Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Защо е по - добре да има посредник при сделка ?  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано18.03.09 17:46



Аз смятам, че да има посредник при сделка с недвижим имот е по - добрия вариант за купувачите и продавачите, вие как мислите ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано18.03.09 18:19



Ние смятаме, че първото ти мнение е неудачно.
Уникална, ти ли си ма, булка?





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано18.03.09 18:23



За мен също... и веднага казвам защо... по принцип услугата на АНИ е продавача или купувача да се явява само на плащанията... никакво друго загубено време, нерви и пари... Аз също преди години купувах и си платих комисионната на колегите... бях клиент

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано18.03.09 18:24



Уникалната не може да пише, със сигурност не е тя...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано18.03.09 18:32



. Без коментар.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано18.03.09 18:41



Това беше изключително двусмислено изказване.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано18.03.09 18:42



Ние смятаме, че е най-добре да има нотариус при сделката.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано18.03.09 18:47



И аз смятам така за нотариуса

, а за какво е двусмислено по първото или по второто... За Уникалната или за това че съм си платила комисионна...

Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано18.03.09 18:50



За УниКалната.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.03.09 18:52



Естествено, че е по-добрте да има посредник, в крайна сметка човек не може да знае всичко и да е специалист във всяка област, но този посредник не трябва да натрапва услугите си - не може да се иска комисиона за това, че някой се е обадил на обява.
Посредника трябва да извършва определени услуги, а не продажба на информация.



Тема Уникалната ...нови [re: abettor]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.03.09 19:07



... е расова мацка - не може да се изрази с под 100 думи





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор yниkaлeн (непознат )
Публикувано18.03.09 20:20



Понеже нямам опит , забравих и парола и всичко, та се наложи да си сменя името, освен това видях, че Уникална ви липсва, та затова от Неудачник вече съм Уникален. Аз не съм Уникална,а ти от чие име пишеш "ние" ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано18.03.09 20:49



Аз пък разбрах какво смяташ ти.

Ама не разбрах защо е по-добре да има посредник. Едно питаш, друго отговаряш...

П.С. Това е само спгуфи-то...






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 09:17



За мен също... и веднага казвам защо... по принцип услугата на АНИ е продавача или купувача да се явява само на плащанията... никакво друго загубено време, нерви и пари...

Извинявай ме много но това е голяма глупост. Я ми кажи как ще извадиш така, че клиентите ти да не губят време и пари
-Удостоверение по чл.87 от ДОПК
-Удостоверение за данъчна оценка
-Удостоверение за наследници (евентуално)
-Удостоверение за семейно положение

Единствената работа на посредника, комисионера но не и е да си вземе комисионката на предварителен договор.

Извинявай, ама тук пишещите сме имали поне по една сделка.
А аз за една година съм имал 2 с брокер и без брокер.
Не смятам, че се справиха по добре от мен






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 09:42



Единствената работа на посредника, комисионера но не и е да си вземе комисионката на предварителен договор.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Макар да трябват усилия да се разбере това изречение, ясно е, че смисълът му е - "аз знам повече от посредниците, които всъщност не вършат нищо". Няма да споря с никого за това кой колко знае и може, въпросът е дали има нужда от посредник. Всеки, който смята, че нашата работа се свежда до изваждането на няколко документа и запознанството на двама души , дълбоко греши. Не знам защо е този мерак непрекъснато да се опитват някои да доказват как няма нужда от АНИ -та, след като самият факт, че ни има толкова години абсолютно показва нуждата от нас. Това, че някой може и иска да си прави всичко сам, не означава, че всички го правят, нали ? Какво ще кажете за стотиците мои клиенти, ползвали мен и колегите ми през годините ? Или ще ги наречете тъпи, прости и т. н. ? "Санитар" казва, че имал поне една сделка, кога с брокер, кога не, добре, ама аз съм имал стотици и какво от това ? Да си направил няколко сделки не те прави брокер, има страшно много хора, които през последните години станаха брокери, ама всъщност не стават за тази работа и сега просто ще си отпаднат от пазара. Прекалено елементарно е твърдението , че ние имаме да извадим 2- 3 документа и готово - чакаме си паричките, това са твърдения на абсолютно незапознати и недобронамерени хора. Ако аз си купувам или продавам имот, ще си наема брокер, но проверен, препоръчан ми от някого, защото ако съм компютърен специалист например, няма как да знам всички подробности, които съпътстват всяка сделка. С други думи, аз смятам, че за сделка с недвижим имот си трябва брокер, не стругар, не жътвар, не счетоводител, брокер.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 09:47



е знам защо е този мерак непрекъснато да се опитват някои да доказват как няма нужда от АНИ -та, след като самият факт, че ни има толкова години абсолютно показва нуждата от нас.

Мутрите съществуваха около 8 г. Част от тях все още се подвизават като "добреоблечени бизнесмени"

И от тях ли има нужда. Имате и друга обща черта и мутрите и вие "работите" бею законова рамка и ясно изразени правила.

Схемата е ясна, има далавера, обира се каймака. След това се въвеждат правилата и бизнеса тръгва в нормални линии. Този процес започна и при вас. Каймака свърши






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 10:00



Виждал съм темите, в които сравняваш брокерите с мутрите, нищо ново. Нещата са съвсем обикновени - АНИ е фирма, която работи според законите, не ходи с бухалки, не извива ръцете никому, сключва си договори, плаща данъци. По какво се различава една АНИ от друга фирма в сферата на обслужването - полага труд, договаря си заплащане , по какво ? Нали всички знаем , че по - голямата част от цената на бензина е всъщност разходите за Лукойл , или другите посредници между нас и производителите на петрол ? Ама не ходиш до Кувейт за бензин, някой друг ти го доставя ? За работата на АНИ има правила и те се съдържат в законите, които касаят всяка друга фирма, посочи ми разликата ? Коя част от нашата работа е извън правилата и кои точно закони нарушаваме ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор green_crocodile ()
Публикувано19.03.09 10:11



Нямам нищо против брокерите, даже смятам, че са полезни при сделки с НИ. Обаче някои от тях (не слагам всички в кюпа) се самозабравиха, особено до миналата година, когато балонът на цените на НИ все още се надуваше. Някои агенции и брокери смятат, че за всяко тяхно движение трябва да им се плаща. Не мисля, че за оглед трябва да има такса (това беше разисквано в друга тема), трудът по сключването на една сделка се покрива от комисионната, която не е никак малка.
Лошото име на брокерите се създава от хора, които нямат достатъчно познания в областта и насочват погрешно клиентите. Със сигурност има и такива, които са съвестни и ерудирани, но много от брокерите не са достатъчно квалифицирани и не знаят как да подходят правилно и към продавача, и към купувача.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: green_crocodile]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 10:16



Абсолютно съм съгласен, в последните години всеки втори стана брокер, а това не е толкова елементарна работа, както се опитват тук някои да я изкарат. Да работиш с хора не е лесно, изисква умения, каквито не всички имат. Сега кризата ще повлияе добре и в нашата работа, ще отпаднат много случайно попаднали , ще останат само можещите.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:09



Да ти обясня ли...
Добре...
Ти си собственик и ми издаваш пълномощно /нотариално заверено/ че мога от твое име да вадя дан. оценка и всички други документи които са описани точно в пълномощното...
Това достатъчно ли ти като отговор...
С такива пълномощни съм направила доста сделки по селските общини....
В София също имаме такава практика но повечето собствиници сами ходят да си вадят нещата... макар че и тук съм имала такъв случай
Така че това което пиша съвсем не са глупости...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:15



Абсолютно съм съгласен, в последните години всеки втори стана брокер, а това не е толкова елементарна работа, както се опитват тук някои да я изкарат. Да работиш с хора не е лесно, изисква умения, каквито не всички имат. Сега кризата ще повлияе добре и в нашата работа, ще отпаднат много случайно попаднали , ще останат само можещите
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Напълно те подкрепям....



Никога не е късно да станеш за смях... [

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано19.03.09 12:19



Хайде сега ми обясни, колко такива случаи имаш в които идва продавача, при теб с цялото си доверие и и всички документи за имота.
-В цялата си практика се хващам на бас, че нямаш 5 такива. Колкото и да ти е мъчно това се прави с адвокат. Каквото и да си говорим хората имат повече доверие на тях, не на вас

И защо когато вадиш всички документи, и когато вадиш само едно листче от нотариата (компютърна разпечатка) за липса/наличие на тежести цената е една и съща






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:26



защо когато вадиш всички документи, и когато вадиш само едно листче от нотариата (компютърна разпечатка) за липса/наличие на тежести цената е една и съща
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Защото това е моят начин на работа... и защото ти си ми живата ходеща реклама.. защото освен че ти си доволен от мен ти ще ми доведеш идруги клиенти...
Много са такива случаи, ако искаш аз си пазя пълномощните можеш да ги видиш...
И за какво доверие ми говориш... собственика ме упълномощава да извадя документите за сделката а не да го представлявам пред нотариус...
Разбери бе човек, не всеки брокер работи само днес и само за една комисионна, аз градя име, мисля за бъдеще на фирмата и получавам пари...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 12:31



Ще ти обясня - в моите оферти, които рекламирам, няма нито един имот, който да се предлага от други АНИ, това надявам се ти отговаря на въпроса за доверието .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото и да ти е мъчно това се прави с адвокат. Каквото и да си говорим хората имат повече доверие на тях, не на вас
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Абсолютно невярно ! На всичкото отгоре твърдиш неща, които няма как да знаеш по - добре от мен ! Колкото до заплащането, ще ти обясня простичко - за да бъда нечий брокер, искам заплащане, което съм преценил, че ми се полага и което моя клиент е приел да ми плати, останалото са подробности. Имал съм случаи да продам/купя имот за едни ден, имал съм случаи, когато рекламирам имот година и когато се появи купувач , продавачите да откажат продажбата. Крайно време е да се разбере, че не може да има разбивка за всеки имот или сделка, всяка сделка е различна, понякога са необходими повече време и усилия, понякога по - малко.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано19.03.09 12:36



Въобще не си прав. Имаме специално помещение пълно с документи на клиенти. Всеки втори клиент си оставя пълният набор документи за имота. Ние трябва да знаем какво продаваме. Имот без да сме гледали не предлагаме. Селски имоти без да сме видели документите изобщо не ни интересуват, защото половината са с нередовни документи.
Цената е една, защото тя е за пълно обслужване. Твой избор е дали изцяло ще се възползваш от услугата. Ние те викаме само за подпис на договорите и за получаване или плащане на парите. Всичко останало е наше задължение.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано19.03.09 12:38



ако го искат колега... в повечето пъти искат сами да "свършат" нашата работа...

Никога не е късно да станеш за смях...

[

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано19.03.09 14:41



Според мен посредник в сделка с недвижим имот е необходим по доста причини, ще изтъкна само част от тях :
1. Той познава пазара много по -добре от клиентите си
2. Той професионално ще ги съветва относно цената към момента и тенденциите за бъдещето
3. Той ще им подсигури всички проверки и документи, съпътстващи сделката, ако са купувачи и ще ми намери сериозен клиент, ако са продавачи
4. Заради всичко описано по - горе, клиента ще си подпише комисионен договор и ще бъде доволен, че е спестил време, нерви, че това, което е поискал по сделката, е факт.
5. Заради всичко , описано по горе, посредникът ще си получи заслужените пари , които клиента с радост ще му плати - 2,5 или 3 %, а ако и двамата са решили да бъдат негови клиенти - 5 - 6 % от продажната цена



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано19.03.09 22:02



То същото може да се каже за почти всички видове сделки с голяма стойност.
Така по света са се появили стоковите и фондовите борси.Но в същото време има десетки хиляди производители и прекупвачи,които договарят пряко и дори не знят къде се намират местните стокови борси.А колко акции само се търгуват извън борсата....



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор нeyдaчниk (непознат )
Публикувано20.03.09 09:27



Така е, какво от това ? Ако имаш време , иди до Нотариата, вътре ще видиш опашка от брокери и много малка част клиенти, които чакат за компютърна справка, а всяка такава е сделка, ако не знаеш. Въпрос на избор - ще си наемеш някого, или ще се правиш на брокер.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано20.03.09 12:16



Няколко въпроса :
След като ползваме посредник за определена дейност и се надяваме той да я свърши по-добре и надежно от нас, какви са даваните гаранции от страна на АНИ, че предоставената услуга към Купувача е качествена ?

В смисъл, търся имот с точно определени параметри и възлагам процеса по издирването и проверката му на АНИ, за което й плащам съгласно договор с нея.
Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ?

В момента, в който се убедя че моите интереси са гарантирани, едва тогава бих ползвал помощта на посредник.
Никога не бих платил за услуга, в чийто краен резултат не съм убеден.
Не съм фен на репликата "Ти дай парите, пък ние ще видим " :)

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: valsodar]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 12:45



"Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ? "

Уви, никакви. След фазата на предварителния договор АНИ-то губи интерес към теб, оправяй се.
Сега да поясня - не обобщавам за всички АНИ-та. Но не съм се срещал с АНИ, което да поема персонална отговорност при порок на сделката. Всички казват - ми той продавача такъв, излъгал за нещо, продавача да отговаря. Аз настоявам за солидарна отговорност на АНИ-то и продавача, ако бъда отстранен от имота. Кой излъгал, кой недогледал, кой премълчал - да си водят регресни искове. Именно затова са и въпросните 3% комисионна, като тази сума често е по-голяма от нотариалните такси.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:01



ейййййййййй голям си сладур, не може да ти се отрече... ама ги ръсиш едни глупости та стой та гледай...
Подвеждаш човека с информация...
Я ми кажи ако те наема теб за сделка, какви са твоите отговорности, ще върнеш ли хонорара който си взел, ако собственика те подведе...
Ама говорите си на отплесия пък после ние сме виновни...
Я ми кажи колко пъти вие работите за едно благодаря... мисля че няма такова нещо...
Кажи ми сега в прав текст, аз те наемам да провериш документите и ти плащам за това /сега ми кажи колко би ми струвала услугата/ правим договор, но собственика въпреки него реши да го продаде или пък заложи имота... ти ще понесеш ли отговорност за това...
Ама то е лесно да нападаш, ама е трудно да помислиш...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 13:11



Сладурката си ти, но уви глупостите също ти ги говориш, защото не знаеш фактите.



"Кажи ми сега в прав текст, аз те наемам да провериш документите и ти плащам за това /сега ми кажи колко би ми струвала услугата/ правим договор, но собственика въпреки него реши да го продаде или пък заложи имота... ти ще понесеш ли отговорност за това...
"


1. Не съм имал случай да правя проверка на документи без договор за това. Обикновено, в договора се регламентират моите задължения.
2. Въвел съм добрата европейска практика да излизам с официално писмено становище, под което стои моето име и нося пълна отговорност за написаното.
3. Проверката на собствеността не е компютърната справка. Нещо по-сериозно е, но няма да го разбереш.
4. Гражданската ми отговорност е гарантирана на клиента, защото адвокатите подлежат на задължителна застраховка за вреди, причинени на клиента. За мен плаща застрахователя и евентуално ме търси по линия на регреса.
5. За пълна проверка на документи, право на собственост, и изповядване на сделката (разбира се, че сам си пиша нотариалния акт) таксата ми е "висока". Под 1%.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:29



Проверката на собствеността не е компютърната справка. Нещо по-сериозно е, но няма да го разбереш.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
проверката на собствеността ми е ясна, знаеш ли колко съм висяла в архива на службата по вписвания... документи до първособственика съм вадила, чрез проследяване...
Нотариалният акт също ми е ясен, кой го пише е т.н., но аз предпочитам да е нотариус, проектонотариалния акт ми се праща по пощата и от там аз винаги знам какво пише в него. За разлика от вас адвокатите, с нотариуса, който работим сме в перфектни отношения...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Гражданската ми отговорност е гарантирана на клиента, защото адвокатите подлежат на задължителна застраховка за вреди, причинени на клиента. За мен плаща застрахователя и евентуално ме търси по линия на регреса.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Добре, ама я помисли ти не си му причинил вреди, ти си свършил перфектно работата, собственика е този който е причинил вредата.. и за това ли си застрахован..
И последно... я ми кажи ти колко пъти си ходил на огледи с клиенти, колко имоти си му предложил и т.н., което разбира се не е твоя работа, но което при нас влиза в заплащането..
Ето затова се нервя, защото нещата са доста комплексни, а вие се опитвате да ги изкарате елементарни..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 13:38



"проверката на собствеността ми е ясна, знаеш ли колко съм висяла в архива на службата по вписвания... документи до първособственика съм вадила, чрез проследяване... "
Знам, знам. Както знам и какво значи проследяване на собствеността и защо това не може да го направи брокер. Но че висите в службата по вписвания го знам.



"Нотариалният акт също ми е ясен, кой го пише е т.н., но аз предпочитам да е нотариус, "
Току-що натовари клиента с допълнителни разходи. Не вярвам да плащаш на Нотариуса (за тази допълнителна и скъпа услуга) от своите 3%?

"За разлика от вас адвокатите, с нотариуса, който работим сме в перфектни отношения... "
Някъде да съм казал, че адвокатите не работим добре с Нотариусите?

"Добре, ама я помисли ти не си му причинил вреди, ти си свършил перфектно работата, собственика е този който е причинил вредата.. и за това ли си застрахован.. "
Повече от ясно е, че не съм си свършил добре работата, след като съм причинил вреди на клиента. Да, затова съм застрахован.

"И последно... я ми кажи ти колко пъти си ходил на огледи с клиенти"
Аз да не съм агенция за запознаване?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 13:52



с риск да се повторя пак казвам че си сладур...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Знам, знам. Както знам и какво значи проследяване на собствеността и защо това не може да го направи брокер
------------------------------------------------------------------------------------------------------
И защо да не може да го направи брокер? Аз съм го правила, така че съм живия пример



-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Току-що натовари клиента с допълнителни разходи. Не вярвам да плащаш на Нотариуса (за тази допълнителна и скъпа услуга) от своите 3%?


а ти смяташ ли че клиентите ще са съгласни адвокат да пише нот. акт... те си искат нотариус... въобще ти ми говориш за интелигентни които горе-долу са наясно за какво иде реч... но ти не си се сблъсквал с хора, които хем нищо не разбират, хем си държат на своето и се запъват като магаре на мост...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз да не съм агенция за запознаване
---------------------------------------------------------------------------------------------------
знаеш ли това е страхотна издея, освен за НИ офиса мога да го ползвам и затова, пък може й да излезе някой продавач или купувач и да ги съчитаем нещата

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 14:03



1. Защото проследяване на собствеността и оценка на риска е правна дейност, за която се учи конкретно висше образование. Това, че си научила две гишета на които да висиш, не те прави способна да го правиш. Нямам и намерение да те светкам как се прави, летните кандидат-студентски изпити в специалност "право" предстоят.
2. Да, всички клиенти са съгласни адвокат да им пише нотариалния акт, ако ще им излезе по-евтино. При вашето АНИ те обаче нямат думата. Давате им куриозния ПД, който коментирах, пращате ги при ваш Нотариус (шефката ти взема комисионна) и въпросът приключва.
3. Съчетай ги. Определено в това ви е силата.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: valsodar]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 14:08



Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ?
------------------------
1. АНИ не продава имоти, как ще ти продаде имот с тежести ?
2. Дали имота има тежести се доказва с документи, които не издава АНИ
3. Ангажиментите на АНИ са описани надлежно в договор за поръчка, неустойки можеш да търсиш от АНИ, ако не си свърши работата по този договор
4. Ако не се осъществи сделката по вина на продавача /приехме, че ти си купувач/ имаш варианти, залегнали в предварителния договор - да го развалиш по вина на продавача и да си получиш двойно капарото, или договорът да бъде обявен за окончателен , като се ползваш от чл. 19 от ЗЗД.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 14:10



Знаеш ли винаги съм харесвала правото, но... май станах на годинки за да уча тепърва...
Аз незнам кой е кадърен и кой некадърен юрист, защото нямам толкова големи познания в материята за да преценя, но имам едно основно правило, като незнам нещо си питам..., но лошото е че колко различни хора попитам, толкова различни отговори получавам.... а кой е велния???



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: abettor]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 14:20



На заядливият ти тон няма да обръщам внимание, на високомерието ти - също, само ще ти кажа, че няма адвокат, който да знае и може повече от мен, когато става въпрос за сделки с недвижими имоти.
--
Давате им куриозния ПД, който коментирах
-------
Защо така ми се струва някак недостойно да се нахвъляш срещу свои колеги, които ние ползваме за подготовка на договори ? Имаш чувството за непогрешимост ? За повече знания и умения от останалите си колеги ? Явно скромността не ти е присъща. Обаче и самочувствието ти е в повечко, защото доказваш , че нямаш понятие от работата на АНИ например, докато твои колеги , с които работим имат.



Тема Няма да прочета всичко, което сте писалинови [re: нeyдaчниk]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано20.03.09 14:29



по простата причина, че в този клуб продължава повече да се плюе, отколкото да има смисъла на "взаимопомощ". Но ще споделя за себе си.
Занимавам се с покупко-продажби от 2001 г. Освен за собствените си сделки съм отговаряла и за тези на отдел от 5-6 човека.
Независимо от всичко това, когато правя лични сделки с имоти ползвам брокери. И съм ужасно недоволна от работата им.
НО - когато сделката е лична, човек влага прекалено много емоция и е много възможно да пропусне някои важни неща. И ДА - смятам, че е по-добре да се ползват брокери.
Големият въпрос е как да бъде намерен правилния. Но това и без това го разисквате във всяка втора тема.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 14:38



Не би трябвало да ти се налага ти да оценяваш верния отговор. Твоята задача, би трябвало, е да водиш клиента, да правите оглед и при съгласие да го пращаш в правния ви отдел.
Не знам как си делите 3-те %, но ми се струва, че трябва да сте на заплата. Прилична заплата, защото и вашето не е лесно, но без да има изискване да се занимавате с други, нетипични за вас неща.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 14:39



"също, само ще ти кажа, че няма адвокат, който да знае и може повече от мен, когато става въпрос за сделки с недвижими имоти. "

Да, да! Твоята скромност е потресаваща.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано20.03.09 14:44



Ти па вземи си пиши със стария ник. Отдавна нямаш бан






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: Caнитap]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 15:01



Ще ми го напомниш ли ?



Тема Re: Няма да прочета всичко, което сте писалинови [re: Karinka]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 15:04



И аз мога да напиша много редове за колеги, с които не искам да работя. Правилният брокер според мен, е провереният такъв, голямата част от моите клиенти се обаждат след като са получили препоръка от някой, останал доволен от работата ми.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано20.03.09 17:12



Уникална, ти ли си ма, булка?

Не е Уни-то, а Гупи-то ,бре....не може да му сбъркаш стила на "простичко ти обяснявам" или "нима не е ясно" последвани от образувани бла-бла



Не го сдържа, завалията, да пропагандира нуждата от организаторската дейност (вж Договора за поръчка в другата тема) на брокера, дето й викат посредничество



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано20.03.09 17:18




Ми още свиквам, не го разпознах.
Аз понеже пиша само с един ник и още нямам опит с раздвоенията на личността.



П.С. Както пишеше в един брокерски договор: "Декларирам, че нямам душевно разстройство"



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано20.03.09 17:18



Налага се да се обяснява простичко и по много пъти заради такива като теб, щото сложничкото ви идва в повечко. А Гупито не знам кой е, ама трябва да е доволен само заради факта, че го помниш и не понасяш, другото няма да е комплимент за него.



Тема Re: Няма да прочета всичко, което сте писалинови [re: Karinka]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано20.03.09 17:28



Големият въпрос е как да бъде намерен правилния (брокер).

Мисията невъзможна! По нашите географски ширини се предлагат само ОРГАНИЗАТОРСКИ услуги по-безотговорни от организацията на кетъринг или детско парти, но за сметка на това на цената на годишния ти доход





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: valsodar]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано20.03.09 17:40



....какви са даваните гаранции от страна на АНИ...

НИКАКВИ!
АНИ не ПРОДАВА имоти, не ИЗДАВА документи по имоти и се подписва само на Договора за ОРГАНИЗИРАНЕ на сделката без отговорности по коректността и на разписката за няколкото хиляди евра комисиона



Мернах в друга тема - застрахователите не предлагат застраховки срещу измами по имотни сделки! Целият риск е на джоба на купувача, така че на вълка му е дебел врата щото си върши сам работата за мен е по-надеждния вариант.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано20.03.09 18:47



Що не престанеш с тази злоба. Явно в нормална АНИ не си влизала и вината си е лично твоя. Престани да обобщаваш. Има хора с достойнство, които си вършат работата.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано20.03.09 22:38



Остави сега "злобата", "достойнството"....и каквото още там перманентно употребяваш, ами кажи за гаранциите, че за тях питаше човека - какво гарантира АНИ срещу няколко хиляди евра?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 23:26



КАЧЕСТВО, МИЛА...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано20.03.09 23:34



КАЧЕСТВО, МИЛА...

Което на цената от няколко хиляди евра и загубено клиентско време - се изразява в...?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано20.03.09 23:45



Качеството струва доста пари... така че не се напъвай, ти не можеш да го достигнеш.... Затова и не получаваш няколко хиляди евро...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 11:44



Та.....освен, че останалите простосмъртни и в доста случаи висококвалифицирани неброкерски професии, сме на светлинни години от КАЧЕСТВОТО, струващо няколко хиляди безотговорни евра.....в какво, казваш, се изразява предлаганото от АНИ КАЧЕСТВО и как се гарантира ЗАКОНОВО?
Ще замоля, ако не си в състояние да отговориш по същество, обидните стратегии да ги прилагаш у вас на домашните си, диъл?





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 11:58



нима съм те обидила с нещо?

Просто тиказах защо получаваме няколко хиляди евро... А, че ти не си на моето мнение аз какво да правя... работи си твоята работа, получавай си твоята заплата и не рови в нашата комисионна...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 12:03



Та.....освен, че останалите простосмъртни и в доста случаи висококвалифицирани неброкерски професии, сме на светлинни години от КАЧЕСТВОТО, струващо няколко хиляди безотговорни евра.....в какво, казваш, се изразява предлаганото от АНИ КАЧЕСТВО и как се гарантира ЗАКОНОВО?

Ще се напънеш ли да дадеш някакво изражение на достигнатото от теб КАЧЕСТВО ....или да? Все пак дотук излиза, че това е единственото гарантирано нещо от АНИ?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 12:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 12:10.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 12:17



нима съм те обидила с нещо? Просто тиказах защо получаваме няколко хиляди евро... А, че ти не си на моето мнение аз какво да правя... работи си твоята работа, получавай си твоята заплата и не рови в нашата комисионна...
Следващият път внимавай като казваш за какво получаваш няколко хиляди евра, това да не се изразява в обидни квалификации за професии, в които не можеш въобще да се класираш!



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 12:22



От няколко дена, с оглед на написаното във форума, аз видях следното "качество" на АНИ-тата:
1. Пълна липса на гаранции и отговорност;
2. Неграмотно написани правни договори.

Що се отнася до термина качество то ще си позволя да отбележа, че това не е просто празна дума. Ето две от многото дефиниции, които на мен ми харесват: "Качеството е продукт или услуга без недостатъци" или „Качеството се определя от степента, до която продуктът или услугата служат успешно на целите на потребителя в процеса на използването им, а не само в процеса на продажбата. “

Именно затова качествените услуги са предмет на множество сертификати, които гарантират точно качеството на услугата и съответствието и с приети стандарти.
Да не говорим, че няма нито една качествена услуга, която да не е стриктно законово регламентирана.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 12:26



За разлика от теб, аз не искам да се класирам никъде... не се вра и в твоята професия, нито пък ме интересува какво работиш... пък знам ли ти можеш да получаваш пари и без да предоставяш качествена услуга или работа... ама давай... намерила си начина...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 12:33



Абе човек защо се напъваш..аз не мога да разбера какво точно искаш и какво да покажеш... Като няма закон, създай го... и затова ли сме виновни??? Аз мисля, че предлагам качествена услуга затова ми плащат... това е моето мнение... оспори го ако можеш... но оспори моята услуга, а не на всички АНИ...
И друго защо искаш договори и т.н. като те са според теб калпави и са прицел на твоите подигравки .. Съжалявам но тези договори са писани ОТ ТВОИТЕ КОЛЕГИ, та значи какво излиза 90% от адвокатите са калпави... и не разбират и защо тогава клиентите да се обръщат към адвокати, като те пишат само юридически неиздържани договори...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 12:43



Просто се опитах да ти кажа, че качество не е само да се тупаш в гърдите и да циклиш около думичката.

"Аз мисля, че предлагам качествена услуга затова ми плащат... това е моето мнение... оспори го ако можеш... "
С удоволствие ще прочета поне пет неща, свързани с предлаганата от теб услуга, които ти дават основание така бодро да твърдиш, че предлагаш "качествена" услуга.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 12:49



Хаха, ами....гарантират хората каквото е по възможностите им...пълната липса на отговорност и полуграмотност

Лошото е, че потребителската неопитност в неежедневни дейности, каквито са сделките с имоти, е дълбока ниша, която докато не бъде законово регламентирана - потребителите ще са успешна дойна крава за АНИ-тата



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 13:03



Четенето на договори не е качествена услуга... аз пак ти казвам писани са от юрист, аз лично не бих си позволила, нито да пипам нещо по тези договори, нито да прибавям, защото нямам нужния ценз за това... Ако има изменение или допълнение, отивам при адвокатката, тя ги прави тези неща...
Много добре знаеш, че има посредствени адвокати и адвокати на ниво... аз не мога нито да избирам, нито да дам оценка на адвокат, това можеш да го направиш ти....
Аз не се бия в гърдите колко добър брокер съм, напротив човек се учи докато е жив... просто ти казвам, че се старая клиентите да са доволни.. и почти винаги успявам..
Но разбери, в този форум цялата помия е върху нас... нападки обиди и т.н. и защо??? Аз казвам БРОКЕР СЪМ, лице което изпълнява определени задължения и по тази причина аз получавам част от комисионната /трябва ли да се чувствам виновна от това/...Моята отговорност е да намеря имот да го предложа, да се хареса на клиента и да отида в нотариата, да го проверя като собственост...да присъствам на договора и да занеса документите на нотариуса...
Просто в този форум не се разграничават нещата... брокер, шеф на агенция, адвокат и т.н.
Целия негативизъм се излива по нас... които вършим най-много работа и получаваме най-малко пари...
Аз затова се учудвам и на теб... ти предполагам много добре знаеш как стоят нещата със "стъпалата" на агенцията и въпреки всичко ни държиш нас отговорни за договори и т.н. и обиждаш и нападаш именно нас в клуба...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 13:06



Защо не ми отговориш на мен... кажи ми го на мен... защо се извърташ... Ама много е лесно когато всичките ти писания са плод на завист и нападки.. Сори но от теб не съм чела едно смислено мнение... всичко е така завоалирано и заядливо, че чак човек не може да те вземе на сериозно...
Да работим и получаваме хиляди евра... получавай ги и ти... ама то не е за всеки...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 13:24



Проблемът е съвсем друг. Никой не ви обижда брокерите. Коментираме, че нивото на представяната от АНИ-тата "услуга" е некачествена, без гаранции за клиента, без правна регламентация. Коментираме, че "задълженията" и "отговорностите ви" са точно колкото на една агенция за запознанства.
Нищо против нямам редовия брокер, от когото не зависи разрешаването на тези проблеми.
Но да се тупате в гърдите колко качествено работите е малко прекалено.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 13:39



Искането да се класираш някъде е в пряка връзка с възможностите, та разбирам нежеланието ти


Как успя да определиш недостижимото качество в нечия професия за няколко хиляди евра, ъм?Не те интересува работата на другите, защото си свикнала хората да си я вършат и да те обслужват отговорно в ежедневието и наглостта ти премина всякакви граници! За некачествена работа в моята професия се влиза в затвора и няма как да се замаже, щото всичко е законово регламентирано с отговорности до стотинката и секундата ! Само за пример ще спомена, че преди да получиш 1 валутна банкнота от банка - тя е проверена от двама КВАЛИФИЦИРАНИ специалисти по средно 30 признака за различните валути! Май няма да ти хареса да си получиш комисионата във фалшиви или неточни пари без гаранции....
Така че, ходи сега за начало да си поправиш напаТките в темата на Бипет, после се опитай да запомниш, че идва от "напаДам" - не от паТки и ще поговорим пак за качество, когато започне да се забелязва някаква възможност за това

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 13:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 13:58.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 13:51



Какво не ти отговарям аз, бре???? Питаше форумец какви са гаранциите на АНИ!
Отговорих му - НИКАКВИ! Ти се намеси с гарантирано "качество" и туй-то, едната гола дума и нищо зад нея като изключим НАПАДКАТА ТИ , че аз, респективно останалите професии не получаващи такива хонорари не достигаме нужното качество?!?!? А, запри се вече - коментираме какво предлагат АНИ срещу исканата цена и ако ти звучи чак завоалирано заядливо и нападателно - виж какво ти куца в интерпретацията





Тема Re: Няма да прочета всичко, което сте писалинови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 14:20



Нищо ново, явно все още в почивния ден нямаш друга работа, освен да си блестиш със знания по правопис и никакви знания относно работата на АНИ.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 14:49



Вместо някакви празни словоблудства, давай с факти, кое от написаното не е вярно ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 14:58



Мерси, че ми признаваш блестенето


То ние чакаме факти бре....в тази тема - какво и как гарантира АНИ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 15:10



Чакай сега, по закон не е ли, че всеки носи отговорност сам за себе си??? Аз не мога да отговарям, че живеем в сбъркана държава, където ти много по-добре от мен знаеш какво става...
Сега аз нося отговорност за моите действия и постъпки в агенцията, аз не мога да нося отговорност че системата в АНИ е нерегламентирана... От кой зависи това... от мен... от теб..... или от Санитар...., не нали?
Но искам да се поразровиш малко в този форум, за да видиш, че ние брокерите сме виновни едва ли не за Втората световна война... притискаме, принуждаваме, тъпчеме, неразбираме, алчни сме, ограничени сме, мутри сме... мисля, че стига толкова с примери но има и още повярвай...
Какво сме виновни, че няма закон... ами да има...така ще знам права и задължения... а сега няма регламент и всеки си прави каквото поиска....
А за биене в гърдите и дума не може да става, пак ти казвам човек се учи докато е жив... добива рутина и практика...
Но един въпрос, ако нападнат така твоята професия или по-точно теб, заради твои некадърни твои колеги и да те държат отговорен заради тях, как ще реагираш... негативно, нали?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 15:21



напаТките в темата на Бипет, после се опитай да запомниш, че идва от "напаДам" - не от паТки и ще поговорим пак за качество, когато започне да се забелязва някаква възможност за това
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма да оправям нищо, сгрешила съм... то си е за моя сметка...
Виж ако искаш да не съм нагла, не бъди и ти... какво се вреш там където не ти е работа... Просто ти казвам, че в твоите писания няма нищо съществено, просто те са продиктувани от злоба и неградивни напаДки, а те са плод на твоето отношение към нас...
Коя си ти че ще определяш колко ще взимам, кога ще получавам пари и дали те са заслужени??????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 15:23



Я погледни темата "Защо е по - добре да има посредник при сделка"
мисля че нещо си се объркала както винаги... Ама то явно е по рождение при теб....
Не пиле, ти попита какво предлагаме за да получаваме комисионна и аз ти отговорих.... качество....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 15:37



Специално теб, като работник в бранша, в тази тема питах в какво се изразява КАЧЕСТВОТО, предлагано от АНИ, което ти посочи и с какво се гарантира законово?

Нападките ти за злоба не винаги са най-добрата защита - давай факти за качество струващо няколко хиляди евра и гаранциите му?

Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 15:37.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 15:40



Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ? [re: нeyдaчниk] Отговор на мнението
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано 20.03.09 12:16



Няколко въпроса :
След като ползваме посредник за определена дейност и се надяваме той да я свърши по-добре и надежно от нас, какви са даваните гаранции от страна на АНИ, че предоставената услуга към Купувача е качествена ?




Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 15:48



Добре, ако не е злоба какво е тогава?
Аз не мога да разбера какво теб те интересува, аз каква комисионна съм договорила с клиета...
Обясни ми??? Хората ползват нашите услугите си плащат, ти не искаш не плащаш.... какъв ти е проблема???
Пак ти казвам, аз не се завирам в твойта сфера на работа и не коментирам ти какво взимаш... дали е много или е малко... просто ги взимаш...
Ако имаш нещо спрямо моята работа, било то забележка или критика, давай ще те изслушам с голямо удоволствие и ако осъзная, че греша ще се поправя...
Ама извинявай не може жена, която има самочувствието на културна и възпитана да се държи по този арогантен начин... Просто ти даваш арогантност и получаваш такава...
Да нагла съм, защото и ти си нагла... човек има търпение, а ти си играеш с него... Не бих искала така да си говорим, но това е твоето желание за воденене на диалог...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 15:52



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка [re: donald trump]
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано 20.03.09 22:38
Остави сега "злобата", "достойнството"....и каквото още там перманентно употребяваш, ами кажи за гаранциите, че за тях питаше човека - какво гарантира АНИ срещу няколко хиляди евра?


НА ТОВА ОТГОВОРИХ...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 15:56



Какви са гаранциите , които АНИ предоставя и при чието неспазване, мога по съдебен път да си търся неустойки от нея, в случай че ми е продала имот с тежести ?
------------------------
1. АНИ не продава имоти, как ще ти продаде имот с тежести ?
2. Дали имота има тежести се доказва с документи, които не издава АНИ
3. Ангажиментите на АНИ са описани надлежно в договор за поръчка, неустойки можеш да търсиш от АНИ, ако не си свърши работата по този договор
4. Ако не се осъществи сделката по вина на продавача /приехме, че ти си купувач/ имаш варианти, залегнали в предварителния договор - да го развалиш по вина на продавача и да си получиш двойно капарото, или договорът да бъде обявен за окончателен , като се ползваш от чл. 19 от ЗЗД.

---------------
Повторение, специално за теб. Това са факти, кое от написаното не е вярно ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 16:04



Не е ли по - добре да кажеш ти какво точно очакваш да свърши АНИ, ако си купувач и какви и за какво гаранции очакваш от нея ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 16:06



Засега имахме въпрос с другия форумец и последен опит - след като посочваш предлагане на гарантирано КАЧЕСТВО струващо няколко хиляди евра на база 3% (в някои случаи +3%) комисиона от продажната цена на имот :

в какво се изразява това КАЧЕСТВО и как се гарантира законово??????????
Толкова ли ти е трудно да посочиш няколко факти, че трябва да циклиш все с дежурните нападки?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 16:14



не аз не цикля, ти циклиш...
Я ти ми регламентирай законово, качество на услуга...
ще те изслушам с интерес...
аз гарантирам качество на моята услуга като брокер, а това ще разбереш какво значи, като ми станеш клиент...Ама това по принцип не може да се случи, така че ще останеш с невежеството си какво значи качествена услуга...


Пак ти казвам наглост, за наглост....
Опитай се да промениш малко тона и начина на използване на епитети и тогава ще можеш да разбереш това което те интересува

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано21.03.09 16:15



в какво се изразява това КАЧЕСТВО и как се гарантира законово??????????
Толкова ли ти е трудно да посочиш няколко факти, че трябва да циклиш все с дежурните нападки?
-----------------
Г-жо/г -це банкнотоброячка /единственото, което знаем за теб е, че нещо такова работиш/, дай твоите изисквания към брокерите, щото това - "как се гарантира законово" при наличието на договор, не е най - умното нещо, което си писала ?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 17:04



Не съм съгласна с "наглост за наглост"! Имам обикновен въпрос и нагъл обиден отговор от теб !Трябва ли да се извиня, че попитах в какво се изразява гарантираното качество на цена няколко хиляди евра? Но, ако безпардонно заявя на непознат събеседник, че не може да достигне качество - определено мисля, че му дължа извинение!


За останалото се налага се да повтарям Абетор, затова го цитирам:
Що се отнася до термина качество то ще си позволя да отбележа, че това не е просто празна дума. Ето две от многото дефиниции, които на мен ми харесват: "Качеството е продукт или услуга без недостатъци" или „Качеството се определя от степента, до която продуктът или услугата служат успешно на целите на потребителя в процеса на използването им, а не само в процеса на продажбата. “

Именно затова качествените услуги са предмет на множество сертификати, които гарантират точно качеството на услугата и съответствието и с приети стандарти.
Да не говорим, че няма нито една качествена услуга, която да не е стриктно законово регламентирана.

Ще добавя само, че има стандарти за качество и покритието им се удостоверява от правомощни контролни органи. Иначе ти или аз еднолично можем с еднаква тежест да гарантираме и услугите си и прогнозата за времето



Явно няма изгледи да дадеш факти за "Мерцедеса" в брокерските услуги и за твое съжаление липсата им не ни пречи да различаваме Мерцедес от самоделно возило



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 17:07



Договорът в другата тема ли е гаранцията?





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 17:34



Имам обикновен въпрос и нагъл обиден отговор от теб
------------------------------------------------------------------------------------------------------
виж ако искаш заравяме томахавката...
Не съм такъв човек, но просто се изнервям максимално от заядливи коментари и неадекватни въпроси или поведение...
Имам един въпрос? Защо пишеш тук? И защо коментираш нашата професия?
Искаш да купуваш имот? Или искаш да продаваш? Или искаш да ползваш нашите услуги?
Тогава бих те разбрала... ама да договориш само за да кажеш нещо, просто няма смисъл...
Много добре знаеш, че няма закон при нас...
Какво значи качество???... за мен качество е когато останеш доволен от услугата, която ползваш...
Намиране или продаване на апартамент, безпроблемна сделка, без губене на време и нерви...
За мен качествена услуга е когато хората се върнат пак при мен и пожелаят пак моята услуга...
Какъвто и договор да подпишеш, каквото и да направиш, когато човек реши да те измами, той ще намери начин и ще го направи и никой не може да го спре...
Само едно мога да ти кажа, че по принцип 99% в имотните измами има участие на адвокат... но затова не трябва да обиждаме всички адвокати, че са мошеници, нали?
И друго защо гледаш какво взимаме, клиентите си плащат и са доволни, ти за какво мрънкаш?
Аз пък например не завиждам на ничия заплата, колкото дават, толкова взимам, дай боже ти да взимаш двойно колкото нас... твои са си... ти си ги заработила... или договорила....



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 19:08



Не съм съгласна и със "ЗаравямЕ" - зададох елементарен въпрос без никакви обидни елементи и нямам какво да заравям, нито някой тук е длъжен да ти е буфер на максималното ти изнервяне от не знам какво си





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделка ?нови [re: нeyдaчниk]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано21.03.09 19:31



Аз пък смятам, че е най-добре да има сделка, и после двете страни да почерпят!





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 19:58



Като желаеш... аз ще ти избера обаче "НАЙ-ДОБРОТО ОТ ФОРТУНА", защото ти не пишеш от вчера и тогава ще разбереш какво си направила....
Но ще ти го пусна на лични, а ако е съгласен Сантира може и тук.
да започнем с това, най-пресното:

Хаха, ами....гарантират хората каквото е по възможностите им...пълната липса на отговорност и полуграмотност Лошото е, че потребителската неопитност в неежедневни дейности, каквито са сделките с имоти, е дълбока ниша, която докато не бъде законово регламентирана - потребителите ще са успешна дойна крава за АНИ-тата

---------------------------------------------------------------------------------------------------



Никога не е късно да станеш за смях...

Редактирано от arrvv на 22.03.09 00:43.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор нeyдaчниk (новак)
Публикувано22.03.09 10:55



Тя банкнотоброячката от много време реве на чужд гроб, ама и не предлага нищо , за да се подобри окаяното положение на нашите клиенти, само отрича, без да предложи нищо различно.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.03.09 12:34



Благодаря за вниманието и времето, което ми отделяш да ме отмениш в резюмирането на абсурдната практика на АНИ в БГ

Даже се замислям, ако се селектират всички негативизми в отделна тема - дали няма повече да е от полза на наминаващите неориентирани потребители да добиват представа от цялостната картинка




Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: нeyдaчниk]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.03.09 12:52



...без да предложи нищо различно...
Предложихме като начало ....ценоразпис по услуги, но вашите услуги били уникални и за разлика от всички останали не можели да се калкулират по пера





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 13:48



Да определено ще е от полза... За да видят клиентите и хората, как такива като теб се чудят по какъв начин /къде с заяждане, къде с празни приказки/ да очернят нашата работа... Но има една истина Безсилието ти поражда смехотворни писания, които стават и за забавление... просто и това е нужно...и влиза в нашата комисионна..



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано22.03.09 15:01



Радвам се, че сме на едно мнение за ползата за клиентите.
Действай тогава с новата тема, обещавам да се включвам при всяка възможност от моя страна.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 16:39



ок, очаквай включване... но за да е пълна темата и да обхвана по-голям материал от твоите отнесени писания, ще ми трябва време... Даже мога да си позволя и коментар, но това само, ако поне нещо става за коментар, защото по-голямата част от нещата и затова не стават...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано22.03.09 21:22



Що не престанеш с тази злоба. Явно в нормална АНИ не си влизала и вината си е лично твоя.

Сички сме си "виновни" , че не сме влезнали в нормална АНИ






Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано22.03.09 21:55



Абе за теб и за някои други хора съм сигурен че са влизали и си имал контакти с нормални агенции, ама .....



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано22.03.09 21:58



Не съм, не за нещо друго, а защото нормални АНИ-та няма.
На места може да получиш нормално отношение

.

Както вече се убедихме нормална услуга няма.

П.П. Ти написа ли нещо относно "глупостите" на indepcon/s




Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано22.03.09 23:01



Първото няма да го коментирам, защото спора е излишен. Всеки си има виждане за нещата.
По отношение на indepcons все още се въздържам, защото не ми се ще да я излагам, а и честно казано нямах време за това. Цялостен анализ на писанията и би ми отнело поне половин ден.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: donald trump]  
Автор CaнитapМодератор (napalmoff )
Публикувано22.03.09 23:19



Kаквото и да коментираш, това е моето впечатление и обективно съсътояние на нещата.
Посредничите по една услуга която не е регламнтирана законово.
Ще ти дам един пример с нашата професия.
Ние както добре знаеш работиме с чужди документи, ако недогледаме обаче няма оправдание, ама чакай сега те документите са на шефа, аз съм прост счетоводител. Носиме солидарна отговорност и пред клиенти и пред данъчни и пред шефа


А колкото до това, че не искаш да коментираж колежката с факти и аргументи, не ми се оправдавай. Ти олекваш.


Редактирано от Caнитap на 22.03.09 23:21.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано22.03.09 23:39



Ти мани - аз също очаквах някакъв анализ. Язък ни за чакането. Както и очаквах да се пуснат поне 4-5 договора, които АНИ-тата сключват с клиентите си, но дочаках само произведенията на неудачник. Гола-вода.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Caнитap]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 23:40



Виж извинявай, че се намесвам, но нещо пак започва да те тресе заядливата...
Първо, обясни вина, че законово не са регламентирани нещата... Защо не искат закон, нима незнаят че има АНИ, нима вършим нещо незаконно... хайде стига с този регламент... Дойде адвоката тук, надигна ви акциите и вие започвате всичките къде да цитирате, къде да копирате /фортуна ме може да го изрази с нейни думи затова заигра копи и пейст/неговите думи. Добре той защо не съдейства за прокарването на такъв закон, аз не мога, ти също, така че кой остана, този който разбира и може...
някой път си абсолютно адекватен за разговори, някой път говориш ей така само за да става приказката...
Един въпрос има ли АНИ на пазара... има... преследвани ли са от закона за незаконна дейност... не... тогава какъв ти е проблема, кой по-точно закон нарушаваме...
Отговорности това е другото нещо което ви е трън в очите... обясни ви се в детайли, какво повече искаш... или просто вие се превръщате в защитници на бедния отнеправдан клиент който си плаща и пак ни търси...
Хайде стига вече...
Ако искаш нормални разговори ще ги получиш, но ако искаш да продължаваме да се дърляме на групички, няма да стане, накрая и на мен и на всички ще писне и ще си останете във Взаимопомощ клуб АНТИБРОКЕР... невярвам това да го искаш!!!!

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано22.03.09 23:46



Не знам дали той е заядлив.
Ти например, обзалагам се не знаеш, че има отделни законови наредби за отглеждане на кокошки-носачки и свини-майки. С много строги правила. Не се майтапя.
Вие сте някакво неясно и затворено общество, без каквито и да е принципи и правила.
Не мога да отговарям защо нямате законова уредба. Мога само да предполагам, че това е изгодно на големите агенции и умишлено държат нещата така.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 23:51



ти не разбра ли, че след твоите изказвания договор никой няма да пусне.. Извинявай, но когато някой пусне нещо става плод на подигравки и понеже повечето от тук пишещите не рабират, започват да те копират по най-смешен начин...
Едно нещо искам да те помоля, когато някой греши, му го кажи в очите и му посочи в какво точно греши, а недей да става плод на твоите подигравки и негативни нападки, само защото няма твоите знания в областта на правото... Това е най-малко некоректно... ако искаш да помагаш помагай, но ако искаш само да покажеш колко много знаеш и колко добър юрист си, не е мястото тук...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано22.03.09 23:53



Те, като му дойде времето, тия големите, и правилата ще наложат.
Ще изхвърлят зад борда сума ти и брокери и агенции...
Но все се надявам тия дето могат и стават , и които имат усет към промените, да останат на кораба...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 23:53



Да, ама ти в момента нас ни взимаш на мезе /съжалявам за грубия израз/... пак питам правим ли нещо незаконно... ако е така кажи какво...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано22.03.09 23:59



Ето пак... значи вие не правите разлика между добър брокер, а между голяма агенция и малка агенция... Искам да те попитам теб понеже работиш с АНИ, кои агенции /не споменавяй имена само големи или малки/имат по-качествени брокери... не може да не си си направила някаква статистика за самата себе си.
Виж аз днес съм брокер, утре съм например търговски представител, вдруги ден например офис асистент, но където и да съм трябва да си върша работата с желание и старание независимо дали съм в огромна фирма или никому неизвестна....

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:04



"ако искаш да помагаш помагай, но ако искаш само да покажеш колко много знаеш и колко добър юрист си, не е мястото тук..."

Да ви напиша договора ли искаш? Все си мислех, че работите с утвърдени такива! Нелепиците (договорите) на неудачник коментирах юридически. Насмешката ми беше свързана с абсолютната им юридическа простотия, не с постналия ги.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:08



Не, не правите нищо незаконно. Просто сте напълно излишни в тази си форма. Затова и всеки гледа или да ви прескочи, или директно пуска (без посредник).
Нищо лично.
Приеми, че просто трябва да се реформирате.
Иначе то и тези таксита с цена от 2 лева на километър не са незаконни, но хората се качват на другите. Там, където имат регламентирана услуга.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: indepcon/s]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:09



Според мен големите ще изхвърлят всички малки. В момента, в който им се регламентира дейността.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:10



Мога ли да те попитам нещо? Ти на трудов или на граждански договор си в твоето АНИ?





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано23.03.09 00:12



Да ти кажа, за някоя агенция, като цяло , честно не мога...Ако трябва да отговоря на 100% ето това е най-добрата, няма как!
Или някой брокер от нея по-става, от друг брокер в някоя друга АНИ.
Ако щеш вярвай.
Знаеш ли кое най-много ме дразни при работата с АНИ?
Когато откровенно ме лъжат. Ето, тогава направо побеснявам.
Ако не съм се виждала с някой от колегите ти преди това, при първа среща се правя на абсолютно неразбираща. Това е моя начин да изпробвам дали брокера ще ме замята по върбите или ще бъде коректен.Пък и да разбера зали той разбира собствения си парцел , дето не спира да хвали...
Имам приятелка брокер, колкото и невероятно да ти звучи, на която десетки пъти съм и казвала, че не харесвам начина и на работа.Въпреки, че и помагам всеки път, когато не може да намери собствената си оферта в страницата на ГИС, или пък не може да разбере кой точно е собственика от всички..
Дразня се, че не се работи с хора прависти, юристи, адвокати / айде да добавя от добрите юристи, да не стават кавги/

Дразня се, когато ме заблуждават, а пак като ме заомайват с глупости откъде изгрява слънцето, как туга е юга , а пък аз съм объркала севера, нямам думи

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 23.03.09 00:15.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:12



ти не разбираш ли че стресираш бе човек, твоите изказвания са толкова пълни с ирония, че човек и да иска не смее да попита нищо... Не искам договори, аз тези дори не ги използвам...или много рядко... При нас обикновено договорите са устни и почти никога съм нямала проблем... Смея отговорно да твърдя че дадената дума понякота е най-добрия договор...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:16



Добре де, какво според теб значи омайване... дай пример, че така не мога, а искам да те разбера... явно аз изоставам от професията.. За посоките вярвай, не ги знам... просто слаба ориентация и колкото и да ми се смее Санитар и аз си купих компас от морето и то професионален...

Дадох сумати пари за него...

Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:19



Божичко! Що ли си мислех, че най-висшата ценност в българското общество е собствено жилище? Струва много пари. А вие го осигурявате с устни договори?
Няма да се разберем - цялата ви дейност е бутафорна,но това не е насочено към теб.
Нямам нищо против някоя агенция за запознанства да ме заведе на вечеринка и да платя 30 лева за запознанството. Но да платя 100 000 и ти да смяташ, че устният ти договор ме гарантира е повече от прекалено.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:20



Ето ти пак гледаш от гледната точка на юрист... Ако на ПД си взимам парите има договор, ако разцепим комисионната на две или пък получа цялана на изповядването няма договор... Така мога само аз да изгубя нали?

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:24



Може ли аз да ти отговоря!
Директен пример.
Клиентката е от Швейцария. Както се сещаш имота е скъп, тя е купувачка, наела е АНИ. Моята кантора я наема за сигурност.
Сега внимавай:
1. Почти до сделката аз не мога да получа документите. АНИ-то не ги дава, пази си 3-те %.
2. Няколко дни преди сделката се вижда, че в нотариалния акт
ЕГН-то на предишния собственик е сбъркано, с една дума, да не те затруднявам, има явна фактическа грешка.
3. Дебелата шефка на Агенция ме убеждава, че те са перфекти.
4. 3-те% са ги взели предварително на ПД.

Ясен ли е примера или да ти дам друг?



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:27



Ако на ПД си вземеш парите, но някой от клиентите ви тръгне по чл. 19 от ЗЗД, знаеш ли колко време и пари са това? Колко съдебни дела. Колко още разноски. Какво си свършила? Запознала си продавача/купувача с некоректен контрахент!



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано23.03.09 00:34



Чакай сега да видя...
Беше някъде след есенното изложение за недвижими имоти в Москва, миналата година. Разказвам ти конкретен случай.
Руски инвеститори искат голям парцел, над 4 декъра за евентуално застрояване на жилищен комплекс. Очакват информация и проучвания за цяла София, всички сегменти , кой строи, кой не строи, / кризата вече бая се беше поусетила/В кой-точно сигмент да влезнат, както и да е ...
Търся аз парцел 4 декъра, сабирам оферти от всякъде.Идва един сладкиш от една не безизвестна агенция столична и ми носи оферта.Офертата е тайствено загадъчна.Искам Намер на УПИ, планоснимачен номер.. С триста зора ми казва таз секретна инфорамация. Преди огледа , бях локализирала парцела къде е , в коя устройствена зона, кинт и плътност на застрояване, на какви цени върви, и т.н
Огледа:
1. Не знаеше къде е парцела, бил до една барака със червен покрив??!!И се юрна да си търси бараката.Разгеле намерихме я, оказа се на границата на съседен парцел
2.Освен, че ми изчисли едно зашеметяващо РЗП, което може да бъде постигнато, набързо ми обясни как ще се постигне още, ако сменим устройствената зона ??!!!??
3.Беше тотално скаран с посоките, но ми обясняваше откъде ще влиза слънце в бъдещите апартаменти
4.Една седмица ми се обаждаше през два часа за да ме плаши как всеки момент има клиент, който ще грабне парцела

Ако щеш вярвай, парцела още се върти в реклама. Беше в резидавата зона, не ставаше за нищо друго освен за спортен комплекс с басейн

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:34



А ще прокараш ли закон, че след " запознанството", на изповядването те няма да се скрият и да си направят сделката, а аз ще си получа парите...
Само моля те не ми говори че затова са договорите, собственика запрашил в чужбина, клиента е еди къде си... пък ходи ги намери

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Дойдохме си на думата.....нови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.03.09 00:38



....виж предложенията ми.
За огледа ти се полагат "дневни" пари. Каквато е дневната надница специалист. Да речем, 80 лева.
Маниакалната ти фобия да криеш купувача и продавача един от друг само вреди и на двамата.
И, да! Ако имаше договор с тях (не устен) нямаше да се криеш и щеше да си получиш процента, ако те сключат тази сделка.



Тема Re: Дойдохме си на думата.....нови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 00:48



Утре ще продължа, защото сега започав да губя мисъл... ти не ме разбра... но явно и аз не ти го обясних като трябва...
Но никога те крия собствениците, викам ги в офиса говорят сис клиента, разбират се и правим сделката... иначе трябва да им звъня през 3 минути като глупава, ама този попитал това, а онзи отговорил еди какво си... направо кошмар... Така, че на масата...... могат да се разпитват и цял ден... аз съм търпелива...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 01:04



ха ха



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.03.09 09:22



Аз съм на същото мнение. Понеже закони се пишат у нас "на ишлеме", един вид са си чисто поръчкови и малките агенции ще го издухат, не че им го пожелавам, обаче ако им се регламентира елементарно изискване за персонал минимум 20 души примерно (без чистачката), тогава не виждам как ще отговорят на изискванията.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 10:07



и тогава ще има монопол... и тогава клиентите ще реват с пълно гърло...и едва когава ще осазнаят хората, че конкуренцията поражда качество... а не монопола...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано23.03.09 10:10



В България, както знаем, всичко е наужким. Включително и конкуренцията.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано23.03.09 11:01



Да и тук донякъде си права... ама друго е да я да я има... Аз например с удоволствие бих се отказала от ЧЕЗ и от Софийска вода и от други монополисти в момента на пазара... Ама имам ли изход????

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.03.09 11:54



ха-ха, ама ако става въпрос за 2 бири, а не за инвестиция от подобни мащаби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.