Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 16:41



За да видиш колко сме умни?Не ми се вярва.Просто си се зачел накъде отиват нещата и сега се се чудиш как да го усучеш...
------------------------
Точно така - за да ви гледам сеира.
---------------
А ти ще си платиш ли ?
----------------
А ти всъщност знаеш ли какво искаш ? Ето ти поредното доказателство, че твоята идея не е да помогнеш в клуб Взаимопомощ, а да търсиш начин да се доказваш. За да спазя добрия тон, няма да кажа как аз наричам това. Лошо ли е да помогнеш на клиентите, да ги опазиш от подписване на наиздържани договори и на нас да не се излагаме ? И само за сведение - ти не знам на колко сделки с имоти си присъствал през живота си , сделките, в които аз съм бил брокер на едната, или на двете страни са безброй и нямам нито една рекламация, що така ? Вероятно защото нищо не разбирам от това, или защото не знам какво трябва да съдържа един договор, или нотариален акт, или защото си нямам архитект, надзорна фирма, юристи, с които работя ? Твоето и на още няколко човека присъствие тук, не помага на никого, вие нямате за цел взаимопомощ, друга е целта - да се избивате комплексите.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 16:55



Аха!Ти , който се пениш в няколко постинга по нагоре, си пуснал "закачка" за да ни гледаш сеира!Изключително благородно от твоя страна.На това в никакъв случий не му викат заяждане, нали така?
Виждам, че си емоционално разтроен, но въпреки това защо не ми отговориш дали вторият посреднически договор, дето преди малко го публикува е на твоята агенция?

П.П. Можеш да му добавиш "Договор за посредничество при закупуване на имот" Толкоз безплатно!



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 17:08



само за сведение - ти не знам на колко сделки с имоти си присъствал през живота си , сделките, в които аз съм бил брокер на едната, или на двете страни са безброй и нямам нито една рекламация, що така ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Бреййй! Брееей! А посмали малко! Нито съм видяла големия ти брой сделки, нито липсата ти на рекламации...Стига си се бил в гърдите, ами си публикувай тук прословутите договори, та да продължаваме да се забавляваме!


П.П. И вземи сложи някакви " права" за страните в разделите на посредническия си договор № 2. Стига само "задължения"Каза ти го човекът по-нагоре!
Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 21.03.09 17:22.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: arrvv]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано21.03.09 17:16



Я покажи един договор, какъвто и да е на 10 юриста на едно място и ела да видиш какво става...

Ей тук си много, ама много права...





Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 17:19



Този ужас може да е негов Договор - даже не го е пуснал през коригиращата програма





Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: seymour_stz]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 17:35



А защо да не чуем и твоето мнение? Доколкото си спомням май и ти беше юрист/адвокат, или бъркам.Питам те съвсем сериозно.Какво ти е мнението за въпросния " Договор - Поръчка" ?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано21.03.09 18:07



Не смятам, че мнението ми за този договор е нужно, нито пък че ще е от някакво значение за когото и да е. Всеки различен юрист по този договор ще има различно мнение от всички останали, така че в никакъв случай не можем да дадем адекватно и меродавно мнение за него.
Отделен е въпроса, че всеки договор си е сам за себе си. Договорът като такъв обвързва страните с клаузите си, и е закон за тях. Добър или лош няма как да бъде - това са морални величини. Един договор, добър за едната страна, е лош за другата (вероятно), но това не го прави по-малко договор.
Така че просто считам тази тема за напълно безсмислена :-)



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: seymour_stz]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 18:22



ПОСРЕДНИЧЕСКИ ДОГОВОР

Днес, 22. 01. 2008 г. в гр.София се сключи настоящият договор между:
„………………, със седалище и адрес на управление гр. София, ул. „…………………………. № 9, с управител………………………………………,наричан по-долу за краткост ПОСРЕДНИК от една страна и
…………………….., ЕГН…………….,л.к.,издадена на год., от МВР гр. София - в качеството и на КУПУВАЧ се сключи следният договор :
Страните се споразумяха за следното:

1. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА

• ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, а ПОСРЕДНИКА приема в условията на възмездно изпълнение да проучи условията и подготви сключването на предварителен договор за покупка на апартамент в…………………………………………………………на цена от…............

2. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОСРЕДНИКА
• ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да участва при воденето на преговорите за сключване на предварителен договор между ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и собственика на имота и да отстоява интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
• ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да представлява ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ пред ПРОДАВАЧА и да отстоява интересите му.
• Задълженията на ПОСРЕДНИКА приключват в момента на издаване на нотариален акт за апартамента, предмет на този договор.
2.1. ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да пази търговските тайни на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

3. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

3.1. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да заплати комисионна в размер на 2.5 % /два и половина процента\ от цената на имота,при подписване на предварителния договор.

4. СПОРНИ ВЪПРОСИ, АРБИТРАЖ И НЕУСТОЙКИ
3.2. При неизпълнение на клаузите на настоящия договор, страните по него носят отговорност за причинените вреди съгласно Гражданското законодателство на Република България.
3.3. Всички спорове, възникнали между страните по настоящия договор, относно неговото изпълнение, се решават в дух на взаимно уважение и разбирателство, с подписване на двустранни писмени споразумения, а когато това се окаже невъзможно, съгласно гражданското законодателство на РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.
3.4. При осъществяване на скрита /прикрита/ сделка от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ /негов роднина , негова фирма, фирма в която има участие или работи/ с контрагент, осигурен от ПОСРЕДНИКА, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ дължи комисионната в двоен размер!






ВЪЗЛОЖИТЕЛ: ПОСРЕДНИК:
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Този тук, дори стилистично не е издържан, пък незнам дали е добър или лош.
Да ти кажа съвсем откровено, аз си помислих, че в тази тема , участвуващите брокери можеха да покажат силната си страна и да отвърнат достойно на несправедливите обвинения отправяни към тях не с обяснения и тупане в гърдите, а с факгология и явни доказателства.Щеше да е полезно за всички.
Ама не се получи. Жалко!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано21.03.09 18:23



За брокера договорът си е идеален.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 18:27



Но виж английският му клиент, ще се смее поне три дни...

То пък съда взима под внимание само българският текст,така че ...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.