Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема пак за морала...нови  
Автор green_crocodile ()
Публикувано19.03.09 08:42



Да видим вашето мнение по следния въпрос:

Една брокерка ни води да видим един апартамент. На следващия ден ни казва, че вече е купен от друг човек. Защо изобщо ни губи времето да гледаме нещо, след като вече имотът е харесан от друг. Едва ли човекът е ходил на оглед след нас (ние бяхме вечерта). И защо поне не ни каза преди да ни заведе, че има интерес за закупуване от друг човек и ние да преценим дали изобщо да ходим.



Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано19.03.09 09:28



На този въпрос любимите ни брокерки да отговорят.

Аз бих казал, че в нормалните "бели" страни за такова нещо можеш да осъдиш агенцията.
В България АНИ-тата не само не отговарят за своите брокери, но дори често не знаят кой къде ходи, кога ходи и защо ходи.



Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано19.03.09 09:29



Сигурно защото човекът не е оставил стоп-капаро. Доколкото схващам и Вие не сте оставили стоп-капаро.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано19.03.09 09:36



Докато няма поне стоп-капаро, дори 100 лв, имота е свободен и огледи се провеждат. Ако някой има сериозен интерес, обаче брокера би трябвало да ви уведоми.



Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 09:49



Възможно е човекът да е ходил преди вас и да е взел решението си също преди вас. Защо непременно смятате брокерите за виновни ? Нима сериозно смятате, че някой иска да губи своето, или вашето време ? Възможно е и да не е знаела ,че друг човек го е гледал и има интерес, ако го е водила друга АНИ. Или мислите, че брокерката не иска вие да го купите, за да получи пари ?



Тема Re: пак за морала...нови [re: нeyдaчниk]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано19.03.09 09:58



"Или мислите, че брокерката не иска вие да го купите, за да получи пари ?"

Не мисля, че не иска пари, напротив. Но можеше да ни уведоми, че има сериозен интерес към апартамента от други хора и ние да преценим дали да ходим да го гледаме. И по втория ни разговор стана ясно, че тя е продала имота. Така че това с незнанието не е оправдание.



Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 10:06



Добре, нека е така, тя е знаела, тя го е продала, от опит знам как клиентите смятат, че ги притискаме с подобни думи -"Има сериозен интерес, взимайте решение бързичко". Не искам непременно да оправдавам колежката, но и няма как непременно да я изкарваме виновна, аз самият съм попадал в такива ситуации неведнъж, опитът ме е научил, че трябва да казвам на клиентите си всичко, пък те да си мислят каквото си искат - примерно, че се опитвам да ги притискам. Всъщност в нашата работа е добре брокерът да има мъ-ъъъничка доза агресивност, ама такава, която да на се усеща , да не притиска клиентите, защото голяма част от хората купуват за първи път и понякога имат нужда от едно рамо, за да вземат решение.



Тема Re: пак за морала...нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.03.09 11:13



Демек, преди да направя сделка с клиент, трябва да се обадя на всички, които съм водила на оглед преди него и след него - иначе, ще се съдим

.... стига де, чак до там ли се стигна?......

И много добре знам, къде са брокерите на оглед, с кой клиент, с кои колеги, часа на огледа и телефоните на всеки от участващите в огледа!

Хубав ден!



Тема Re: пак за морала...нови [re: green_crocodile]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 11:23



Така.. ти си ходил на оглед на СВОБОДЕН АПАРТАМЕНТ, без да има оставени пари за проявен интерес... Преди теб сигурно е имало и други клиенти. тези преди теб са се обадили и са оставили пари и апартамента автоматично става "запазен" ако е стоп капаро или продаден ако има предварителен договор.. Аз незнам защо се сърдиш...Точно затова говорихме че ти имаш правото да избираш на момента... дали да изчакаш още малко и да гледаш други неща с риск да изпуснеш това или на момента да заявиш интерес...
Едно нещо явно не може да се разбере апартаментите не са поточна продукция, всеки е уникален за себе си, така че ако изпуснете този не се знае дали ще намерите подобен... затова решението трябва да е по-бързичко... искаш ли го или не...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: пак за морала...нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано19.03.09 11:25



"И много добре знам, къде са брокерите на оглед, с кой клиент, с кои колеги, часа на огледа и телефоните на всеки от участващите в огледа!
"


Тетрадка ли си водите?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.