Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: пак за морала...нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано19.03.09 12:45



Уморих се да повтарям - нашите правила са ЯСНИ. Даже и минимална тарифа имаме, която трябва да знаете. Даже и вътрешноведомствен съд имаме.


Вие си нямате нищо, освен да си губите времето по форуми между два огледа и някое "стоп-капаро".



Тема Re: пак за морала...нови [re: abettor]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано19.03.09 12:52



Не виждам смисъла на този спор дали и как е регламентирана дейността на АНИ - ДА, регламентация няма - поне не и законова. Но за това НЯМАТ ВИНА АГЕНЦИИТЕ, а законодателя, който измисля от сериозни по-сериозни правила за работа примерно на агенциите за подбор на персонала.
Сами си направете изводите коя от двете дейности има по-значими интереси, та едната е бюрократизирана и регулирана до дупка, а другата, която борави с много пари и интересите, които могат да бъдат нарушени, са в пъти по-сериозни, е оставена без никакви правно регламентирани правила.
Иначе, ако трябва да съм точен, мисля миналата година имаше някаква конференция именно за налагане на такива законни правила за работа на агенциите, има и множество такива предложения за законодателни инициативи - но другарите от парламента мълчат...
Очевидно е, че такава регламентация трябва, очевидно е и че въпреки предложенията, такава все още няма. Очевидно е и къде е вината за това абсурдно положение...

ПП - Преди време бях пуснал тук една тема за това трябва ли, или не агенциите да бъдат сертифицирани по ИСО или каквото и да е именно поради това, че като няма законни правила, поне да има нещо, дето малко или много да вкарва в урегулирани пътеки дейността им, но странно защо темата беше изтрита от Модератор, а аз бях наказан...

Редактирано от seymour_stz на 19.03.09 12:56.



Тема Re: пак за морала...нови [re: seymour_stz]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 13:01



Модератора е човек... И той бърка. Най несправеливия бан налаган някога от мода е на теб.
За което се извинявам. Е и ти си имаше трески за дялане.

Ма почваш да ме кефиш






Тема Re: пак за морала...нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 13:02



А как да не го губим... като има такива дразнители като теб... и на умрел кон опашката не може да преживее твоите нападки иписания...



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: за правилата ......нови [re: abettor]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.03.09 13:06



Умората ти е от възрастта



А като сте чели все едни и същи книжки вие и имате правила, защо твой колега миналата седмица ще ми звъни и ще ми иска удостоверение за семейно положение на юридическо лице - ООД, защо твой колега заличава ипотека на застроената площ на апартамента, а не и на идеалните части, защо твой колега ще ми казва: виж какво правим горница и си делкаме, при положение, че има договор за поръчка с клиента си, ооооооо .... и това по правилата. Вярно, че това са изключения, но ги има............. за съжаление, при нас "тези изключения" са по-масови и както и ти сега ще изригнеш срещу това, което аз съм написала, така и аз искам да си защитя бизнеса!

Пък като толкова си се загрижил за нашето време, ходатайствай ни за по едномесечен бан или както там му викате, за да не ти пречим в свободния изказ
.......



Тема Re: пак за морала...нови [re: Caнитap]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано19.03.09 13:06



Имам си трески за дялане, защото не мога да търпя двоен аршин, както и други несправедливости. Разногласията помежду ни са били САМО и ЕДИНСТВЕНО на тази основа - твоят двоен аршин и очевидното ти и нескривано пристрастие към определени форумци, или казано накратко за това, че си позволяваш личните ти отношения да надделеят над служебния ти тук дълг (дано не прозвучи много високопарно, но си е точно това), което за мен е недопустимо и сам видя до какви поражения доведе клуба...
Извън това, нищо лично...



Тема Re: пак за морала...нови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 13:07



. (доп. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) "Търговец" е всяко физическо или юридическо лице, което продава или предлага за продажба стоки, предоставя услуги или сключва договор с потребител като част от своята търговска или професионална дейност в публичния или в частния сектор, както и всяко лице, което действа от негово име и за негова сметка."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Част от ЗЗП.



Тема Re: пак за морала...нови [re: seymour_stz]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано19.03.09 13:07



"Не виждам смисъла на този спор дали и как е регламентирана дейността на АНИ - ДА, регламентация няма - поне не и законова. "
Ти уби детското в мен. Тамън чаках да ми я покажат.





Тема Re: за правилата ......нови [re: svestna]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано19.03.09 13:11



Семейно положение на ЮЛ е черешка!


Но, както написах някъде, ние даже и дисциплинарен съд си имаме. Дипломата не прави човека, но към брокерите няма никакви изисквания.
НИКАКВИ!
Вие дори не отговаряте никъде защото нямате договори, бележки, далфетки, лепкащи листчета, всичко ви е объркано.......според конкретното АНИ



Тема Re: пак за морала...нови [re: seymour_stz]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 13:12



Всъщност тая тема я пусна да се заяждаш с мен. Затова и отнесе банана.

Както и да е







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.