Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 12:22



От няколко дена, с оглед на написаното във форума, аз видях следното "качество" на АНИ-тата:
1. Пълна липса на гаранции и отговорност;
2. Неграмотно написани правни договори.

Що се отнася до термина качество то ще си позволя да отбележа, че това не е просто празна дума. Ето две от многото дефиниции, които на мен ми харесват: "Качеството е продукт или услуга без недостатъци" или „Качеството се определя от степента, до която продуктът или услугата служат успешно на целите на потребителя в процеса на използването им, а не само в процеса на продажбата. “

Именно затова качествените услуги са предмет на множество сертификати, които гарантират точно качеството на услугата и съответствието и с приети стандарти.
Да не говорим, че няма нито една качествена услуга, която да не е стриктно законово регламентирана.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 12:26



За разлика от теб, аз не искам да се класирам никъде... не се вра и в твоята професия, нито пък ме интересува какво работиш... пък знам ли ти можеш да получаваш пари и без да предоставяш качествена услуга или работа... ама давай... намерила си начина...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 12:33



Абе човек защо се напъваш..аз не мога да разбера какво точно искаш и какво да покажеш... Като няма закон, създай го... и затова ли сме виновни??? Аз мисля, че предлагам качествена услуга затова ми плащат... това е моето мнение... оспори го ако можеш... но оспори моята услуга, а не на всички АНИ...
И друго защо искаш договори и т.н. като те са според теб калпави и са прицел на твоите подигравки .. Съжалявам но тези договори са писани ОТ ТВОИТЕ КОЛЕГИ, та значи какво излиза 90% от адвокатите са калпави... и не разбират и защо тогава клиентите да се обръщат към адвокати, като те пишат само юридически неиздържани договори...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 12:43



Просто се опитах да ти кажа, че качество не е само да се тупаш в гърдите и да циклиш около думичката.

"Аз мисля, че предлагам качествена услуга затова ми плащат... това е моето мнение... оспори го ако можеш... "
С удоволствие ще прочета поне пет неща, свързани с предлаганата от теб услуга, които ти дават основание така бодро да твърдиш, че предлагаш "качествена" услуга.





Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 12:49



Хаха, ами....гарантират хората каквото е по възможностите им...пълната липса на отговорност и полуграмотност

Лошото е, че потребителската неопитност в неежедневни дейности, каквито са сделките с имоти, е дълбока ниша, която докато не бъде законово регламентирана - потребителите ще са успешна дойна крава за АНИ-тата



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: abettor]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 13:03



Четенето на договори не е качествена услуга... аз пак ти казвам писани са от юрист, аз лично не бих си позволила, нито да пипам нещо по тези договори, нито да прибавям, защото нямам нужния ценз за това... Ако има изменение или допълнение, отивам при адвокатката, тя ги прави тези неща...
Много добре знаеш, че има посредствени адвокати и адвокати на ниво... аз не мога нито да избирам, нито да дам оценка на адвокат, това можеш да го направиш ти....
Аз не се бия в гърдите колко добър брокер съм, напротив човек се учи докато е жив... просто ти казвам, че се старая клиентите да са доволни.. и почти винаги успявам..
Но разбери, в този форум цялата помия е върху нас... нападки обиди и т.н. и защо??? Аз казвам БРОКЕР СЪМ, лице което изпълнява определени задължения и по тази причина аз получавам част от комисионната /трябва ли да се чувствам виновна от това/...Моята отговорност е да намеря имот да го предложа, да се хареса на клиента и да отида в нотариата, да го проверя като собственост...да присъствам на договора и да занеса документите на нотариуса...
Просто в този форум не се разграничават нещата... брокер, шеф на агенция, адвокат и т.н.
Целия негативизъм се излива по нас... които вършим най-много работа и получаваме най-малко пари...
Аз затова се учудвам и на теб... ти предполагам много добре знаеш как стоят нещата със "стъпалата" на агенцията и въпреки всичко ни държиш нас отговорни за договори и т.н. и обиждаш и нападаш именно нас в клуба...

Никога не е късно да станеш за смях...



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: fortuna_]  
Автор arrvv (непозната)
Публикувано21.03.09 13:06



Защо не ми отговориш на мен... кажи ми го на мен... защо се извърташ... Ама много е лесно когато всичките ти писания са плод на завист и нападки.. Сори но от теб не съм чела едно смислено мнение... всичко е така завоалирано и заядливо, че чак човек не може да те вземе на сериозно...
Да работим и получаваме хиляди евра... получавай ги и ти... ама то не е за всеки...



Никога не е късно да станеш за смях...

Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано21.03.09 13:24



Проблемът е съвсем друг. Никой не ви обижда брокерите. Коментираме, че нивото на представяната от АНИ-тата "услуга" е некачествена, без гаранции за клиента, без правна регламентация. Коментираме, че "задълженията" и "отговорностите ви" са точно колкото на една агенция за запознанства.
Нищо против нямам редовия брокер, от когото не зависи разрешаването на тези проблеми.
Но да се тупате в гърдите колко качествено работите е малко прекалено.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 13:39



Искането да се класираш някъде е в пряка връзка с възможностите, та разбирам нежеланието ти


Как успя да определиш недостижимото качество в нечия професия за няколко хиляди евра, ъм?Не те интересува работата на другите, защото си свикнала хората да си я вършат и да те обслужват отговорно в ежедневието и наглостта ти премина всякакви граници! За некачествена работа в моята професия се влиза в затвора и няма как да се замаже, щото всичко е законово регламентирано с отговорности до стотинката и секундата ! Само за пример ще спомена, че преди да получиш 1 валутна банкнота от банка - тя е проверена от двама КВАЛИФИЦИРАНИ специалисти по средно 30 признака за различните валути! Май няма да ти хареса да си получиш комисионата във фалшиви или неточни пари без гаранции....
Така че, ходи сега за начало да си поправиш напаТките в темата на Бипет, после се опитай да запомниш, че идва от "напаДам" - не от паТки и ще поговорим пак за качество, когато започне да се забелязва някаква възможност за това

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 13:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от fortuna_ на 21.03.09 13:58.



Тема Re: Защо е по - добре да има посредник при сделканови [re: arrvv]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано21.03.09 13:51



Какво не ти отговарям аз, бре???? Питаше форумец какви са гаранциите на АНИ!
Отговорих му - НИКАКВИ! Ти се намеси с гарантирано "качество" и туй-то, едната гола дума и нищо зад нея като изключим НАПАДКАТА ТИ , че аз, респективно останалите професии не получаващи такива хонорари не достигаме нужното качество?!?!? А, запри се вече - коментираме какво предлагат АНИ срещу исканата цена и ако ти звучи чак завоалирано заядливо и нападателно - виж какво ти куца в интерпретацията






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.