де, ама поради други причини.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 09:56



Самият факт, че се разгневихте толкова, показва единствено и само колко нищо не отбирате от имоти. За да не падам на нивото ти, няма да напомням безумията от рода на "солидарна отговорност", " отговорност за "фалшива лична карта" /това е съвсем прясно/, "ти си част от ПД", това са все писания на хора, които дават съвети тук ! Боже опази !



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.03.09 10:05



Или си си забравил очилата, или си още снощен.


Я се върни пак и виж какво съм написал: Че не си страна по ПД е повече от ясно.

Едно НЕ да виждаш случайно? Или ти четеш мнения така, както проверяваш НА.



Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.03.09 10:10



В голяма грешка си. Никой не ти се гневи, развличаш ни сутрин, докато си пием кафето.


След банана на Уникална и абдикацията на някои никове,ти определено си утвърдения клубен шут.



Тема Re: След като се видянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 10:16



Не знам дали е късмет, или всъщност не е трудно да схване човек, бил той и юрист, че предварителен договор и посреднически договор нямат нищо общо и ако аз съм си свършил работата по посредническия договор, няма нито една причина някой да си иска парите обратно.



Тема Re: След като се видянови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 10:21



Не съм снощен, слагам си очилата, прав си, не съм видял добре. Може би причината е, че се налага тук непрекъснато да се отбраняваме и мнителността ми в един момент ме е подвела. А ти си спести квалификациите като "шут", макар мода да приветства това, когато е казано от някой от вас. Пиши си нелепици , свързани с имотите, ама не прескачай границата, става ли ?



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано26.03.09 10:33



Ти не само не си довидял добре, но и вече разви в няколко постинга какво съм бил "казал". Чети, чети преди да пишеш. И НА чети добре.
Що се отнася до квалификациите ти сам си ги слагаш. Особено с тази тема, но и с предишните.





Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.03.09 10:38



Що се пениш ся, клубен шут е част от клубния фолклор, и някои хора с небивалиците си или поведението си лесно си печелят такова прозвище.



Странно защо тук има по мое наблюдение около 7 активно списващи брокера. Единия е дисквалифициран временно. Ти и с новия и със стария си ник активно се бориш за Палмата .

За огромно съжаление в момента си само ти, така че ...
Бягство към победа



Ще я спечелиш ли, или ще се "усвестиш"


Редактирано от Caнитap на 26.03.09 10:44.



Тема Re: След като се видянови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 10:45



С поведението си ти ни гониш един след друг, ако това е крайната ти цел - ще успееш. Щом така ти харесва, давай, насърчавай тоталното оплюване, обидните квалификации, трий нашите мнения, изхвърлял всеки, дръзнал да ти се противопостави, дано поне си щастлив да си останете само вие - специалистите по покупко - продажба на имоти.



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.03.09 10:53



Тоталното оплюване и обидните квалификации си ги печелите вие с начина ви на работа, така добре илюстриран от теб.

Дали сме специалисти не знам, ма те видяхме ти какъв си






Тема Re: След като се видянови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 11:38



Няма да споря с теб, само ще кажа, че аз /за разлика от вас/ печеля от посредничество в пъти повече от всеки счетоводител.
--------------
Тоталното оплюване и обидните квалификации си ги печелите вие с начина ви на работа, така добре илюстриран от теб.
------------------
Тоест, обидните квалификации са разрешени, когато по твоето височайшо мнение са справедливи, така ли учителю ?



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.03.09 12:42



Е, е, айде да не се изхвърляш така. Освен това спечелените пари изобщо не са критерий за качеството на работата.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.03.09 12:43



В отговор на:

Няма да споря с теб, само ще кажа, че аз /за разлика от вас/ печеля от посредничество в пъти повече от всеки счетоводител.




Да съм те питал колко печелиш .

В отговор на:

Тоест, обидните квалификации са разрешени, когато по твоето височайшо мнение са справедливи, така ли учителю ?




На неразбрал ли се правиш или действително не схващаш какво е лична нападка и обида .




Тема Re: След като се видянови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано26.03.09 13:27



Да съм те питал колко печелиш .
--------------------
Да съм се похвалил на теб ?



Тема Re: След като се видянови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.03.09 13:34



За разлика от вас. Т.е. нас, в частност аз.

Пак ти казвам, хич не ми пука колко печелиш. По важно е как, не че ми пука и затова де.




Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано26.03.09 15:04



Ае, да ти направя услуга заключвам темата.

По въпроса за фактурата и дали е трябвало да я издаваш, разковничето е тук :
И дали е трябвало да те глобят Моето мнение е НЕ

За получения комисион по молба на дъщерята издадох разписка,

Както разбирам, си взел пари на разписка. Т.е няма сключен договор. Т.е ми е ясно и съда какво ще каже






Тема Re: Моля за компетентни мнениянови [re: Caнитap]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.03.09 15:07



На мен ми е любопитно какво е КАЗАЛ съдът, ама още нямам инфо.

Your future dream is a shopping scheme.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.