Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Мастит брокер признава за картелно споразумениенови  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано24.03.09 17:35



Поради значимостта на тази новина, я изнасям в отделна тема :

В отговор на:

От нечестните играчи на имотния пазар се оплакаха от Асоциацията на русенските агенции за недвижимости. Според председателя й Марин Гюрчев регламентираната комисиона, с която трябва да работят всички агенции, е по 3 процента от стойността на сделката от купувача и продавача.




Koй е регламентирал тази комисионна, и на какво основание в една пазарна икономика председател на някакъв браншови съюз определя регламентирана цена за услуга. Това много сериозно намирисва на "Картелно споразумение" За което всички брокери се кълняха, че не съществува

г-м Гюрчев надявам се да седите зад думите си, защото смятам да сезирам






Искрено се надявам Вие, или някой ваш служител, колега да четете този форум




Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.03.09 19:48



Много интересен въпрос. Но нали не очакваш някой от брокерите тук да ти отговори?





Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: abettor]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано24.03.09 19:49



Ти какво, не се познаваме ли






Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.03.09 19:58



Аз имам чувството, че тук брокерите говорят на някакъв марсиански език. Нищо не им разбирам.
Питаш ги какво предлагат освен една среща между купувач и продавач (най-често данните са им от сайтовете), те ти говорят за качество.
Питаш ги какъв договор предлагат, те ти викат ми напиши ни го.
Питаш ги каква отговорност носят, те ти викат ма ние си искаме 3-те процента, не сме страна.
Питаш ги що 3%, а не друг процент, те ти викат що ни гледаш в паничката.
Няма да я бъде дискусията тук си мисля!





Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: Caнитap]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано24.03.09 20:33



Подозренията на много хора, в един момент се подкрепиха с факти.
Честно казано много се съмнявам някои от контролните органи, чието задължение е да налагат правилата на пазарната икономика и да не допускат картелни споразумения , да се отзове на апела ти за проверка.

По-скоро ще станем свидетели на случая с картелните споразумение между фирмите за производство на растителни масла от миналата и по-миналата година.
Една година след картелния им погром над пазара, комисията се "самосезира' , една година мисли, и след още една ги наказа чисто символично, колкото да отчете някаква дейност...

Бития - бит , далия комисионна - дал !

Но, все пак инициативата ти е похвална и ако настоящият ти пост може да се счита за открита подписка - то и подкрепям.

Не може да искаме да ни приемат за европейци с кални ориенталски номера.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 09:38



Когато някой иска да му намеря имот, искам от него параметрите на това, което търси, уточняваме макс. цена, квадратура, район, етаж, разпределение, вид на строителство, година на строителство. Казвам своите условия, обсъждаме ги /или не/, подписваме си посреднически договор, в който подробностите по търсенето се уточняват и започвам да работя. Това включва - да изровя всичко, което се предлага на пазара и се доближава до търсенето, да прослушам , да уточня с колегите /собствениците/ повече подробности по имота, да предоставя събраната информация на клиента си, той да си избере от всичко, което му предлагам кои имоти иска да види, уточнявам време за огледите и тръгваме. Ако си хареса имот, уточнявам с колегите /собствениците/ какво следва - стопиращо капаро /ако се налага/, уточняване на ден и час за предварителен договор, следват проверки по собствеността и след като предворително съм се постарал да уточня подробности по предв. договор /главно цена и срокове/, се събираме за последни договорки и подписване на предв. договор. Преди моят клиент да подпише договора и да е дал капаро му предоставям проверката , която съм направил по статута на собствениците и имота.
- когато някой иска да му продам имот, вероятно няма нужда да се впускам в подобни подробни обяснения, тук нещата са по - простички, трябва да знам бърза ли, каква цена /крайна/ иска да получи, обсъждаме /или не/ личните ми условия и започвам да работя, което трябва ли да обясня подробно какво включва ?
----------------------------
Това ли е марсианският език, от който нищо не разбираш ?
-------------------



Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано25.03.09 09:44



Стига копо-пейст на тоя шансон

.

Кажи какви са ти гаранциите които поемаш при проверка на имота, и съответните отговорности които би поел, ако сбъркаш. Защото всички сме хора де и бъркаме




Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 09:47



С удоволствие ще ти кажа всичко, стига въпросът ти да бъда конкретен - какви отговорности искаш да поема , за истинността на кои документи ?



Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразуменинови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.03.09 09:50



Например в случай, че трето лице има права върху имота и купувачът бъде отстранен от имота на основание съдебно решение. Ти си проверил предварително, разбира се, кой е собственик, купувачът на добра воля е повярвал, купил е, после го отстраняват... Какво се случва при това положение? Ти носиш ли отговорност, че не си допроучил нещата?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Мастит брокер признава за картелно споразумениенови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (минаващ)
Публикувано25.03.09 09:50



Отговорът ми не бе адресиран до теб, /шансона/, ама като си се заел да ми отговаряш, отговори - това ли е марсианския неразбираем език ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.