Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 15:29



Тема Re: Застраховка на риска ?! [re: abettor]
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано 20.03.09 15:21



IV. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОСРЕДНИКА
Чл. 1. ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да организира преговори за съгласуване и подписване на Предварителен договор за покупко-продажба от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
Чл. 2. Чл. ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да организира правно-нотариална дейност по оформяне на сделката.
Чл. 3. ПОСРЕДНИКЪТ няма право да подписва договори от името на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
Чл. 4. ПОСРЕДНИКЪТ няма право да изисква различно възнаграждение от договореното.
Чл. 5. ПОСРЕДНИКЪТ е длъжен да пази в тайна информацията, свързана с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, като не я предоставя на трети лица.

---------------

За да ти дам възможност да блеснеш, ето ти част от договор за поръчка, изготвен от твои колеги.

--------------------------------------------------------------------------------
--Пуснах ви един договор, който даже не си спомням каде намерих ----------------------------------------------------------------------------------------------------



А сега кажи как разбра, че изготвен от колеги адвокати, като не си спомняш откъде даже си го намерил?

Преди да продължиш да пишеш се поразварти да видиш кой става забавен в клуба и си дай сметка кой започва да блести все по-ярко...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 16:01



Ако ти си поне толкова умен колкото нас, се зачети хубаво в темата и вземи си направи един нормален посреднически договор, за да не ставаш за смях пред клиентите си!
----------
1. Помогни ми, не мога да разбера - опитът ти да демонстрираш самочувствие не е ли по - скоро опит да прикриеш липсата на такова ?
2. Къде прочете мой посреднически договор, че твърдиш, че не е нормален ?
3. Кой ти каза, че клиентите ми си умират от смях, четейки моите договори ?
4. Кой ти каза, че ти можеш да определиш кой договор е нормален е кой не е ?
5. Втори път питам - ако ти предложа мой посреднически договор, ще го направиш ли правно и всякак издържан ?



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 16:06



Колега незнаеш ли, че ние за всичко сме виновни, за балона, за кредитирането, за договорите.. Ами аз какво да направя, че техния колега юриста, не си е свършил работата, да го изпратя на опреснителни курсове ли...
Я покажи един договор, какъвто и да е на 10 юриста на едно място и ела да видиш какво става...всеки ще има забележки, всеки ще обвинява другия и т.н. И какво значи договор да няма юридическа стойност... това е договор той може да бъде за всичко, не е ли по-важно той да се спазва... Ама не...превод, клаузи и всичко се гледа под лупа и се отрича...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: indepcon/s]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 16:14



Уникални са нашите брокери тук. Аз питам нещо елементарно - какви договори предлагат на своите клиенти.
1. Почти всички се покриха, ни вопъл, ни стон.
2. Една брокерка ме "излови", че искам да им открадна колосалния труд.


3. Само неудачник пусна едно договорче и след като му беше посочено, че това договорче и за тоалетна хартия не става би отбой, че това всъщност го бил копнал от някъде.

Щеше да е смешно, но е трагично. За сметка на това днес поне 20 пъти прочетох колко са компетентни и какви качествени услуги предлагат.
Уважаеми дами и господа брокери. Най-нормалното нещо когато един клиент идва при вас е да го настаните, да изслушате исканията му, да си кажете и вашите условия и да му дадете договор, който да регламентира взаимоотношенията. След това да дадете възможност на човека да се консултира с адвокат, а не да го притискате сега и веднага да подписва договора. Въпросните договори трябва да са ясни, публични, нормално е дори да ги има в сайтовете на агенциите.
Само дето простичкият ми въпрос какви договори предлагате се превърна в поредната проява на пълната ви некадърност и прикритост.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 16:22



2. Къде прочете мой посреднически договор, че твърдиш, че не е нормален ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Тема За бъде конструктивно....
Автор abettor (адвокат)
Публикувано 20.03.09 15:18



....предлагам пишещите тук АНИ-та да публикуват какви договори за поръчка предлага тяхната агенция?!
Който иска и не го е срам може и целия договор.
Който не иска, може да публикува извадки само от следните раздели:
1. Задължения на АНИ-то;
2. Неустойки;
3. Прекратяване на договора.

Мерси!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това отгоре е темата пусната от abettor

Вторият постинг е твой, от което си вадя заключение, че ИМЕНО този Догово-Поръчка предлага твоята агенция . Ако не е така, защо ще го пускаш ТОЧНО В ТАЗИ ТЕМА?

За да видиш колко сме умни?Не ми се вярва.Просто си се зачел накъде отиват нещата и сега се се чудиш как да го усучеш...


3. Кой ти каза, че клиентите ми си умират от смях, четейки моите договори ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Този, който си пуснал тук си е за смях откъдето и да го погледнеш.Ако не беше на твоята агенция, нямаше да го публикуваш тук. Нали? Пак прочети темата по-нагоре!

4. Кой ти каза, че ти можеш да определиш кой договор е нормален е кой не е ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз не определям, а изказвам мнение!


5. Втори път питам - ако ти предложа мой посреднически договор, ще го направиш ли правно и всякак издържан ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------

А ти ще си платиш ли ?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 16:25



Сори, но договор няма да пусна... по една проста причина, че вие просто се гаврите с нас... Просто хиляда пъти ви се обясни, че договорите не ги пишем ние, но ние си отнесохме "некадърността" на адвокатите...
Та господин адвокат, много е лесно да се присмиваш и иронизираш нещо с което работим, но нямаме никаква вина за начина на написване, вината е на твой колега...
Ако целта ти е да се забавляваш Сори, но не е тука клуба, още повече не и за чужда сметка...
Спирам, защото взех да се нервирам, а от това не печели никой...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 16:29



Извинявай, ама си е ваша отговорността да си подбирате адвокатите. Както във всяка професия има добри и посредствени специалисти. Наемете си такива, които да ви напишат поне един нормален договор. Договорът на неудачник си е направо за гавра - косите ми се изправят, като си помисля че някое АНИ може да твърди, че това е качествен договор.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 16:31



След това да дадете възможност на човека да се консултира с адвокат, а не да го притискате сега и веднага да подписва
-------------------
Ето какъв ти бил проблема, че клиентите ни подписват договорите ,без да се консултират с великите адвокати, най -често бракоразводни! От мен да знаеш /щото ако не знаеш АЗ работя с купувачите и продавачите, не ТИ/ - всеки клиент, решил да се консултира с адвокат има правото да го направи, друг е въпросът защо не го правят. Или ние им извиваме ръцете да подписват, или ги принуждаваме с бой ? Не се излагай.
--------------------

Само дето простичкият ми въпрос какви договори предлагате се превърна в поредната проява на пълната ви некадърност и прикритост.
-----------------------
Пак някакво с нищо недоказано превъзходство умреш да прегледаш посреднически договор, за да си покажеш величието ли ? Нищо, за да видиш колко съм добър и услужлив, ще ти покажа договор с ясното съзнание какво ще последва.

ПОСРЕДНИЧЕСКИ ДОГОВОР

Днес, 22. 01. 2008 г. в гр.София се сключи настоящият договор между:
„………………, със седалище и адрес на управление гр. София, ул. „…………………………. № 9, с управител………………………………………,наричан по-долу за краткост ПОСРЕДНИК от една страна и
…………………….., ЕГН…………….,л.к.,издадена на год., от МВР гр. София - в качеството и на КУПУВАЧ се сключи следният договор :
Страните се споразумяха за следното:

1. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА

• ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, а ПОСРЕДНИКА приема в условията на възмездно изпълнение да проучи условията и подготви сключването на предварителен договор за покупка на апартамент в…………………………………………………………на цена от…............

2. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ПОСРЕДНИКА
• ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да участва при воденето на преговорите за сключване на предварителен договор между ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и собственика на имота и да отстоява интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.
• ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да представлява ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ пред ПРОДАВАЧА и да отстоява интересите му.
• Задълженията на ПОСРЕДНИКА приключват в момента на издаване на нотариален акт за апартамента, предмет на този договор.
2.1. ПОСРЕДНИКЪТ се задължава да пази търговските тайни на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

3. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

3.1. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да заплати комисионна в размер на 2.5 % /два и половина процента\ от цената на имота,при подписване на предварителния договор.

4. СПОРНИ ВЪПРОСИ, АРБИТРАЖ И НЕУСТОЙКИ
3.2. При неизпълнение на клаузите на настоящия договор, страните по него носят отговорност за причинените вреди съгласно Гражданското законодателство на Република България.
3.3. Всички спорове, възникнали между страните по настоящия договор, относно неговото изпълнение, се решават в дух на взаимно уважение и разбирателство, с подписване на двустранни писмени споразумения, а когато това се окаже невъзможно, съгласно гражданското законодателство на РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.
3.4. При осъществяване на скрита /прикрита/ сделка от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ /негов роднина , негова фирма, фирма в която има участие или работи/ с контрагент, осигурен от ПОСРЕДНИКА, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ дължи комисионната в двоен размер!






ВЪЗЛОЖИТЕЛ: ПОСРЕДНИК:



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано21.03.09 16:37



Това е посреднически договор, която твоята агенция предлага на купувача или е пак копнат отнякъде ?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 21.03.09 16:46.



Тема Re: За бъде конструктивно....нови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 16:40



Този договор е толкова зле, че имам усещането, че си го писал ти. Изглежда като стара дреха с кръпки - копнато от тук, от там.
Поне да беше пооправил номерацията на членовете.



Няма да го коментирам. Ще призова колегите ти брокери да се изкажат по него. Що се отнася до консултиране с адвокат то си е направо задължително при покупка на такава скъпа вещ, каквато е недвижим имот. Друг е въпросът, че ако мой клиент ми донесе подобно правно недоразумение (като това, което показваш) незабавно ще го насоча към друго АНИ. Поне АНИ-та има много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.