Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано21.03.09 18:32



Няма как да ти отговоря адекватно, без да навляза в този напълно безсмислен спор, чиято цел определено е изливане на злоба и избиване комплекси и от двете страни, а не искам да се набърквам и аз в тези лайна (с извинение).

Факта е, че заяжданията с брокерите и тяхната кръгова отбрана е квинтесенцията на този клуб, така да се каже - лютата чушка в боба - нека не я разваляме с аргументи, щото и едната, и другата страна няма как да спорят на една и съща плоскост.

И само за финал, защото наистина не желая да участвам в подобни битки - аз съм безкрайно недоволен от безбройните гледачки и врачки, дето
вземат парите на хората, а не предлагат никаква качествена услуга. Обаче не ходя да плюя по тях, да ги питам какво ми дават, като си давам аз парите, нито колко много пари искат - просто не им обръщам внимание и не ползвам техните услуги.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: seymour_stz]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.03.09 18:57



Много добро мнение, браво!



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re:на това, конструктивно ли му викате тук?нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано21.03.09 20:42



Здравейте!

Е, писах в началото уж с някакво чувство за хумор, но нали всички сме се взели на сериозно бе обърнато на ирония

.

По темата: мислех да пусна договора ми, с уговорката, че договора ми не е един за всички случаи - договорите ми са различни, в зависимост от това дали възложителя е продавач, купувач, наемател, наемодател............ Не всеки клиент държи да подписва договор.
Заради представата ви за конструктивност моя договор няма да го пусна тук, на лични бележки може! Моето разбиране за конструктивност - пуснат е един договор, прочети го и кажи: "Сори пич, този договор не е сериозен! Ако го направиш еди как си, може би е по-добре" или нещо подобно!



Просто антиброкерскита позиция в клуба е "печеливша", тя се превърна във ваша кауза, което разбира се си е ваше право, а много би ми се искало просто да е вашия начин за забавление, пробвах ви - не поддавате на усмивка! В реалността такива ли сте?! Не се ли усмихвате?

Нека да ви е хубава вечерта!




Редактирано от svestna на 21.03.09 21:15.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 21:31



Това е типов договор, който аз съм подписвал безброй пъти и който естествено е доработван. Ако прочетете темата, тя започва с "За да бъде конструктивно.....", нещо конструктивно от вас досега ? Само се чудите за какво да се хванете, за да се надпреварвате да се доказвате. Смешно ми е. Даже не ми е жал. А съм жалостив.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 21:45



От теб отвсякъде лъха на добронамереност, конструктивизъм, позивитизъм, блестят знания по правопис, по изготвяне на договори, наред с всички знания, свързани с недвижимите имоти, защо си губиш времето с нас, простите, необразовани и нагли брокерчета, ти си роден за велики дела ?!



Тема Re:на това, конструктивно ли му викате тук?нови [re: svestna]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.03.09 22:03



Цялата работа с договора, пуснат тук е, че защитава едната страна. Това беше критиката общо взето.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 22:55



Айде сега без излишни разгорещени емоции, без ирония и заяждане, да го направим конструктивно.
Казваш, че това е типов договор, който с известни поправки, си сключвал с твои клиенти.Но когато има две страни, то трябва интересите им да се срещнат някъде по средата, нали затова се сключва двустраннен договор.
Този тук защитава, като че ли, изцяло интересите на едната страна, не е преведен като хората на английски, което го прави комичен в по-голямата му част.
Аз не съм писала договори, но в компанията където работя, се ползват посреднически / и не само /договори, изготвени от наши юристи и имам впечатления относно терминология и основни понятия.Преводите се правят от заклети преводачи.Би било наистина несериозно от наша страна, ако на клиентите си покажем падабен договор-поръчка, какъвто чета тук.
ВЪЗЛОЖИТЕЛ И ИЗПЪЛНИТЕЛ, когато иде реч за договор - поръчка
ВЪЗЛОЖИТЕЛ И ПОСРЕДНИК, когато иде реч за договор за посредничество
В РАЗДЕЛИТЕ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ - винаги присъстват и правата и задълженията на двете страни по договора.
Има и раздели за предмет на договора,срокове на договора, допълнителни споразумения, други условия, отговорности и санкции, заключителни разпоредби.
Независимо, че ти управляваш по-малка агенция, а не голяма инвиститорска компания, смятам, че реномето ти трябва да е на ниво.А с подобен договор като този не може да е.Няма как да е . Изказвам лично мнение, да не помислиш, че давам определения.

Я си представи сега, че оферираш парцел за застрояване, аз ти се обадя и стане ясно, че имаме интерес.Няма никакъв шанс да подпишем с твоята агенция подобен договор.

Изчела съм сумати и договори на АНИ за посредничество.Едни имат нормални договори, други смешни, трети още по-абсурдни...ако въобще бих могла така да се изразя.Виждала съм и брокери как пишат предварителни договори.По-скоро не ги пишат, ами ги преправят.Не всички АНИ ползват юристи.Направо ти се заклевам в това.
Последния ми случай беше с приятел, неговорящ български, който искаше да го придружа на предварителен договор. Каза ми, че адвоката на агенцията, която му продавала имота бил подготвил всичко.Продаваше апартамент човека.

Събираме се всички в офиса на АНИ и купувач и продавач, няма и помен, нито от юрист, нито от адвокат.В договорът, който прочитаме иде реч не за "ПРОДАВАЧА " , а за "ПРОДАВАЧИТЕ". Отвсякъде си личеше, че това е друг договор, само дето бяха дилейтнали всички лични контакти и описанието на имота. Беше само на български. Обяснение от брокера" Че за какво му е на английски, ти нали си тука, ще му преведеш"??!!!
Извинявай, но наглостта, с която се държаха в тази агенция, направо ме вбеси.
Не стига , където нищо не бяха подготвили, ползваха чужд договор, ами на всичкото отгоре и се пазаряха , ако купувача не вземе кредит, моя приятел да върне обратно всичиките платени от купувача суми, а брокера да задържи част от комисиона за " все пак някаква свършена работа "
Така, че когато иронизирам или съм по напориста, то идва от личния ми опит и впечатления.

А тук наистина съм в очакване вие да ги промените в положителна посока.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 21.03.09 22:59.



Тема Re:на това, конструктивно ли му викате тук?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано22.03.09 10:39



Нали си юрист, давай, предлагай, поправяй, останалото са само празни приказки.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано22.03.09 10:51



Могла си да пишеш и нормално, това е новост за мен. Уточнявам - т.нар. "Договор за поръчка" наистина го имам някъде от интернет пространството, нито съм го чел, нито ме интересува. Другия договор е един от многото, които имам в компютъра си и който ползвам за основа. Друг е въпросът, че всеки сключен от мен посреднически договор се обсъжда, поправя, дописва и съм сигурен, че това ти и останалите го знаете много добре. В 90 % от сделките ми не е присъствал юрист и това е при повечето АНИ, това не пречи обаче да правим сделки и да защитаваме клиентите си, то личи от крайния резултат. Когато ми предстои да подписвам договор , не е ли нормално да съм се постарал да ми бъдат защитени правата, при това без да ощетявам другата страна ? Писах и по - горе - вместо да се опитвате да ни дъвчете, да иронизирате, да се правите на велики, дайте предложения по посредническия договор, това според мен значи конструктивизъм, другото е опити да се надцакваме, да се надприказваме, а това го можем не по - лошо от вас. Не се вглеждайте толкова в правописни или стилистични грешки по договорите, защото в крайния си вариант договорът е абсолютно изчистен.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано22.03.09 11:34



Колега, много си прав. А има и нещо друго. Би трябвало ние да получим съвети, как да подобрим нашата работа и евентуално нашите договори, защото в крайна сметка системата работи и то не лошо. ОК, какви гаранции искате. Въобще предложете, нови неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.